معرفی کتاب
«شوق وصال» مجموعه‌ای موزون با رهاوردی اخلاقی و فرهنگی
تاریخ 30 خرداد 1399 ساعت 01:35:50
کد خبر: 013158
«شوق وصال» مجموعه‌ای موزون با رهاوردی اخلاقی و فرهنگی

«شوق وصال» عنوان مجموعه‌ای از اشعار «عباس نوروزی» است که در حوزه اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی ارایه شده است.

این کتاب ۱۷۲ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات «پرپروک» به چاپ رسیده و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

قیمت هرجلد از این کتاب منظوم برای علاقه‌مندان به مطالعه و ادبیات ۱۵ هزار تومان است.

در این مجموعه ۹۵ قطعه شعر ارایه شده که به لحاظ محتوایی و استفاده بهینه از آرایه‌های کلام و صنایع بدیعی حرف برای گفتن دارد.

نیمه برگی از زندگی، نتیجه اعمال، وجچودی در وجود من است، عشق به خدمتگزاری، دور از نافهمی، همت و غیرت، شروطی برای هیچ، صاحب شوکت، بی‌همدم و یارم، زندگی در همه حال، درس هوشیاری، گل فروش خنده‌رو، لذت ثروت، ای فدای قدمت هم سر و هم جان، اصول زندگی،رسرای گنج، زنگ حقیقت، درس انشا این است، شناخت نیکی و مصیبت کربلا از جمله عناوین اشعاری است که در قالب این کتاب برای مخاطبان عرضه شده است.

شاعر در سرآغاز این کتاب عنوان کرده است: زندگی فراز و نشیب زیادی دارد که برای گذر آن آن توان با آرامش و موفقیت مهارت در عمل و توشه فکر و آگاهی نیاز است.

بشر امروز بخش بزرگی از زندگیش را در فضای مجازی به سر می‌برد و به نوعی زیستش آمیختگی با تشویش، اضطراب و دلهره است و از این منظر دستیابی به آرامش درونی می‌تواند چراغ هدایت باشد.

انسان‌های عصر مدرن اگر همه مرزها را با حصار محکمی ببندند ولی درون سبد مدوری در حال گذران عمر هستند که طناب‌های دورتادور آن در بالای جو به مرکزیت ماهواره متصل می‌شود و لاجرم هر آنچه در ممالک دیگر رخ می‌دهد به راحتی قابل انعکاس است بنابراین تنها باید در سایه مهارت داشته‌های درونی در جزیره آرامش میهمان شد.

از عباس نوروزی کتابهای دیگری با عناوین «مهر و ادب»، «فهم کمال» و «قصه سفر پدر و پسر» به چاپ رسیده و این شاعر در ارایه سروده‌هایش از تخلص «طنجی» بهره جسته است.

عباس نوروزی در سال ۱۳۲۷ در روستای سنجران خمین زاده شد و اکنون ۷۰ سال سن دارد.