معرفی کتاب
کتاب «هرگز به دنیا وابسته نشو»
تاریخ 07 خرداد 1399 ساعت 22:48:36
کد خبر: 012791
کتاب «هرگز به دنیا وابسته نشو»

 «هرگز به دنیا وابسته نشو» عنوان کتابی به قلم «علی آسترکی» است که در آن نگاه شهید«حسن دانش» به زندگی و آموزه‌هایی که از قرآن مجید آموخته بوده، مورد بررسی قرار گرفته است.

این کتاب ۳۵۲ صفحه‌ای، با قطع رقعی و با شمارگان سه هزار نسخه از سوی نشر «آیه نور» با قیمت هر جلد ۱۷ هزار تومان روانه کتابفروشی‌ها شده است.

نویسنده کتاب هدف از گردآوری این مجموعه را به اشتراک گذاشتن ‌ خاطرات و زاویه نگاه شهید دانش به منظور آشنایی مخاطبان با اندیشه‌های ناب معنوی او عنوان کرده است.

کتاب حاضر حاصل سلسله گفت‌وگوهایی با این شهید والامقام در زمان حیاتش و نیز دوستان و آشنایان اوست که در قالب شانزده فصل ارایه شده است.

فصل اول این کتاب به شرح تولد و کودکی این شهید اختصاص داردکه در آن جلوه‌های رشد انسانی در تربیت و رفتار دیده می‌شود.

فصل دوم با عنوان «در آغاز راه» دیدگاه شماری از دوستان و آشنایان شهید دانش است که با سرفصل‌هایی از جمله اولین دیدار، از مسجد گنبد سبز، کلیدداری مسجد، تجسم قرآن و تلاوت معنا دار برای مخاطبان ارایه شده است.

سایر فصول این کتاب که به ترتیب با عنوان‌های تطهیر با جاری قرآن، نفس استاد، آغاز زندگی، هدف والا، رحمت الهی، کرامت، بر بلندای افتخار، تواضع، پله پله ، اکمال دین، سفر قناعت، در مسیر عشق، بهترین جایزه و در انتظار شفاعت ارایه شده مصاحبه‌های مفصل و خواندنی با افراد مختلف است.

در مقدمه این کتاب آمده است: قرآن وادی آرامش، عشق و انسان پروری است و هرکس به این راه گام بگذارد سعادت را به آغوش می‌کشد و هدف از انتشار این کتاب نیز نشان دادن جلوه‌هایی از کرامات قرآنی است.

۴۰ صفحه پایانی کتاب، حاویتصاویری از زندگی شهید حسن دانش است که سال ۹۴ به درجه رفیع شهادت نایل آمده است.