جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert کتاب پاتولوژی

ادامه مطلب

closeکتاب پاتولوژی

کتاب پاتولوژی اثر میرزا عبدالمجید، نشانه‌ایی از سابقه طب مدرن در کنار طب سنتی، در کشور ایران بشمار رفته و آمیختگی معقول هر دو شیوۀ سنتی و مدرن، با ادبیات سازگار دوران نگارش خویش را به زبان فارسی معرب مشخص می‌سازد. کتاب پاتولوژی که مجموعه‌ای از سبب‌شناسی، نشانه‌شناسی، تشخیص بالینی و درمان سنتی و نوین بیماری‌هاست، هنوز پس از گذشت حدود یک صد سال تازگی خود را از دست نداده و مطالعه آن به دانشجویان رشته‌های مختلف بخصوص تاریخ طب و طب داخلی توصیه می‌شود. کتاب پاتولوژی قریب به یکصد و پانزده سال پیش و اندکی پس از امضاء فرمان مشروطیت توسط دکتر میرزا عبدالمجید (مرحوم پدر) در شیراز به رشته تحریر درآمده است.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی پارادایم مدیریت دولتی سنتی و پارادایم حکمرانی خوب

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی پارادایم مدیریت دولتی سنتی و پارادایم حکمرانی خوب

مقاله علمی و پژوهشی" پارادایم مدیریت دولتی سنتی و پارادایم حکمرانی خوب " مقاله ای است که در20 صفحه و با 34 عنوان فهرست در مجلات معتبر علمی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به پارادایم مدیریت، مدیریت دولتی سنتی،مدیریت دولتی نوین و پارادایم حکمرانی خوب اشاره شده است. محتوای این مقاله دانشگاهی می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert اینفو_گرافیک

ادامه مطلب

closeاینفو_گرافیک

مقایسه ی روش تدریس فعال با روش تدریس سنتی طبق هرم یادگیری ادگاردیل

more_vert مقاله علمی و پژوهشی شکل گیری گفتمان موسیفی سنتی در موسیقی ایران

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی شکل گیری گفتمان موسیفی سنتی در موسیقی ایران

مقاله علمی و پژوهشی" شکل گیری گفتمان موسیفی سنتی در موسیقی ایران " مقاله ای است در 13 صفحه با 9 عنوان فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مطالعات جامعه شناختی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی موضوعات شکل گیری گفتمان موسیفی سنتی در موسیقی ایران ، مدرنیزاسیون ، رژیم پهلوی و فرهنگ غرب مطرح شده است   محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی مطالعه جامعه شناختی ارتباط درمانگر و بیمار در طب سنتی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی مطالعه جامعه شناختی ارتباط درمانگر و بیمار در طب سنتی

مقاله علمی و پژوهشی" مطالعه جامعه شناختی ارتباط درمانگر و بیمار در طب سنتی " مقاله ای است در 31 صفحه با 17 عنوان فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مطالعات جامعه شناختی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی موضوعات مطالعه جامعه شناختی ارتباط درمانگر و بیمار در طب سنتی ، پزشکی مدرن ، اعتمادبخشی و امید بخشی مطرح شده است   محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله تأثیر بازی های کودکانة سنتی و مدرن بر رشد اجتماعی دانش آموزان

ادامه مطلب

closeمقاله تأثیر بازی های کودکانة سنتی و مدرن بر رشد اجتماعی دانش آموزان

مقاله علمی و پژوهشی" تأثیر بازی های کودکانة سنتی و مدرن بر رشد اجتماعی دانش آموزان دختر اول ابتدایی " مقاله ای است در 18 صفحه با 46 عنوان فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی با رویکرد رشد و یادگیری حرکتی و ورزشی منتشر شده است .در این مقاله علمی و پژوهشی موضوعات بازی سنتی؛ بازی مدرن؛ دانش آموزان دختر اول ابتدایی.؛ رشد اجتماعی، بازی کودکانه ، رشد اجتماعی و تربیت بدنی مطرح شده است محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی بررسی فرهنگ سیاسی علمای سنتی دوران مشروطه

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی بررسی فرهنگ سیاسی علمای سنتی دوران مشروطه

مقاله علمی و پژوهشی" بررسی فرهنگ سیاسی علمای سنتی دوران مشروطه " مقاله ای است در 38 صفحه با 39 عنوان فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مطالعات جامعه شناختی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی موضوعات بررسی فرهنگ سیاسی علمای سنتی دوران مشروطه ، محمد حسین تبریزی ، شیخ ابوالحسن نجفی ، نخبگان سیاسی ، جهت گیری شناختی ، جهت گیری عاطفی ، جهت گیری ارزشی و حقوق اجتماعی مطرح شده است   محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert جوشانده پاکسازی ریه و تخلیه سموم، کشف طب چینی برای مبارزه با کرونا

