جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert مقاله علمی و پژوهشی سازمانهای رسانه ای و شیوه های تامین مالی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی سازمانهای رسانه ای و شیوه های تامین مالی

مقاله علمی و پژوهشی" سازمانهای رسانه ای و شیوه های تامین مالی " مقاله ای است در 24 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به سازمانهای رسانه ای و شیوه های تامین مالی ، اقتصاد رسانه ، درآمدزایی ، مالکیت دولتی ، اقتصاد تلویزیون ، رسانه های گروهی و رسانه های جهان اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert کتاب فرهنگ توصیفی تامین منابع مالی (فاینانس)

ادامه مطلب

closeکتاب فرهنگ توصیفی تامین منابع مالی (فاینانس)

کتاب فرهنگ توصیفی تامین منابع مالی (فاینانس) نوشته‌ی مجتبی محبی و علی جوادی، به معرفی و آموزش تعاریف و اصطلاحاتی کاربردی در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری خارجی می‌پردازد. در شرایط کنونی کشورهای در حال توسعه با عنایت به نیاز به ایجاد نقدینگی با هدف به سرانجام رساندن طرح‌های عمرانی و غیر‌عمرانی، تمسک به روش‌های متنوع تأمین مالی خارجی، اعم از استقراضی و غیر‌استقراضی، امری است محتوم. این نیاز مبرم، آگاهی بیش از پیش متولیان امر و تسلط ایشان بر فرآیندها، قوانین، مفاهیم و اصطلاحات رایج در این عرصه را می‌طلبد. کتاب فرهنگ توصیفی تامین منابع مالی (فاینانس) (Finance: Descriptive Lexicon) مبتنی بر تجربه فعالیت چندین ساله و به منظور ارائه تعاریفی واحد از مفاهیم و اصطلاحات کاربردی در این زمینه به رشته تحریر در آمده است. شایان ذکر است که در تألیف این فرهنگ‌نامه با اجتناب از بیان واژه‌ها و اصطلاحات غیر‌رایج و غیرکاربردی و با در نظر گرفتن شرایط موجود در زمان نگارش، نسبت به ارائه اصطلاحات متداول و مورد استفاده در مذاکرات، تفاهم نامه‌ها، قراردادها و سایر اسناد تأمین مالی خارجی و همچنین الحاق نمونه‌هایی از برخی از این قبیل اسناد اهتمام ورزیده شده است. در بخشی از کتاب فرهنگ توصیفی تامین منابع مالی (فاینانس) می‌خوانیم: تأمین مالی غیرقرضی (سرمایه‌گذاری)در این روش تأمین کننده منابع مالی با قبول ریسک ناشی از به کار‌گیری منابع مالی در فعالیت یا طرح مورد نظر، انتظار برگشت اصل و سود منابع سرمایه‌گذاری شده را از عملکرد اقتصادی فعالیت یاطرح مورد سرمایه‌گذاری دارد. تأمین مالی قرضی (استقراضی)در این روش وام مورد نیاز از اعتبار‌ دهنده دریافت می‌شود و وام گیرنده موظف است در سررسیدهای مقرر اقساط بازپرداخت آن را به اعتبار‌ دهنده بپردازد، بدین ترتیب اعتبار‌ دهنده هیچگونه ریسکی را در خصوص عملکرد اقتصادی فعالیت یا طرح مورد سرمایه‌گذاری نمی‌پذیرد.

