معرفی کتب علوم تربیتی
کتاب جادوی والدین: تربیت صحیح کودک
تاریخ 05 اردیبهشت 1399 ساعت 20:58:42
کد خبر: 012057
کتاب جادوی والدین: تربیت صحیح کودک


کتاب جادوی والدین: تربیت صحیح کودک نوشته‌ی کارول سوریا، به شما کمک می‌کند تا با استفاده از مثال‌های روزمره‌ی عملی، راهکارها و تمرینات پرکاربرد، در تربیت فرزند خود تغییر روش دهید و به او نزدیک‌تر شوید.

کودکان دنیای امروز، نیازمند روش‌های متفاوت تربیتی هستند. آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که چقدر با انسان پنج یا ده سال پیش خود متفاوت هستید؟ آیا گاهی این را از خود پرسیده‌اید که «چرا از میان این‌ همه انسان روی کره‌ی زمین، من باید مرتکب این عمل شوم؟» یا گفته‌اید که «اگر آنچه اکنون می‌دانم را می‌دانستم، شاید به‌ شیوه‌ای دیگر عمل می‌کردم؟» زندگی همین است؛ قبول دارید؟ هرچه آگاه‌تر شوید، راحت‌تر می‌توانید کارها را به ‌روشی متفاوت انجام دهید و هرچه اوضاع پیرامونتان بیشتر دستخوش تغییر شود، شما نیز باید بیشتر تغییر کنید. فرزندپروری نیز پیوسته درحال تغییر و پیشرفت در طول زمان است. با آگاهی بیشتر می‌توانید والدین متفاوت‌تری شوید.

آیا می‌خواهید کودکانی خوشحال، برون‌گرا و با اعتماد به نفس تربیت کنید؟ می‌خواهید جزو والدینی باشید که توان درک آن‌ها را دارند؟ آیا از غر زدن‌های کودکتان و تهدیدهای شما برای جلب همکاری‌شان کلافه‌اید؟

کارول سوریا (Carol Surya ) در کتاب جادوی والدین: تربیت صحیح کودک (parent magic raising kids positively) با هدفی دلسوزانه و منطقی، برای کمک به شما در تغییر روش تربیت فرزندتان نوشته شده است.

مطالعه‌ی این کتاب روش عملکرد کاملاً جدیدی به شما ارائه می‌دهد و بدون هیچ زحمتی، خودتان را انسانی منضبط خواهید یافت و شاهد بهبود اعتماد‌ به‌ نفس، عزت نفس، سلامتی و شادی کودکتان خواهید بود. این کتاب به‌ گونه‌ای ساده طراحی شده است تا بتوانید هم‌ زمان با مطالعه‌ی آن، مفاهیمش را درک کرده و فعالیت‌ها و ابزار آن را به کار گیرید.

در بخشی از کتاب جادوی والدین: تربیت صحیح کودک می‌خوانیم:

اگر به‌ شیوه‌ای سرزنش‌کننده با او صحبت کنید تا شجاعت فرزندتان را برای رشد، فراگیری و تلاش از بین ببرید، عزت نفس او را تخریب می‌کنید. با تشویق (به‌جای سرزنش و مقایسه)، به توانایی کودکتان برای اکتشاف و لذت بردن از صفات، قدرت‌ها و استعدادهای منحصر‌ به‌ فرد خود کمک خواهید کرد.

به زمانی در کودکی خود فکر کنید که یکی از والدینتان حرفی زد که واقعاً بر روی شما اثر گذاشت. آیا آن حرف مثبت بود؟ آیا نظری منفی بود که سبب خرد شدن شما و احساس تخریب درونی شد؟ بدترین حرفی که کسی به شما گفت چه بود؟ چگونه بر روی شما اثر گذاشت؟ چگونه این نظرات می‌توانستند به‌ گونه‌ای متفاوت باشند تا سبب آسیب نشوند؟ بهترین حرف‌هایی که شنیدید چه بودند؟ بهترین روش تشویق شدنتان چه بوده است؟

آیا می‌بینید چگونه آنچه می‌گویید یا روشی که آن را بیان می‌کنید می‌تواند اثری بزرگ روی کودکان بگذارد که تا بزرگسالی برجای خواهد ماند؟ من با کودکان بسیاری کار کرده‌ام که به‌ وسیله‌ی یک نظر از سوی کسی که برایشان مهم بود، خرد شده بودند. حتی درمورد بزرگسالان نیز کلمات می‌توانند فوق‌العاده آسیب‌رسان باشند. همگی ما می‌خواهیم که دوست داشته شویم. نظرات منفی درمورد ما اغلب به عمق قلبمان راه می‌یابند و برایمان رنگ حقیقت می‌گیرند؛ مگر آن‌که عزت نفس سالمی داشته باشیم.

فهرست مطالب
مقدمه
فصل اول: یک شالوده‌ی ایمن
بخش اول: ساخت یک شالوده‌ی ایمن
بخش دوم: ساخت عزت نفس
بخش سوم: آغازها و پایان‌ها
بخش چهارم: مواجهه با طوفان‌های بزرگ
فصل دوم: فرزندپروری همراه با احترام!
بخش پنجم: فرزندپروری مثبت
بخش ششم: نزدیک‌تر شدن
بخش هفتم: تربیت مهربانانه
فصل سوم: احساسات!
بخش هشتم: دنیای احساسات فرزند شما
بخش نهم: چرا این‌گونه رفتار می‌کند؟
بخش دهم: کودکانه حرف زدن!