معرفی کتاب
کتاب «سیگاری کنج لب اسطوره»
تاریخ 26 مهر 1399 ساعت 13:30:35
کد خبر: 014320
کتاب «سیگاری کنج لب اسطوره»

مجموعه داستان‌های کوتاه «سیگاری کنج لب اسطوره» اثر « عزیز آقایانی » نویسنده کرمانشاهی از سوی انتشارات سرانه در کرمانشاه چاپ و روانه بازار نشر شد.

به گزارش ایرنا؛ این کتاب در قطع رقعی، ۳۰۲ صفحه، جلد چهار رنگ شومیز براق، کاغذ سفید مرغوب، متن تک رنگ، شمارگان هزار نسخه و بهای ۵۰ هزار تومان، نوبت اول در پاییز ۱۳۹۹ چاپ شده است.

«سیگاری کنج لب اسطوره» شامل ۶۹ داستان کوتاه است که این داستان‌ها به شیوه‌ای کاملاً متفاوت و با نثری منحصر به فرد نوشته شده و خواندن آن خالی از لطف نیست.

«عزیز آقایانی» نویسنده این اثر متولد سال ۱۳۳۴ کرمانشاه است؛ وی نویسندگی را در کنار کسب و کار آزاد خود انجام می‌دهد و تاکنون موفق به نوشتن و چاپ و نشر چندین جلد کتاب در عرصه ادبیات شده است؛ علاقه وافر به ادبیات داستانی و میل به نوشتن زیاد توام با فکر و ایده‌های نو سبب شده داستان‌های متفاوت و خواندنی از او در پیش روی علاقه‌مندان به داستان قرار گیرد.

در کرمانشاه داستان‌نویسی پیشینه‌ای دیرینه دارد؛ علی محمد افغانی، علی اشرف درویشیان، منصور یاقوتی، فریبرز ابراهیم پور، اسماعیل زرعی، محمدمسعود کیایی از پیشتازان این عرصه در کرمانشاه هستند.

بسیاری دیگر هستند که در این عرصه فعالیت دارند و موفق به کسب اعتبار شده اند؛ از جمله می توان به «آرش محمودی» و « عزیز آقایانی » اشاره کرد که با شیوه منحصر به خود به نوشتن داستان کوتاه پرداخته اند.