ادامه مطلب

closeجوشانده پاکسازی ریه و تخلیه سموم، کشف طب چینی برای مبارزه با کرونا

پزشکان چینی با بهره گیری از طب سنتی این کشور دارویی گیاهی ساخته اند که نقش مهم و موثری در کاهش علایم و نشانه های ویروس کرونا و درمان این بیماری دارد. به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، خانم «تو یو یو» متخصص طب و داروی سنتی چین که به سبب کشف آرتمیسینین که با آن میلیون ها مبتلا به مالاریا نجات یافته اند، پنج سال پیش برنده نوبل شد اکنون نیز برای مقابله با ویروس کرونا از طب و داروی سنتی چینی استفاده می کند. در ابتدای شیوع ویروس کرونا، «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین بر استفاده همزمان از طب غربی و چینی برای مقابله با بیماری تاکید کرد کمیته ملی بهداشت و سلامت چین نیز اعلام کرده است در تدوین برنامه درمان ویروس کرونا در چین، طب غربی و چینی هر دو مد نظر است. با توجه به نشانه های بیماری کرونا از جمله تب، اسهال و بیقراری، متخصصان طب چینی، دارویی به نام «جوشانده پاکسازی ریه و تخلیه سموم» کشف کردند این دارو با چندین نوع ماده اولیه سنتی و معمولی طب چینی ساخته شده و پس از تست های بالینی، برای کمک به درمان مبتلایان کرونا مورد استفاده قرار می گیرد. طبق گزارش ها از میان ۳۵۱ مبتلا آزمایش شده با این دارو، دمای بدن ۱۱۲ تن از این افراد پیش از مصرف بیش از ۳۷.۳ درجه بود که دمای بدن ۵۱.۸ درصد این افراد یک روز پس از مصرف دارو، به حالت عادی کاهش یافت، ۲۱۴ مبتلا نیز پیش از مصرف دارو سرفه می کردند که یک روز پس از مصرف دارو سرفه ۴۵.۷ درصد آنها نیز از بین رفت. اکنون این نوع داروی چینی به طور گسترده در بیمارستان های کشور برای درمان ویروس کرونا مورد استفاده قرار می گیرد. به علاوه، با توجه به نشانه های مبتلایان از جمله تب، سرفه، اسهال، احساس سنگینی قفسه سینه، درد عضلانی، بی خوابی و بیقراری، برای درمان آن ها از روش های مختلف طب چینی از جمله مصرف دارو، طب سوزنی، فشردن نقاط مشخص طب سوزنی استفاده می شود. به علاوه، روش های دیگر طب چینی از جمله حرکات تای چی، ماساژ گوش و نواحی اطراف گوش و تمرینات تنفسی نیز برای کمک به بهبود مبتلایان در بیمارستان های استان هوبی مورد استفاده قرار گرفته است. از بیمارستان های طب چینی سراسر کشور نیز نزدیک به ۵ هزار پزشک و پرستار به استان هوبی برای کمک به درمان مبتلایان اعزام شده اند طبق آمار در درمان ۷۵ درصد مبتلایان، طب و داروی سنتی چین مورد استفاده قرار گرفته است در دیگر استان های کشور این رقم به ۹۰ درصد رسیده است. پزشکان چینی یک هزار سال گذشته در آثار پزشکی خود تجربیات یپشگیری درباره پیشگیری و مهار بیماری های واگیردار را عنوان کرده بودند در مقابله با سارس و آنفلوانزای تیپ A نیز طب و داروی سنتی چین نقش بسیار مهمی ایفا کرده است.

more_vert نرم افزار طراحی انیمیشن های دوبعدی Creature Animation Pro

ادامه مطلب

closeنرم افزار طراحی انیمیشن های دوبعدی Creature Animation Pro

 نرم افزار طراحی انیمیشن های دوبعدی - Creature Animation Pro v3.68 x64 نرم افزار طراحی انیمیشن های دوبعدی (98/06/25) تغییرات: نسخه ی 3.68 قرار گرفت. Creature Animation Pro نرم افزاری برای طراحی انیمیشن های دو بعدی می باشد تا بتوانید آن ها را به محتوای دیجیتالی خود اضافه کنید. این نرم افزار با استفاده از یک موتور انیمیشن سازی قدرتمند قادر به ساخت انیمیشن های پیچیده به روشی آسان و کارآمد می باشد. Creature یک ابزار انیمیشن سازی ایده آل برای توسعه دهندگان بازی، هنرمندان دیجیتال و طراحان وب است که مایلند این جادوی متحرک را برای ایجاد محتوایی جذاب و زنده بکار گیرند. تکنولوژی های فوق العاده قدرتمند به کار رفته در نرم افزار به شما اجازه می دهند تا حرکاتی را که ممکن است با نرم افزار انیمیشن سازی اسکلتی سنتی امکان پذیر نباشد، به طرز باور نکردنی ایجاد کنید. Creature ابزارهای سنتی مانند زنجیره های FK و IK را در کنار ابزارهای بسیار پیشرفته انیمیشن سازی ارائه می دهد. انیمیشن ها را می توانید در فرمت های مختلف آماده کرده و به تصاویر متوالی، فایل های ویدئویی و FBX تبدیل نمایید و به محتوای دیجیتالی خود اضافه کنید. Creature همچنین قادر به تولید انیمیشن با فرمت JSON می باشد. قابلیت های کلیدی نرم افزار Creature:- ساخت انیمیشن های دو بعدی- استفاده از ابزارهای سنتی و مدرن انیمیشن سازی با هم- وجود یکسری المان ها و اشیاء آماده- استخراج نتایج در فرمت های مختلف- خلق شخصیت‌های انیمیشنی فوق‌العاده- بخش آموزشی و کمکی کاملا جامع- استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها برای حرکت دهی- ساده و در عین حال قدرتمند- و ...

