معرفی کتاب
روایت زندگی یک زن در کتاب « سراب عشق»
تاریخ 19 تیر 1399 ساعت 00:59:54
کد خبر: 013555
روایت زندگی یک زن در کتاب « سراب عشق»

 کتاب « سراب عشق» روایتی از داستان پر فراز و نشیب زندگی یک زن به قلم « مژگان صادقی » از نویسندگان خمین است که امسال از سوی انتشارات پرپروک در قطع رقعی و در یکصد و ۱۰ صفحه روانه بازار نشر شده است.

این کتاب که با شمارگان یکهزار نسخه و قیمت هر جلد ۲۰ هزار تومان در اختیار علاقمندان به رمان قرار گرفته است، در هفت فصل به نام‌های «مرگ»، «بخت بیدار شده من»، «عروسی خان ولی‌بیگ»، «متاهلی»، «تاریک‌ترین لحظه‌ها»، «روشن‌ترین فرداها» و«تاوان دلی که شکست»ارائه شده است.
موضوع کتاب که وقایع آن مربوط به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و زمان رضاشاه است، درباره زندگی دختری ناشنوا به نام «سودابه »است که در روستا زندگی می‌کند و پس از مرگ مادرش مورد ظلم پدر و برادران قرار می‌گیرد.
سودابه از سوی پدر و برادران به عنوان همسر دوم خان ولی بیگ ۵۰ ساله به عمارت او فرستاده می‌شود و استعداد نقاشی‌اش از سوی خان کشف می‌شود و او با استخدام یک معلم سواد نوشتن و زبان اشاره را به سودابه می‌آموزد.
خان پس از ورشکستگی، همسراول و فرزندان خود را به فرنگ می‌فرستد و سودابه باردار را تنها در عمارت رها می کند و پس از چندی سودابه و فرزندش ارسلان با کمک مشاور خان از روستا به شهر می‌روند و با بهره‌گیری از هنر نقاشی خود می‌تواند در بهترین نقطه تهران خانه‌ای بخرد و به عنوان نقاش دربار استخدام شود.
سراب عشق روایتگر ظلم و ستم خوانین نسبت به مردم روستا و زندگی سخت دختری از طبقه پایین جامعه است.
نوسنده در پشت جلد کتاب نوشته است:دست به قلم شدم تا خاطره ی تلخ زندگیم را بنویسم، برای من تلخ و برای تو که آن را با شوق می خوانی آموزنده.شاید بخوانی و به دلت ننشیند. این داستان سرگذشت زندگی ۵۷ ساله من است و حالا بعد از یک تجربه تلخ آن را در اختیار تو می گذارم.»
کتاب « سرنوشت شهرزاد» دیگر اثر مژگان صادقی است که در سال ۱۳۹۸ چاپ شده است.