معرفی کتب انتشارات رشد

کتاب روان شناسی پول

کتاب روان شناسی پول

در این کتاب، موضوع آموزش پول و اقتصاد، در مدارس ابتدایی و نقش آن در جامعه‌ پذیری کودکان مطرح گردیده و افزون بر آن به نقش پول در محیط‌های کار و افزایش احتمالی انگیزه شغلی کارکنان پرداخته شده است.

کتاب «روانشناسی پول» نوشته آدریان فرنهام، مایکل آرگایل و ترجمه‌ی شهلا یاسایی است. در بخشی از متن این کتاب می‌خوانید: « قدمت پول، کمابیش همپای قدمت تمدن بشری است. اما جای تعجب است درحالی‌که مباحثی همچون فاصله طبقاتی، تفاوت رفتارها در طبقات اجتماعی مختلف و رسوم اجتماعی از مدت‌ها پیش در جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی مطرح‌شده‌اند، جایگاه پول در روانشناسی، چندان موردتوجه اهل‌فن قرار نگرفته است. انتشار کتاب «روان‌شناسی پول»، فتح بابی در این زمینه به شمار می‌رود. نویسندگان کتاب که هر دو از صاحب‌نظران شناخته‌شده در روان‌شناسی هستند، با درآمیختن یافته‌های پژوهشی و بین فرهنگی، مباحثی ازجمله مفهوم پول از دید افراد مختلف، تفاوت‌های جنسیتی در توجه به مادیات، ارتباط پول با خودانگاره و عزت‌نفس، ولخرجی و خساست و ده‌ها مسئله دیگر را به‌تفصیل در کتاب مطرح کرده‌اند...» این کتاب را انتشارات جوانه رشد منتشر کرده است.

این کتاب جذاب موضوعات متنوع و سازنده‌ای همچون: پول و قدرت، تفاوت‌های جنسیتی، اخلاق و مالیات، فقیر و ثروتمند، لاتاری و برندگان، چگونگی تاثیر دارایی و ثروت بر روی اعتماد به نفس، چرا برخی از آدم‌ها خسیس و برخی دیگر قمارباز، تهی‌دست و ثروتمند می‌شوند، چرا مردم از خرج‌کردن پول بیشتر از پس‌اندازکردنش لذت می‌برند و... را شامل می‌شود.

کتاب جامع و چندفرهنگی « روانشناسی پول» با تلفیق جذابیت و ادبیات منحصربه‌فرد درباره قوانین، موضوعات روز را در بر می‌گیرد. این کتاب برای روانشناسان، جامعه‌شناسان، مردم‌شناسان و کسانی که به تجارت و اقتصاد علاقمند هستند، بسیار مفید است.

در این کتاب، موضوع آموزش پول و اقتصاد، در مدارس ابتدایی و نقش آن در جامعه‌ پذیری کودکان مطرح گردیده و افزون بر آن به نقش پول در محیط‌های کار و افزایش احتمالی انگیزه شغلی کارکنان پرداخته شده است. ضمن آن که مبحثی نیز به موضوع پول و نیکوکاری و نقش اعتقادات مذهبی در جمع‌آوری پول و افزایش میزان خیران خیریه اختصاص یافته است. مباحث کتاب عبارت‌اند از: "روان شناسی پول"، "نگرش نسبت به پول"، "نوجوانان، اجتماعی شدن و پول"، "پول و زندگی روزمره، پس‌انداز قمار، مالیات"، "پول برستی (پول و سلامت روانی)"، "دارایی‌ها"، "پول در خانواده"، "پول در محیط کار"، "بخشش کردن (هبه)"، "میلیاردرها" و "الگوهای اقتصادی".

 

مشخصات کتاب : 

کتاب روان شناسی پول

نویسنده: آدریان فرنهام - مایکل آرگایل
مترجم: شهلا یاسائی
ناشر: جوانه رشد
تعداد صفحه: 420
قطع: وزیری
شابک: 964-7475-38-1

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه