اخبار دانشگاهی
پذیرش ۹۰ هزار دانشجو در مراکز دانشگاه علمی‌ و کاربردی کشور
تاریخ 03 مهر 1398 ساعت 17:44:53
کد خبر: 002816
پذیرش ۹۰ هزار دانشجو در مراکز دانشگاه علمی‌ و کاربردی کشور

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: این دانشگاه در سال تحصیلی جدید در مرحله اول ۹۰ هزار دانشجو را در مراکز مختلف خود در سطح کشور پذیرش کرده است.

احمدرضا پیش‌بین در نشست خبری در اراک افزود: این دانشجویان در ۸۰۰ رشته در مراکز علمی آموزشی این دانشگاه مشغول کسب علم هستند.
وی اظهارداشت: ۷۵ درصد دانش آموختگان مراکز دانشگاه علمی و کاربردی، شاغل هستند که ۴۵ درصد آنان در ارتباط با رشته تحصیلی خود به کارگرفته شده اند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی و کاربردی کشور گفت: این دانشگاه در سال ۹۹ به صورت محدود در مقطع ارشد در رشته های خاص پذیرش دانشجو خواهد داشت.

پیش بین افزود: برای اولین بار قهرمانان ورزشی به صورت رایگان در دانشگاه علمی و کاربردی پذیرش می شوند و در صورت علاقه به تغییر رشته، تخفیف ۳۰ درصد شهریه برای آنان اعمال می شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی وکاربردی کشور گفت: این مجموعه تاکید دارد کلاس های دانشجویان در طول هفته توزیع شود و از ارائه کلاس ها در روزهای تعطیل و ساعت شب خودداری شود.

اولین المپیاد مهارتی دانشگاه علمی کاربردی در استان مرکزی برگزار می شود
رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان مرکزی نیز گفت: اولین المپیاد مهارتی دانشگاه علمی کاربردی با توجه به ظرفیت علمی و صنعتی استان، آبان ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار می شود.

«مهدی رئوفی» افزود: این المپیاد علمی در رشته های گرافیک، فناوری اطلاعات و ماشین افزار برای دانشجویان برگزار می شود.

وی اظهار داشت: المپیاد در طول یک ترم برگزار می شود که برگزیدگان استانی و منطقه ای در نهایت در استان مرکزی معرفی خواهند شد و برگزاری کارگاه آموزشی از جمله ویژگی این المپیاد علمی است.

رئوفی افزود: از ۳۰۰ هزار دانشجو علمی کاربردی کشور ۲۰ درصد آنان در این رقابت علمی شرکت می کنند.

وی اظهار داشت: طبق بخشنامه ای که سال ۹۶ ابلاغ شد مراکز دولتی وابسته به این دانشگاه باید تعطیل شوند و فقط مراکز حضوری مجاز به پذیرش دانشجو هستند.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان مرکزی گفت: در هیچ قسمت از این بخشنامه نسبت به جا به جایی کارکنان صحبت نشده است زیرا این افراد کارکنان دولتی نبوده و کد پرسنلی ندارند.

رئوفی افزود: تلاش شد تا این افراد جذب دستگاه هایی شوند که مراکز دانشگاهی علمی و کاربردی را ایجاد کرده اند و در این استان با راه اندازی مرکز هتل باغ امیر کبیر بخشی از این افراد توانستند جذب شوند.

وی اظهار داشت: مرکز دانشگاهی علمی و کاربردی اراک در ماه آینده به صورت پودمانی پذیرش دانشجو دارد و در همین مدت مرکز علمی کاربردی ماشین سازی اراک برای ۲۰ دانشجو آموزش زیر آبی ارایه می کند.

وی اظهار داشت: مرکز فرودگاهی اراک با هدف مطرح شدن این مجموعه پروازی تا ماه آینده به صورت پودمانی پذیرش دانشجو دارد.

رونمایی از ساعت آفتابی مرکز آموزش علمی کاربردی و گشایش مرکز آموزش علمی کاربردی مجتمع سیاحتی و تفریحی امیرکبیر اراک از برنامه های سفر ‌معاون فرهنگی - دانشجویی دانشگاه علمی و کاربردی کشو ر به اراک بود

مجتمع سیاحتی و تفریحی امیرکبیر اراک با ۲ رشته هتلداری و تشریفات امسال دانشجو پذیرش کرده است.

سه هزار و ۷۰۰ دانشجو علمی کاربردی در ۲۰ مرکز استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.