جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert مقاله علمی و پژوهشی آسیب شناسی سیاست گذاری تولید محتوای فضای مجازی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی آسیب شناسی سیاست گذاری تولید محتوای فضای مجازی

مقاله علمی و پژوهشی" آسیب شناسی سیاست گذاری تولید محتوای فضای مجازی " مقاله ای است که در 25  صفحه در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت دولتی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به آسیب شناسی سیاست گذاری تولید محتوای فضای مجازی، مدیریت تولید محتوا ، تولید محتوا محتوای رسانه ای، چالش فضای مجازی و فضای مجازی اشاره شده است. محتوای این مقاله دانشگاهی می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی ایران در مسیر تولید ثروت دیجیتال

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی ایران در مسیر تولید ثروت دیجیتال

مقاله علمی و پژوهشی" ایران در مسیر تولید ثروت دیجیتال " مقاله ای است در 16 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به ایران در مسیر تولید ثروت دیجیتال ، ثروت دیجیتالی ، تولید محتوا ، فضای سایبر ، شبکه اجتماعی ، مایملک دیجیتالی ، فضای مجازی ، محتوای فضای مجازی ، جامعه اطلاعاتی ایران و محتوای الکترونیکی اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی منابع مالی و تولید اخبار تلویزیون

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی منابع مالی و تولید اخبار تلویزیون

مقاله علمی و پژوهشی" منابع مالی و تولید اخبار تلویزیون " مقاله ای است در 22 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به منابع مالی و تولید اخبار تلویزیون ، اتاق خبر ، منابع سرمایه ای ، کمیت خبر ، کیفیت خبر ، نظریه سیستمها ، اقتصاد رسانه و نظریه اقتصاد رسانه اشاره  نووری اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert بنر و پوستر سال جهش تولید

ادامه مطلب

closeبنر و پوستر سال جهش تولید

مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سال 99 فرمودند : سال گذشته گفتیم «رونق تولید»، امسال بنده عرض میکنم «جهش تولید»؛ امسال سالِ جهشِ تولید است. این شد شعار امسال؛ کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاء‌الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود بیاورد. البتّه این احتیاج به برنامه‌ریزی دارد؛ سازمان برنامه به نحوی، مجلس شورا و مرکز تحقیقاتش به نحوی، قوه‌ی قضائیّه به نحوی -قوه‌ی قضائیّه هم نقش دارد- مجموعه‌های دانش‌بنیان به نحوی. مجموعه‌های جوان و مبتکر بحمدالله در کشور زیادند و بنده در طول امسال -سال ۹۸- و سال قبل، با تعدادی از اینها نشست‌های بسیار خوب و مفیدی داشتم، آنها را از نزدیک دیدم، حرفهایشان را از نزدیک شنفتم؛ جوانهای علاقه‌مند به کار و پای کار و پُر‌امید و پُر‌نیرو و پُر‌انگیزه و پُر استعداد و ابتکار. اینها بحمدالله هستند؛ اینها باید همه در برنامه‌ریزی‌ها شرکت کنند و این کار با برنامه‌ریزی ان‌شاء‌الله پیش برود. در همین راستا بانک مقالات ایران پوستر و نماد سال جهش تولید را به همه علاقمندان تقدیم می کند:

more_vert سئوالات آزمون دکترای مدیریت صنعتی سال 1396

ادامه مطلب

closeسئوالات آزمون دکترای مدیریت صنعتی سال 1396

دفترچه آزمون دکترای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در رشته مدیریت صنعتی سال 1396 در این دفترچه 80 سئوال در زمینه آمار و کاربرد آن در مدیریت ، مبانی سازمان و مدیریت ، اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام ، تحقیق در عملیات پیشرفته و مدیریت تولید و عملیات پیشرفته ارائه شده است دفترچه سئوالات این آزمون برای علاقمندان دوره های دکترا و فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد ارائه گردیده است

more_vert نرم افزار تولید برچسب و برند های مختلف Signmax WinPCSIGN

ادامه مطلب

closeنرم افزار تولید برچسب و برند های مختلف Signmax WinPCSIGN

نرم افزار تولید برچسب و برند های مختلف - Signmax WinPCSIGN Pro v12.0.0 نرم افزار تولید برچسب و برند های مختلف Signmax WinPCSIGN Pro نرم افزاری برای طراحی لوگو و برچسب می باشد که شرکت ها و کمپانی های بزرگی در سراسر جهان، برای طراحی و ویرایش برند و لوگو، چاپ در انداره های بزرگ، چاپ روی صفحه نمایش، حکاکی و تولیدات صنعتی از این نرم افزار قدرتمند استفاده می کنند. با استفاده از این نرم افزار می توانید نسخه های زیادی از همان طرح را ایجاد کرده و متن و شماره سریال آن ها را به صورت خودکار جایگزین کنید. هنگامی که عنصری در طرح ثبت می شود، می توانید آن را به راحتی مدیریت نموده و حرکت دهید، ویرایش کنید یا جایگزین موقعیت اصلی خود کنید. قابلیت های کلیدی نرم افزار Signmax WinPCSIGN Pro:- ایجاد نسخه های زیادی از همان طرح با سریال سازی خودکار و جایگزین کردن- مدیریت آسان عناصر تصویر با ذخیره کردن مختصات یک عنصر در صفحه طراحی- امکان کات کردن هر یک از عناصر طرح- شبیه سازی طرح و مشاهده سفارش برش پروژه خود- بهینه سازی عملیات برش خودکار- تبدیل تصاویر دلخواه به برچسب های زیبا- پشتیبانی از انواع دستگاه های چاپی- امکان تبدیل تصاویر به طرح تتو- صرفه جویی در زمان و هزینه های تولید- و ...