more_vert کتاب رتبه بندی اطلاعات و تصمیمات ساختار سرمایه

ادامه مطلب

closeکتاب رتبه بندی اطلاعات و تصمیمات ساختار سرمایه

کتاب رتبه بندی اطلاعات و تصمیمات ساختار سرمایه به قلم حسین رحمانیان و حمیدرضا مرتهن، به بررسی ارتباط میان رتبه‌بندی اطلاعات یک شرکت یا سازمان، با تصمیمات ساختار سرمایه در شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می‌پردازد. رتبه‌بندی شرکت‌ها در صنایع مختلف آیینه تمام‌نمایی است که شرایط شرکت‌های گوناگون را نسبت به رقیبان‌شان نشان می‌دهد. این رتبه‌بندی، نقاط قوت و ضعف درونی و همچنین فرصت‌ها و تهدیدهای بیرونی شرکت‌ها را بررسی کرده و نمایش می‌دهد. کتاب رتبه بندی اطلاعات و تصمیمات ساختار سرمایه (Ranking information and capital structure decisions) نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین محدودیتی که اغلب روش‌های ارزیابی و فهرست‌های رتبه‌بندی در داخل و خارج از کشور، با آن مواجه هستند این است که اغلب آن‌ها بر تنها یک شاخص اصلی مانند فروش و یا میزان درآمد تمرکز دارند و یا به عبارت دیگر جامعیت ندارند. بنابراین به نظر می‌رسد که اتکای بیش از حد به تنها یک شاخص، شرکت‌ها را از دستیابی به اهداف اصلی رتبه‌بندی منع می‌کند؛ طوری که می‌توان اذعان داشت فهرست‌های رتبه‌بندی به جای تعیین برترین شرکت‌ها، بزرگ‌ترین آن‌ها را رتبه‌بندی می‌کنند. در بخشی از کتاب رتبه بندی اطلاعات و تصمیمات ساختار سرمایه می‌خوانیم: در بیشتر تحقیقات منابع تامین مالی شرکت‌ها براساس سیاست تامین مالی آن‌ها به دو بخش "منابع مالی درونی" و "منابع مالی بیرونی" تقسیم می‌شوند که این منابع می‌تواند به روش کوتاه مدت یا بلند‌ مدت مورد استفاده قرار گیرد. لازمه تامین سرمایه از منابع درونی، سودآوری گذشته شرکت است که از محل انباشت سودهای گذشته که منبعی مناسب جهت تامین‌ مالی شرکت فراهم می‌آید. از دیدگاه شرکت هزینه بدهی کمتر است چون بدهی مستلزم پرداخت بهره به بستانکاران می‌شود و از نظر قوانین مالیاتی چنین هزینه‌ای قابل قبول است از طرفی دیگر افزایش بی رویه بدهی ریسک ورشکستگی را افزایش می‌دهد و باعث کاهش ارزش سهام شرکت می‌شود از دیدگاه دیگراستفاده بیش از حد از حقوق صاحبان سهام باعث افزایش بازده مورد انتظار سهامداران و در نهایت باعث افزایش هزینه تامین‌ مالی می‌شود. بنابراین مدیران باید با در نظر گرفتن استراتژی‌های موجود ساختار سرمایه‌ای را انتخاب کنند که هزینه سرمایه کمتری نیاز داشته باشد تا شرکت بازدهی بهتری داشته باشند (مشایخی و همکاران، 1389). با مراجعه به تحقیقات و پژوهش‌های صورت‌ گرفته مشاهده می‌شود که عمده‌ترین دلایل ناکامی شرکت‌ها، فقدان یا عدم کفایت سرمایه‌گذاری و تامین‌مالی نامناسب و ناکافی آن‌ها است. برخوردار نبودن از مهارت‌های تجاری قوی موجب فهم و استنباط نادرستی از شرایط و نحوه فعالیت بازارهای مالی و عرضه‌ کنندگان منابع تامین‌مالی می‌شود. شرکت‌ها، ممکن است ترکیب نامناسبی از منابع (بدهی در مقابل سرمایه) را انتخاب کنند یا این که منابعی را تحصیل نمایند که تعهدات و محدودیت‌های نقدینگی بالایی را برای آنان به دنبال داشته باشد. فصل اول: کلیاتفصل دوم: مروری بر ادبیات و پیشینهفصل سوم: روش شناسیفصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده‌هافصل پنجم: نتیجه‌گیری و پیشنهاداتمنابع و مآخذ

more_vert مقاله علمی و پژوهشی آینده پژوهی در مورد سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل ریلی ایران

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی آینده پژوهی در مورد سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل ریلی ایران

