معرفی کتب جدید
کتاب "سرزمین طارم"، آیینه تمام نمای هندوستان ایران
تاریخ 01 آذر 1399 ساعت 18:19:04
کد خبر: 014687
کتاب

کتاب "سرزمین طارم" اطلاعات مختلف و جامعی را از معرفی منطقه طارم را در خود جای داده است و منبع مناسبی برای علاقه مندان جهت آشنایی با این سرزمین کهن و سرسبز است.

منطقه خوش‌ آب‌وهوای طارم همچون نگینی سرسبز در استان زنجان قرار دارد و به واسطه طبیعت بکر و دست‌نخورده اش با وجود دریاچه‌ها، غارهای طبیعی، آبشارها، روستاهای باستانی و آثار متعدد تاریخی، بهشتی برای گردشگران محسوب می شود.

طارم به دلیل داشتن طبیعت دلنشین، زمین‌های حاصلخیز و شرایط اقلیمی منحصربه‌فردش به هندوستان ایران معروف است.

مهدی محمدی در کتاب "سرزمین طارم" تلاش کرده است تا گام مهمی را در شناساندن منطقه طارم در ابعاد مختلف جغرافیایی فرهنگی، زبان و آداب رسوم، سنت ها، شناسایی افراد فرهیخته و مفاخر منطقه بردارد.

این کتاب ۱۰ فصل دارد که شامل تاریخچه سرزمین طارم، نگاهی به ویژگی های فرهنگی سرزمین طارم، چینه شناسی تخصصی سرزمین طارم، جغرافیای طبیعی و زمین شناسی طارم، آشنایی با زبان و ادبیات ترکی آذربایجانی منطقه طارم، آشنایی با قومیت های منطقه طارم، آشنایی با آثار تاریخی و میراث فرهنگی و نقاط گردشگری منطقه طارم، جغرافیای تاریخی طارم، معرفی چهرهای برجسته منطقه طارم و نگاهی به برنامه های توسعه منطقه طارم است.

به گفته مولف کتاب "سرزمین طارم" در این اثر سعی شده است با تکیه بر تحقیقات مختلف کتابخانه ای و میدانی، مطالب از جنبه مستند و متقنی برخوردار باشند.

کتاب " سرزمین طارم" در ۸۸۰ صفحه با شمارگان هزار نسخه، از سوی انتشارات گیوا روانه بازار شده است.

 به مناسبت هفته کتاب، کتاب"سرزمین طارم" در چند برنامه شهرستانی و استانی رونمایی و معرفی شد.