معرفی کتاب
کتابی با عنوان «شتر بچه‌ای که مادرش را گم کرد»
تاریخ 28 شهریور 1399 ساعت 23:05:09
کد خبر: 014054
کتابی با عنوان «شتر بچه‌ای که مادرش را گم کرد»

«شتربچه‌ای که مادرش را گم کرد» عنوان یکی از تازه‌های نشر استان مرکزی است که به قلم سید «مجید میرحسینی» نگاشته شده و حاوی ۲ نمایشنامه است.

این کتاب ۵۳ صفحه‌ای در قطع جیبی و با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات «نسل روشن» به چاپ رسیده و با قیمت هر جلد ۲۰ هزار تومان راهی کتابفروشی‌ها شده است.

در این کتاب که با مقدمه دکتر «مجید امرایی» آغاز می‌شود متن کامل ۲ نمایشنامه جذاب با عناوین «شتر بچه‌ای که مادر را گم کرد» و «چه کسی نامه‌ها را خواند» ارایه شده است.

نمایشنامه شتربچه‌ای که مادرش را گم کرد موفق به کسب مقام اول نمایشنامه نویسی در سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور در سال ۱۳۹۷ شده و همچنین عنوان برتر نمایشنامه نویسی در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را از آن خود کرده است.

این نمایشنامه برگزیده اولین جشنواره استانی قرآن و عترت استان مرکزی در سال ۱۳۹۶ نیز شده است.

نمایشنامه «چه کسی نامه‌ها را خواند» نیز توانسته تا کنون خوش بدرخشد و عنوان برگزیده دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی سال ۱۳۹۶ در بجنورد و مقام سوم نمایشنامه‌نویسی در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور را از آن خود کند.

نمایشنامه مذکور همچنین رتبه دوم نمایشنامه نویسی بیست و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت وزارت بهداش، درمان و آموزش پزشکی را در کارنامه خود دارد.

در مقدمه این کتاب آمده است: الهام از داستان‌های کهن دینی و مذهبی، روایتگری نمایشی، تصویرسازی جذاب دیداری و ذهنی برای مخاطب، تکیه به زبان شاعرانه مبتنی بر ابعاد زیباشناسانه نمایشی از ویژگی‌های نمایش ایرانی است و این مهم تلاش شده در ۲ نمایشنامه پیش رو به درستی رعایت شد.

همپوشانی و گرده‌برداری از روایات داستانی و مسایل روز اجتماعی و دراماتیزه کردن آن‌ها با عناصر جذاب تئاتریکال از دیگر ویژگی‌های این اثر است.