معرفی کتب اقتصادی

کتاب مارپیچ سرمایه

کتاب مارپیچ سرمایه

در پیوست نخست کتاب حاضر، ویژگی های نظریه ی سیستم جهانی به روایت یکی از شارحان مهم آن ترجمه شده است. پیوست دوم، تصویری از گمانه زنی ها درباره ی چشم انداز اقتصادی سیاسی جهان از نگاه یکی از موسسات پژوهشی وابسته به وزارت دفاع بریتانیا است.

 

این کتاب ترجمه مقاله ایست با نام: the wining pathes of capital giovanni arrighi

 

انتشار کتاب حاضر، گامی کوچک در تبیین اندیشه های جووانی اریگی، یکی از مهم ترین نظریه پردازان معاصر متعلق به رویکرد تاثیرگذار سیستم های جهانی، است.

گفت وگویی که بخش اصلی کتاب را تشکیل می دهد در ماه های پایانی زندگی اریگی و در آستانه ی مرگش در منزلش در بالتیمور امریک انجام شد. وی در گفت وگو با دیوید هاروی، یکی از برجسته ترین چهره های فکری چپ گرای معاصر، شرحی جذاب از گذر فکری خود و خاستگاه های آن می دهد. چنین است که حاصل گفت وگوی این دو اندیشمند بزرگ معاصر، به رغم کوتاهی، متنی بسیار پرمغز و عمیق پدید آورده است.

به منظور آشنایی بیشتر خواننده با دیدگاه های اریگی در مقدمه تلاش شده شرح مختصری از اندیشه های اریگی و خاستگاه های فکری او ارائه شود. به دنبال گفت و گوی هاروی و اریگی، در پیوست نخست کتاب حاضر، ویژگی های نظریه ی سیستم جهانی به روایت یکی از شارحان مهم آن ترجمه شده است. پیوست دوم، تصویری از گمانه زنی ها درباره ی چشم انداز اقتصادی سیاسی جهان از نگاه یکی از موسسات پژوهشی وابسته به وزارت دفاع بریتانیا است.

 

فهرست مطالب کتاب

اشاره

پیش گفتار / پرویز صداقت

مارپیچ سرمایه / گفت وگوی دیوید هاروی و جووانی اریگی

پیوست یک : وابستگی و نظریه ی سیستم های جهانی / کریستوفر چیس دان

پیوست دو: چشم اندازهای اقتصاد سیاسی جهان

پیوست سه: ماخذشناسی جووانی اریگی

 

مشخصات کتاب 

نام کتاب:   کتاب مارپیچ سرمایه

نویسنده  :  دیوید هاروی، جووانی اریگی

مترجم :     پرویز صداقت

ناشر چاپی: انتشارات آزادمهر

سال انتشار: ۱۳۸۹

تعداد صفحات  : ۱۰۴

زبان :  فارسی

شابک: 978-600-5564-15-0

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه