اخبار فناوری
مسابقه ملی خلق ایده‌های زیست فناوری
تاریخ 13 بهمن 1398 ساعت 19:30:46
کد خبر: 008709
مسابقه ملی خلق ایده‌های زیست فناوری

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسابقه ملی خلق ایده‌های زیستی را با محوریت دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ برگزار می‌کند.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به اینکه دانش‌آموزان سردمداران آینده علمی کشور هستند؛ توانمندسازی آن‌ها در حوزه‌های علمی و فناورانه به یکی از دغدغه‌های فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری تبدیل شده است. ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری هم که سال‌ها در حوزه دانش‌آموزی فعالیت می‌کند، برگزاری مسابقه ملی خلق ایده‌های زیستی را با محوریت دانش‌آموزان برگزار می‌کند.

زیست‌فناوری یکی از بسترهای علمی با ظرفیت رشد و توسعه بالا در دنیا است، این حوزه تخصصی در ایران هم طی چند سال اخیر، روند رو به رشدی را طی کرده است. ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری بر اساس ماموریت خود مبنی بر ترویج مفاهیم زیستی در کشور، یکی از گروه‌های هدف فعالیت‌هایش را دانش‌آموزان قرار داده است.

بر همین مبنا هم برای تربیت نسل توانمندزیستی در کشور با وزارت آموزش و پرورش هم‌قدم شده است تا نخستین و بزرگترین مسابقه ملی خلق ایده‌های زیست فناوری را بین دانش‌آموزان برگزار کند. مخاطب این مسابقه ملی همه دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم سراسر کشور هستند که می‌توانند تا پایان بهمن‌ماه در این مسابقه ثبت نام کنند.

این رقابت در سه مرحله «آزمون علمی مجازی»، «رقابت ایده‌های زیست‌فناورانه» و «کمپ تابستانه تجاری‌سازی ایده‌های برتر» در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ برگزار می‌شود.

‌ محتواهای علمی استاندارد و متناسب با مقاطع تحصیلی دانش‌آموزی برای آشنایی آن‌ها با مبانی، تکنیک‌ها و کارکردهای فناوری زیستی در حوزه‌های مختلف زیست‌فناوری اعم از زیست‌فناوری پزشکی، کشاورزی، غذا و دارو و محیط‌زیست در دسترس دانش‌آموزان قرار گرفته است. دانش‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه می‌توانند به آدرس اینترنتی www.stbioclub.ir مراجعه و ثبت نام کنند.