اخبار پزشکی
پیلاتس؛ روشی موثر برای کنترل فشار خون در زمان خانه‌نشینی
تاریخ 14 فروردین 1399 ساعت 00:03:36
کد خبر: 011366
پیلاتس؛ روشی موثر برای کنترل فشار خون در زمان خانه‌نشینی

مطالعات اخیر محققان دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد ورزش پیلاتس یک روش موثر برای کنترل فشار خون، به ویژه در زنان جوانی است که از اضافه وزن رنج برده و در عین حال روشی موثر برای کاهش وزن و افزایش سلامت جسم و روح در روزهای خانه‌نشینی ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، افزایش وزن و فشار خون به دلیل خانه‌نشینی ناشی از کرونا موضوعی دور از ذهن نیست، بنابراین محققان راهکارهای متفاوتی را برای افزایش سلامت در این دوران توصیه می‌کنند.

یکی از این روش‌ها انجام ورزش پیلاتس است. این ورزش بدون هیچ وسیله‌ای و به راحتی با استفاده از یک فیلم ویدئویی آموزشی در خانه انجام‌پذیر است.

مطالعات جدید محققان دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد پیلاتس یک استراتژی موثر برای افرادی است که در معرض فشار خون قرار دارند. این مطالعه تاثیر پیلاتس را بیشتر بر زنان جوان دارای اضافه وزن بررسی کرده است.

فشار خون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره رگ‌ها وارد می‌شود تا خون در سراسر بدن جریان یابد. اگر این نیرو افزایش پیدا کند و در طول زمان ثابت باقی بماند، بدن با مشکلات زیادی روبرو می‌شود.

با توجه به اینکه به طور متوسط از بین هر سه فرد میانسال، یک نفر به فشار خون بالا مبتلاست، محققان درمان فشار خون بالا از دوران جوانی را ضروری می‌دانند. از طرفی فشار خون مهمترین عامل بروز بیماری‌های قلبی است؛ بیماری‌هایی که خود مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می‌شوند.

بسیاری از افراد اطلاعی ندارند که فشار خون بالا دارند، از این رو غربالگری فشار خون بالا از دهه چهارم زندگی نیز می‌تواند یک استراتژی موثر برای درمان و کنترل آن باشد.

نتایج این تحقیق در نشریه Hypertension منتشر شده است.