معرفی کتب علوم تربیتی
کتاب نظم آموزی به کودک راهی برای خنگ کردنش و پیری والدین
تاریخ 05 اردیبهشت 1399 ساعت 20:55:49
کد خبر: 012053
کتاب نظم آموزی به کودک راهی برای خنگ کردنش و پیری والدین


کتاب نظم آموزی به کودک راهی برای خنگ کردنش و پیری والدین، به تالیف مهدی مقیم اسلام، برای کسانی است که دوست دارند ارتباط خود و فرزندشان را ارتقاء دهند.

تا به حال چند بار بر سر منظم کردن اتاق با کودک خود درگیر شده‌اید! مطمئن باشید در این راه تنها نیستید، والدین زیادی با این مساله روبه‌رو هستند. در کتاب نظم آموزی به کودک راهی برای خنگ کردنش و پیری والدین، تجربیات و نتایج تحقیقات مختلف و تجمیع آنها با نظرات صاحب نظران را در قالب مسائل بومی کشور ایران و تربیت ایرانی بازگو شده!

شما هم می‌توانستید مانند خیلی از افراد، هزینه‌ای که برای خرید این کتاب پرداخت کرده‌اید را خرجِ خریدِ یک ساندویچ یا یک پیتزا کنید! ولی این کار را نکرده و برای آرامش و آموزش خود سرمایه‌گذاری کرده‌اید!

زندگی هر کدام از ما با هر سطحی از عشق و دوست داشتن، می‌تواند بهتر از حال حاضر شود، درست مثل سلامتی! بله سلامتی! به نظر شما برای سلامتی حداکثری وجود دارد؟ (شاید بتوان برای آن حداقلِ قابل قبولی تعریف کرد ولی حداکثری نمی‌توان متصور شد!)

کتاب نظم آموزی به کودک شما را با روش‌هایی آشنا می‌کند که با هر سطحی از ثروت، سواد، تحصیلات و هر سطحی از رفتارهای اجتماعی و موقعیت مکانی که باشید، ارتباط موثرتر و دوستانه‌تری با فرزند خود برقرار کنید و اجازه ندهید مسئله نظم و نظافت کودک، ارتباطات شما را از بین ببرد!

احتمالا این کتاب، برای افرادی که به سرنوشت خود علاقه‌ای نداشته و زندگی خود را به روزمرگی می‌گذرانند، مناسب نخواهد بود. برای کسانی که فکر می‌کنند در زندگی کاری، اجتماعی و زناشویی خود، نیازمند هیچ کمکی نیستند مناسب نیست. برای کسانی که برای آموزش و پیشرفت خانوادگی خود اهمیتی قائل نیستند، هیچ‌گونه ارزشی نخواهد داشت.

فهرست مطالب
بخش1: کودکان، چرا بی نظم می شوند؟
فصل اول: دلایل بی نظمی در کودکان
فصل دوم:والدین و بی نظمی کودکان
فصل سوم:تنبیه کودک؛ آری ، نه!
بخش2: بی نظمی بد است؟
فصل چهارم: کودکان بی نظم هستند؟
فصل پنجم: فلسفه نظم (به جای مقدمه!)
فصل ششم :اجازه بی نظمی به کودکان بدهید!
فصل هفتم: نفوذ بی نظمی از دنیای دیجیتال
بخش3: پیش به سوی کودکان منظم
فصل هشتم: اصول ده گانه نظم آموزی
فصل نهم: روش های برانگیختن کودکان به نظم
فصل دهم: نظم آموزی کودکانِ متفاوت
فصل یازدهم: گام های عملی نظم آموزی