مقاله علمی و پژوهشی آینده پژوهی سرمایه گذاری و تامین مالی در صنعت حمل و نقل ریلی ایران مقاله ای است که در 22 صفحه و با 22 عنوان فهرست منابع منتشر شده است  چکیدهصنعت حمل و نقل یکی از اجزاء مهم اقتصاد ملی محسوب می گردد و بدلیل داشتن نقش زیربنایی تأثیرهای فراوانی بر فرآیند رشد اقتصادی کشور دارد. بدون وجود شبکه حمل و نقل، تاسیسات و تجهیزات جانبی و ناوگان مطلوب تصور رشد و توسعه عمومی کشور غیرممکن بنظر می رسد. در این پژوهش با استفاده از دو روش آینده پژوهی، تحلیل ساختاری و سناریونگاری ابتدا به شناسایی عوامل کلیدی موثر بر سرمایه گذاری و تامین مالی پرداخته و سپس سناریوهای آتی پیش روی سرمایه گذاری و تامین مالی در صنعت حمل ونقل ریلی (بخش ماشین آلات و تجهیزات) تدوین خواهند شد. داده های اولیه تحقیق با استفاده از مصاحبه با مدیران و خبرگان صنعت حمل ونقل ریلی و مرور ادبیات و پیشینه ی تحقیق جمع آوری گردید و در قالب پرسشنامه خبره سنجی و با استفاده از نرم افزار میک مک مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. از میان چهل عامل موثر، شانزده عامل با اهمیت شناسایی گردید و با تجزیه و تحلیل نرم افزار میک مک در نهایت سه عامل کلیدی موثر تحریم های اقتصادی، تورم و سیاست های پولی و مالی مشخص گردید. این عوامل به عنوان عوامل پایه های اصلی در تدوین سناریو در ادامه مورد استفاده قرار گرفتند. مجموعه وضعیت های محتمل این عوامل توسط خبرگان معین گردید و هفت حالت عدم قطعیت برای آنها در نظر گرفته شد و وارد نرم افزار سناریو ویزارد گردید. با تحلیل های انجام شده توسط نرم افزار سناریو ویزارد، پنج سناریو با سازگاری بالا ارائه گردید و سپس براساس نظرات خبرگان، دو عامل کلیدی موثر تحریم های اقتصادی و سیاست های پولی و مالی که دارای اهمیت و عدم قطعیت بالا شناسایی شدند بعنوان محورهای تدوین سناریوهای آتی قرار گرفته و چهار سناریو برای آینده سرمایه گذاری و تامین مالی در صنعت حمل و نقل ریلی ارائه گردید.

more_vert کتاب حل مسائل مالی در اکسل

ادامه مطلب

closeکتاب حل مسائل مالی در اکسل

کتاب حل مسائل مالی در اکسل توسط  سعید ونکی نوشته شده و انتشارات آریاناقلم آنرا منتشر کرده است بررسی موضوع کتاب: پیش شرط استفاده صحیح از توابع مالی و دستورات موجود در نرمافزار اکسل درک صحیح و تسلط بر مفاهیم اقتصادی و مالیای است که براساس آنها این توابع مالی طراحی و معرفی شدهاند. در این نرمافزار نیز، همانند تمامی نرمافزار دیگر، اگر ورودی و دادههای مورد استفاده نامناسب باشد یا به درستی وارد دستور نشدهاند، خروجی محاسباتی این دستورات نیز قابل استفاده نیست و فاقد ارزش است. ساختار کتاب به گونهای است در ابتدا، مفاهیم اقتصادی و مالی مورد استفاده توابع مالی در نرم افزار اکسل مرور خواهند شد. در ادامه، به بخش عمده‌ای از توابع مالی در اکسل که کاربردی گسترده در مدل‌سازی مالی دارند اشاره خواهد شد.

