کتب مدیریت و رهبری
کتاب من ترافیک را دوست دارم!
تاریخ 17 بهمن 1398 ساعت 15:44:22
کد خبر: 009065
کتاب من ترافیک را دوست دارم!


بهار ابراهیمی در کتاب من ترافیک را دوست دارم!، ساده‌ترین و عملی‌ترین کارهای ممکن که در طول یک ساعت رفت‌و‌آمد و ترافیک می‌شود انجام داد را با شما در میان گذاشته است. در هر قسمت یک ایده، توضیحات و اطلاعات بیشتر از چگونگی انجام آن، یک یا دو قدم اجرایی برای انجام و ابزارهای لازم در اختیار شما قرار می‌گیرد.

کتابی با موضوع ترافیک! خیالتان راحت باشد این کتاب به موضوع ترافیک نگاه جالب و خلاقانه دارد و نمی‌خواهد از آن انتقاد کند. بهار ابراهیمی، ترافیک را بهانه‌ای قرار داده تا به ما نشان دهد چه کارهای متنوع و مختلفی می‌توانیم در زمان‌های مرده انجام دهیم.

زمان‌های مرده به اوقاتی گفته می‌شود که خیلی راحت تلف می‌شوند و ظاهرا ما توجه چندانی به آن‌ها نداریم. زمان‌هایی که معمولا در رفت‌و‌آمد و در فواصل انجام کارها هدر می‌روند. اگر فقط ساعات یک روز خود را دقیق محاسبه کنیم، می‌بینیم که این زمان اصلا کم و ناچیز نیست. کافی است میانگین زمان‌های مردهٔ یک هفته یا یک ماه خود را محاسبه کنید. اگر مقدار زمان‌های مردهٔ سالیانهٔ خود را در بیاورید، حتما دچار شوک می‌شوید!

این زمان‌ها بخشی از عمر گران‌بهای ما هستند! سرمایهٔ ارزشمندی که دیگر باز نمی‌گردد. بیشتر ما سعی داریم زمان خود را مدیریت کنیم. معمولا برای اوقات کار و مطالعهٔ خود برنامه‌ریزی دقیقی داریم و سعی می‌کنیم به نحو بهینه از آن‌ها استفاده کنیم.

بهتر است فکری هم برای سایر زمان‌های خود کنیم. زمانی که روزانه در رفت‌و‌آمد می‌گذرد، زمانی که برای طبخ غذا و آماده کردن کاری انجام می‌شود. و حتی زمان اندکی که برای کمی سرد شدن چای قبل از نوشیدن منتظر می‌مانیم! مهم‌ترین نتیجهٔ این توجه و مراقبت از زمان این است که ما را خلاق‌تر می‌سازد. کاری که خانم ابراهیمی، نویسندهٔ این کتاب انجام داده و شما را نیز به آن دعوت کرده است.

تصور کنید هر بار که به عنوان مسافر یا راننده در رفت‌و‌آمد یا پشت ترافیک هستید، یکی از کارهای ذکر شده در این کتاب را انجام دهید. به شما قول می‌دهم دیگر نه تنها ترافیک برای شما آزار دهنده نخواهد بود، بلکه آن‌قدر سرگرم کار مفیدی خواهید شد که اصلا متوجه آن هم نخواهید شد.

اصلا چرا تصور کنید، پیشنهاد می‌کنم امتحان کنید. آن وقت شما هم تأیید خواهید کرد زمان‌هایی که به خاطر کندی ترافیک یا انتظار در صف و مانند این موارد تلف می‌شوند، فقط به ضرر کسانی هستند که هیچ مدیریتی برای آن‌ها ندارند. مطمئنم با خواندن این کتاب و استفاده از راه‌کارهای خلاقانهٔ آن شما هم ترافیک را دوست خواهید داشت و از آن برای رسیدگی به بسیاری از کارهای خود استفاده خواهید کرد!

اکثر ما به خاطر رفت‌و‌آمد روزانه به محل کار، دانشگاه، مدرسه و یا مدرسه فرزندمان روزانه زمان زیادی را در مسیر رفت‌وآمد سپری می‌کنیم. بخصوص اگر در شهرهای بزرگ زندگی کنیم عمده این وقت در ترافیک سپری می‌شود. از سوی دیگر می‌دانیم که زمان با ارزش‌ترین دارایی ماست.

پس چه خوب است که ما از این ارزشمندترین دارایی‌مان به بهترین نحو استفاده کنیم. همه این‌ها برای اینست که بدانیم زندگی را می‌توان خیلی ساده، کارآمد کرد و با همین قدم‌های کوچک روزانه، می‌توانیم زندگی‌مان را دگرگون کنیم و به آرزوها و اهداف‌مان دست یابیم.

فهرست مطالب
پیشگفتار
1- گوش کردن به فایل صوتی آموزشی
2- تماشای فایل‌های تصویری آموزشی
3- مطالعه کتاب
4- هدف‌گذاری
5- تلفن به یک دوست
6- قدردانی و سپاس‌گزاری
7- مطالعه کانال مورد علاقه
8- معاملات آنلاین
9- سفارش آنلاین خرید
10- پیگیری اخبار همایش‌های مرتبط کاری
11- حضور در کلاس‌های آنلاین دانشگاه
12- شرکت در وبینار
13- سرچ مطالب مورد نیاز
14- نوشتن کتاب
15- تمرین صداسازی
16- تمرین مثبت اندیشی
17- لذت بردن از زندگی
18- سفر به فراتر از واقعیت
19- یوگا
20- تمرین نقاشی
21- تمرین خطاطی
22- قلاب‌بافی
23- بافتنی
24- ماساژ صورت
25- کوچک کردن شکم
26- مانیکور
27- رویا پردازی
28- تصمیم‌گیری
29- خواب و استراحت
30- گوش کردن به یک سخنرانی TED
31- محتوی گذاشتن برای وب‌سایت یا وب‌لاگ
32- طراحی متن سخنرانی
33- تمرین لبخند
34- ارزیابی عملکرد روزانه/هفتگی
35- ذهن یادگیرنده از محیط
36- تفکر در مورد آینده کسب‌و‌کار
37- بارش فکری برای یک راه حل
38- ادراک روزانه
39- تقویت حافظه
40- با نگاه به مترو کسب‌و‌کار راه بیاندازید
41- فروشنده شوید
42- هنوزهای امروزم چه بود
43- یک قدم برای شهروند بهتری بودن
44- برنامه‌ریزی روزانه فیل، هاپو، پروانه
45- آگاهی‌های محیطی
46- از تبلیغات بیاموزید
47- زبان انگلیسی بیاموزید
48- دوچرخه‌سواری
49- برای ازدواج‌تان برنامه‌ریزی کنید.
50- خلاق شوید
سخن پایانی