more_vert نرم افزار طراحی انیمیشن های دوبعدی Creature Animation Pro

ادامه مطلب

closeنرم افزار طراحی انیمیشن های دوبعدی Creature Animation Pro

 نرم افزار طراحی انیمیشن های دوبعدی - Creature Animation Pro v3.68 x64 نرم افزار طراحی انیمیشن های دوبعدی Creature Animation Pro نرم افزاری برای طراحی انیمیشن های دو بعدی می باشد تا بتوانید آن ها را به محتوای دیجیتالی خود اضافه کنید. این نرم افزار با استفاده از یک موتور انیمیشن سازی قدرتمند قادر به ساخت انیمیشن های پیچیده به روشی آسان و کارآمد می باشد. Creature یک ابزار انیمیشن سازی ایده آل برای توسعه دهندگان بازی، هنرمندان دیجیتال و طراحان وب است که مایلند این جادوی متحرک را برای ایجاد محتوایی جذاب و زنده بکار گیرند. تکنولوژی های فوق العاده قدرتمند به کار رفته در نرم افزار به شما اجازه می دهند تا حرکاتی را که ممکن است با نرم افزار انیمیشن سازی اسکلتی سنتی امکان پذیر نباشد، به طرز باور نکردنی ایجاد کنید. Creature ابزارهای سنتی مانند زنجیره های FK و IK را در کنار ابزارهای بسیار پیشرفته انیمیشن سازی ارائه می دهد. انیمیشن ها را می توانید در فرمت های مختلف آماده کرده و به تصاویر متوالی، فایل های ویدئویی و FBX تبدیل نمایید و به محتوای دیجیتالی خود اضافه کنید. Creature همچنین قادر به تولید انیمیشن با فرمت JSON می باشد. قابلیت های کلیدی نرم افزار Creature: - ساخت انیمیشن های دو بعدی- استفاده از ابزارهای سنتی و مدرن انیمیشن سازی با هم- وجود یکسری المان ها و اشیاء آماده- استخراج نتایج در فرمت های مختلف- خلق شخصیت‌های انیمیشنی فوق‌العاده- بخش آموزشی و کمکی کاملا جامع- استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها برای حرکت دهی- ساده و در عین حال قدرتمند- و ...

more_vert مقاله ناسازگاری زبان اخلاقی جدید با زبان اخلاقی سنتی

ادامه مطلب

closeمقاله ناسازگاری زبان اخلاقی جدید با زبان اخلاقی سنتی

مقاله علمی و پژوهشی " ناسازگاری زبان اخلاقی جدید با زبان اخلاقی سنتی " مقاله ای است در 12 صفحه و با 16 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد پژوهشهای اخلاقی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث تسامح، فضیلت، عدالت، خیر، خود مختاری زبان اخلاقی جدید و واژه نامه‌ی اخلاقی آن پرداخته شده است چکیده مقاله مقاله‌ی حاضر در صدد بررسی زبان اخلاقی جدید از منظر ارزش ها و فضایلی که مورد نظر آنهاست و مقایسه ی آن با زبان اخلاقی سنتی میباشد. هر یک از این دو، واژه نامه ای مختص به خود دارند که کاملا با دیگری متفاوت ویا حتی ناسازگار می باشد. در زبان اخلاقی جدید، به فضایل خارجی از جمله عدالت، آزادی، تسامح، عقلانیت و خود مختاری فردی توجه شده است که طبیعتا این انتخاب، لوازم و آثاری از جمله عدم التفات به فضایل نفسانی و کمالات نفس، داشتن یک زبان خنثی و مشتمل بر بی طرفی و عدم توجه به ضعف عقل آدمی و لحاظ آن به عنوان معیار نهایی در انتخاب صور مختلف زندگی، در مقابل اخلاق ارسطویی ابتدا به بحث از نفس و کمالات آن و فضایل نفسانی پرداخته و سپس آن ها را پلی برای کسب خیرات خارجی قرار میدهد علاوه بر اینکه ملاک راعقل عملی می داند که در سایه‌ی تلبّس به حکمت، صاحب آن قادر به تشخیص صحت و سقم افعال میباشد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert راهکارهایی برای مبارزه با افسردگی در زمستان

ادامه مطلب

closeراهکارهایی برای مبارزه با افسردگی در زمستان

پژوهشگر طب سنتی در ارتباط با بروز افسردگی در فصل پاییز و زمستان اظهار داشت: بسیاری از افرادی که دارای مزاج سرد و خشک هستند، در پاییز و زمستان دچار مشکلات روحی همچون افسردگی و ناامیدی و خواب‌های پریشان می‌شوند. وی افزود: اولین قدم برای مبارزه با این مسئله کاهش سودا در بدن از طریق مصرف نکردن غذاهای مانده، گوشت‌های سنگین مانند گوشت گاو، کنسروجات، ترشی، عدس، بادمجان و فست‌فود است. این پژوهشگر طب سنتی گفت: افراد دارای مزاج سرد و خشک اصولاً اندام لاغرتری دارند و آستانه تحمل آنها نیز پایین‌تر است. بنابر این توصیه زیادی به خوردن غذاهای گرمی در آنها نمی‌شود. بلکه مصرف متوسط این مواد گرم می‌تواند مؤثر واقع شود. این متخصص فیزیولوژی به افراد گرفتار افسردگی در پاییز و زمستان گفت:‌ورزش ملایم و پیاده‌روی، معاشرت با دوستانی که خاطرات خوش با آنها دارند، پرهیز از تنهایی و استفاده از رنگ‌های شاد در انتخاب لباس می‌تواند در رفع این مسئله موثر باشد. وی گفت: دم‌کرده گل‌گاوزبان و بابونه برای تقویت اعصاب مفید است و مصرف چای سیب و به و بوئیدن گلاب و به تازه در این زمینه مؤثر واقع می‌شود.

