معرفی کتاب
کتاب دلتنگی‌های من، داستان زندگی فاطمه متقی
تاریخ 30 بهمن 1398 ساعت 00:37:11
کد خبر: 010325
کتاب دلتنگی‌های من، داستان زندگی فاطمه متقی

 داستان بلند کتاب دلتنگی‌های من عنوان کتابی است که در آن زندگی زنده یاد فاطمه متقی نویسنده این اثر به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب ۲۵۲ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات نشاط به چاپ رسیده است.

کتاب دلتنگی‌های منشامل ۱۳ فصل است که نگارنده آن در مقدمه کتاب توضیحاتی در خصوص زندگی شخصی خود داده است.

در مقدمه این کتاب، سیدعبدالمجید حسینی زاده فرزند فاطمه متقی نوشته، دلتنگی‌های من زندگی را با همه پیچ و خم ها، غم ها و شادی هایش و همه آرزوهای برآورده شده و نشده آن جلوه‌گر می‌سازد.

همچنین این کتاب اطلاعات مهمی را در مورد نظام آموزش و پرورش در دوره رژیم سابق از زبان کسی که مسئولیت‌های گوناگونی را در امور آموزشی، از آموزگاری تا مدیریت مدرسه و مسئولیت در اداره بر عهده داشته در اختیار خوانندگان می گذارد.

فاطمه متقی در ابتدای کتاب گفته است؛ آنچه مرا بر آن می‌دارد که این صفحات را مسطور دارم و مطالبی را در هر زمینه عرضه دارم، علاقه شخصی‌ام به نوشتن و گفتن است به علاوه از نطر خویشتن نفعی را برای خواننده ولو اندک باشد مترتب می دانم.

نگارنده در پایان کتاب در قسمت سخن آخر گفته است؛ اکنون ۶ سال تمام از پایان جنگ به ظاهر گذشته است، ولی ابرقدرت‌ها و مستکبران جهان به طور مستقیم و غیرمستقیم در امور مملکت ما مدخله می‌کنند. ناوها را به خلیج فارس می آورند، شایعه پراکنی می کنند، تخم بدبینی و کینه در دل ها می کارند، هر چند نتیجه ای نمی گیرند و کشورهای اسلامی را آرام نمی گذارند. تیشه برداشته و به ریشه اسلام افتاده‌اند و این از آن است که از اسلام ضربه خورده اند.