معرفی کتب جدید
کتاب گام‌های مخفی افراد خوش اندام
تاریخ 15 مرداد 1399 ساعت 23:37:34
کد خبر: 013757
کتاب گام‌های مخفی افراد خوش اندام


حسین سعادت مهر در کتاب گام‌های مخفی افراد خوش اندام، علمی‌ترین و عملی‌ترین مطالب روز دنیا در حوزه‌ی رژیم لاغری و کاهش وزن را در اختیار کسانی قرار می‌دهد که تا به امروز در کاهش وزن موفق نبوده‌اند. نیازی نیست زحمت زیادی بکشید تا به تناسب اندام برسید، فقط کافی است راه را بدانید!

امروزه ورزش و فعالیت بدنی نقش بسزایی در ارتقا سلامت عمومی و بهداشت فردی و اجتماعی دارد. ورزش کارکردهای مختلفی در جامعه دارد و علاوه بر کارکردهای عمومی آن از جنبه حرفه‌ای هم باعث افزایش غرور ملی در عرصه‌های بین‌المللی می‌شود. در واقع ورزش یک پدیده اجتماعی است و در سده اخیر توجه بسیاری از دولت‌مردان و جامعه شناسان را به خود جلب نموده است. همچنین در بعد تعلیم و تربیت نیز نقش بی‌بدیلی در استحکام روحیه، شخصیت و بروز استعدادهای قشر آینده‌ساز جامعه دارد.

جامعه امروز دچار کم‌تحرکی است و فقر حرکتی به دلیل توسعه فنّاوری و صنعتی شدن در تمام جوامع توسعه‌یافته مشهود است و عواقبی همچون افسردگی را به دنبال دارد و لذا فعالیت‌های منظم ورزشی باعث بهبود و پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها نظیر دیابت، ناراحتی‌های قلبی و عروقی، چاقی و فشار خون می‌شود و در حدیث نبوی داریم که عقل سالم در بدن سالم است.

پس اگر بخواهید جامعه‌ای شاداب، سالم و عاری از بیماری‌های جسمی و روحی داشته باشید باید ورزش را به عنوان یک ضرورت و اولویت مهم در زندگی روزمره مردم لحاظ کرده و جامعه را به سوی بالندگی، توسعه و پیشرفت سوق دهید.

کتاب‌های بسیاری تاکنون در حوزه‌ی لاغری و تناسب‌اندام منتشر شده‌اند خیلی از این کتاب‌ها تنها مباحث و موضوعات تئوری را مورد بررسی قرار داده و یا اصول لاغری را بیان می‌کنند، اما نهایتاً گام‌های عملی را جهت دستیابی به لاغری و تناسب‌اندام شرح نمی‌دهند.

این کتاب شامل نکات کلیدی ده‌ها دورۀ آموزشی، سمینار و... است که سبب تناسب‌اندام افراد بسیاری شده، مطمئن باشید که استفاده از روش‌های ارائه شده در کتاب «گام‌های مخفی افراد خوش اندام»، تغییر چشمگیری در وزن و اندام شما ایجاد خواهد نمود.

آنچه سبب تمایز این کتاب با سایر کتاب‌های لاغری و تناسب‌ اندام می‌شود آن است که راهنمایی‌های مفید و ارزشمندی را در اختیار شما قرار می‌دهد که ‌اجرایی هستند و به شما کمک می‌کنند تا در مسیر لاغری سلامت خود را از دست نداده و در سریع‌ترین زمان به نتیجه برسید.

جملات برگزیده‌ی کتاب گام‌های مخفی افراد خوش اندام:

- شناخت ورزش، کلید شناخت جامعه است.
- اگر مداوم ورزش کنید، هیچ‌گاه دچار یبوست نخواهید شد.
- رژیم گرفتن و کم‌خوردن مثل نگه‌ داشتن نَفَس است؛ در هر صورت، محکوم به شکست هستید.
- کسی که به تمرینات بدنی می‌پردازد به هیچ دارویی نیاز ندارد، درمان او در جنبش و حرکت است.

برخی از نظرات اساتید و قهرمانان برتر ورزشی درباره کتاب گام‌های مخفی افراد خوش اندام:

- با خواندن کتاب «گام‌های مخفی برای افراد خوش‌اندام» می‌توانید به رمز سلامتی خود پی ببرید و به اهداف پیش‌بینی خود زودتر دست پیدا کنید. (مهدی عبدالوند)

- با مطالعه کتاب علمی «گام‌های مخفی برای افراد خوش‌اندام» راحت‌تر می‌توانید مسیر درستی را برای کاهش وزن و داشتن اندام مناسب طی کنید. (دکتر کوروش جعفریان)

- با مطالعه کتاب علمی «گام‌های مخفی افراد خوش‌اندام» به دنبال اصلاح عادت غذایی خود باشید تا زودتر به اهداف پیش‌بینی‌شده خود دست پیدا کنید. (پروفسور سید علی کشاورز)

- تمام کسانی که به دنبال تناسب‌ اندام و داشتن وزنی ایده‌آل هستند، مطالعه کتاب «گام‌های مخفی افراد خوش‌اندام» بهترین کتابی است که می‌توان با بهره گرفتن از تجربیات و نظریه اساتید علمی این کتاب به اهداف پیش‌بینی‌شده دست‌یافت و اندام مناسبی داشت. (بهروز تابانی)

- شما را به خواندن کتاب «گام‌های مخفی افراد خوش‌اندام» توصیه می‌کنم؛ خواندن چنین کتاب‌هایی سبب افزایش آگاهی فرد می‌شود تا در مسیر کاهش وزن و داشتن اندامی مناسب کمتر اشتباه کند و مسیر درستی را با خواندن این کتاب برای خود طراحی کند. (دکتر مرتضی بهرامی نژاد)

در بخشی از کتاب گام‌های مخفی افراد خوش اندام می‌خوانیم:

بشقاب غذایی سالم (Healthy Eating Plate) حاصل جدیدترین تحقیقات انجام‌شده در دنیاست که سال 2010، دانشکدۀ پزشکی و دانشکدۀ بهداشت دانشگاه هاروارد آمریکا آن را تدوین کرده‌اند و راهنمایی جامع و علمی برای انتخاب مواد غذایی سالم به منظور تأمین انرژیِ مورد نیاز است. این بشقاب جایگزین هرم‌های غذایی قدیمی شده و جدیدترین راهکارهای تغذیۀ سالم را ارائه می‌کند.

