اخبار علمی
دانشگاه شریف؛ میزبان نهمین کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی
تاریخ 10 آبان 1398 ساعت 16:35:59
کد خبر: 003421
دانشگاه شریف؛ میزبان نهمین کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی

دانشگاه صنعتی شریف با همکاری انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران، نهمین کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی را در روزهای ۲۷ و ۲۸ آذرماه امسال برگزار می‌کند.

نهمین کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی با تلاش دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف با مشارکت دانشگاه‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌های تابعه وزارت نیرو و پژوهشگاه‌های کشور و با هدف رشد و توسعه دانش و فناوری در زمینه شبکه‌های هوشمند انرژی در این دانشگاه برگزار می‌شود.

این کنفرانس که با هدف گسترش مرزهای دانش و تبادل نظر علمی و فنی در زمینه شبکه‌های هوشمند به صورت سالانه در دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود، مهمترین کنفرانس بین‌المللی برای به اشتراک‌گذاری دانش فنی و علمی کسب شده در زمینه شبکه‌های هوشمند انرژی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی شریف، در نهمین کنفرانس شبکه‌های هوشمند انرژی از یک سو سازندگان و دانشگاهیان آخرین پیشرفت‌های خود را در حضور فعالان صنعت برق ارائه داده و از سوی دیگر، فعالان صنعت برق نیز نقشه راه خود را در راستای جهت دهی صحیح به سازندگان و محققان انتقال می‌دهند.
«برگزاری نشست‌های ارائه مقالات تخصصی (شفاهی و پوستری)»، «سخنرانی‌های کلیدی توسط محققان و صنعتگران برجسته»، «برگزاری نشست‌های علمی تخصصی با موضوعات مرتبط با شبکه‌های هوشمند انرژی»، «نمایشگاه تخصصی جانبی برای معرفی شرکت‌ها، کسب‌وکارهای مرتبط و معرفی محصولات و خدمات مربوطه» و «برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی» از مهم‌ترین برنامه‌های این کنفرانس است.

«امنیت فیزیکی و سایبری شبکه‌های هوشمند»، «پایش، کنترل و حفاظت شبکه‌های هوشمند»، «منابع انرژی تجدیدپذیر، تولیدات پراکنده و هاب انرژی»، «برنامه‌ریزی و بهره ‌برداری ریزشبکه‌های الکتریکی»، «زیرساخت اندازه‌ گیری هوشمند و پاسخگویی بار»، «خانه و ساختمان هوشمند»، «شهر هوشمند و اینترنت اشیاء»، «حمل و نقل و وسایل نقلیه الکتریکی و اتصال آن‌ها به شبکه»، «قابلیت اطمینان و تاب‌آوری در شبکه‌های هوشمند»، «سیستم‌های اتوماسیون و مدیریت انرژی در شبکه‌های هوشمند»، «سیستم‌های مخابراتی، فناوری اطلاعات و داده‌کاوی در شبکه‌های هوشمند» و «فرهنگ سازی، قانون گذاری و تدوین استانداردها و نظام‌نامه‌های شبکه‌های هوشمند» از جمله محورهای این کنفرانس علمی است.

برگزاری بیست و ششمین کنفرانس ملی و چهارمین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی ایران

بیست و ششمین کنفرانس ملی و چهارمین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی ایران، روزهای ۶ و ۷ آذرماه ۱۳۹۸ در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود.
این کنفرانس توسط دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن مهندسی پزشکی ایران، با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود و پردازش سیگنال های حیاتی، انفورماتیک زیستی و پزشکی، مهندسی عصب و توانبخشی، مهندسی سلولی و مولکولی و مهندسی زیست شیمی از محورهای آن است.
دکتر بهراد نوعدوست و دکتر ندا ناطق از دانشگاه یوتا در بیست و ششمین کنفرانس مهندسی پزشکی ایران سخنرانی می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علم و صنعت، همچنین به منظور تبادل تجربیات و ارتقای سطح دانش تخصصی شرکت‌کنندگان، چند کارگاه آموزشی در زمینه ­های مرتبط با محورهای کنفرانس برگزار می شود.
مقالات برتر ارایه شده در کنفرانس در صورت تمایل نویسندگان در مجله Computers and Electrical Engineering که مربوط به انتشارات Elsevier و دارای ضریب تاثیر ۲.۱۸۹ است پس از اصلاحات و بسط چاپ می شوند.
دکتر حمید بهنام و دکتر محمد رضا دلیری (اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه)، به ترتیب دبیر کمیته علمی و دبیر کمیته اجرایی این همایش دو روزه هستند.