more_vert مقاله بررسی نقش الزامات افشا در حمایت مؤثر از دانش و طب سنتی

ادامه مطلب

closeمقاله بررسی نقش الزامات افشا در حمایت مؤثر از دانش و طب سنتی

مقاله علمی و پژوهشی " بررسی نقش الزامات افشا در حمایت مؤثر از دانش و طب سنتی " مقاله ای است در 30 صفحه و با 41 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد حقوق خصوصی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  الزامات، سنتی، رضایت، طرفین و توافق پرداخته شده است چکیده مقاله با توجه به‌ضرورت اقدام حقوقی در جهت حمایت از دانش و طب سنتی، در عرصه بین‌المللی تلاش‌هایی در جهت جلوگیری از استفاده­ غیرمجاز و تثبیت مالکیت کشورها بر این دانش صورت پذیرفته است. یک از کلیدی‌ترین و درعین‌حال چالش‌برانگیزترین سازوکارهای پیشنهادی الزامات افشا است  بر اساس این پیشنهاد، متقاضیان ثبت اختراع باید در صورت استفاده از دانش سنتی و بومی در ابداعاتشان، نام تأمین‌کننده و منشائی که از طریق آن به دانش دست‌یافته‌اند را افشا کنند و گواهی دال بر اجازه برای چنین استفاده­ای و تعیین نحوه­ تقسیم عادلانه منافع را ارائه کنند. پرسشی که این مقاله درصدد بررسی آن خواهد بود  این است که الزامات افشا تا چه اندازه می‌توانند حمایت مؤثر از دانش و طب سنتی را فراهم آورد و با سرقت زیستی مقابله کند؟ همچنین، با توجه به پیشنهاد کشورهای درحال‌توسعه برای درج الزامات افشا از طریق موافقت‌نامه راجع به جنبه‌های مرتبط با تجارت حقوق مالکیت فکری و سند بین‌المللی حمایت از دانش سنتی در سازمان جهانی مالکیت فکری، این مقاله در ادامه به بررسی فرایند و چالش‌های پیش رو تصویب این پیشنهاد در این اسناد می‌پردازد. عنوان مقاله [English] Role of Disclosure Requirements in Providing Effective Protection of Traditional Knowledge and Medicine چکیده [English] Due to the need for legal action to protect traditional knowledge and medicine, efforts to prevent unauthorized use and to consolidate the possession of the owner countries on this knowledge have been made in the international arena. One of the key and most challenging proposed mechanisms for protection of traditional knowledge and medicine is disclosure requirements through the sui generis system of traditional knowledge protection. According to this proposal which targets misappropriation of traditional medicine through patent applications involving the utilization of traditional knowledge, patent applicants would be required to disclose the country providing such resources, and to provide relevant information regarding compliance with prior informed consent and access and fair and equitable benefit. The question that this Article tries to examine is to what extent the disclosure requirement could provide effective protection for traditional medicine and prevent biopiracy? Also, as it is proposed that these requirement to be incorporated in TRIPS Agreement within World Trade Organization and draft articles for protection of traditional knowledge in World Intellectual Property Organization, this Article will analyses the process and challenges of both proposals.   کلیدواژه‌ها [English] "Disclosure", "Knowledge", "Medicine", "Consent", "Terms" دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله مقایسة روش تصویرسازی ذهنی پتلپ و سنتی در یادگیری مهارت سرویس کوتاه بدمینتون

ادامه مطلب

closeمقاله مقایسة روش تصویرسازی ذهنی پتلپ و سنتی در یادگیری مهارت سرویس کوتاه بدمینتون

مقاله علمی و پژوهشی " مقایسة روش تصویرسازی ذهنی پتلپ و سنتی در یادگیری مهارت سرویس کوتاه بدمینتون (بک هند)" مقاله ای است در 15 صفحه و با 38 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد رشد و یادگیری حرکتی و ورزشی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به تست یادداری.؛ تصویرسازی ذهنی پتلپ؛ تصویرسازی ذهنی سنتی پرداخته شده است چکیده مقاله تصویرسازی ذهنی، سال هاست که مورد توجه محققان روان شناسی ورزشی و یادگیری حرکتی بوده است. هدف از این تحقیق، مقایسة روش تصویرسازی ذهنی پتلپ با تصویرسازی ذهنی سنتی در یادگیری مهارت سرویس کوتاه بدمینتون (بک هند) است. به این منظور 45 دانش آموز با ردة سنی 12 تا 14 سال با استفاده از روش غیرتصادفی به عنوان نمونة آماری انتخاب شدند. آزمودنی ها به سه گروه تقسیم شدند و تحت تمرینات اختصاصی قرار گرفتند. برنامة گروه اول شامل تمرین عملی همراه با تصویرسازی ذهنی به روش پتلپ، گروه دوم تمرین عملی همراه با تصویرسازی ذهنی به روش سنتی و گروه سوم تمرین عملی به تنهایی بود. سپس در جلسات هفتم، چهاردهم، بیست و یکم و بیست و هشتم، از تمامی آزمودنی ها آزمون استاندارد سرویس بک هند بدمینتون (آزمون فرنچ) به عمل آمد و روند پیشرفت یادگیری آنها اندازه گیری شد، سپس داده های جمع آوری شده از طریق آزمون تحلیل واریانس یک عاملی و آزمون توکی تجزیه و تحلیل آماری شدند. یافته های پژوهش نشان داد که در میزان یادگیری مهارت سرویس کوتاه بدمینتون (بک هند)، بین گروه تصویرسازی ذهنی پتلپ و گروه تصویرسازی ذهنی سنتی و گروه تصویرسازی ذهنی سنتی و گروه کنترل، در هر سه مرحلة آموزش تفاوت معنی داری مشاهده می شود. همچنین در میزان یادداری مهارت سرویس کوتاه بدمینتون (بک هند)، بعد از یک هفته بی تمرینی، بین گروه تصویرسازی ذهنی پتلپ و گروه های تصویرسازی ذهنی سنتی و کنترل، تفاوت معنی داری مشاهده شد. در نهایت پیشنهاد می شود مربیان و آموزش دهندگان ورزش در شرایط مقتضی از روش تصویرسازی ذهنی پتلپ استفاده کنند. عنوان مقاله [English] Comparing the Effects of Professional Method of PETTLEP-Based Imagery and Traditional Techniques of Imagery on Learning Badminton Short Service (Backhand) چکیده [English] The aim of this research was to examine the effects of PETTLEP-based imagery compared to more traditional imagery on learning badminton short service (backhand). For this purpose, 45 male students (age 12-14 years) were non-randomly selected and divided into three groups of 15 students each (they were beginners). The groups exercised in the following way: first group performed PETTLEP-based imagery and practical training. Participants in the PETTLEP imagery group applied the physical principles of PETTLEP imagery training. They were requested to imagine performing badminton short service wearing their complete badminton competition uniform; second group performed traditional techniques of imagery and practical training. Participants in the traditional imagery group engaged in a relaxation session before imagery; third group performed practical training. In 7th, 14th, 21st and 28th session, all subjects performed French test. The obtained data were analyzed by ANOVA and Tokey tests. The results showed a significant difference between PETTLEP-based imagery and traditional technique of imagery groups in learning badminton short service technique. There was a significant difference between traditional technique of imagery group and control group in learning badminton short service technique. In retention test, there was a significant difference between PETTLEP-based imagery with traditional technique of imagery and control group in learning badminton short service technique. It is suggested that coaches and physical educators use PETTLEP when possible. کلیدواژه‌ها [English] PETTLEP-Based Imagery, Retention Test., Traditional Techniques of Imagery دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert دلیل پرخوابی در فصل بهار چیست؟