more_vert مقاله بررسی موانع و کاستی های تامین مالی خارجی در حقوق ایران

ادامه مطلب

closeمقاله بررسی موانع و کاستی های تامین مالی خارجی در حقوق ایران

مقاله علمی و پژوهشی " بررسی موانع و کاستی های تامین مالی خارجی در حقوق ایران" مقاله ای است در 30 صفحه و با 32 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد حقوق خصوصی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  تامین مالی خارجی؛ روشهای تامین مالی خارجی؛ جلب سرمایه؛ موانع حقوقی؛ فاینانس؛ سرمایه گذاری پرداخته شده است چکیده مقاله امروزه نظر به هزینه بالای اجرای طرح های زیربنایی، تأم ین مالی و استفاده از تسهیلات معروف و در قالب اشکال متعددی است - نقشی اساسی در (finance) خارجی-که به فاینانس توسعه اقتصادی کشورهای در حال توسعه، از جمله ایران، میتواند ایفا نماید . در راستای اجرای این فرایند باید یادآور شد، تأمین کننده سرمایه به دنبال محیطی امن و مناسب برای انجام فعالیتی است که بتواند ضمن انجام پروژه، اصل آورده خود و سود آن را نیز در اختیار داشته باشد . به منظور جلب چنین آوردهای، کشورهای سرمایه پذیر باید محیط و بستری مناسب از حیث حقوقی،امنیتی، اقتصادی و روانی فراهم نمایند. در این خصوص، نقش کشور میزبان در برقراری ثبات و امنیت در زمینههای اقتصادی، سیاسی و حقوقی بسیار حائز اهمیت است. در حقیقت، با تأمین مالی در فضای امن است که کشور میزبان نیز میتواند از سرمایه خارجی برای توسعه و رونق اقتصادی خود بهرهمند شود. موانع و کاستیهای فراروی تأمین مالی در کشور میزبان می توانند مانع تحقق این مهم شوند. این موانع و کاستیها در کشورهای سرمایه پذیر یکسان نمی باشند؛ این موانع و کاستیها بر اساس نوع نظام حقوقی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. در این پژوهش، نگارندگان به بررس ی موانع و کاستی ها در حقوق ایران پرداخته اند. افزون بر آن، روشهای تأمین مالی خارجی نیز مورد بررسی قرار گرفته است. عنوان مقاله [English] Barriers for Foreign Finance in Iranian Law چکیده [English] These days, because of high costs for carrying out fundamental projects, foreign financing plays a fundamental role in economic development of developing countries, including Iran. A financier is seeking for a secure environment for investment in order to be able to secure its capital and to make a profit. For this purpose, the host State needs to provide a suitable environment from legal, moral and economic perspectives as well as in terms of security. In this regard, the role of the host State in providing stability and predictability, relating to economic, legal and political issues, is of particular significance. Financing barriers are not the same in all host states. This article deals with these barriers in Iranian law. It also considers different methods for foreign financing کلیدواژه‌ها [English] Foreign financial financing, Methods of foreign financing, Attraction of capital, Legal barriers, Financing, investment دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert کتاب مروری بر رویکردهای نوین تامین مالی