more_vert تولید آنزیم صنعتی برای نخستین بار در کشور

ادامه مطلب

closeتولید آنزیم صنعتی برای نخستین بار در کشور

یک شرکت دانش بنیان در شهرک صنعتی صفادشت شهریار، با اخذ تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی، تکنولوژی تولید آنزیم صنعتی برای مصرف در صنایع مختلف را بدست آورد تا نخستین و تنها دارنده تکنولوژی این آنزیم در کشور باشد. به گزارش روز شنبه صندوق نوآوری و شکوفایی، خلج بابایی رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان در خصوص بازار هدف آنزیم‌های صنعتی تولیدی این شرکت اظهارکرد: شرکت ما به عنوان اولین و تنها دارنده تکنولوژی تولید آنزیم صنعتی در کشور توانسته، آنزیم‌های صنعتی در صنایع لبنیات، نشاسته و گلوکز، آرد و نان، چرم و نساجی، شوینده‌ها و دام و طیور را تولید کند. وی تاکید کرد: تولید این محصول گامی ‌بزرگ در قطع وابستگی به واردات محصولات استراتژیک در کشور به شمار می‌آید. بابایی در خصوص تسهیلاتی که شرکت متبوعش از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کرده است خاطرنشان کرد: تاکنون از صندوق نوآوری ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات تولید صنعتی برای خرید تجهیزات دریافت کرده ایم، ضمن اینکه برای تولید محصول دیگری نیز ۱۵ میلیارد تومان اعطای تسهیلات تولید صنعتی از سوی این صندوق برای شرکت مصوب شده که در مراحل انعقاد قرارداد است. این تکنولوژی تمامی انزیمها را به اشکال مختلف و اندازه ذره‌ای متفاوت تولید می‌کند بابایی در ارتباط با ویژگی‌های آنزیم‌های صنعتی تولید شده در این شرکت نیز اظهارکرد: این تکنولوژی قادر است تمامی‌ آنزیم‌ها را به اشکال مختلف مایع، پودر (پودر، گرانول و پلت) و اندازه ذره‌ای متفاوت تولید و عرضه کند. رییس هیات مدیره شرکت توسعه بن دا فرآور ادامه داد: محصولات تولیدی این شرکت از نظر شاخص‌های کیفی و کمی‌(فیزیکوشیمیایی، بیوشیمیایی و میکروبی) استانداردهای مختلفی را اخذ کرده است که شامل شرایط خوب تولید(GMP)، سیستم مدیریت کیفیت (ISO۹۰۰۱-۲۰۱۵ )، سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی(FSSP۲۲۰۰۰)، سیستم تجزیه و تحلیل خطر و کنترل نقاط بحرانی (HACCP)، سیستم مدیریت زیست محیطی (ISO۱۴۰۰۱-۲۰۱۵)، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای (ISO۴۵۰۰۱-۲۰۱۸)، فروش در کشورهای عضو اتحادیه اروپا(EU) و منطقه تجاری آزاد اروپا ( CE)، مدیریت ایمنی، قانونی بودن و کیفیت غذا دام FAMI-QS و حلال است. بابایی در ادامه، از روسیه به عنوان یکی از بازارهای صادراتی آنزیم صنعتی این شرکت نام برد و درباره بازارهای هدف صادراتی این محصول نیز بیان کرد: از ۶ ماه گذشته اقدامات لازم برای اخذ استانداردهای بین‌المللی آغاز شده است و پیش بینی می‌کنیم که از اواخر سال جاری صادرات محصولات آغاز شود، با توجه به اینکه بازارهای مختلفی برای محصولات ما وجود دارد بازاریابی‌ها در حال انجام است. وی در خصوص میزان نیروهای شاغل در این شرکت دانش بنیان نیز اظهارکرد: در حال حاضر نزدیک به ۱۲۰ نفر در کارخانه‌ای به مساحت بالغ بر پنج هزار متر مربع در شهرک صنعتی صفادشت شاغل هستند و پیش بینی می‌کنم که با راه‌اندازی ساختمان جدید و آزمایشگاه ۳۰۰ متری برای تحقیق و توسعه، سردخانه و بسته‌بندی، تعداد نیروهای شاغل در این مجموعه ما به ۱۵۰ نفر برسد. بابایی با بیان اینکه، این شرکت دانش بنیان دارای امکانات تولیدی با سه خط جداگانه فرمانتاسیون و بیش از ۱۲۰۰ متر مربع اتاق تمیز برای تولید انواع محصولات آنزیمی‌ و محصولات بیولوژیک است ادامه داد:همچنین یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های کنترل کیفی اینگونه محصولات مطابق با استاندارد ISO-۱۷۰۲۵ در اختیار مجموعه ما است.

