اخبار فرهنگی و هنری
مسابقه غیرحضوری بزرگ قرآنی نصر
تاریخ 06 فروردین 1399 ساعت 23:36:07
کد خبر: 011278
مسابقه غیرحضوری بزرگ قرآنی نصر

 اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرروش مسابقه غیر حضوری بزرگ نصر را برگزار می‌کند.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با هدف ایجاد شور و نشاط معنوی در خانوادهها و با امید شکست کرونا اقدام به برگزاری مسابقه بزرگ نصر در قالب های ده گانه کرده است. علاقه مندان می توانند بر اساس توضیحات موجود در پیام رسان ها بصورت خانوادگی و یا جداگانه در مسابقه شرکت کنند.

این مسابقه در ۱۰ رشته برگزار میشود که رشته های تلاوت تقلیدی، اذان و مکبری، ویژه دانش آموزان پسر دوره ابتدایی، رشتههای حفظ جزء ۳۰ قــرآن کریم، مجریگری محافل قرآنی و خطبه خوانی ویژه تمامی دانش‌آموزان و رشته های بازی های قرآنی، خوانش و نمایش قصـه های معصومین (ع) و دعـــــــــا خوانی و صحیح خوانی نماز ویژه دانش‌آموزان و اولیا است.

دانش‌آموزان و خانوادهها می‌توانند جهت دانلود محتوای مورد نیاز شامل فرم ها، کتاب ها و فایل های صوتی به کانال مسابقه در فضای مجازی به آدرس nasre۱۳۹۹ @ و همچنین سامانه serat.pt.medu.ir مراجعه کنند.

مهلت شرکت در مسابقه از ۲۰ اسفند ماه ۹۸ تا ۱۵ فرودین ماه ۹۹ است و شرکت کنندگان می توانند آثار و فایل های ضبط شده خود را از طریق پیام رسان ها به شماره تلفن ۰۹۰۲۹۱۸۷۱۴۵ ارسال کنند.

به گزارش ایرنا، مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور برای مقابله با ویروس کرونا از اوایل اسفند ماه تا پایان سال ۹۸ تعطیل شدند و آموزش ها و فعالیت‌های علمی دانش آموزان و دانشجویان به صورت مجازی ادامه پیدا کرد.