اخبار دانشگاهی
جذب دانشجو کالج بین‌المللی علوم پزشکی شهید بهشتی
تاریخ 17 دی 1398 ساعت 18:35:49
کد خبر: 006660
جذب دانشجو کالج بین‌المللی علوم پزشکی شهید بهشتی

 رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تسریع در راه اندازی کالج بین المللی را ضروری دانست و گفت: امید است که پس از تاسیس این کالج در مهرماه سال تحصیلی آینده شاهد جذب دانشجو باشیم.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، علیرضا زالی در نشست هم اندیشی راه اندازی کالج بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی که با حضور معاونان بین الملل، آموزشی و توسعه مدیریت و منابع درخصوص راه اندازی کالج بین المللی برگزار شد بر تشکیل کالج بین المللی دانشگاه تاکید کرد.

وی با بیان این که هیچ تردیدی در ضرورت تشکیل کالج بین المللی دانشگاه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: این امر به عنوان یک اصل ضروری مدیریتی در دانشگاه مطرح است و تمامی مجموعه های آموزشی، پژوهشی و پشتیبانی و خدماتی دانشگاه این راهبرد را تقویت می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه بر تسریع راه اندازی این کالج و تدوین برنامه راهبردی کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت در این راستا تاکید کرد.

زالی هویت بخشیدن به بحث بین المللی سازی آموزش دانشگاه را یکی از کارکردهای مهم کالج مذکور عنوان کرد و گفت: تا وقتی که کالج بین المللی به عنوان یک نهاد مستقل شکل نگیرد این هویت مخدوش است.

وی یادآور شد: این کالج از لحاظ فرهنگی یک تریبون بین المللی آموزشی و پژوهشی است که باید به عنوان یک نهاد مستقل دیده شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین توجه به اقتصاد آموزشی و آموزش اقتصادی در راستای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم را مورد تاکید دانست و افزود: کالج بین المللی بهترین مدل برای تجاری سازی آموزشی است.

زالی در بخش دیگری از سخنان خود به تفاوت‌های موجود بین دانشجویان داخلی و خارجی از نظر توانمندی علمی، میزان نخبگی و نیازهای آموزشی اشاره کرد و گفت: شاید لازم باشد که برنامه های آموزشی متناسب با نیازهای دانشجویان خارجی دراین کالج تدوین شود.

شناسایی نیازهای آموزشی منطقه و گروههای هدف، شناسایی رشته های مورد تقاضای دانشجویان خارجی در منطقه، تدوین برنامه عملیاتی، بازسازی و طراحی مجدد فضای فیزیکی موجود، تقویت و تمرکز بر آموزش مجازی در کالج، تشکیل شورای راهبردی با حضور نمایندگان آموزشی، پژوهشی، بین الملل و آموزش پزشکی از دیگر تاکیدات رییس این دانشگاه در نشست بود