more_vert ابلاغ آیین‌نامه بازار فناوری و سرای نوآوری دانشگاه آزاد

ادامه مطلب

closeابلاغ آیین‌نامه بازار فناوری و سرای نوآوری دانشگاه آزاد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای، آئین‌نامه جامع بازار فناوری و سرای نوآوری دانشگاه آزاد را به معاونان، رؤسای مراکز و مدیران کل سازمان مرکزی، رؤسای استان‌ها و واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد ابلاغ کرد. به گزارش روز یکشنبه دانشگاه آزاد، محمدمهدی طهرانچی در این بخشنامه آورده است که با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ به نام سال «رونق تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب و همچنین ظرفیت های عظیم انسانی، علمی و زیربنایی دانشگاه آزاد برای تقویت تولید ملی در حوزه دانش بنیان در سراسر کشور متناسب با ظرفیت های منطقه ای، آئین نامه جامع بازار فناوری و سرای نوآوری دانشگاه آزاد در ۳۲ ماده و ۱۹ تبصره با پیوست دستورالعمل مدیریت فعالیت های دانش بنیان ابلاغ می شود. در این بخشنامه آمده است: تمام مسئولان دانشگاه با تلاش و عزم جهادی برای حمایت از طرح های دانش بنیان بر اساس راهبرد شماره ۱ فصل هفتم از نظام پژوهش و فناوری سند دانشگاه اسلامی تا رسیدن به مرحله تجاری سازی و ارتقای تولید ملی از تمام توانمندی موجود بهره گیرند. آئین نامه جامع بازار فناوری و سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی که به تفصیل تدوین شده و در اختیار سازمان مرکزی و تمام واحدها و مراکز قرار گرفته است شامل مواردی از جمله تعاریف و اختصارات، دستورالعمل مدیریت فعالیت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی، اهداف، وظایف، شکل حقوقی، ارکان، وظایف و اختیارات شورای سیاستگذاری، فناوری و نوآوری دانشگاه، شورای مدیریت فعالیت‌های دانش‌بنیان، معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه، وظایف و اختیارات شورای مدیریت فعالیت های دانش بنیان، پارک علم و فناوری دانشگاه، صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، ساختار سازمانی سرای نوآوری است.

more_vert مقاله سرمایه انسانی و جایگاه آن در بخش صنعت استان آذربایجان شرقی

ادامه مطلب

closeمقاله سرمایه انسانی و جایگاه آن در بخش صنعت استان آذربایجان شرقی

  مقاله علمی و پژوهشی " سرمایه انسانی و جایگاه آن در بخش صنعت استان آذربایجان شرقی" مقاله ای است در 36 صفحه و با 28 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث سرمایه انسانی، بهره‌وری کل عوامل تولید، رشد ارزش افزوده، Pooling Data، صنعت پرداخته شده است چکیده مقاله سرمایه انسانی یکی از عناصر مهم تأثیرگذار بر رشد اقتصادی می‌باشد، از این‌رو مقاله حاضر به بررسی تأثیر سرمایه انسانی بر رشد تولید بخش صنعت استان آذربایجان شرقی درمقایسه با سایر عوامل ‌تأثیرگذار همانند کارایی ‌تکنولوژی وکارایی‌مقیاس می‌پردازد. برای ‌این ‌منظور، تابع‌ کاب- داگلاس به روشPooling Data تخمین زده شده است. نتیجه برآورد نشان می‌دهدکه عامل سرمایه انسانی دارای تأثیرمثبت و معناداری بر رشد تولید بخش صنعت استان می‌باشد. همچنین، در بررسی اثر سرمایه انسانی بر تغییرات بهره‌وری کل عوامل تولید از روش DEA و با استفاده از شاخص مالم کوئیست به تحلیل تغییرات بهره‌وری کل عوامل تولید و تغییرات کارایی مدیریت در مقایسه با تغییرات کارایی ناشی از مقیاس و تغییرات تکنولوژی طی دوره (1385- 1374) پرداخته شده‌ است. نتایج این بخش نیز حاکی از این است که تغییرات کارایی مدیریت با ضریب تقریباً یکسانی با سایر عوامل بر بهره‌وری کل عوامل صنایع استان تأثیرگذار می‌باشد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert سئوالات و پاسخنامه آزمون دکترای سال 98 رشته مدیریت صنعتی

ادامه مطلب

closeسئوالات و پاسخنامه آزمون دکترای سال 98 رشته مدیریت صنعتی

دفترچه سئوالات آزمون تخصصی دکترای سال 98 رشته مدیریت صنعتی که از سوی سازمان سنجش برگزار شده است دارای 80 سئوال با موضوعات زیر است: 1– سئوالات آمار و کاربرد آن در مدیریت 2- سئوالات مبانی سازمان و مدیریت 3 – سئوالات اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام 4 – سئوالات تحقیق در عملیات پیشرفته 5 – سئوالات مدیریت تولید و عملیات پیشرفته شما کاربران عزیز می توانید دفترچه کامل سئوالات آزمون را به همراه پاسخنامه آزمون از طریق لینک زیر دریافت نمائید

