معرفی کتب اقتصادی

کتاب رموز کسب سود در بازار سرمایه

کتاب رموز کسب سود در بازار سرمایه

کتاب رموز کسب سود در بازار سرمایه: کامل‌ترین و جامع‌ترین مرجع آموزشی در حوزه بورس سهام نوشته علی علی قنبری، به موضوع بازار سرمایه و بورس در ایران می‌پردازد.

کتاب رموز کسب سود در بازار سرمایه: کامل‌ترین و جامع‌ترین مرجع آموزشی در حوزه بورس سهام نوشته علی علی قنبری، به موضوع بازار سرمایه و بورس در ایران می‌پردازد.

این کتاب مجموعه‌ای کامل از نظریه‌های اساتید و نظریه‌پردازان بورس است که توسط علی علی قنبری مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته‌اند. این اثر به گونه‌ای تحریر شده است که ضمن ارائه تحلیل‌ها و استدلال‌های تازه قابل استفاده برای عموم باشد.

در این کتاب به تفصیل درباره بازارهای مالی و پولی، لغات و اصطلاحات بورس، مراحل خرید و فروش اوراق بهادار، شناسایی شاخص‌ها و نحوه محاسبه آن‌ها و در نهایت انواع تحلیل‌ها، مطالب متنوع و با قلم شیوا و رسا ارائه شده است.

کتاب رموز کسب سود در بازار سرمایه، می‌تواند با ارائه راهکارهای مناسب و به روز باعث افزایش آگاهی دانشجویان و سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به دریافت تحلیل‌های درست از بازار سرمایه هستند بسیار مفید واقع شود و چه بسا کسانی که بری اولین بار قصد پا گذاشتن در عرصه پرتلاطم بازار سرمایه کشور را دارند با مطالعه این کتاب به درک دقیق‌تری از قوانین حاکم بر بازارهای بورس دست یابند.

این کتاب شامل هشت فصل است که به ترتیب از مفاهیم اولیه، ساختار و واژه‌های کلیدی، مجامع، شرکت‌ها و تأثیر‌گذاری آن‌ها در بازار سرمایه شروع می‌شود و با ارائه مباحث بنیادی و تکنیکی به اتمام می‌رسد.

در بخشی از کتاب رموز کسب سود در بازار سرمایه (Secrets of making profits in the stock market) می‌خوانیم:

سرمایه‌گذارانی که اقدام به خرید سهام می‌نمایند انتظار کسب سود از دو محل سود پرداختی و نیز افزایش قیمت سهم را دارند.

حد مجاز تغییر قیمت روزانه یک سهم را نوسان قیمتی روزانه سهم می‌گویند.

اما نکته مهمی که سرمایه‌گذار باید بداند و اشعاف کامل بر آن داشته باشد مکانیزم نوسان قیمت روزانه سهم در بازار است، در این بحث ابتدا به‌صورت اجمال راجع به نوسان قیمت و تاریخچه آن مطالبی را برای شما عزیزان مطرح و سپس در مورد نحوه محاسبه آن توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

از آنجایی که مکانیزم ایجاد”تعادل در قیمت“ در بازار بر پایه عرضه و تقاضا، و براساس اطلاعات منتشر شده انجام می‌گردد، سئوالی که پیش می‌آید این است که اگر براساس اخبار منتشر شده اقبال عمومی بازار به سمت یک سهم توجه ویژه‌ای نشان دهد و در نتیجه میزان تقاضا برای یک سهم به سرعت افزایش یابد، قیمت سهم چگونه و چه میزان افزایش می‌یابد؟ آیا عرضه کنندگان آزادند که که مبلغ دلخواه خود را برای فروش اعلان کنند؟
فهرست مطالب کتاب
مقدمه
فصل اول: آشنایی با مفاهیم اولیه در بازار سرمایه
فصل دوم: ساختار بازار سرمایه و آشنایی با اجزاء آن
فصل سوم: واژه‌های کلیدی در بازار بورس سهام
فصل چهارم: واژه‌های کلیدی در بازار سرمایه
فصل پنجم: مجامع شرکت‌ها و تأثیرگذاری آن‌ها در بازار
فصل ششم: ابزارهای تحلیلی در بازار سرمایه (تحلیل بنیادی)
فصل هفتم: ابزارهای تحلیلی در بازار سرمایه تحلیل تکنیکی
فصل هشتم: ابزارهای تحلیلی در بازار سرمایه تحلیل تکنینکی (پیشرفته)


مشخصات کتاب
نام کتاب : کتاب رموز کسب سود در بازار سرمایه: کامل‌ترین و جامع‌ترین مرجع آموزشی در حوزه بورس سهام
نویسنده : علی علی قنبری
ناشر چاپی
انتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار : ۱۳۹۰
تعداد صفحات : ۴۴۸
زبان فارسی
شابک : 978-964-468-292-6

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه