معرفی کتب زبان آلمانی

کتاب دستور زبان آلمانی Menschen A1

کتاب دستور زبان آلمانی Menschen A1

کتاب دستور زبان آلمانی Menschen A1 ترجمه‌ی محمودرضا ولی خانی، به جرأت بهترین انتخاب ممکن برای آشنایی با نحوه‌ی جمله‌سازی برای آزمون گوته مقطع A1 است. این کتاب کاملاً ساده همراه با مثال‌های متعدد و ترجمه‌ی مثال برای یادگیری بیشتر، سریع‌تر، دقیق‌تر و لذت‌بخش‌‌تر است.


کتاب دستور زبان آلمانی Menschen A1 ترجمه‌ی محمودرضا ولی خانی، به جرأت بهترین انتخاب ممکن برای آشنایی با نحوه‌ی جمله‌سازی برای آزمون گوته مقطع A1 است. این کتاب کاملاً ساده همراه با مثال‌های متعدد و ترجمه‌ی مثال برای یادگیری بیشتر، سریع‌تر، دقیق‌تر و لذت‌بخش‌‌تر است.

دستور زبان آلمانی MENSCHEN A1 چیست؟

دستور زبان آلمانی MENSCHEN A1 در واقع جلد اول از سری دستور زبان‌های مختص کتاب آموزشی MENSCHEN مقاطع A1، A2 وB1 است. چاپ ششم و هفتم این دستور زبان با ویرایش کامل عرضه شده است. دستور زبان آلمانی MENSCHEN A1 عمدتاً در کنار کتاب‌های آموزشی MENSCHEN مقاطع A1. 1 و A1. 2 استفاده می‌شود و باعث می‌شود که این کتاب‌ها بهتر درک شوند.

قسمت‌های دستور زبان

دستور زبان آلمانی MENSCHEN A1 حاوی 128 صفحه است و از 24 فصل به ترتیب 24 درس کتاب‌های آموزشی MENSCHEN مقاطع A1. 1 و A1. 2 (مجموعاً A1) تشکیل شده است. هر فصل حدود 5 صفحه دارد. در هر فصل به طور متوسط 5 موضوع دستوری مطرح می‌شود و در انتهای کتاب فهرستی از افعال بی‌قاعده قرار دارد.

مخاطب دستور زبان

مخاطب این دستور زبان «همه‌ی» کسانی هستند که در حال گذراندن دوره‌ی A1 (شامل A1. 1 و A1. 2) هستند. ترتیب قرار گرفتن مطالب این دستور زبان مطابق با درس به درس کتاب آموزشی MENSCHEN است. ولی استفاده از این دستور زبان به صورت مستقل از کتاب MENSCHEN یا در کنار کتب آموزشی دیگر مانند Studio d یا Schritte مقطع A1 نیز به خوبی ممکن است.

علت نگارش دستور زبان آلمانی MENSCHEN A1

اساتید محترم در دوره‌های زبان آلمانی در ایران مجبورند به زبان آلمانی تدریس کنند و در این دوره‌ها زبان‌آموز معمولاً اجازه‌ی پرسش به زبان مادری ندارد. این امر باعث شده که زبان‌آموزان ضعیف‌تر نتوانند به تمامی توضیحات دستوری پی ببرند. همچنین امکان ارائه‌ی تمامی نکات دستوری در کلاس درس از لحاظ زمانی برای مدرس امکان‌پذیر نیست. بنابراین زبان‌آموزان کاملاً مستعد نیز از درک بسیاری از نکات دستوری محروم می‌مانند. این دستور زبان توانسته این خلاً را به خوبی پوشش دهد.