ادامه مطلب

closeکتاب مروری بر رویکردهای نوین تامین مالی

محمد رضایی و لیلا پاک پرور در کتاب مروری بر رویکردهای نوین تامین مالی، با ارائه قواعد و آموخته‌هایی ارزشمند کمک خواهند کرد تا روحیه کار آفرینی و پیشرفت در حوزه‌های جهانی را برای همه استعدادهای کشور عزیزمان به اشتراک بگذارند. جذب سرمایه در کلیه کشورها به خصوص ایران، برای اهالی استارت آپ، یک معضل بزرگ به شمار می‌آید. جامعه فرهیخته استارت آپی ایران قبل از ورود به حوزه پر فراز و نشیب راه اندازی یک استارت آپ، ملزم به تحقیق و تفحص و بینش اولیه‌ای درست در این زمینه دارد. کتاب مروری بر رویکردهای نوین تامین مالی (A review of new approaches to financing)، که از معدود آثار منتشر شده در این حوزه است، با بررسی روش‌های تأمین مالی در حوزه کسب و کارهای نوپا در صدد است تا نمایی کلی از وضعیت این بحث در کشور و منطقه را به شما ارائه دهد. استارت آپ‌ها پدیده‌های نوینی از فضای کسب و کار هستند که با توجه به ایده‌های نو طراحی شده‌اند و با سرعت زیادی پیشرفت می‌کنند. این شکل تازه از مشاغل، روش‌های خاص خود را در انجام فعالیت‌ها دارند که این به واسطه، تحقق موفقیت و اندازه‌گیری آن، ممکن می‌شود. سرمایه‌گذاری‌های نوپا به شیوه‌های متفاوتی صورت می‌گیرند. نخست با هزینۀ شخصی خود یا خانواده، آغاز به کار می‌کنند. اما در مرحلۀ بعد و با جلوتر رفتن کارها، به سرمایه‌ی بیش‌تری نیاز دارند تا به وسیله‌ی افراد سرمایه‌گذار و علاقمند به این حوزه این سرمایه فراهم شود. در مرحله‌ی بعد، حضور سرمایه گذاران حرفه‌ای است که در قالب مؤسسات، شرکت‌ها یا صندوق‌های سرمایه‌گذار به شکل حرفه‌ای به سرمایه‌گذاری ریسک پذیر در حوزۀ شرکت‌های نوپای دارای افق رشد بالا می‌پردازند. بخش دیگر این کتاب، اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری‌های نوپا در کشورهای مختلف منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا اشاره دارد. کتاب حاضر در قسمت پایانی با توجه به مجموع مطالب گفته شده، لیستی از توصیه‌های مفید را برای تقویت این حوزه و رشد و ارتقای فضای کسب و کارهای نوپا و رشد حجم سرمایه و تعداد سرمایه‌گذاران این حوزه به تفکیک بخش‌های متفاوت یعنی جامعه کارآفرینان کشور، دولت، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، جوانان کارآفرین و مؤسس توپاها (استارت آپ‌ها)، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش حرفه‌ای و رسانه‌ها، ارائه داده است. در بخشی از کتاب مروری بر رویکردهای نوین تامین مالی می‌خوانیم: احتمال اینکه صاحبان ایده، خود صاحبان سرمایه نیز باشند، احتمال ضعیفی است. ممکن است برخی استار ت آپ‌ها براساس روابط دوستانه یا خویشاوندی موفق به جذب سرمایه‌های جزیی اولیه شوند (و برای همین است در کشورهای در حال توسعه کسب و کارهای خانوادگی موفق تر است). اما این راه حل اساسی نیست. سرمایه و ایده باید در یک بستر قانونی و نه شخصی و خانوادگی به یکدیگر برسند. برای اینکه در اکوسیستم کارآفرینی موفق شد، به اصاح قوانین و مقررات و ایجاد. الگوهایی برای اتحاد سرمایه با اندیشه نیاز است. در هر جامعه‌ای خصوصا در جوامع در حال توسعه، سرمایه‌های سرگردان و ایده‌های سرگردان فراوانی وجود دارد. جدای از معامات مسکن و طلا و... . در واقع افراد زیادی هستند که سرمایه‌های خود را بدون داشتن ایده به بانک‌ها می‌سپارند؛ زیرا زمان و تخصص لازم برای بهره وری از آن را ندارند. کافیست برای اتحاد ایده‌های سرگردان با سرمایه‌های سرگردان بستری ایجاد شود. این می‌تواند مهم‌ترین گام در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی باشد. یکی از موانع سرمایه گذاری، فقدان یا ضعف دیدگاه مدیریت اقتصادی است. این مدیریت با کمبود علم، تجربه و کارآمدی روبه رو است و صرفاً سعی می‌کند خود و منصب خویش را حداقل یک روز