more_vert تهیه نقشه سه‌بعدی گاز متان در اتمسفر زمین

ادامه مطلب

closeتهیه نقشه سه‌بعدی گاز متان در اتمسفر زمین

ناسا یک نقشه سه‌بعدی تهیه کرده است که علاوه بر ردگیری منابع تولید گاز متان، قادر است تجمع و حرکت این گاز را در اتمسفر زمین نیز ردگیری کند. به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری ناسا، این نقشه سه بعدی با استفاده اطلاعات ماهواره‌ای و آمارهای ارائه شده توسط کشورهای مختلف در خصوص میزان تولید گاز متان توسط آن‌ها، طراحی شده است. این اطلاعات با استفاده از مدل‌سازی کامپیوتری ادغام شده و در کنار اطلاعات مربوط به تولید طبیعی متان و میزان تجزیه این گاز در اتمسفر قرار گرفته است. سپس این داده‌ها برای توسعه یک مدل آب و هوایی جامع مورد استفاده قرار گرفته تا اثر باد بر حرکت متان در اتمسفر در طول زمان نیز ارزیابی شود و تصویر جامعی از وضعیت این گاز در اتمسفر و آثار آن بر گرمایش زمین در اختیار محققان قرار گیرد.با استفاده از این نقشه سه‌بعدی مشخص شد حداقل ۶۰ درصد از متان تولید شده در تالاب‌های زمین مربوط به مناطق گرمسیری است، درحالی که دفن زباله‌ها در مناطق جنوب آسیا عامل افزایش ۱.۵ درصدی متان تولید شده در هر سال محسوب می شود. حدود ۷۰ درصد از متان تولید شده در مناطق قطبی توسط منابع طبیعی آزاد می‌شود در حالی که وضعیت در آسیای شرقی کاملا برعکس بوده و حدود ۸۵ درصد از متان تولید شده در این منطقه، حاصل فعالیت‌های انسانی است.متان یک گاز گلخانه‌ای بسیار قوی است که به طرق مختلف از جمله در کارخانجات صنعتی، فعالیت‌های کشاورزی، عملیات تولید نفت و گاز و همچنین توسط منابع طبیعی مانند تالاب‌ها و پهنه‌های آبی تولید می‌شود. فعالیت‌های انسان در طول زمان میزان تجمع گاز متان در اتمسفر را افزایش داده و آن را به یکی از عوامل موثر بر گرمایش زمین تبدیل کرده است.به گفته محققان ناسا تراکم متان در اتمسفر از انقلاب صنعتی تاکنون به میزان دو برابر افزایش یافته است. مولکول‌های این گاز در مقایسه با دی اکسید کربن، اثر بیشتری بر به دام افتادن گرما در اتمسفر زمین دارند. بر اساس تخمین ناسا، تجمع گاز متان در اتمسفر تا کنون عامل ۲۰ تا ۳۰ درصد از گرمایش زمین محسوب می‌شود.به گفته متخصصان ناسا، کسب درک صحیح از نحوه تولید و منابع گاز متان برای شناسایی فرصت‌های مدیریت و کنترل گرمایش زمین امری ضروری محسوب می‌شود.

more_vert کتاب چگونه درست تولید کنیم: مدیریت محصول در راه اندازی و توسعه کسب و کار‌های نوپا

ادامه مطلب

closeکتاب چگونه درست تولید کنیم: مدیریت محصول در راه اندازی و توسعه کسب و کار‌های نوپا

کتاب چگونه درست تولید کنیم: مدیریت محصول در راه اندازی و توسعه کسب و کار‌های نوپا نوشته‌ی آرین افشار، مجموعه‌ای از مقالات و کتب مختلفی است که به شما شناخت درست و اصولی از یک مدیر محصول را ارائه می‌دهد و وظایف او در یک کسب و کار را بررسی می‌کند. منبع اصلی این اثر، کتاب درست تولید کنیم به قلم رایان ون است. خلق محصول جدید و عرضه آن یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهایی است که یک مدیر یا طراح محصول می‌تواند انجام دهد. مدیریت اصولی و صحیح محصولات جدید، ریسک سرمایه‌گذاری را برای صاحبان کسب و کارها کاهش داده و ضریب موفقیت یک محصول را بالاتر خواهد برد. همچنین ارائه محصولات جدید در بازار همیشه ریسک بالایی داشته و نرخ شکست آن‌ها هم در بازار کم نبوده است. همیشه یکی از مباحث مهم در حوزه کسب و کارهای اینترنتی تعریف صحیح محصول و طراحی محصول بر اساس استاندارد‌ها و نیاز کاربران است. شاید بتوان گفت مدیریت محصول یکی از نقش‌های جدیدالورود در زمینه‌ی کسب و کارهای اینترنتی محسوب می‌شود. آرین افشار سعی بر این دارد تا در کتاب چگونه درست تولید کنیم (How to Make it Right Startups) شما را با حوزه کاری و فعالیت یک مدیر محصول در زمینه‌ی طراحی، مدیریت و توسعه محصول برای کسب و کارهای اینترنتی و استارتاپ‌ها آشنا کند؛ چرا که نقش مدیر محصول بسیار کلیدی بوده و در شرکت‌های فعال و استارت‌آپ‌ها پراهمیت است. شناخت صحیح این نقش یکی از الزامات مدیریت در کسب و کارها بخ شمار می‌رود. مدیریت محصول در بیشتر موارد نقشی چند شاخه و عملی بوده که شکاف مابین شرکت و تیم‌ها با مهارت‌های مختلف، به ویژه میان تیم‌های مهندسی محور و تیم‌های تجاری محور را پر می‌کند. علاقه‌مندان در حوزه مدیریت محصول با مطالعه این کتاب، آشنایی خوبی با مسئولیت‌ها، وظایف و اصول این جایگاه شغلی پیدا می‌کنند. در بخشی از کتاب چگونه درست تولید کنیم می‌خوانیم: مدیریت محصول یک اصل چندوجهی و پیچیده است که یادگیری آن کار دشواری است. به همین دلیل سعی می‌کنیم تا آموزش در این حوزه را به سطوح و بخش‌های مختلف تقسیم کنیم. این مطلب به ارائه چارچوبی برای مدیریت محصول می‌پردازد که به شما کمک می‌کند نقش‌های خاص محصول را تعریف کرده و کمبودهای موجود در دانش محصولات خود را تعیین کنید. اغلب می‌پرسند که یک مدیر محصول یا صاحب محصول موفق چه ویژگی‌های دارد؟ کدام مهارت‌های مدیریت محصول را فرد باید داشته باشد و چگونه یک شرکت می‌تواند اقدامات مدیریت محصول خود را تقویت کند؟ پاسخ به این سوالات نیازمند درک چگونگی مدیریت محصول سودمند در عصر دیجیتال است. اولین به هم ریختگی را که باید رفع و رجوع کنیم این است که منظور ما از کلمه محصول چیست؟ در کسب و کارهای اینترنتی هر خدمتی که بر بستر وب و در زمینه توسعه و رشد نرم افزار، وب سایت، برنامه کاربردی یا سرویس‌های برخطی که کاربران از آن استفاده می‌کنند، محصول گفته می‌شود. با توجه به بزرگی شرکت و محصولات آن، مدیر محصول می‌تواند مسئول کل یک سیستم (مانند برنامه‌های ساده و کاربردی تلفن همراه) یا تنها بخشی از یک سیستم (مانند بازبینی بر روی سایت تجارت الکترونیک در دپارتمان‌های مختلف) باشد. فهرست مطالبسخن ناشرمقدمهبخش اول: مدیر محصول کیست و مدیریت محصول چیست؟فصل اول: مقدمهفصل دو: نقش‌ها و مسئولیت‌های مدیر محصولبخش دو: برنامه ریزیفصل سوم: کشف احتیاجات و نیاز‌هفصل چهار: اکتشاف محصولفصل پنج: نقشه‌های راه محصولبخش سوم: اجرفصل شش: تعریف محصولفصل هفت: طراحی کاربرمحور و فرآیند کاریفصل هشت: مشخصاتفصل نه: ساخت و توزیعفصل ده: ارزشیابی و تکرارفصل یازده: مدیریت محصول در روش مدیریت چابک..بخش چهار: شروع کارفصل دوازده: شروع کنیمنابع