نیمی از بشقاب غذایی سالم، شامل میوه‌ها و سبزی‌های تازه (با تأکید بر سهم بیشتر سبزی‌ها) و نیمۀ دیگر شامل غلات (با تأکید بر غلات کامل) و پروتئین‌ها (با تأکید بر منابع سالم پروتئین) است. بیش از یک‌چهارم بشقاب غذایی روزانه باید دربرگیرندۀ سبزی‌های متنوع باشد که متأسفانه در کشور ما بسیار کمتر از حد استاندارد است.

بخش دیگر این بشقاب باید از میوه‌های رنگی تأمین شود که البته نباید در مصرف آن‌ها زیاده‌روی شود؛ چون اغلب میوه‌ها پُرکالری هستند و افراط در مصرف آن‌ها ممکن است موجب اضافه وزن شود.

حدود یک‌چهارم دیگر از بشقاب غذایی روزانه باید از غلات کامل تأمین شود. غلات کامل شامل نان‌های سبوس‌دار، سنگک و نان‌های پخته شده با آرد سبوس‌دار، برنج قهوه‌ای و ماکارونی سبوس‌دار است. همچنین غلات ساده و تصفیه شده مثل کیک‌ها، شیرینی‌ها، برنج و نان‌های سفید در این گروه قرار نمی‌گیرند و به مصرف کمتر آن‌ها توصیه شده است.

یک‌چهارم دیگر بشقاب غذایی باید با منابع پروتئینی تأمین شود. ماهی، ماکیان، حبوبات و آجیل همگی می‌توانند در این بخش قرار گیرند. مصرف پنیر پُرچرب، گوشت قرمز، گوشت‌های فراوری شده (سوسیس و کالباس) و انواع کنسروها باید محدود شود.

فهرست مطالب
پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: اطلاعات مهم
مثلث چاقی
باز هم کالری
سوخت بنز یا سوخت پیکان
فرمول میزان چاقی
چرتکه لاغری
مقیاس چربی و عضله
ساعت 24
زیبای نامطمئن
سرنخ
شوق پایدار
ختم کلام
درصد دقیق چربی
لاغری سوزنی
رویای لاغری
چربی سوزی در خواب
خوش سایز
پاتوق چربی
باور اشتباه
فقط 4کیلوگرم
به وقت ترازو
مسمویت پوستی
سرعت مرگبار
سونای خشک یا بخار
باور قدیمی اشتباه
لاغری خطی
دستورالعمل فصل اول
فصل دوم: سلامتی را گاز بزن
بشقاب معجزه‌گر
کربو زود یا دیر
تفاوت بین چربی خوب و بد
حیوانی یا گیاهی
همش تغذیه نیست
قانون 10 به 9
رژیم فستینگ
قهوه تلخ
نتایج ظاهری
کتوژنیک مدعی
مثل آب خوردن لاغر شو
سرکه سیب
ترفند‌های سفره ای
میان‌وعده تیغ دو لبه
بهترین روغن پخت و پز
غذای مخصوص لاغری شکم و پهلو
هر چه آهسته تر سریع تر
شیرینی تلخ
قانون 10 دقیقه
فصل سوم: دویدن به سوی سلامتی
چربی سوزی هوازی
مقاوم سازی
همش ورزش نیست
تیپم چطوره؟
فرمول همع برای انتخاب رشته
کانکارنت
قانون 10 به 5
روی پوست ورزش
بعد بارداری
اثرمعکوس
نیتت مهمه
تقابل ورزش و تکنولوژی
راز لاغری با پیاده روی
چربی‌سوزی و عضله‌سازی در چند جلسه
تداوم کالری‌سوزی در زمان استراحت
ویژه عضله‌سازی
6 نکته برای شش تکه شدن شکم
مهمانی خدا
مرگ آرزوها!
دستورالعمل فصل سوم
فصل چهارم: پزشکی ورزشی
پایان استرس نزدیک است
تلخی‌های مرض شیرین
چربی زدایی کبدی
باید قلبت مثل ساعت بزنه
رژیم خونین
گرفتگی عروق
کلید یبوست
توقف ممنوع
فراموشی
بیماری خاموش
سرم خلوت شده
جلوگیری از لاغری صورت
فقط خانم‌ها بخوانند
مسائل جنسی
اختلال قاعدگی
ترک‌های آزار دهنده
باور نادرست پلاستیکی
شروع مکمل‌ها
رازچربی‌سوزها
ونوستات
متفورمین
مولتی ویتامین بی اثر
ژنتیکم چاقه
الکل چربی‌سوز
دردسرهای رژیمی
لاغری گیاهی
جدول استاندارد آقایان/ بانوان
دستورالعمل فصل چهارم
گزیده‌ای از مصاحبه با رکوردداران تیم سعادت اسپرت
سخن پایانی
تقدیر و تشکر