ادامه مطلب

closeدلیل پرخوابی در فصل بهار چیست؟

دکتر نمازی، متخصص تغذیه و پژوهشگر طب سنتی ایران در این خصوص می گوید : از دیدگاه طب سنتی ، فصل بهار از نظر گرمی و سردی و همچنین خشکی و تری در اعتدال است و البته برخی معتقدند که بهار دارای مزاج گرم و تر است . با شروع فصل بهار و تغییر آب و هوا ، به دنبال افزایش رطوبت و طولانی شدن مدت روشن ماندن هوا و گرده های گل معلق موجود در هوای استنشاقی ، بیشتر افراد احساس خواب آلودگی و رخوت و سستی می کنند و این یک امر طبیعی است که البته تغییر در ریتم خواب و بیداری در این فصل می تواند تحت تاثیر تغییرات هورمونی ناشی از طولانی شدن روز نیز باشد . رطوبت و پرخوابی ؛ خشکی و کم خوابی !چه غذاهایی می تواند در خواب افراد اختلال ایجاد کند ؟ آیا تنقلات نوروزی همچون آجیل و شیرینی می تواند با توجه به مزاج باعث کم خوابی یا پرخوابی شود ؟ به گفته دکتر نمازی نوشیدنی ها و خوراکی های حاوی کافئین از جمله قهوه ، شکلات های کاکائویی و نوشابه و کشیدن سیگار و مصرف الکل و همچنین پرخوری در وعده شام و مصرف غذاهای چرب و دیر هضم می تواند در خواب افراد اختلال ایجاد کند . به گفته این متخصص از نظر طب سنتی مغز دارای مزاج سرد و تر است و هر عاملی از جمله نوع تغذیه ، استرس ، فکر و خیال زیاد سبب تغییر در مزاج مغز و سوء مزاج آن می شود که می تواند ریتم خواب و بیداری فرد را بر هم زند . در نتیجه مداومت بر مصرف مواد غذایی با مزاج گرم و خشک از جمله غذاهای پر ادویه و آجیل و شیرینی جات که سبب کاهش رطوبت مغز می شود می تواند سبب کم خوابی شود . البته مزاج فرد نیز در میزان خواب موثر است . برای مثال افراد با مزاج گرم و خشک و سرد و خشک دارای خواب کمتری نسبت به افراد با مزاج گرم و تر و سرد و تر هستند و در کل بی خوابی در افراد با مزاج خشک بیشتر دیده می شود . تغذیه ایده آل برای رفع اختلالات خوابچه غذاها یا گیاهانی می تواند اختلال خواب را بهبود بخشد و ریتم خواب افراد را به حالت طبیعی درآورد و آیا ماساژ درمانی می تواند در رفع این اختلال موثر باشد ؟ از نظر طب نوین هورمون سروتونین در بهبود خلق و خو و کاهش استرس و نگرانی فرد نقش دارد . پیش ساز هورمون سروتونین اسید آمینه تریپتوفان است که به گفته دکتر نمازی مواد غذایی که دارای تریپتوفان بالایی هستند همچون گوشت بوقلمون ، موز ، ماست ، شیر و غیره می توانند سبب آرامش اعصاب و خواب راحت شوند . از نظر طب سنتی نیز استفاده از غذاهایی که دارای رطوبت بالایی هستند به داشتن یک خواب خوب کمک می کنند . برای مثال استفاده از لبنیات ، سالاد کاهو ، مرکبات ، شیر بادام (مخلوط 1 قاشق مرباخوری پودر بادام بدون پوست با آب) قبل از خواب بسیار کمک کننده است . افرادی که دارای استرس زیاد هستند یا زیاد فکر و خیال می کنند نیز خشکی در آن ها غلبه می کند و همین سبب اختلالات در خواب می شود . دوش آب گرم قبل از خواب به سبب افزایش رطوبت بدن به داشتن یک خواب راحت کمک می کند . ماساژ با برخی از روغن های گیاهی به سبب افزایش رطوبت می تواند به بهبود وضعیت خواب افراد کمک کند که در این زمینه می توانید با متخصصان طب سنتی مشورت کنید . در افرادی که رطوبت مغز از حد اعتدال خارج شده است پرخوابی دیده می شود . این افراد از مواد غذایی با رطوبت بالا استفاده نکنند یا با افزودن مصلحات به این دسته از غذاها از رطوبت آن ها تا حدودی بکاهند . ورزش نیز به دفع رطوبات اضافی از بدن کمک کرده و می تواند به رفع پرخوابی کمک کند . منبع: سلامت نیوز

