کتاب فناوری ارتباطات و اطلاعات
کتاب آموزش حرفه ای تهیه عکس و فیلم از صفحه نمایش
تاریخ 11 بهمن 1398 ساعت 00:17:58
کد خبر: 008419
کتاب آموزش حرفه ای تهیه عکس و فیلم از صفحه نمایش


شاید تا به حال برای شما این اتفاق افتاده باشد که ای کاش می توانستید در هنگام کار با نرم افزار بتوانید از صفحه نمایش خود عکس بگیرید تا بتوانید از آن استفاده نمایید. برای مثال: از این طریق در زمانی که با مشکل برخوردید آن را به دیگران برای رفع مشکل نشان دهید یا این که در کلاس درس بخواهید برای به خاطر سپردن بهتر مفاهیم از کارهای اجرایی درون کلاس در کار با نرم افزار، عکسی را از صفحه دسکتاپ خود بگیرید. خیلی از افراد نیز می خواهند از این طریق (گرفتن عکس از صفحه نمایش) دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهند و می خواهند با استفاده از تصاویر به آموزش و رفع اشکال برای دیگران بپردازند. خلاصه هر فردی که با کامپیوتر کار می کند روزی بنا به هر دلیلی نیاز پیدا خواهد کرد که بتواند از صفحه نمایش خود تصویر بگیرد.
پس این که نیاز ما به تصویر برداری از صفحه نمایش چی باشد؟ می توان گفت که بنا به سطح علمی و کار ما می تواند نیازهای بی شمار و متفاوتی را به همراه داشته باشد. ما در این آموزش قصد داریم شما را با نحوه تصویر گرفتن از صفحه نمایش به صورت کامل و حرفه ای آشنا کنیم.

در این کتاب از نسخه 11.2 نرم افزار Snagit استفاده شده است و همچنین از نسخه های 8.0 و 8.4 نرم افزار Camtasia استفاده شده است.

فهرست مطالب
بخش یک: عکسبرداری

مقدمه

Print screen

اسکرین شات ها در word

Snagit

آشنایی با محیط برنامه

پالت Quick Launch و ابزار One Click

محیط Pro files و Pro file stettings

منوبار

Snagit Editor

بخش دوم: فیلمبرداری

مقدمه

camtasia recorder

camtasia studio