معرفی کتاب
کتاب «کرم ریشه‌خوار» روایتی از تهدیدهای رشد شخصیتی
تاریخ 29 تیر 1399 ساعت 00:03:20
کد خبر: 013610
کتاب «کرم ریشه‌خوار» روایتی از تهدیدهای رشد شخصیتی

«کرم ریشه‌خوار» عنوان کتابی به قلم «اسد عباسی» است که در آن به موضوع تهدیدهای رفتاری و آثار و پیامدهای آن در رشد شخصیت پرداخته شده است.

این کتاب ۱۰۸ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه و با قیمت هرجلد ۲۰۰ هزار ریال از سوی انتشارات «سرایچه دل» منتشر شده است.

نویسنده در این کتاب کوشیده با نگاهی به آموزه‌های دین مبین اسلام برخی رفتارهایی که اصلاح نکردن آن‌ها تمامی زندگی را متاثر می‌کند، معرفی کرده و رویه زیست سالم برای دستیابی به آرامش و موفقیت را از منظر اعتقادات دینی ارایه کند.

مدگرایی و جلب توجه دیگران، اسراف، فساد و بی‌بند و باری ، ضعف در مدیریت خانواده، روابط آزاد و پیامدهای فاصله گرفتن از ازدواج، بی‌حجابی و آثار آن در جامعه، چشم و هم چشمی، دنیای فناوری نو و و برنامه‌های مخرب آن از جمله محورهایی است که در این کتاب به صورت مشروح به آن‌ها پرداخته شده است.

در پیشگفتار این کتاب آمده است:« الگوی اشخاص در قالب رسومات، چشم و هم چشمی‌ها و گذران زندگی روزمره تجلی پیدا کرده و اگر نسبت به رویه رفتاری آگاهی لازم وجود نداشته باشد ممکن است به مسیری خطرناک تبدیل شود و مثل آفتی ریشه زیست سالم را بجود.»

در این کتاب، دین به عنوان الگویی متعالی معرفی شده است: دین خیر و صلاح را به بهترین شکل در خود دارد و انسان آزاده و تعالی‌جو می‌تواند با آگاهی و ممارست، ارزش‌ها و گوهرهای وجودیش را صیقل داده و راه صواب را بپیماید.

نویسنده معتقد است: اگر استفاده از زینت و زیبایی در حد اعتدال باشد، هیچ اشکالی ندارد ، همانطور که هر رفتار انسانی دیگر نیز باید بر محور اعتدال حرکت کند و دستخوش افراط و تفریط قرار نگیرد و اینجاست که کتاب وحی آیینه‌ای تمام عیار در راهنمایی و تصویری از رفتارهای ماست که اگر آگاه باشیم می‌توانیم خود را در آن ببینیم و با پالایش زشتی‌ها؛ از ریشه‌های زندگی حراست بهینه کنیم.