more_vert کتاب نگاهی به راه طی شده در تولید و صنعت

ادامه مطلب

closeکتاب نگاهی به راه طی شده در تولید و صنعت

محمد عبدالصمدی در کتاب نگاهی به راه طی شده در تولید و صنعت، خاطرات و نظراتش را در باب مدیریت تولید به انضمام خاطرات و نظرات دوستانش به رشته تحریر درآورده است. سالیانی است از تولید علم بومی بویژه در زمینه علوم انسانی سخن گفته می‌شود. اما زمانی این مهم میسر می‌شود که شما تجربیات بومی مدون و قابل دسترس برای پژوهشگران در حوزه‌های مختلف داشته باشید. با تکیه بر تجربیات بومی است که می‌توان برای زیست بوم ایرانی نظریه‌پردازی کرد. وقتی بانکی از تجربیات مدیران کشور ندارید، چگونه می‌توانید از علم مدیریت بومی که مبتنی بر مختصات و مقتضیات ایرانی است سخن بگویید. مدیران، فعالان عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، صنعتی و کار می‌توانند از همت محمد عبدالصمدی و پیگیری و پشتکار ایشان در ثبت تجربیات خود، الهام و نیرو بگیرند و با ثبت تجربیات و خاطرات خود، برای آیندگان چراغ راه گردند. در کتاب پیش رو موضوع‌های متنوعی به بحث گذاشته شده که طی شانزده فصل دسته‌بندی شده است. از آن جا که ممکن است خواننده با موضوع هر فصل آشنایی نداشته باشد از این رو برای ورود به هر فصل مطلبی برای آشنایی با وجوه مربوطه نگاشته شده است. در بخشی از کتاب نگاهی به راه طی شده در تولید و صنعت می‌خوانیم: وقتی روزهای سختی در پیش رو دارید و از مسائلی که پیش خواهد آمد می‌ترسید، به روزهای بعد از آن فکر کنید. زمانی که نوجوان بودم، پدرم جلسات مذهبی هفتگی در منزل داشت. در ایام خاصی پذیرایی مفصل‌تر می‌شد و ما می‌بایست کار بیشتری می‌کردیم، باید پله‌های زیادی بالا و پایین می‌رفتیم و... تا از میهمانان پذیرایی کنیم. همیشه در چنین ایامی به روزهای بعد از میهمانی فکر می‌کردم که جلسه تمام شده و ما راحت شده‌ایم. همین فکر باعث می‌شد بیشتر و شاید هم بهتر کار کنم. زیرا می‌دیدم که روز بعد که میهمانی با خوبی تمام شده، همه خوشحال‌اند. در کار مدیریت هم مواردی پیش می‌آید مثل: جلسات مجمع عمومی، که معمولا شبیه یک محاکمه کوچک است که باید پاسخ سؤالات احتمالی را آماده کنید و یا به سؤالاتی پاسخ دهید که برای‌تان روشن نیست یا در زمانی که یکی از مسئولان بلندپایه می‌خواهد از سازمان شما دیدار کند، یا باید در محاکم قوه قضائیه برای اولین بار شرکت کنید، در تمام این موارد شما از جهات مختلف در اضطرابید و روز سختی را پیش روی دارید. بهتر است شما در مواردی که تصور دارید ایام سختی را پیش رو دارید به روزهای بعد از آن فکر کنید و قبول کنید که اتفاق مهمی نخواهد افتاد و چه بسا آرامش خیال شما باعث شود بهتر از سد آن مشکل بگذرید. فهرست مطالبمقدمهپیشگفتارفصل اول: معارفهفصل دوم: پرونده کاریفصل سوم: شرایط موفقیت یک مدیرفصل چهارم: اخلاق مدیرفصل پنجم: اصول تصمیم‌گیریفصل ششم: برخورد با نیروی انسانیفصل هفتم: سازماندهیفصل هشتم: تولیدفصل نهم: خلاقیت مدیرفصل دهم: داوریفصل یازدهم: مدیر و تخلفاتفصل دوازدهم: مدیریت و قانونفصل سیزدهم: مدیریت و خصلت‌های لازمفصل چهاردهم: انواع مدیریتفصل پانزدهم: نامه‌هافصل شانزدهم: برداشت‌های قرآنی