more_vert کتاب آشنایی با مصالح ساختمانی در معماری داخلی

ادامه مطلب

closeکتاب آشنایی با مصالح ساختمانی در معماری داخلی

  کتاب آشنایی با مصالح ساختمانی در معماری داخلی -ویرایش دوم (فایل کتاب به روزرسانی شده است.) با پیشرفت تکنولوژی، هر روز شاهد عرضه مصالح جدید در بازار برای معماری داخلی ساختمان ها هستید. شناخت این مصالح، ویژگی های منحصربه فرد آن ها و یا ترکیب این مصالح جدید با مصالح سنتی برای طراحی نمای داخلی ساختمان ها، درای اهمیت بسیار می باشد. در این مجموعه بر آن شدیم که مصالح جدید و سنتی مورد کاربرد در طراحی نمای داخلی ساختمان های ایرانی را در کنار هم بیان کنیم تا خواننده بتوانند با قیاس و یا ترکیب آن ها، بهترین خلاقیت ذهنی را برای نمای داخلی ساختمان ها ایجاد نماید. زمانی که ذهن مشغول طراحی می باشد شاید وجود بانک اطلاعاتی انواع مصالح، بتواند گامی مفید برای طراح بردارد. در این مجموعه سعی شده است هشتاد مصالح بنایی، تزیئنی و .... و پرکاربرد با ساده ترین زبان، مختصر و مفید بیان گردد و مشخصات فیزیکی و نمایی از کاربرد آن در سایر پروژه هاو.... مصالح به اختصاربیان شده است. امید است که کتاب آشنایی با مصالح ساختمانی در معماری داخلی، بتواند به عنوان راهنما برای دانشجویان، معماران، مهندسین ساختمان و عمران جوان، در راستای ایجاد خلاقیت، کاهش هزینه های نماسازی داخلی، افزایش کیفیت کارهای تمام شده و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه های ملی باشد.فهرست مطالب مقدمهفصل اول : شیشه، آینه و پردهفصل دوم : المان های چوبی در دکوراسیون داخلیفصل سوم: دیوارپوش ها و کف پوش هافصل چهارم: کاغذ دیواری و پوشش سلولزیفصل پنجم: گچبری و گچ کاری

more_vert کتاب کلید Prezi

ادامه مطلب

closeکتاب کلید Prezi

در کتاب کلید Prezi به قلم حسین کیالها، می‌آموزید چگونه یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس نصب نسخه دسکتاپ و فعال کردن آن آموزش داده می‌شود. Prezi، یک نرم‌افزار مفید و کاربردی برای ارائه است. پیش از این اسلایدهای سنتی برای ارائه بهترین روش بودند اما اکنون Prezi جایگزین فرمت‌های ارائه ‌شده مبتنی بر اسلایدهای سنتی در داستان‌سرایی بصری شده است. بوم شگفت‌انگیز Prezi به شما این امکان را می‌دهد که به خلق جلوه‌های ویژه بپردازید و برخلاف نرم‌افزار ارائه سنتی با ارائه‌های غیر خطی کارتان را به سهولت نمایش دهید تا ارائه‌ای متقاعد کننده‌تر و موثرتر داشته باشید. قابلیت‌ها و توانایی‌های پرزی این امکان را به شما می‌دهد که از این نرم‌افزار، در ساخت کلیپ و فیلم‌های کوتاه تبلیغاتی بهره ببرید. زوم کردن و چرخش بر روی بوم، قابلیت بسیار کاربردی و منحصر به فردی است که می‌توانید از آن در ساخت فیلم‌های تبلیغاتی استفاده نمایید. هم‌چنین با قرار دادن موزیک و صدا، بر روی پرزی، می‌توان از این نرم‌افزار به بهترین نحو برای تهیه فیلم‌های تبلیغاتی کوتاه استفاده کرد. نرم‌افزار پرزی قابلیت‌هایی دارد که معلمان و مدرسان می‌توانند مطالب آموزشی خود را در آن آماده کرده و هنگام ارائه در کلاس‌هایشان آن را مورد استفاده قرار دهند و به بهترین شکل مفاهیم و پیام خود را منتقل نمایند. در هر کسب ‌و کار و سمتی که مشغول به فعالیت باشید، مدیر، تحلیلگر یا مدرس و استاد دانشگاه و یا دانشجو و یا معلم، مدیر فروش و… به کمک قابلیت‌هایی که Prezi در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید بهترین ارائه‌ها را برای متقاعد کردن دیگران داشته باشید. این کتاب از سطح مبتدی به آموزش پرزی پرداخته و افرادی که علاقه‌مند به یادگیری در این حوزه هستند به کمک این اثر می‌توانند آن را به‌ خوبی یاد بگیرند. کتاب حاضر به شما کمک می‌کند تا تحولی در تفکر، برنامه‌ریزی و رویکرد مخاطبان خود ایجاد کنید. قابلیت‌ها و توانایی‌های نرم‌افزار Prezi: - پرزی، ابزاری برای کمک به معلمان و مدرسان در آموزش و...- در پرزی، شما ارائه‌های خود را به صورت غیرخطی اجرا می‌کنید.- با بزرگنمایی و چرخش در محیط پرزی توجه مخاطبان خود را جلب می‌کنید.- از پرزی، برای ساخت کلیپ و فیلم‌های کوتاه تبلیغاتی و آموزشی استفاده نمایید. چهار دلیل عمده استفاده از پرزی: - زمینه بصری- کشف خلاقیت- Prezi در تلفن همراه- رهایی از ارائه‌های خطی فهرست مطالبمقدمهفصل اول: نصب و اجرای پرزیفصل دوم: ساخت اولین پرزی در محیط دسکتاپفصل سوم: پرزی در محیط وبفصل چهارم: فارسی نوشتن در پرزیفصل پنجم: نکات ویژه

more_vert کتاب فهرستنویسی رایانه‌ای: مفاهیم، شیوه‌ها و کاربرد نرم‌افزارهای رایانه‌ای در سازماندهی اطلاعات

