معرفی کتب اقتصادی

کتاب چگونه اولین دارایی واقعی خود را بخرید؟

کتاب چگونه اولین دارایی واقعی خود را بخرید؟

هدف اصلی رابرت در این کتاب، آشنایی شما با کارآمدترین استراتژی‌ها برای سرمایه‌گذاری مطمئن در املاک و مستغلات است. او قصد دارد تا شما را با دارایی‌های واقعی آشنا کند؛ به عقیده‌ی او دارایی‌هایی واقعی هستند که همزمان جریان نقدی ماهیانه و سود سرمایه‌ای دارند.


رابرت کیوساکی در کتاب چگونه اولین دارایی واقعی خود را بخرید؟ سعی بر این دارد تا با ارائه راهکارهایی کاربردی شیوه‌ی درست یک سرمایه‌گذاری موفق را به شما آموزش دهد.

به گفته‌ی رابرت کیوساکی (Robert T Kiyosaki) اکثر افراد خواهان آن هستند تا با سرمایه‌گذاری‌های کم خطر آشنا شوند. به همین خاطر توصیه‌های رابرت در کتاب چگونه اولین دارایی واقعی خود را بخرید؟ (How to buy your first investment property) متکی بر سرمایه‌گذاری‌هایی است که به طور همزمان دارای جریان نقدی ماهیانه و سود سرمایه‌ای هستند.

هدف اصلی رابرت در این کتاب، آشنایی شما با کارآمدترین استراتژی‌ها برای سرمایه‌گذاری مطمئن در املاک و مستغلات است. او قصد دارد تا شما را با دارایی‌های واقعی آشنا کند؛ به عقیده‌ی او دارایی‌هایی واقعی هستند که همزمان جریان نقدی ماهیانه و سود سرمایه‌ای دارند.

اشتباه نکنید این احتکار پولتان نخواهد بود. شما باید فرق میان یک سرمایه‌گذار و احتکار کننده‌ی پول را بدانید. سرمایه‌گذار حقیقی در پی کسب جریان نقدی و درآمد غیرفعال است در صورتی که یک احتکار کننده به امید افزایش قیمت در آینده سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

اگر مبتدی هستید، بهتر است برای خرید ملک در پی املاکی باشید که در نزدیکی محل زندگی‌تان باشد؛ جایی که به خوبی می‌شناسید و همیشه به آن منطقه رفت‌ و آمد دارید. در این صورت سخت نیست فهمیدن این که منطقه‌ی مورد نظر ارزشی رو به رشد دارد یا خیر.

وقتی منطقۀ مورد نظرتان را به خوبی بشناسید و هدفتان از سرمایه‌گذاری را بدانید، مطمئن باشید با بررسی دقیق اعداد و ارقام، آنچه به دنبالش هستید را می‌یابید. تقریباً همیشه اعداد به شما خواهند گفت که آیا معامله خوبی یافته‌اید یا خیر. بله این کتاب اطلاعات زیاد و با ارزشی در مورد تجزیه و تحلیل اعداد ارائه می‌دهد.

جملات برگزیده‌ی کتاب چگونه اولین دارایی واقعی خود را بخرید؟:

- با ماشین ‌حسابتان مذاکره کنید نه با قلبتان.
- کلمات «دقت و احتیاط» دو تا از مهم‌ترین کلمات موجود در سرمایه‌‌گذاری در املاک و مستغلات هستند.
- شما می‌خواهید پولتان برای شما کار کند؛ اما بهتر است که از پول دیگران برای انجام این کار استفاده کنید!
- موفقیت زمانی حاصل می‌شود که روی رویاهایتان تمرکز کنید، نه ترس‌هایتان.

در بخشی از کتاب چگونه اولین دارایی واقعی خود را بخرید؟ می‌خوانیم:

گزارش مالی پیش‌بینی ‌شده نوعی گزارش مالی برای یک دارایی واقعی است؛ اما برخلاف گزارش جریان نقدی که مخارج و درآمدهای جاری را نشان می‌دهد، گزارش مالی پیش‌بینی ‌شده طرحی از مخارج و درآمدهای پیش‌بینی‌ شده است. اکثر گزارشات مالی پیش‌بینی ‌شده ارقام عملیاتی واقعی را نشان نمی‌دهند.

گزارشات مالی پیش‌بینی ‌شده را از کجا تهیه کنید؟ از آژانس بپرسید، کسی که شغلش جمع‌آوری اطلاعات در زمینه‌ی گزارش مالی پیش‌بینی ‌شده به منظور فروش املاک به خریداران بالقوه است. شما می‌توانید حتی از یک کارگزار املاک و مستغلات در مورد گزارش مالی پیش‌بینی ‌شده‌ی املاکی که مد نظرتان است پرس ‌و جو کنید. این فرم‌ها در هر شکل و اندازه‌ای وجود دارند اما اگر عناصر اصلی را بدانید همواره قادر خواهید بود اطلاعات لازم و مورد نیازتان را به دست آورید.

به خاطر داشته باشید که گزارشات مالی پیش‌بینی‌ شده ابزارهای فروش هستند و معمولاً تصویری امیدوار کننده و خوش بینانه از ملک ارائه می‌دهند. ممکن است این فرم‌ها افزایش اجاره و کاهش نرخ مکان خالی و مخارج را نشان دهند.
فهرست مطالب کتاب
نامه‌ای از رابرت کیوساکی
مقدمه:
چگونه املاک و مستغلات تبدیل به دارایی می‌شوند؟
فصل 1: پیدا کردن املاک
فصل 2: چطور یک معاملۀ خوب را از بد تشخیص دهم؟
فصل 3: انجام معامله
فصل 4: تأمین بودجۀ معامله
فصل 5: بستن معامله
ایدۀ نهایی: غلبه بر ترس از شکست
مشخصات کتاب الکترونیک
نام کتاب:
کتاب چگونه اولین دارایی واقعی خود را بخرید؟
نویسنده:
رابرت کیوساکی
مترجم:
لیلا دژآلون
ناشر چاپی:
انتشارات طاهریان
سال انتشار:
۱۳۹۹
تعداد صفحات:
۱۲۰
زبان:
فارسی
شابک:
978-622-712612-9

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه