جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert معرفی پایان‌نامه‌های برتر در حوزه فقرپژوهی

ادامه مطلب

closeمعرفی پایان‌نامه‌های برتر در حوزه فقرپژوهی

هفت پایان‌نامه‌ به عنوان مطالعات برتر در حوزه فقرپژوهی در رشته‌های حقوق، جامعه‌شناسی و اقتصاد در اختتامیه نخستین همایش تقدیر از پایان‌نامه‌های برتر مطالعات فقر در قالب سومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی معرفی شدند. به گزارش روز دوشنبه دبیرخانه همایش سیاستگذاری و حکمرانی، از مجموعه ۳۰۰ پایان نامه حوزه فقر، ۶۵ مورد حائز شایستگی اولیه برای داوری توسط شورای علمی شناخته شد. همچنین، ۲۳ پایان‌نامه نمره‌ای بیش از ۱۲۰ (از حد نصاب ۱۷۰) کسب کرد.سه پایان نامه در حوزه اقتصاد و ۲ پایان‌نامه در حوزه حقوق و علوم اجتماعی عنوان برگزیده را به دست آورد؛ ۲ رساله دکتری نیز در حوزه اقتصاد شایسته تقدیر با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شد.پایان نامه های "تحرک درآمدی و پویایی فقر و نابرابری در ایران: رویکرد داده‌های شبه پنل" و "اندازه‌گیری فقر کودکان در شهر تهران-۱۳۹۰" از دانشگاه الزهرا، پایان نامه "رابطه ایستا و پویای رویکردهای چند بعدی و درآمدی فقر" از دانشگاه صنعتی شریف و پایان نامه "بررسی جامعه شناختی نسبت فقر و انتظار ظهور مهدی (ع)" از دانشگاه تهران از جمله پایان نامه های برتر معرفی شده بودند. پایان نامه هایی با موضوعات "مداخله نهادهای عدالت کیفری نسبت به متهمان فقیر" از دانشگاه تربیت مدرس، "رویکرد چند بعدی به اندازه‌گیری فقر؛ مفاهیم نظری و شواهد تجربی از اقتصاد ایران" از دانشگاه سمنان و "تاثیر توسعه صنعتی بر کاهش فقر در استان های ایران" از دانشگاه پیام نور تهران، نیز به عنوان پایان نامه های برتر معرفی شدند. در اختتامیه نخستین همایش تقدیر از پایان‌نامه‌های برتر مطالعات فقر، از استادان و دانشجویان برتر مطالعات فقر تجلیل شد. این همایش را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری ۳۰ عضو هیات علمی از دانشگاه‌ها و موسسات علمی برگزار کرد.

more_vert کتاب همین: مجموعه نامه های عاشقانه

ادامه مطلب

closeکتاب همین: مجموعه نامه های عاشقانه

در سالهای بعد از انقلاب یکی از قالبهای ادبی که کمتر به آن پرداخته شده و البته هنوز هم به جایگاه خود حتی نزدیک هم نشده است قالب «نثر ادبی» است. در کتاب «همین!» یعنی همین کتابی که پیش روی شماست، از قالب «نامه» بهره گرفته شده است چرا که اعتقاد دارم ژانر نامه نگاری در ادبیات فارسی ظرفیت بالایی دارد برای حرف زدن با مخاطب. نامه‌هایی که در «همین!» می‌خوانید دارای یک مهندسی خاص در چیدمان هستند. با یک سلام شروع می‌شوند و اغلب با «همین» یا «دیگر عرضی ندارم» به اتمام می‌رسند و از طرفی عاشقانه وارند و تغزلی. گاه آنقدر به شعر نزدیک می‌شوند که به قول یکی از دوستان شاعر می‌توان برش‌های شعری زد و چندین شعر را از نامه‌ای جدا کرد. در عین حال سعی شده است که مرز بین شعر و نثر آمیخته نشود.

more_vert نکات مهمی که برای ساخت پاورپوینت پایان نامه باید بدانید!

ادامه مطلب

closeنکات مهمی که برای ساخت پاورپوینت پایان نامه باید بدانید!

ساخت و تهیه پاورپوینت پایان نامه برای دفاع یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان است. هر چقدر که پایان نامه قوی و کامل باشد ولی نحوه ارائه آن مناسب نباشد، برای افراد حاضر در دفاع پایان نامه جذاب نمی باشد. در پاورپوینت دفاع پایان نامه علاوه بر زیبایی باید نکات خاصی را برای یک ارائه قوی و جذاب رعایت کنید که در ادامه به آن ها می پردازیم: 1. پاورپوینت باید مختصر و مفید باشد: تعداد اسلایدهای زیاد حوصله بینندگان را سر می برد. باید دقت کنید که برای ارائه مطالب تنها بین 15 تا 20 دقیقه زمان دارید و اسلایدها باید بسیار مفید و مختصر ارائه شود. از نوشتن مطالب طولانی در اسلایدها خودداری کنید و فقط خلاصه ای از مطالب و سرتیتر ها را ذرج کنید، همچنین با توجه به اینکه یک تصویر می تواند نماد چندین جمله باشد، می توانید از تصاویر در پاورپوینت استفاده کنید. 2. تعداد خط‌ها در هر اسلاید بین 3 تا 9 خط باشد. هر خط حداکثر شامل 7 کلمه باشد3. اسلایدها دارای شماره باشد4. از انیمیشن ها برای اسلایدها استفاده کنید ولی دقت کنید استفاده از آنها زیاده روی نکنید.5. از فونت های خوانا با اندازه مناسب استفاده کنید: مانند B Nazanin، Iransanse و …6. بخش های مختلف را در پایان نامه در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی بخش های مختلف پاورپونت پایان نامه می پردازیم: قسمت های مختلف پاورپوینت پایان نامه معمولا اسلاید اول با نام خدا آغاز می شود.بخش شناسنامه و معرفی پایان نامه: این بخش باید حاوی عنوان پایان نامه، نام دانشجو، نام استاد راهنما، نام استاد مشاور و تاریخ دفاع از پایان نامه باشد که در یک اسلاید قرار داده می شود.قسمت مقدمه: قسمتی است که باید حاوی مقدمه ای کوتاه برای ورود به موضوع باشد.قسمت بیان مسئله: این قسمت حاوی مطرح کردن سوال و چرایی موضوع است.اهمیت و ضرورت تحقیق: در این قسمت باید به اهمیت کاری که شما در پایان نامه و پژوهش خود انجام داده اید و میزان تاثیری که بر حیطه موضوع کاری دارد را بیان کنید.قسمت اهداف کلی پروژه و پژوهشفرضیات و سوالات در رابطه با پایان نامه که باید در یک اسلاید تهیه شوند.روش شناسی تحقیق: در این قسمت باید روش های بکار گرفته شده در پژوهش، جامعه نمونه و روش های نمونه گیری باید بیان شود.روش های آماری استفاده شده در پژوهش. یافته های تحقیق و پژوهش خود را باید در قالب توضیحات و نمودارها ارائه نمایید.بحث و نتیجه گیریارائه پیشنهادهایی برگرفته از تحقیقارائه پیشنهادهایی به سایر محققیناسلاید آخر نیز تشکر و سپاس از اساتید یا اشخاص دیگر می باشد.

more_vert مهلت دفاع از پایان‌نامه دانشجویان دانشگاه آزاد

ادامه مطلب

closeمهلت دفاع از پایان‌نامه دانشجویان دانشگاه آزاد

 دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به شرایط نامساعد جوی در روزهای اخیر در سراسر کشور، برگزاری جلسات دفاع دانشجویان از پایان‌نامه و رساله را تا ۲۱ بهمن ۹۸ تمدید کرد. دانشگاه آزاد دستورالعمل «تمدید مهلت دفاع از پایان‌نامه و رساله دانشجویان در نیم سال اول ۹۹-۹۸ » را به رؤسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد ابلاغ کردند. به گزارش روز شنبه دانشگاه آزاد، براساس این دستورالعمل، با توجه به شرایط نامساعد جوی در روزهای اخیر در سراسر کشور، به منظور مساعدت با دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان واحدهای دانشگاه آزاد درخصوص برگزاری جلسات دفاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی، این جلسات تا ۲۱ بهمن ماه بلامانع است. در این دستورالعمل تأکید شده است: تمدید مهلت دفاع از پایان‌نامه و رساله دکتری، تنها در صورت نداشتن منع آموزشی و تأیید شورای گروه آموزشی مبنی بر برآورده شدن اهداف پروپوزال و داشتن کد پایان‌نامه، امکان‌پذیر است. براساس دستورالعمل قبلی مهلت دانشجویان دانشگاه آزاد برای دفاع از پایان‌نامه و رساله تا اوایل بهمن بود.