ادامه مطلب

closeکتاب فهرستنویسی رایانه‌ای: مفاهیم، شیوه‌ها و کاربرد نرم‌افزارهای رایانه‌ای در سازماندهی اطلاعات

کتاب فهرستنویسی رایانه‌ای: مفاهیم، شیوه‌ها و کاربرد نرم‌افزارهای رایانه‌ای در سازماندهی اطلاعات نوشتۀ رحمت الله فتاحی و سید مهدی طاهری، محصول سال‌ها تجربه، تحقیق در سطوح مختلف کتابداری است و برای آموزش درس‌های مختلف مرتبط با سازماندهی اطلاعات و نیز استفادۀ کتابداران کاربرد دارد. با پیدایش رایانه و فن‌آوری‌های نوین اطلاعاتی، محیط و رسانه‌های اطلاعاتی جدیدی بوجود آمد که ماهیتی کاملاً متفاوت با محیط و رسانه‌های سنتی دارد. این امر به نوبۀ خود موجب پدید آمدن چالش‌هایی در استانداردها، شیوه‌ها و رویکردهای موجود در سازماندهی اطلاعات شده است و تجدید نظر و ارزیابی مجدد آن‌ها را ضروری می‌سازد. در بخشی از کتاب فهرستنویسی رایانه‌ای (Computerized Cataloging) می‌خوانیم: چرا کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع رسانی در عصر منابع دیجیتالی به فراداده نیاز دارند؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت، منابع دیجیتالی با همان هدف منابع سنتی (چاپی) ایجاد می‌شوند، بنابراین نیاز به نظام‌های سازماندهی مانند قواعد فهرستنویسی و طرح‌های رده‌بندی برای سازماندهی آن‌ها همچنان باقی است. کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع رسانی از ابزارهایی سنتی برای سازماندهی استفاده می‌کنند که امکان دسترسی به منابع چاپی و غیر چاپی را فراهم می‌آورند. قواعد فهرستنویسی انگلوامریکن، طرح‌های رده‌بندی کتابخانه کنگره و دیویی، فهرست‌های سرعنوان‌های موضوعی، اصطلاح‌نامه‌ها و دیگر ابزارها به منظور توصیف و طبقه‌بندی اطلاعات از گذشته تا کنون استفاده شده و در آینده نیز بکار خواهند رفت. از سوی دیگر، کتابخانه‌ها نیز به گسترش و بهبود این استانداردها ادامه داده و آن‌ها را با محیط‌های اطلاعاتی و رسانه‌های اطلاعاتی جدید سازگار خواهند نمود. با توجه به ویژگی‌های منابع الکترونیکی و محیط‌هایی که این منابع ایجاد کرده‌اند و یا در آن‌ها بکار می‌روند، و نیز تنوع منابع و محصولات اطلاعاتی، ضعف ابزارهای جستجوی اطلاعات (مانند موتورهای کاوش)، تقاضاهای فزاینده استفاده کنندگان، تولید کنندگان و عرضه کنندگان منابع الکترونیکی و شبکه‌ای، نیاز به ابزارهایی جدید برای سازماندهی و یا مطابقت ابزارهای سنتی با این تحولات کاملا بدیهی می‌نماید. این همان جایی است که بحث فراداده مطرح می‌شود. بر همین اساس، فراداده‌ها می‌توانند با افزوده شدن (جاسازی) و پیوند یافتن با منابع، باعث توصیف، شناسایی، مکان‌یابی، و مدیریت منابع گردند. فهرست مطالبپیشگفتارفصل اول: کلیاتی درباره کاربرد رایانه در فهرستنویسیفصل دوم: مفاهیم مرتبط با ذخیره و سازماندهی اطلاعات کتابشناختی در نظام رایانه‌ایفصل سوم: فهرستنویسی نسخه‌برداری از پایگاه‌ها و شبکه‌های کتابشناختیفصل چهارم: تبدیل گذشته‌نگر و مدیریت پایگاه کتابشناختیفصل پنجم: کنترل مستند در فهرستنویسی رایانه‌ای و آشنایی با پایگاه‌های مستندفصل ششم: آشنایی با فراداده و جایگاه آن در سازماندهی اطلاعاتفصل هفتم: ISO 23950)Z39.50): استاندارد جستجو و بازیابیفصل هشتم: فهرستنویسی بنیادی و چگونگی ثبت اطلاعات کتابشناختیپیوست 1: ویژگی‌ها و قابلیت‌های مطلوب نرم‌افزار بخش فهرستنویسیپیوست 2: شبکه کتابشناختی ایران: طرح پیشنهادیمنابع و مآخذواژه‌نامه

