معرفی کتاب
کتاب« آرزوهای سوخته» و بیان دیدگاهها و احساسات شاعر
تاریخ 03 اسفند 1398 ساعت 03:03:48
کد خبر: 010445
 کتاب« آرزوهای سوخته» و بیان دیدگاهها و احساسات شاعر

 مجموعه شعر«آزوهای سوخته» اثر « احمدعلی صادقی» که از سوی انتشارات پرپروک در قطع رقعی و شمارگان یکهزار نسخه روانه بازار نشر شده با زبانی ساده و صمیممی به بیان دیدگاهها و احساسات شاعر پرداخته است.

«مفاهیم آیه الکرسی» ، «شکستن دل» «خانه خدا»، «پیری و جوانی» ،«بسیج» ،«مهربانی»، «ایران عزیز»، «حضرت زینب»، «داستان بلا و مصیبت»، «بهمن»، «عمر بیهوده»، «زن خوب» «قلب شکسته»، «رمضان»، «فصل بهار»، «ادب و محبت»، «روز معلم»، «شهید عشق»، «رفاقت »«غافل»، « بخل و حسادت»،« قیامتم»،«باران»، «چشم»،« سنگ»، «شعر گرفتار» و« بی عدالتی» عنوان برخی از شعرهای این کتاب ۲۷۲ صفحه‌ای است.
شاعر کتاب خود را که حاوی ۱۰۳ شعر است با ستایش خدا و بیان اوصاف او در شعر مفاهیم آیه‌الکرسی آغاز کرده و چون معلمی بازنشسته است تلاش کرده از تجارب دوران تدریس و زندگی خود در روستا و شهر برای بیان دیدگاههایش بهره بگیرد.
اشعار کتاب، مخاطب را به بازگشت به هویت خود تشویق می کند و از او می خواهد در هر جایگاهی که قرار دارد، خدا، اهل بیت (ع) ،گذشته، محل زندگی و تاریخ را فراموش نکند و در همین راستا، شعر آرزوهای سوخته جدایی بشر امروز از زندگی پاک گذشته را روایت می‌کند.
تصویر روی جلد که نمایی از فصل پاییز است بانام کتاب تناسب خوبی دارد.
احمد علی صادقی در مقدمه کتاب خود، را این‌چنین معرفی می‌کند: «در سال ۱۳۴۰در روستای دهنو از توابع خمین متولد شدم و بعد از گرفتن مدرک فوق دیپلم از مرکز تربیت معلم نجف‌آباد استان اصفهان به عنوان معلم مشغول به کار شدم.سرودن شعر را از زمان معلمی آغاز کردم و مجموعه اشعار مذهبی، خاطره و اجتماعی را پس از سالها سرودن شعر در قالب این کتاب جمع آوری کردم.»
«مسیر عشق» از دیگر آثار این شاعر اهل خمین است.
۸۰ شاعر و نویسنده در خمین کتاب چاپ کرده‌اند.