more_vert کتاب تکنیک های طلایی در پایان نامه نویسی

ادامه مطلب

closeکتاب تکنیک های طلایی در پایان نامه نویسی

رشد چشمگیر و نجومی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سالیان اخیر و ضرورت ارائه تحقیق پایان دوره از یک سو، و عدم وجود منابع علمی و معتبر که به‌صورت کارآمد و علمی و کاربردی به سراغ تکنیک‌های نگارش پایان‌نامه رفته باشند از سوی دیگر، نگارندگان این کتاب را بر آن داشت تا با تمرکز روی روش‌های کاربردی نگارش و تکمیل پایان‌نامه‌های ارشد و دکترا، یک متن آموزشی و کاربردی را برای تمامی رشته‌های تحصیلی آماده کنند. کتاب تکنیک های طلایی در پایان نامه نویسی یک راهنمای عملی است برای این سوالات: - چطور پایان نامه ام را شروع کنم؟ - چطور استاد راهنما انتخاب کنم؟ - چطور مهارت های نوشتن را در خودم تقویت کنم؟ - چطور اطلاعات و منابع تحقیقم را گردآوری کنم؟ - چطور فصل های پایان نامه را تنظیم کنم؟ - چطور گزارش تحقیقم را بنویسم؟ - چطور از پایان نامه ام دفاع کنم؟ - چطور پایان نامه ام را ثبت کنم و فارغ التحصیل شوم؟ فهرست مطالبفصل اول : پیش از نگارش1-1 مقدمه1-2 پیش‌نیازهای نگارش پایان‌نامه1-2-1 توصیه‌های قبل از نگارش1-2-2 اشتباهات رایج1-3 تعامل با اساتید1-4 استفاده از برنامه Microsoft Word1-4-1 ایجاد فایل اولیه1-4-2 ده مهارت ویژه1-4-3 کلیدهای میانبر مهم و کاربردی1-4-4 اشتباهات رایج در تایپفصل دوم : نگارش پایان‌نامه2-1 مقدمه2-2 تالیف مباحث مقدماتی2-2-1 پیش‌زمینه2-2-2 انگیزه2-2-3 بیان مساله2-2-4 اهداف تحقیق2-2-5 نوآوری تحقیق2-2-6 فرضیه‌های تحقیق2-3 تالیف پیشینه تحقیق2-3-1 هدف گذاری2-3-2 سطح‌بندی2-3-3 چگونگی نگارش2-3-4 نکات کاربردی2-4 تالیف روش تحقیق2-4-1 نوع پژوهش2-4-2 تعیین جامعه آماری و حجم نمونه2-4-3 روش‌های نمونه گیری2-4-4 ابزارهای گردآوری داده‌ها و اطلاعات2-4-5 تجزیه و تحلیل داده‌ها2-5 تالیف یافته‌های تحقیق2-6 تالیف نتیجه گیری و پیشنهادات2-6-1 نتیجه گیری2-6-3 پیشنهادات2-7 تنظیم منابع و مراجع2-7-1 سرقت ادبی2-7-2 ارجاع دهی در متنفصل سوم : تدوین نهایی پایان‌نامه3-1 مقدمه3-2 بخش‌های جنبی پایان‌نامه3-2-1 چکیده3-2-2 کلیدواژه3-2-3 فهرست3-2-4 اختصارات3-2-5 پیوست (ضمیمه)3-2-6 تشکر و قدردانی3-2-7 واژه‌نامه3-3 شماره‌گذاری3-3-1 شماره‌گذاری صفحات3-3-2 شماره‌گذاری داخلی3-4 تدوینفصل چهارم : اقدامات پس از نگارش (جلسه دفاع و ثبت نمره)4-1 مقدمه4-2 فرم‌های آمادگی برای دفاع4-2-1 شرکت در جلسه دفاع4-2-2 اطلاعات پایان نامه4-2-3 بانک اطلاعات پایان‌نامه4-2-4 گزارش سه‌ماهه4-2-5 آمادگی برای دفاع از پایان‌نامه4-2-6 آگهی جلسه دفاع4-3 فایل‌های موردنیاز4-4 نمره پژوهش4-4-1 نحوه محاسبه نمره4-4-3 معرفی دانشگاه در مقاله4-5 ارزشیابی پایان‌نامه4-6 ثبت نمره4-6-1 فرم‌های بعد از دفاع4-6-2 ثبت نمره پایان‌نامهپیوست‌هامنابع و مآخذ

more_vert انتشار ۴۱ هزار پایان‌نامه در وبسایت کتابخانه دانشگاه تهران

ادامه مطلب

closeانتشار ۴۱ هزار پایان‌نامه در وبسایت کتابخانه دانشگاه تهران

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، اقدام به ارائه متن کامل بیش از ۴۱ هزار رساله دکتری و پایان نامه‌های ارشد روی وبسایت خود کرد. به گزارش روز شنبه کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، در آستانه عید سعید فطر، این کتابخانه اقدام به ارائه متن کامل بیش از ۴۱ هزار رساله دکتری و پایان نامه های ارشد روی وبسایت خود کرده است که این مجموعه به مرور کامل خواهد شد. بر اساس مصوبه هیات رئیسه دانشگاه، پایان نامه هایی عرضه خواهد شد که دو سال از دفاع آنها گذشته باشد. در همین وبسایت تصاویر ۱۲ هزار و ۱۰۶ نسخه خطی نیز قرار داده شده که صرفا از طریق شماره نسخه قابل جستجو و دستیابی است. در حال حاضر، استفاده از متن کامل، در قبال وجهی است که از متقاضیان دریافت شده و نسخه کامل برای آنها ارسال خواهد شد.

more_vert دستور فیلترینگ سایت‌های فروش پایان‌نامه

ادامه مطلب

closeدستور فیلترینگ سایت‌های فروش پایان‌نامه

مدیرکل حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بازپرسی قوه قضائیه دستور فیلترینگ سایت‌های خرید و فروش پایان‌نامه و مقاله را صادر کرده است. حسین آقابابایی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: یکی از شکایاتی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بازپرسی فرهنگ و رسانه ارائه داده است، معرفی فهرست سایت های خرید و فروش پایان نامه و مقاله های تقلبی بود.وی افزود: در این زمینه نامه دستور بازپرسی برای فیلترینگ این سایت ها را مشاهده کرده ام.مدیرکل حقوقی و امور مجلس وزارت علوم خاطرنشان کرد: یکی از این سایت ها که بیشتر از سایر سایت ها اقدام به تبلیغات و خرید و فروش پایان نامه می کند، به تازگی مشتریان زیادی را جذب کرده است.آقابابایی همچنین درباره شناسایی فروشندگان پایان نامه ها در موسسات غیرمجاز تاکید کرد: فروشندگان پایان نامه ها شغل های پوششی داشته و مترجم هستند که اطراف میدان انقلاب یک واحد آپارتمان برای ترجمه، تایپ و تکثیر در اختیار داشتند.وی گفت: بعد از شناسایی این مراکز، تعهد محضری دادند و قرار تامین برای آنها صادر شد که به این موارد نپردازند؛ اما پس از آن وزارت علوم چند نفر را به عنوان مشتری برای بررسی فعالیت های آنها به میدان انقلاب فرستاد که باز هم مشاهده شد مخفیانه به کار فروش پایان نامه ادامه می دهند.آقابابایی به این نکته اشاره کرد که افرادی که کار پخش پوستر و تبلیغات برای این مراکز را انجام می دهند همچنان در حوالی میدان انقلاب به تبلیغ، تهیه و فروش پایان نامه مشغول هستند.وی اعلام کرد که گزارش این مراکز در اختیار مراجع قضایی قرار داده شده است.

more_vert مهلت دفاع پایان‌نامه دانشجویان پیام نور

ادامه مطلب

closeمهلت دفاع پایان‌نامه دانشجویان پیام نور

 مهلت دفاع پایان‌نامه و رساله دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیم سال اول سال تحصیلی جاری تا ۱۸ بهمن ماه تمدید شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، امیرحسین بهروز مدیرکل روابط عمومی این دانشگاه اعلام کرد: باتوجه به لغو امتحانات پایان نیم سال در برخی روزها و به منظور مساعدت با دانشجویان، مهلت دفاع از پایان‌نامه و رساله دکتری دانشگاه پیام نور تمدید شد. وی با بیان این که این تاریخ به هیچ وجه تمدید نمی شود، افزود: آخرین مهلت دفاع دانشجویان بنا به مصوبه روز هفتم بهمن هیات رییسه دانشگاه پیام نور و به منظور مساعدت با دانشجویان تا این تاریخ اعلام شده است. به گزارش ایرنا، برخی امتحانات دانشجویان این دانشگاه در دی ماه در سراسر کشور با توجه به حضور گسترده دانشجویان پیام نوردر مراسم تشییع پیکر سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان و همچنین بارش برف در برخی مناطق، لغو شده بود. دانشگاه آزاد اسلامی هم با توجه به شرایط نامساعد جوی در روزهای اخیر در سراسر کشور، برگزاری جلسات دفاع دانشجویان از پایان‌نامه و رساله را تا ۲۱ بهمن ۹۸ تمدید کرد.

more_vert انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری (1)

ادامه مطلب

closeانجام پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری (1)

 ۱- مقدمهرساله دکتری و پایان نامه کارشناسی ارشد به عنوان محصول فعالیت علمی و پژوهشی دوره های دکتری و کارشناسی ارشد، از اهمیتی ویژه ای برخودار است. در واقع، ملاک و معیار سنجش کیفیت و کمیت کار تحقیقاتی دانش پژوهان و سطح علمی و تحقیقاتی دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه به شمار می رود.در این مقاله قصد شده است به مراحل نگارش و تهیه پایان نامه کارشناسی ارشد و یا رساله دکتری پرداخته خواهد شد. مقاله حاضر به عنوان الگویی برای تهیه ی پایان نامه هایی متناسب با ارزش این دوره ها و از نظر شکل و محتوا منطبق با استانداردهای جهانی تهیه گردیده است.

more_vert کتاب راهنمای نگارش پایان‌نامه: ساختار، آیین نگارش

ادامه مطلب

closeکتاب راهنمای نگارش پایان‌نامه: ساختار، آیین نگارش

کتاب راهنمای نگارش پایان‌نامه: ساختار، آیین نگارش، شیوۀ استناد، صفحه‌آرایی با Word نوشتۀ زهرا تهوری، شیوه‌نامه‌ای جامع پیرامون نحوۀ نوشتن گزارشات پژوهشی دانشجویان است. ساختار ظاهری پایان‌­نامه­ تحصیلی در بیشتر کشورها بر اساس قواعد و شیوه­‌های خاصی است که با عنوان شیوه‌نامه، توسط دانشگاه به دانشجویان ارائه می­‌شود. دانشجویان نیز موظف‌اند بر اساس همین شیوه‌نامه، پایان‌نامۀ خود را آماده کنند.­ برخی از دانشگاه‌های ایران نیز شیوه‌نامه‌ها و راهنماهایی را با عنوان‌هایی چون "دستورالعمل تهیه و تدوین پایان‌نامه"، "آیین‌نامه نگارش پایان‌نامه"، "آیین نگارش و تدوین پایان‌نامه" و "دستورالعمل ساختار نگارش پایان‌نامه" تهیه و به دانشجویان ارائه کرده‌اند. این راهنماها، برای حفظ یک‌دستی ظاهری و بیشتر حاوی الگوهای کلی و مشخصات ظاهری یک پایان‌نامه به‌ همراه چند نمونه از استناد است. دانشجویان هنگام کار بر روی پایان‌نامه (گزارش پژوهش)، درگیر محتوای اثر هستند و فرصت و مجال مطالعۀ متون مختلف در زمینۀ ساختار ظاهری و آماده‌سازی آثارشان را ندارند. عدم رعایت اصول و قواعد درست‌نویسی در گزارش پژوهش، در بسیاری از موارد بر داوری پایان‌نامه تأثیر می‌گذارد و داور را درگیر ویرایش ادبی متن و قضاوت درباره نگارش اثر می‌کند تا محتوای آن. استادان راهنما و مشاور نیز به‌ گونه‌ای از محتوای اثر دور و متمرکز بر ویرایش آن می‌شوند. بنابراین، آشنایی با اصول و قواعد موجود در زمینۀ ساختار گزارش پژوهش، نوشتن پایان‌نامه را برای دانشجو آسان‌تر و کیفیت محتوای آن را بهتر می‌کند. ساختار گزارش پژوهش باید با رعایت اصولی در قلمروی بخش‌بندی، آیین نگارش، شیوه‌های استناد و صفحه‌آرایی باشد. کتاب حاضر در چهار فصل به این چند قلمرو در حوزۀ کتابداری و اطلاع‌رسانی می‌پردازد. در بخشی از کتاب راهنمای نگارش پایان‌نامه می‌خوانیم: صفحه عنوان، تقریباً تکرار اطلاعات روی جلد است. محتوای صفحه عنوان عبارت است از آرم و نام دانشگاه محل تحصیل دانشجو، نام دانشکده، گروه آموزشی مربوط، مقطع و رشته تحصیلی دانشجو، عنوان پایان‌نامه، نام استاد (ان) راهنما، استاد (ان) مشاور، پدیدآور، و تاریخ دفاع از پایان‌نامه. ابتدا، آرم دانشگاه محل تحصیل دانشجو، نام دانشگاه، دانشکده و گروه آموزشی (داخل پرانتز) به ترتیب و زیر هم آورده می‌شود. سپس با یک سطر فاصله، عبارت "پایان‌نامه کارشناسی ارشد/دکترای کتابداری و اطلاع‌رسانی" (یعنی مقطع و رشته تحصیلی دانشجو بعد از کلمه پایان‌نامه) به‌ شکل ایتالیک/ ایرانیک نوشته می‌شود. پس از دو سطر فاصله، عنوان اثر با قلمی درشت‌ و پررنگ‌تر از بقیه مطالب درج می‌شود (در مورد نوع، سبک و اندازه قلم در بخش ۵-۲-۱ توضیحاتی ارائه شده است). پس از دو سطر فاصله، استادان راهنما، مشاور و پدیدآور، به‌ ترتیب و در سطرهای جداگانه و با یک سطر فاصله قرار می‌گیرد. در پایان، تاریخ دفاع از پایان‌نامه (فصل و سال دفاع) می‌آید. فهرست مطالبپیشگفتارفصل اول. اجزای پایان‌نامهفصل دوم. آیین نگارشفصل سوم. شیوه‌های استنادفصل چهارم. برخی فنون تایپ و صفحه‌آرایی در Wordمآخذ

more_vert تمدید فراخوان جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی

ادامه مطلب

closeتمدید فراخوان جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی

فراخوان شرکت در هجدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه سال دانشجویی تا ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۹ تمدید شد. به گزارش رو شنبه سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، دانشجویان و طلبه هایی که از مهر ۱۳۹۶ تا پایان شهریورماه ۱۳۹۸ در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری یا سطوح معادل آن در حوزه‌های علمیه از پایان نامه خود دفاع کرده اند، می‌توانند تا ۱۵ فرودین سال آینده با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.isba.ir و تکمیل پرسشنامه الکترونیک و بارگذاری نسخه الکترونیک پایان نامه خود نسبت به ثبت نام در جشنواره اقدام کنند. مهلت فراخوان شرکت در هجدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه سال دانشجویی تا ۳۰ بهمن بود که امروز تا ۱۵ فروردینن ۹۹ تمدید شد. بخش اصلی جشنواره شامل ۶ گروه علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و معماری، فنی و مهندسی، علوم پزشکی و دامپزشکی و علوم انسانی است و در بخش ویژه نیز پایان نامه های نگارش شده با موضوع های اقتصاد مقاومتی/ رونق تولید، فرهنگ عمومی و آسیب های اجتماعی، مطالعات رسانه، علوم انسانی – اسلامی و صنایع فرهنگی پذیرش می شوند.براساس اعلام کمیته علمی جشنواره، برخی موضوعات در بخش های اصلی در اولویت قرار دارند و از برگزیدگانی که در این موضوعات پایان نامه خود را تالیف کردند به صورت ویژه حمایت می شود. این بخش ها شامل: گروه علوم پزشکی (طب باز ساختی و سلول درمانی، مهندسی بافت /سلول، ناباروری و بیولوژی تولید مثل، مهندسی پروتئین های نوترکیب و زیست فناوری)، گروه فنی و مهندسی (صنعت نفت و گاز، حمل و نقل ریلی، صنایع معدنی و فلزی، محیط زیست، مدیریت پسماند)، گروه علوم پایه (محیط زیست، مدیریت پسماند)، گروه علوم انسانی (گردشگری، علوم اجتماعی، مطالعات فرهنگی و مدیریت، برنامه ریزی و توسعه)، گروه هنر و معماری (طراحی مد و لباس و معماری ایرانی – اسلامی) و گروه کشاورزی (گیاهان دارویی، پروبیوتیک ها، کشاورزی دقیق) است.طبق این گزارش پایان نامه های برگزیده این دوره از جشنواره همچون ادوار گذشته در مراسمی با حضور مسوولان کشور مورد تقدیر قرار می گیرند.

more_vert قالب زیبای پاورپوینت برای ارائه پروپوزال و دفاع رساله دکترا

ادامه مطلب

closeقالب زیبای پاورپوینت برای ارائه پروپوزال و دفاع رساله دکترا

قالب زیبا و آماده پاورپوینت برای ارائه پروپوزال و دفاع دوره دکترا و کارشناسی ارشد این قالب بسیار ساده بوده و به راحتی می توان عناوین و محتوای پژوهشی را در آن تنظیم و ارائه نمود قالب پاورپوینت را می توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید

more_vert قالب زیبای پاورپوینت برای ارائه پروپوزال و دفاع رساله دکترا

ادامه مطلب

closeقالب زیبای پاورپوینت برای ارائه پروپوزال و دفاع رساله دکترا

قالب زیبا و آماده پاورپوینت برای ارائه پروپوزال و دفاع دوره دکترا و کارشناسی ارشد این قالب بسیار ساده بوده و به راحتی می توان عناوین و محتوای پژوهشی را در آن تنظیم و ارائه نمود قالب پاورپوینت را می توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید

more_vert کتاب پژوهش و نگارش علمی با رویکرد پایان نامه نویسی

ادامه مطلب

closeکتاب پژوهش و نگارش علمی با رویکرد پایان نامه نویسی

این اثر که حاصل مطالعات، تجربیات، راهنمایی‌ها، مشاوره‌ها و داوری‌های پایان‌نامه‌های تحصیلی دانشجویان توسط نگارنده بوده است، تلاشی است تا معیارهای علمی و پژوهشی ونیز نگارشی پایان‌نامه‌های تحصیلی را به سبک وسیاقی کاربردی و به دور از اصطلاحات خاص، مغلق و بدون پرداختن به مباحث پژوهش و آماری محض (که ممکن است باعث خستگی خواننده شود) را ارائه کند. تنها در برخی فصول، آن هم به ضرورت، قسمتی با عنوان «برای مطالعه بیشتر» در انتهای برخی فصول گنجانده شده تا ضمن آن که تداخلی با گام‌های اصلی پژوهش پایان‌نامه بوجود نیاید، برای دانشجویانی که می‌خواهند درباره مباحث مربوطه، آگاهی بیشتری داشته باشند، مفید و قابل استفاده باشد و آنان را درانجام پژوهش، راهنمایی نماید. هدف کتاب آن است که دانشجو (که در تمام کتاب با عنوان پژوهش‌گر آمده است) با مراحلِ گوناگون پژوهش ازمرحله انتخاب موضوع، فرایند انجام واجرا و نیز نگارش آن آگاه شده تا بتواند پژوهش را از ابتدا تا انتها مدیریت نماید. مباحث کتاب در راستای تدوین اصول نگارش پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، سه مرحله کلی را در بر می‌گیرد: مرحله اول: درک ماهیّت پژوهش و پایان‌نامه، اقدامات اجرایی شامل انتخاب استاد راهنما، جست وجوی اطّلاعات، انتخاب موضوع مناسب و فرایند آماده سازی و تدوین طرح نهایی پیشنهادی پژوهش (پروپوزال) است. مرحله دوم: فرایند اجرا وتدوین پایان‌نامه از تصویب طرح پژوهش در گروه یا واحد تحصیلات تکمیلی دانشگاه یا مؤسسه آموزشی بر اساس فصول پنج گانه پیشنهادی. مرحله سوم: مرحله پایانی، مرحله نگارش و ارائه گزارش پایان‌نامه به استاد راهنما و نیز گروه آموزشی مربوطه، ونیز استخراج مقاله پژوهشی از پایان‌نامه و برگزاری جلسه دفاع است. بر اساس این مراحل، مباحث این کتاب مجموعاً در سه بخش و ده فصل تنظیم شده است. با توجّه به اینکه فصل‌های کتاب با فصل‌های پایان‌نامه پیشنهادی در این کتاب، هماهنگی گردد، فصول حالت توالی (از فصل اول تا دهم) ندارد بلکه در هر بخش کتاب، بنا به اقتضاء، فصول جداگانه شماره‌گذاری شده است. بخش اول، سه فصل، بخش دوم پنج و بخش سوم دارای دو فصل است. فهرست مطالببخش 1) درآمدی بر مباحث کلی پژوهش و پایان‌نامهفصل 1) ماهیّت پژوهش و پایان‌نامه2. انواع پژوهش3. پایان‌نامه (تعریف، ویژگیها و اهمّیّت آن دردوره‌های مختلف آموزشی)4. نقش آفرینان پایان نامه5. اهداف پایان‌نامه6. قسمتهای پایان‌نامه (دریک نگاه)فصل 2) انتخاب موضوع پژوهشفصل 3) نگارش علمی پژوهشبخش 2) ساختار پایان‌نامه(فصول پایان‌نامه)فصل 1) طرح پژوهش1. بیان مسئله2. اهمّیّت و ضرورت پژوهش(کاربردها و جنبه‌های نوآورانه آن)3 .اهداف پژوهش4 . سؤالها یا فرضیه های پژوهش5 . متغیر یا متغیرهای پژوهش و تعاریف آن (نظری و عملیاتی)6. روش پژوهش7. جامعه آماری و نمونه پژوهش8. ابزار جمع‌آوری اطّلاعات، روایی (اعتبار) و پایایی (قابلیّت اعتماد) آن9. شیوه تحلیل آماری داده‌های پژوهش10. قلمرو (مکانی و زمانی) پژوهش11. واژه‌های خاص و اصطلاحات پژوهشفصل 2) مبانی نظری و پیشینه ی پژوهشفصل 3) روش‌شناسی پژوهش1. روش و نوع پژوهش2. جامعه، نمونه و روش انتخاب نمونه آماری پژوهش3. شیوه و ابزار گرد آوری اطّلاعات پژوهش، تأمین روایی (اعتبار) و پایایی (اعتماد) آن4.مراحل انجام ویا اجرای پژوهش5. روشهای تجزیه وتحلیل آماری پژوهش