استفاده از دستور زبان آلمانی MENSCHEN در کنار دوره‌های آموزشی

دستور زبان آلمانی MENSCHEN A1 هم‌اکنون به یک کتاب استاندارد در کنار کلیه‌ی دوره‌های آموزشی مقطع A1 در سراسر کشور تبدیل شده است. شیوه‌ی آموزشی ساده و قابل درک، مثال‌های متعدد و ترجمه‌ی مثال‌ها باعث شده است که حتی ضعیف‌ترین زبان‌آموزان نیز بتوانند از کتاب به راحتی استفاده کنند و جمله‌سازی بیاموزند. بهترین شیوه‌ی استفاده از این دستور زبان مطالعه‌ی هر فصل پیش از حضور در کلاس است. تجربه ثابت کرده است که این دستور زبان باعث می‌شود زبان‌آموزان در کلاس کمتر فارسی صحبت کنند و با درک سریع مطالب دستوری فوراً جمله سازی کنند و به تعامل بپردازند.

خودآموزی با دستور زبان آلمانی MENSCHEN A1

دستور زبان آلمانی MENSCHEN A1 برای زبان‌آموزان مستعد این امکان را فراهم کرده است که به صورت خودآموز به یادگیری زبان آلمانی بپردازند. بهترین ترکیب ممکن برای این دسته از زبان‌آموزان استفاده از این دستور زبان کنار سه کتاب دیگر است، یعنی «واژه‌نامه آلمانی فارسی MENSCHEN A1»، «مکالمه زبان آلمانی بر اساس MENSCHEN A1» و کتاب‌های آموزشی MENSCHEN A1 KURSBUCH و ARBEITSBUCH». این ترکیب همچنین برای زبان‌آموزانی که در نقاط دوردست کشور امکان حضور در کلاس‌های زبان آلمانی ندارند یادگیری زبان آلمانی را امکان‌پذیر کرده است.

دستور زبان آلمانی MENSCHEN A1 و آزمون گوته

دستور زبان آلمانی MENSCHEN A1 به جرأت بهترین انتخاب ممکن برای آشنایی با نحوه‌ی جمله‌سازی برای آزمون گوته مقطع A1 است. کتاب دستور زبان آلمانی MENSCHEN A1 به همراه سه کتاب دیگر مقطع A1 یعنی «650 لغت آزمون گوته مقطع A1»، «10 نمونه آزمون گوته مقطع A1» و کتاب «مکالمه زبان آلمانی بر اساس متد MENSCHEN A1» حتی بدون کتب آموزشی MENSCHEN به ترکیبی موفقیت‌آمیز برای آزمون گوته A1 تبدیل شده است.
فهرست مطالب کتاب
فصل 1: فعل در آلمانی [das Verb]
فصل 2: ضمایر شخصی در حالت مفرد و جمع (در حالت فاعلی)
فصل 3: جمله خبری [Aussage-Satz]
فصل 4: جنسیت اسامی‌ [Genus]
فصل 5: حرف تعریف نامعیّن ein/eine [Indefiniter Artikel]     
فصل 6: جمع بستن اسامی‌ [Plural]
فصل 7: افعال مُدال [Modalverben]
فصل 8: صرف فعل wissen (دانستن) 
فصل 9: افعال مدال möchten و mögen 
فصل 10: افعال جداشدنی [trennbare Verben]
فصل 11: زمان پرفکت 
فصل 12: ساخت پرفکت با فعل کمکی sein
فصل 13: حالت داتیو   
فصل 14: ضمایر ملکی sein و ihr در حالت نومیناتیو
فصل 15: افعال داتیوپذیر
فصل 16: حروف اضافه زمانی vor، nach، in در پاسخ ?wann (کِی؟)
فصل 17: حروف اضافه mit و ohne 
فصل 18: وجه امری [Imperativ]
فصل 19: پرفکتِ افعال جدا نشدنی  
فصل 20: وجه امری [Imperativ] در دوم شخص مفرد و جمع
فصل 21: کلماتی که ممکن است با هم اشتباه بگیرید
فصل 22: درجات صفت و قید [Komparativ und Superlativ]
فصل 23: ضمیر es برای گفتگو در مورد هوا
فصل 24: کنیونکتیو 2 [Konjunktiv II]


مشخصات کتاب 
نام کتاب
کتاب دستور زبان آلمانی Menschen A1
مترجم
محمودرضا ولی خانی
ناشر 
انتشارات راین
سال انتشار
۱۳۹۹

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه