معرفی کتب اقتصادی

کتاب 10 تخم مرغ طلایی ثروت

کتاب 10 تخم مرغ طلایی ثروت

کتاب 10 تخم مرغ طلایی ثروت حاصل گفت و گوی جذاب جان سفوریک با یکی از ثروتمند‌ترین افراد دنیاست. در این کتاب شما پاسخ مهم‌ترین سوالات خود را در مورد سرمایه‌گذاری و کسب ثروت خواهید یافت.

درباره کتاب 10 تخم مرغ طلایی ثروت:

 

با وجود آن که جان سفوریک (John Soforic) خود زندگی نسبتاً مرفهی دارد اما سال‌هاست که به دنبال پاسخی درست برای سوالات اساسی‌اش درباره ثروت و دارایی می‌گردد. چرا که او ایمان دارد داشتن اطلاعات کافی در رابطه با این مسئله، می‌تواند تغییرات زیادی را در کیفیت زندگی افراد ایجاد کند.

 

به عقیده‌ی سفوریک برای دستیابی به مهم‌ترین نکات سرمایه‌گذاری و کسب ثروت باید به سراغ کسی رفت که خود قبلا راه ثروت را طی کرده است و می‌تواند پاسخ‌های فوق‌العاده‌ای در رابطه با سرمایه‌گذاری و ثروت به شما بدهد. به همین خاطر به سراغ راک ثروتمند رفته است، ثروتمندی دنیا دیده که بسیار هوشمندانه در سرمایه‌گذاری‌های مختلف مشارکت می‌کند.

 

جان سفوریک با صحبت‌ها و ملاقات‌های پی در پی‌اش با راک ثروتمند در حقیقت به دنبال نکات کلیدی و سوالات مهمی است که خیلی از افراد در پی پاسخ آن‌ها هستند. کتاب 10 تخم مرغ طلایی ثروت (The 10 seeds of wealth) ماحصل جلسات پربار این دو شخصیت برجسته است که در آن سفوریک سعی دارد مهم‌ترین مطالب کاربردی آن را با شما به اشتراک بگذارد.

 

کتاب 10 تخم مرغ طلایی ثروت مناسب چه کسانی است:

 

این کتاب برای تمام افرادی که به دنبال آشنایی بیشتر با دنیای سرمایه‌گذاری هستند، سودمند خواهد بود.

 

جملات برگزیده کتاب 10 تخم مرغ طلایی ثروت:

 

- با کاشت صرفه‌جویی ما آزادی مالی درو می‌کنیم، یک برداشت طلایی.

- بهره‌ی قرض‌ها در ظاهر کم ولی در طولانی مدت کمرشکن است.

- فقط کشاورز است که با ایمان دانه‌ها را در بهار می‌کارد و در پاییز محصول را درو می‌کند.

- اگر ما از محصولی که برداشت کرده‌ایم ناخرسند هستیم، باید دانه‌های متفاوتی بکاریم.

- کشاورزی همیشه با تغییرات خو گرفته اند، همیشه یک سری از ریسک‌ها وجود خواهند داشت.

- بهتر است در جنگ برای آزادی بمیرید تا تمام روزهای زندگی‌تان یک زندانی باشید.

 

در بخشی از کتاب 10 تخم مرغ طلایی ثروت می‌خوانیم:

 

ثروتمندان فردا؛ اندوخته ‌کنندگان امروز هستند، آن‌ها متمرکز، خود انضباط‌ پذیر و کسب کنندگان متداوم با تحقیرسازی خرج کردن هستند. آن‌ها درباره‌ی ثروت و این‌ که در زندگی‌ آن‌ها چه معنی می‌دهد، فکر می‌کنند. آن‌ها از تجملات امروز که بسیاری درگیر آن هستند رد می‌شوند.

 

دانستن این ‌که چرا کسی ثروت می‌خواهد بزرگ‌ترین خواسته یا بدترین ترس برای عزم راسخی که از هر اندوخته‌ی مالی پیشی می‌گیرد، حیاتی است. دلایل ما بر عزم ما لنگر می‌اندازند. ثروتمندان می‌دانند چرا ثروت می‌خواهند.

 

برای مثال، جورج اورول انگیزه‌ی واضحی برای ثروت داشت: «نداشتن پول یعنی ناآسودگی، یعنی نگرانی‌های فلاکت‌زدگی، یعنی انبار تنباکو، یعنی حضور همیشه‌ی آگاهی شکست؛ بالاتر از همه، یعنی تنهایی.»

 

وارن بافت و چارلی مانگر می‌دانستند چرا به ثروت نیاز دارند. مانگر می‌گوید: «من مانند وارن شوق قابل ملاحظه‌ای برای پولدار شدن داشتم، نه به این خاطر که ماشین فراری می‌خواستم؛ من استقلال می‌خواستم. من شدیداً آن را می‌خواستم.»

 

ثروت اندوزی، پیش از عملکردها و انتخاب‌هایی که منجر به آن شدند، مستلزم فکر کردن غیرمعمولی است. ثروتمند باید ثروت را بیشتر از آن‌ها که راحتی، تجمل یا موقعیت اجتماعی را می‌خواهند، بخواهد. ثروت کسانی را پیدا می‌کند که به وضوح می‌دانند چه می‌خواهند ‌ و چرا آن را می‌خواهند و زمان زیادی را به فکر کردن درباره‌ی آن می‌گذراند.

 

فهرست مطالب کتاب

مقدمه

بخش 1: ده تخم مرغ طلایی ثروت

فکر کردن به ثروت

صرفه‌جویی

اندوختن ثروت این‌گونه است

سودآوری

از زیر قرض بیرون آمدن

ضرورت پس‌انداز

حفظ امتیاز

پیشی‌گرفتن از تورم

کاهش ریسک

تصاعدی کردن ثروت

درآمد غیرفعال

بخش 2: پانزده فضیلت ثروت

 

مشخصات کتاب

نام کتاب:   کتاب 10 تخم مرغ طلایی ثروت

نویسنده:    جان سفوریک

مترجم  :    ابوالفضل طاهریان ریزی

ناشر چاپی: انتشارات طاهریان

سال انتشار: ۱۳۹۹

تعداد صفحات:  ۷۲

زبان :  فارسی

شابک: 978-622-284-014-3

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه