معرفی کتاب
کتاب «مستحبات جنون» روایتی منظوم از احساس و عشق
تاریخ 28 شهریور 1399 ساعت 23:12:47
کد خبر: 014063
کتاب «مستحبات جنون» روایتی منظوم از احساس و عشق

«مستحبات جنون» عنوان مجموعه سروده‌های «سمیرا یکه‌تاز» است که به زیبایی احساس و عشق خود را در قالب کلمات به تصویر کشیده است.

این کتاب ۱۷۱ صفحه‌ای در قطع رقعی و با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات «شانی» به چاپ رسیده و با قیمت هر جلد ۲۰ هزار تومان راهی کتابفروشی‌ها شده است.

این کتاب حاوی ۳۹ قطعه غزل و ۱۳ قطعه چهارپاره است که در موضوعات عرفانی، اجتماعی، عاشقانه‌ها و احساسات روزمره ارایه شده است.

ویژگی مهم این کتاب آن است که اشعار آن بسیار روان و صمیمی است و به راحتی با مخاطبان ارتباط بر قرار می‌کند و چینش کلمات به گونه‌ای است که در بازه زمانی کوتاه پیوند لازم با نیازهای مخاطب حاصل می‌شود.

سرفصل غزل‌ها، مسافر آدینه، پیچک عریان، باران، تولد، بهشتی نیمه‌کاره، حماسه عاشورا، یادگاری جنگ، پریزاده عشق، حس معجزه، شهرآشوب، کوثر پنهان، خدای نگاه، راه خسته است، مجاز، فرصت، ساعت تبدار، شوکران، مهره بازنده، جنون، سیب گلاب و اما نمی‌رسید عنوان برخی از اشعار این کتاب است.

چهارپاره‌هایی که در بخش دوم این کتاب ارایه شده نیز گیرایی خود را دارد و خواندن آن‌ها خالی از لطف نیست که عناوین برخیاز آن‌ها نذر حضرت علی‌اکبر، درخت شکسته، یلدا، تکرار ناتعبیر، جرعه خورشید، راوی رنج و حبس ابد است.