more_vert کتاب آموزش مشاغل درآمدزا با کمترین سرمایه

ادامه مطلب

closeکتاب آموزش مشاغل درآمدزا با کمترین سرمایه

ورمی کمپوست، درآمد زایی از گونه ای کرم خاکی شاید در ابتدا با شنیدن این فرصت شغلی درآمدزا خنده بر لبهای شما بنشیند. و با خود بگویید...!! کرم درست است، یکی از پر درآمد ترین و فرصت های شغلی، در سال گذشته در عرصه کشاورزی ایران، تولید و راه اندازی فارم های کود ورمی کمپوست بوده این کرم با فعالیتهای زیستی خود کارهایی می کند که نتیجه ی آن تولید کود ورمی کمپوست است. با تولید کود بیولوژیک ورمی کمپوست در مسیر کشاورزی پایدار و تولید محصولات سالم و ارگانیک پیش خواهیم رفت و هدیه ای را به طبیعت و نسلهای بعد ارزانی خواهیم کرد. فرایند تولید کود بیولوژیک ورمی کمپوست به ذاته کار راحتی است و درآمد زایی بالایی دارد که توجیه اقتصادی آن را برای یک واحد کوچک و خانگی وحتی واحدهای یزرگ صنعتی در ادامه توضیح خواهیم داد.فهرست مطالب ورمی کمپوست، درآمد زایی از گونه ای کرم خاکیورﻣﻲ ﻛﻤﭙﻮﺳﺖ ﭼﻴﺴﺖ؟ﺳﺎﻳﺮ ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺟﺎﻧﺒﻲ ﻓﺮاﻳﻨﺪ ﺗﻮﻟﻴﺪ ورﻣﻲ ﻛﻤﭙﻮﺳﺖتوجیه اجرای طرح ورمی کمپوستکرم ورمی کمپوست و آینده ای روشنروش های تولید ورمی کمپوستسلامت محصولات غذایی با ورمی کمپوستروشهای جمع آوری کرم ورمی کومپوست از طبیعتشناسایی کرم خاکیسیکل زندگی و بیولوژی تولید مثلپرورش با مواد عالی مختلفآزمایشهای تهیه بستر مناسب برای کرم ورمی کومپوستفرآوری کرم خاکیچای کمپوستآفات کرم خاکیساخت جعبه تولید ورمی کمپوستمقدار خوراک دهی به کرم ها (نرخ بار گذاری)مواد مناسب برای تولید ورمی کمپوستمناسب ترین گونه کرم خاکی برای تولید ورمی کمپوستبرداشت ورمی کمپوست برای واحد های کوچکبرخی نبایدها درباره ورمی کمپوستمعرفی ظرفیتهای اقتصادی تولید ورمی کومپوست

more_vert دفترچه سئوالات آزمون دکترای مامائی و بیماری های تولید مثل دام سال 1396

ادامه مطلب

closeدفترچه سئوالات آزمون دکترای مامائی و بیماری های تولید مثل دام سال 1396

دفترچه آزمون دکترای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در رشته مامائی و بیماری های تولید مثل دام سال 1396 در این دفترچه 90 سئوال در زمینه مامایی، بیماری‌های تولید مثل و اورام پستان، فیزیولوژی آندوکریتولوژی تولید مثل، اصول انتخاب و تلقیح مصنوعی ارائه شده است دفترچه سئوالات این آزمون برای علاقمندان دوره های دکترا و فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد ارائه گردیده است

more_vert دانشگاه آزاد برترین دانشگاه خاورمیانه در تولید علم

ادامه مطلب

closeدانشگاه آزاد برترین دانشگاه خاورمیانه در تولید علم

 دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین ویرایش پایگاه طلایه داران علم کلاریویت آنالاتیکس در دی سال ۹۸ (۹ ژانویه سال ۲۰۲۰)، از نظر تعداد مستندات علمی رتبه برتر را در میان دانشگاه های خاورمیانه کسب کرد. به گزارش روز سه شنبه دانشگاه آزاد، بر اساس آخرین ویرایش این پایگاه، ایران با ۳۰۷۶۵۶ تولید علمی در صدر کشورهای خاورمیانه قرار دارد. ترکیه با ۲۹۲۶۷۷ تولید علمی در رده دوم، عربستان با ۱۱۵۰۹۵ تولید علمی در رده چهارم و مصر با ۱۰۳۱۵۰ تولید علمی در رده پنجم قرار دارند. بر اساس آخرین ویرایش پایگاه طلایه داران علم، ۶۳۹۴ دانشگاه و موسسه آموزشی، پژوهشی از نظر مستندات علمی و مقالات برتر و استنادات دریافتی مورد بررسی قرار گرفتند. ۵۳ دانشگاه و مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی از ایران در این ویرایش به عنوان دانشگاه های برتر فهرست شده اند. از کشور ترکیه ۱۰۶ دانشگاه، از کشور عربستان سعودی ۱۷ دانشگاه و از مصر ۲۴ دانشگاه در این فهرست حضور دارند.