more_vert قالب زیبای پاورپوینت برای ارائه پروپوزال و دفاع رساله دکترا

ادامه مطلب

closeقالب زیبای پاورپوینت برای ارائه پروپوزال و دفاع رساله دکترا

قالب زیبا و آماده پاورپوینت برای ارائه پروپوزال و دفاع دوره دکترا و کارشناسی ارشد این قالب بسیار ساده بوده و به راحتی می توان عناوین و محتوای پژوهشی را در آن تنظیم و ارائه نمود قالب پاورپوینت را می توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید

more_vert قالب پاورپوینت (911)

ادامه مطلب

closeقالب پاورپوینت (911)

دانشجویان ، پژوهشگران، دانش آموزان و علاقمندان می توانند با دانلود رایگان قالبهای پاورپوینت که در بانک مقالات ایران منتشر شده است به راحتی مقالات و پژوهشهای خود را ارائه نمایند . برای دانلود رایگان قالب زیبای پاورپوینت می توانید از لینک زیر استفاده کنید

more_vert قالب پاورپوینت (912)

ادامه مطلب

closeقالب پاورپوینت (912)

دانشجویان ، پژوهشگران، دانش آموزان و علاقمندان می توانند با دانلود رایگان قالبهای پاورپوینت که در بانک مقالات ایران منتشر شده است به راحتی مقالات و پژوهشهای خود را ارائه نمایند . برای دانلود رایگان قالب زیبای پاورپوینت می توانید از لینک زیر استفاده کنید

more_vert قالب پاورپوینت (913)

ادامه مطلب

closeقالب پاورپوینت (913)

دانشجویان ، پژوهشگران، دانش آموزان و علاقمندان می توانند با دانلود رایگان قالبهای پاورپوینت که در بانک مقالات ایران منتشر شده است به راحتی مقالات و پژوهشهای خود را ارائه نمایند . برای دانلود رایگان قالب زیبای پاورپوینت می توانید از لینک زیر استفاده کنید

more_vert قالب پاورپوینت (914)

ادامه مطلب

closeقالب پاورپوینت (914)

دانشجویان ، پژوهشگران، دانش آموزان و علاقمندان می توانند با دانلود رایگان قالبهای پاورپوینت که در بانک مقالات ایران منتشر شده است به راحتی مقالات و پژوهشهای خود را ارائه نمایند . برای دانلود رایگان قالب زیبای پاورپوینت می توانید از لینک زیر استفاده کنید

more_vert قالب پاورپوینت (915)

ادامه مطلب

closeقالب پاورپوینت (915)

دانشجویان ، پژوهشگران، دانش آموزان و علاقمندان می توانند با دانلود رایگان قالبهای پاورپوینت که در بانک مقالات ایران منتشر شده است به راحتی مقالات و پژوهشهای خود را ارائه نمایند . برای دانلود رایگان قالب زیبای پاورپوینت می توانید از لینک زیر استفاده کنید