اخبار کرونا
چینی‌ها مقابله با کرونا را به ربات ها سپردند
تاریخ 24 اسفند 1398 ساعت 02:55:39
کد خبر: 011207
چینی‌ها مقابله با کرونا را به ربات ها سپردند

متخصصان چینی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، امور مربوط به نظافت، ضدعفونی اماکن، تهیه غذای بیماران و اندازه‌گیری دمای بدن آن‌ها را به ربات‌ها سپردند.

به گزارش پایگاه خبری سی‌نت، از زمان شیوع کرونا در شهر ووهان، از ربات‌ها به منظور ضدعفونی کردن خیابان‌ها و معابر شهری استفاده می‌شود. این ربات‌ها تمام عملیات را با دریافت دستورالعمل‌ها از راه دور انجام می‌دهند و کاربران تنها برای پرکردن مخزن حاوی مواد ضدعفونی کننده به ربات نزدیک می‌شوند.
به منظور کنترل این ربات‌ها، متخصصین با پوشش کامل و با استفاده از اسکوتر در فاصله چندمتر جلوتر حرکت می‌کنند و با استفاده از دستگاه‌های کنترل‌کننده، دستورالعمل‌های لازم را برای ربات ارسال می‌کنند.
نوع دیگری از ربات‌ها در بیمارستان‌های ووهان و شنیانگ به کار گرفته می‌شوند که قابلیت اندازه‌گیری دمای بدن بیماران و ضدعفونی کردن افراد و محیط را دارد. این ربات‌ها کمبود کادر درمانی بیمارستان‌ها را جبران می‌کنند و مانع برخورد مستقیم کارکنان بیمارستان با افراد بیمار می‌شوند.
یکی از بیمارستان‌های شهر اژو در چین رباتی را برای آشپزی به کار گرفته است که توانایی پخت و پز ۱۰۰ قابلمه برنج را در هر ساعت دارد. این ربات بدون نیاز به نظارت انسان کار خود را انجام می‌دهد و تعداد افرادی را که در بیمارستان مستقیما در معرض ویروس کرونا قرار می‌گیرند، به حداقل می‌رساند. از آنجا که تقسیم غذا یکی از مهمترین روش‌های انتقال ویروس است، اکنون در بسیاری از شهرهای چین از ربات‌ها به منظور پخت و پز و عرضه غذا در رستوران‌ها استفاده می‌شود.
اکنون ربات‌های کوچکی هم در خیابان‌های چین از جمله شانگهای دیده می‌شوند که قابلیت ضدعفونی دست رهگذران را دارند.