more_vert کتاب بازار تخم مرغ

ادامه مطلب

closeکتاب بازار تخم مرغ

کتاب بازار تخم مرغ به تأثیر سیاست‌های تنظیم بازار دولت، بررسی سیاست‌های تنظیم بازار در کشورهای منتخب و ایران و بررسی بازار جهانی و بازار داخلی تخم مرغ می‌پردازد. بخش کشاورزی از جمله زیربخش دام و طیور همواره شاهد دخالت دولت در آن بوده و این امر به ماهیت خاص تولید در این بخش برمی‌گردد. تولید در بخش کشاورزی بر خلاف تولیدات سایر بخش‌ها، از جمله بخش صنعت، تابع شرایط آب و هوایی است و همین تأثیرپذیری موجب ایجاد سیکل‌های تولید در این بخش شده است. از سوی دیگر نوسانات فصلی تقاضا (تقاضا در فصل گرم کاهش می‌یابد و در ایام خاص با افزایش مواجه می‌گردد) نیز شوک‌های دیگری به طرف عرضه محصول وارد می‌کنند که موجب ناپایداری در بازار می‌شوند. اما زیر بخش دام و طیور به لحاظ تأمین پروتئین مورد نیاز جامعه و ایجاد امنیت غذایی و همچنین جایگاه آن‌ها در اقتصاد کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همین امر نیز موجب دخالت فراوان دولت در بازار محصولات این زیر بخش شده است. تخم مرغ از جمله محصولات پروتئینی است که نقش مهمی در جیره غذایی خانوارها دارد. بنابراین تأمین این کالا یکی از اولویت‌های مهم دولت می‌باشد. از سوی دیگر ایران به لحاظ تولید محصول در جهان از جایگاه مناسبی برخوردار است و قیمت تمام شده تخم مرغ نیز قابل رقابت با کشورهای عمده تولید کننده در جهان است. از سوی دیگر بررسی وضعیت کشورهای منطقه و همسایه ایران بیانگر آن است که این کشورها وارد کننده خالص تخم مرغ بوده و به دلیل شرایط خاص حمل و نقل و نگهداری این کشورها بازارهای مناسبی برای صادرات ایران به شمار می‌روند. با توجه به موارد اشاره شده بررسی بازار تخم مرغ و تأثیر سیاست‌های تنظیم بازار دولت در این بازار حائز اهمیت است. بر این اساس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در راستای وظایف پژوهشی خود اقدام به بررسی بازار تخم مرغ نموده است. در بخشی از کتاب بازار تخم مرغ (The Egg Market) بخوانیم: در دنیا شیوه‌های مختلف تولید تخم مرغ وجود دارد که در 5 دسته تولید خانگی، تولید مزرعه‌ای، تولید تجاری، تولید تخصصی و تولید یکپارچه قرار می‌گیرند. معمولاً، دوره تولید مرغ تخم گذار 56-52 هفته می‌باشد. در خلال دوره تولید، چند عامل تولید را تحت تأثیر قرار می‌دهند. بنابراین دوره تولید باید به طور موثر و کارا به منظور بالاترین تولید و سودآوری مدیریت شود. عوامل زیر تولید تخم مرغ را تحت تأثیر قرار می‌دهند: نژاد: تولید تخم مرغ به نژاد مرغ تخم‌گذار بستگی دارد. نرخ مرگ و میر: نرخ مرگ و میر ممکن است در اثر بیماری، انگل‌ها و دمای بالا افزایش یابد. نرخ مرگ و میر در جوجه‌های کوچک (تا 8 هفته) حدود 4 درصد، در طول دوره رشد (بین 8 تا 20 هفته) حدود 15 درصد و در مرحله تخم‌گذاری (بین 20 تا 72 هفته) حدود 12 درصد است. متوسط نرخ مرگ و میر 20 تا 25 درصد می‌باشد. فهرست مطالب فصل اول: بررسی بازار جهانی، تولید، مصرف، تجارت و ساختار بازار تخم مرغفصل دوم: بررسی بازار داخلی، تولید، مصرف، قیمت، ساختار بازار، نظام توزیع، نظام نظارت...فصل سوم: آثار سیاست‌های اقتصادی بر محصول، کالاها و فعالیت‌های مرتبطفصل چهارم: بسته سیاستی کاربردی در زمینه‌های سرمایه گذاری و تولید، تنظیم بازار...