more_vert کتاب طب ایرانی؛ تغذیه به انضمام طب ایرانی؛ حجامت

ادامه مطلب

closeکتاب طب ایرانی؛ تغذیه به انضمام طب ایرانی؛ حجامت

کتاب طب ایرانی؛ تغذیه به انضمام طب ایرانی؛ حجامت نوشته‌ی محمد عزیزخانی ضمن ارائه‌ی یک الگوی صحیح غذایی، تغذیه‌ی درست و نادرست در حوزه‌های طب سنتی، طب اسلامی، احادیث و روایات معصومین (ع) و دیدگاه‌های حکیمان نام‌دار طب ایرانی را معرفی می‌کند. آن مقدار توجه که در طب اصیل ایرانی نسبت به تغذیه و غذاخوردن اصولی و درست به چشم می‌خورد در هیچ یک از مکاتب طبی دنیا به چشم نمی‌خورد. حکیمان ایران‌زمین معتقد بودند: «اگر طبیب درمان بیمار خود را از اصلاح غذای او آغاز نکند گویی بر کشتن وی جرأت یافته است.» و این جمله بسیار هشداردهنده و تمام‌کننده است. پیشگیری، بهداشت و درمان بیماری‌های جسم و روح و روان انسان‌ها میسر نخواهد شد تا زمانی که تغذیه و خوردن و آشامیدن آنان کامل و صحیح نباشد. پس اهمیت این بحث و این کتاب بیش‌تر از آن چیزی است که بتوان تصور کرد و به نظر می‌رسد حتی شخصیت، شعور و معرفت انسان‌ها نیز بستگی بی‌حدی به نوع تغذیه‌ی آنان دارد و این ضرب‌المثل عامیانه برای مؤلف و سایر کارشناسان تغذیه طب سنتی و طب اسلامی کاملاً پذیرفته شده است: «به من بگو چگونه می‌خوری و غذای تو چیست تا بگویم کیستی و چه کاره‌ای...» نظر معصومین نیز اهمیت بی‌اندازه‌ی تغذیه را به ما گوشزد می‌کند. رسول خدا (ص) فرمود: «معده خانه‌ی تمام دردها و بیماری‌هاست.» قرآن کریم می‌فرماید: «انظر الی طعامک» که این "انظر" تفاسیر متعددی دارد. از جمله این که دقت در خوردن و آشامیدن یک "دستور" مهم اسلامی و دینی است. حضرت امام صادق (ع) می‌فرماید: «غذای تو، دوای تو باید باشد.» یعنی به گونه‌ای خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها را تهیه و میل کنیم که علاوه بر نقش غذایی، در بدن عملکرد اصلاحی و دارویی نیز داشته باشد. به همین منظور مهم‌ترین دستورات طب سنتی و اسلامی در جهت تهیه و مصرف «غذای دوایی» و «دوای غذایی» در این کتاب جمع‌آوری شده‌اند. در بخشی از کتاب طب ایرانی؛ تغذیه (به انضمام طب ایرانی؛ حجامت) می‌خوانیم: حجامت در لغت به معنی ایجاد حجم آمده است. نوعی روش خون‌گیری با لیوان‌های مخصوص یا شیشه که جهت پیش‌گیری و درمان برخی بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. حجامت در تاریخ طب سنتی مشرق زمین سابقه‌ای بیش از پنج هزار سال دارد. «ساشرتا» یکی از دانشمندان بزرگ هندی که او را پایه‌گذار جراحی پلاستیک در 2000 سال قبل می‌دانند از حجامت به عنوان یکی از روش‌های درمانی بیماری‌های خونی نام برده است. در تاریخ آورده‌اند که بهرام گور (از پادشاهان سلسله ساسانی) برای درمان بیماری خود از حجامت استفاده کرده است. هم‌چنین شواهد تاریخی نشان می‌دهد که حجامت به همراه طب سنتی در دانشگاه جندی‌شاپور تدریس می‌شده است. دانشمندان و اطبای شهیر ایران زمین ابوعلی سینا، جرجانی، رازی و بسیاری دیگر، به طور وسیعی از حجامت در درمان بیماران خود بهره برده‌اند و در کتاب‌های معتبر خویش انواع حجامت‌های تخصصی را توصیف و این روش را به کرات تجویز کرده‌اند. به عنوان مثال: بوعلی سینا در کتاب ارزشمند «قانون» حجامت را درمان بیش از 30 نوع بیماری مؤثر دانسته است. طی قرون متوالی حجامت جزء فرهنگ ملی، مذهبی مردم این سرزمین قرار داشته است. به طوری که... فهرست مطالبببخشید چند لحظه...فصل اول: انتخاب غذا بر حسب طبع و مزاج فردفصل دوم: مشکلات سفره‌ی خانواده‌ی ایرانی امروزفصل سوم: قواعد طبخ غذافصل چهارم: آداب غذا خوردنفصل پنجم: اقلام و اغذیه‌ی مضر و خطرناکفصل ششم:‌ اغذیه‌ی مفیدضمیمه‌ی یک: پرهیز غذاییتوصیه‌های بهداشتیضمیمه‌ی دو: غذاهای معتدلضمیمه‌ی سهضمیمه‌ی چهارضمیمه‌ی پنجطب ایرانی؛ حجامتبادکش ‌درمانیمنابع و رفرنس‌ها

more_vert مقاله تاثیر مدل های مختلف تصویرسازی بر تعادل دانشجویان دختر دانشگاه تهران

ادامه مطلب

closeمقاله تاثیر مدل های مختلف تصویرسازی بر تعادل دانشجویان دختر دانشگاه تهران

مقاله علمی و پژوهشی" تاثیر مدل های مختلف تصویرسازی بر تعادل دانشجویان دختر دانشگاه تهران" مقاله ای است در 17 صفحه با 21 عنوان فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی با رویکرد رشد و یادگیری حرکتی و ورزشی منتشر شده است .در این مقاله علمی و پژوهشی موضوعات تصویر سازی PETTLEP؛ تصویر سازی سنتی؛ تعادل ایستا و پویا؛ تمرین فیزیکی؛ دانشجویان دخترمطرح شده است محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.