معرفی کتاب
کتاب بابامیر نقاب از چهره برگیر
تاریخ 01 بهمن 1398 ساعت 00:42:33
کد خبر: 007457
کتاب بابامیر نقاب از چهره برگیر

«بابامیر نقاب از چهره برگیر» عنوان کتابی است که در ان مجموعه اشعار «حیدر حیدری راد» به چاپ رسیده است.

این کتاب ۱۲۴ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی نشر «نیک مهر» به چاپ رسیده است.

قیمت هر جلد از این کتاب که در قطع رقعی منتشر شده برای علاقه‌مندان به شعر و ادب ۱۲ هزار تومان است.

در این مجموعه شعر نو ۷۲ قطعه از اشعار حیدری راد در موضوعات اجتماعی و فرهنگی به چاپ رسیده و نگاه این شاعر را به زندگی و اتفاقات پیرامونی به اشتراک گذاشته است و در هر قطعه‌ای به نوعی امید به ترمیم مشکلات با اعتقاد به منجی برجسته سازی شده است.

در مقدمه این کتاب با عنوان« در ستایش بابامیر» آمده است: ایمان به منجی و مصلح میلی باطنی است که بشر همواره در پی آن بوده است و خارج از عقاید در قالب‌های گوناگون عرفان ایرانی بارها این مهم مشاهده شده است.

بابامیر شخصیتی عارف مسلک با باورهای عرفانی است که ویژگی‌های صلح طلبیو بیزاری از جنگ را در خود دارد، کسی که پرچم‌دار عدالت و آزادی و صلح است و به عنوان الگوی انسانیت مطرح می‌باشد.

نقاب برگیر، برف، نفرین، ترا خواهانم، رودخانه، شکایت، ستاره سحر، لبخند حس بودن، آواز، خداحافظی، زمستان، جنگ و صلح، انتظار، طوفان، رضایت، بهشت، وقت غروب، مردان غیرت،یار نقاب پوش، راز و نیاز، مرد عسلی، خواهم رفت، پایان انتظار و جشن رنگ‌ها از عناوین اشعار ارایه شده در این کتاب است.

شاعر در اغلب اشعار ارایه شده در این مجموعه با طرح مباحث اجتماعی و موضوعات روزمره از بابامیر با عنوان ناجی مشکلات کمک خواسته است ، برای مثال در قطعه شعر صدا عنوان شده است: صداها را دوست دارم، هر صدایی را ، وقتی جغد هو می‌کشد به فریاد، زوزه بید مجنون، که یال می‌زند به باد، جیرجیرک می‌خواند از فرط گرمای زیاد ، من هنوز مست خواب دوشینیم ، بابامیر تو یار رنگینم....

و یا در قطعه شعر حس بودن عنوان می‌کند: بوی توچنان می‌کند مستم، گویی مرا نسیت همپا و دستم، آنگاه که به یاد تو هستم، بابامیر نقاب از چهره برگیر، دنیا بوی بودنت را به مشام چشیده است..