more_vert نرم افزار مدیریت رنگ تصاویر دوربین های دیجیتالی basICColor input

ادامه مطلب

closeنرم افزار مدیریت رنگ تصاویر دوربین های دیجیتالی basICColor input

نرم افزار مدیریت رنگ تصاویر دوربین های دیجیتالی - basICColor input v5.2.2 Build 2554 نرم افزار مدیریت رنگ تصاویر دوربین های دیجیتالی در مباحث مدیریت رنگ، ویژگی های ICC مجموعه از داده ها می باشد که یک دستگاه ورودی و خروجی رنگ را مطابق با استانداردهای اعلام شده توسط کنسرسیوم بین المللی رنگ (ICC) توصیف می کند. basICColor input یک نرم افزار مدیریت رنگ است که برای تشخیص کالیبراسیون و مشخصات ICC تمامی دستگاه هایی که با محیط کاری رنگی سر و کار دارند مناسب می باشد. اگر به دقت رنگ بالایی از تصاویر دوربین های دیجیتالی یا اسکن شده نیاز دارید نرم افزار basICColor input برای شما مناسب است. تحلیل و بررسی تصاویر گرفته شده از یک دوربین، مشخصات بدست آمده از آن دوربین را تخمین می زند. این نرم افزار به حذف روتوش رنگ های غیر ضروری کمک می کند و می توانید به سرعت نتایج حرفه ای و با کیفیتی را بدست آورید. basICColor input به صورت خودکار بین فرمت های RAW یا TIFF / JPEG تمایز قائل شده و نمایه های DCP یا ICC را با جزئیات دقیق سایه تولید می کند. این نرم افزار امکان ترکیب چندین عکس برای ساخت یک تصویر را می دهد. با کمک مشخصات ورودی ICC تمام فرمت های RAW تشخیص داده شده و DCP هایی ساخته می شود که می توانند به سرعت در نرم افزار های Adobe Camera Raw یا Lightroom استفاده شوند. قابلیت های کلیدی نرم افزار basICColor input:- تولید داده های ICC و DCP- تصحیح نقاط رنگی- بدست آوردن مشخصات 4 نوع تصویر: تصاویر منتشر شده یا آرشیو شده، تصاویر عکسبرداری شده، تصاویر ضبط شده، تصاویر اسکن شده- بدست آوردن مشخصات رنگی دوربین های دیجیتالی و اسکنرها- بدست آوردن مشخصات رنگ برای اهداف مختلف- پشتیبانی از کلیه اسکنرهای رایج و دوربین ها، از جمله IT8 / 7.1، IT8 / 7.2 HutchColor Target، ColorChecker، ColorChecker DC، Digital ColorChecker SG und basICColor dcam هدف +- امکان افزودن نشانه های رنگی منحصر به فرد

more_vert کتاب مدیریت آسونه اگه

ادامه مطلب

closeکتاب مدیریت آسونه اگه

مدیریت یک دانش است ولی کاربرد صحیح و مطلوب آن در موقعیت های متفاوت یک هنر یا فن است. هنری که مدیر موثر و موفق را از مدیرنالایق و ناموفق متمایز می کند. مدیری لایق و موثر و کارآمد است که بتواند سایر عوامل تولید را به بهره برداری برساند و برعکس مدیر نالایق جز بهم ریختن کارها و به هدر دادن سرمایه های انسانی و مادی کاری نخواهد کرد. مدیر موفق و اثر بخش باید به هزاران نکته ظریف و رمز و رازهائی که در اداره امور سازمان دخالت دارند، آگاهی داشته باشد. منظور از تحریر این کتاب، ارائه نظریات و نکات آموزشی طرح شده توسط کارشناسان، دانشمندان، سیاستمداران، مدیران و روسای شرکت های معتبر و موفق و...... بمنظور هدایت رفتار و اصلاح نحوه عمل مدیران امروز و آینده می باشد. فهرست مطالبمدیریت/ رهبری منابع انسانی/ همکاران/ کارکنان آموزش/ دانش تجربه هدف/ پیشرفت/ موفقیت مسئله/ راه کار مدیریت زمان/ استفاده از فرصت ها برنامه ریزی پشتکار/ فعالیت تغییر/ ابتکار/ خلاقیت/ آینده نگری عملکرد صحیح/ روشهای مناسب عملکرد غلط/ روشهای نامناسب مشتری مداری/ خدمت رسانی

more_vert مقاله تخمین‌کارایی فنی بانک‌کشاورزی با استفاده از تابع تولید مرزی

ادامه مطلب

closeمقاله تخمین‌کارایی فنی بانک‌کشاورزی با استفاده از تابع تولید مرزی

مقاله علمی و پژوهشی " تخمین‌کارایی فنی بانک‌کشاورزی با استفاده از تابع تولید مرزی" مقاله ای است در 26 صفحه و با 28 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث کارایی فنی، توابع مرزی تصادفی، مدل بتیس‌کوئلی و بانک کشاورزی پرداخته شده است چکیده مقاله این پژوهش به‌دنبال برآورد کارایی فنی بانک کشاورزی و تشخیص عوامل مؤثر بر آن است. برای این منظور، روش تابع تولید مرزی تصادفی بکارگرفته می‌شود. مدل‌های مورد استفاده در این پژوهش، مدل ناکارایی متغیر با زمان (یا خطای ترکیب) بتیس وکوئلی (1992) و مدل اثرات کارایی بتیس و کوئلی (1995) است. داده‌های مورد استفاده آمار و ارقام 36 مدیریت ستادی شعب بانک‌کشاورزی در استان‌های کشور طی سال‌های (1387- 1385) می‌باشد. در تابع تولید مورد تخمین، حجم کل تسهیلات اعطایی مبین ستاده مدل می‌باشد و نهاده‌های مدل عبارتند از حجم سپرده‌های ارزان ، سپرده‌های‌گران، حجم دارایی ثابت به‌عنوان متغیرجانشین عامل سرمایه، تعداد نیروی انسانی و زمان بیانگر تغییرات فنی. نتایج به‌دست آمده نشان می‌دهدکه کارایی فنی مدیریت‌های ستادی شعب بانک کشاورزی با استفاده از مدل یک 57/79 درصد و طبق مدل دو 97/74 درصد می باشد. علاوه براین، کارایی فنی مدیریت‌های ستادی شعب بانک با شبکه شعب گسترده‌تر، سهم بالاتر از کل سپرده‌های بانک‌های دولتی استان مربوطه و نسبت تسهیلات پرداختی بالاتر در بخش‌کشاورزی رابطه مثبت دارد و همچنین با بی‌ثباتی مدیریتی، سهم بالاتر از کل سپرده‌های بانک، عدم وصولی و زمان دارای رابطه منفی می‌باشد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .