راه اندازی سامانه یادگیری الکترونیکی در ۷۰ دانشگاه کشور

راه اندازی سامانه یادگیری الکترونیکی در ۷۰ دانشگاه کشور

 معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی از راه‌اندازی سامانه یادگیری الکترونیکی در ۷۰ دانشگاه کشور به منظور توسعه آموزش‌های مجازی خبر داد.

به گزارش روز شنبه معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آیین محمدی ضمن بیان این مطلب از طراحی سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی خبر داد و اظهار داشت: این سامانه که از آن به عنوان سامانه "نوید" یاد می‌شود، به صورت رایگان به دانشگاه‌ها ارائه شد و در حال حاضر ۷۰ دانشگاه در کشور از آن استفاده می‌کنند. تمام پشتیبانی و زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این سامانه از طریق دانشگاه علوم پزشکی تامین می‌شود.
وی تصریح کرد: درحال حاضر سامانه نوید در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفته است و در سال آینده این سامانه را در تمام دانشگاه‌های کشور توسعه خواهیم داد. ضمن اینکه ماژول‌های متنوع دیگری نیز به این سامانه اضافه خواهد شد.
معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی سامانه نوید را یک دانشگاه مجازی توصیف کرد و تصریح کرد: تمام اساتید و دانشجویان در سطح کشوری می‌توانند از سامانه فوق در سطح کشور استفاده کنند و این سامانه کل فرایندهای یادگیری و یاددهی در فضای مجازی را پوشش می‌دهد؛ یعنی واحدهای درسی دانشجویان و اساتید در این سامانه تعریف می‌شود و امکان برگزاری کلاس‌های مجازی در آن وجود دارد. حتی‌ امکان رد و بدل تکالیف، پرسش و پاسخ و برگزاری آزمون از طریق این سامانه نیز وجود دارد.
محمدی تاکید کرد: سامانه نوید با نام و آرم دانشگاه‌ها در فضای مجازی بارگذاری می‌شود و دانشجویان می‌توانند با این سامانه ارتباط بگیرند. حتی بسیاری از دانشگاه‌ها با نسخه انگلیسی نوید به دانشجویان خود، زبان انگلیسی آموزش می‌دهند.

مطالب پربیننده

عضویت در خبرنامه