بیشتر حفظ کند و در تمیز بین بد و بدتر، خوب و خوب تر، تمییز بین زمان حال و آینده و تفاوت بین دولتی و غیردولتی، با دشواری روبه رو است و از مجموع امکانات نمی‌تواند سود جوید. فهرست مطالبسخن ناشرپیشگفتارفصل اول: درآمدی بر سرمایه گذاری و تامین مالی کسب و کارها1-1 مقدمه1-2 بازار سرمایه1-2-1 بانک سرمایه گذاری1-2-2 وظایف شرکت‌های تأمین سرمایه1-2-3 نقش شرکت‌های تامین سرمایه در بازار سرمایه و پول ایران1-2-4 نقش شرکت‌های تأمین سرمایه در تأمین مالی شرکت‌ها1-2-5 تامین مالی در اقتصاد ایران1-2-5-1 شرکت‌های تامین سرمایه دارای مجوز فعالیت در ایران1-2-5-2 محیط قانونی فعالیت شرکت‌های تامین سرمایه1-2-6 اثر روش تأمین مالی بر رشد سودآوری بنگاه‌ها1-2-7 وضعیت تأمین مالی و رشد بنگاه‌ها در ایران1-2-8 نقش بازار سرمایه در رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال از منظر تئوری‌های اقتصادی1-3 کسب و کارها و مسئله‌ی تامین مالی1-3-1 مروری بر کسب و کارهای نوپا1-3-2 اهمیت نوپاها (استارت آپ‌ها)1-3-3 نقش سرمایه در موفقیت استارت آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا1-3-4 دلیل اهمین سرمایه برای کسب و کارهای نوپا1-3-5 ساختاری برای جذب سرمایه1-3-5-1 سرمایه و ایده سرگردان1-3-6 صنعت سرمایه گذاری در کسب وکارهای نوپا1-3-7 چرخه سرمایه گذاری در استارت آپ‌هامراحل سرمایه گذاری در استارتاپ1-3-7-1 پشتیبان اول: مرحله کشت ایده1-3-7-2 پشتیبان دوم: سرمایه گذاران فرشته1-3-7-3 پشتیبان سوم: سرمایه گذاری ریسک پذیر1-3-7-4 پشتیبان چهارم: مرحله عرضه به بورس1-3-7-5 شتابدهنده‌ها1-3-8 سرمایه گذاری جهانی در استارتاپ‌1-3-9 سرمایه گذاری کشورها در استارتاپ‌‌ها1-3-10 نگاهی دیگر به مراحل مختلف عمر استارت آپ و سرمایه گذاران1-3-11 مدلی برای بومی‌سازی مراحل و میزان سرمایه گذاری در کشور1-3-12 ریسک‌های سرمایه گذاری در استارت آپ‌ها1-3-13 ریسک‌ها و پاداش‌های کار آفرین (کسب و کار متقاضی تأمین مالی)1-3-14 ریسک‌ها و پاداش‌های درگاه واسطه تأمین مالیفصل دوم: اهمیت تامین مالی در موفقیت کسب و کارها2-1 مقدمه2-2 پیشینه تامین مالی2-3 شرکت‌های نوپا و مساله تامین مالی2-4 چالش‌های تأمین مالی موسسات دانش بنیان2-4-1 چالش سود حاصل از سرمایه گذاری2-4-2 چالش مدیریتی دانش بنیان2-4-3 چالش بکارگیری عقود اسلامی2-4-4 چالش برقراری ارتباطات2-4-5 چالش نظارت بر مصرففصل سوم: تامین مالی جمعی3-1 مقدمه3-2 تعریف تأمین مالی جمعی3-3 پیشینه تامین مالی جمعیاهمیت تأمین مالی جمعی3-4 فرآیند و بازیگران تأمین مالی جمعی3-5 مدل‌های تأمین مالی جمعی3-6 چگونه از طریق Crowdfunding، سرمایه تامین کنیم؟3-7 انواع سرمایه گذاری جمعی3-7-1 کرادفاندینگ تشویقی3-7-2 کرادفاندینگ مبتنی بر نیکوکاری3-7-3 کرادفاندینگ مبتنی بر سهم3-7-4 کرادفاندینگ قرضی3-8 نمونه‌های موفق در استفاده از سرمایه‌ گذاری جمعی2-8-1 معرفی سه پلتفرم MicroVentures، GoFundMe و AngelList3-8-1-1 وب‌سایت‌های خارجی تامین مالی جمعی (Crowdfunding)3-9 ریسک‌ها و پاداشهای مشارکت مالی جمعی3-10 تامین مالی جمعی در کشورهای توسعه یافته3-11 تامین مالی جمعی در کشورهای مسلمان3-11-1 تامین مالی جمعی در ایران:3-11-1-1 سایت‌های جمع سپاری در ایران3-11-2 آمادگی ایران برای بکارگیری مدل مشارکت مالی جمعی3-12 نکات مهم از منظر سیاستگذاریفصل چهارم: سرمایه گذاری خطرپذیر4-1 مقدمه4-2 کلیات سرمایه گذاری خطرپذیر4-2-1 تعریف سرمایه گذاری خطرپذیر4-2-2 فرق بین سرمایه گذاری خطرپذیر و سرمایه گذاری در سهام خصوصی4-2-3 مروری بر روش‌های تأمین مالی شرکت‌ها4-3 سرمایه خطرپذیر و مراحل تأمین مالی4-4 درک کار آفرینان از سرمایه گذاری خطرپذیر4-5 ویژگی‌های صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر (Venture Capital)4-6 مزایای سرمایه گذاری خطرپذیر4-7 معایب سرمایه گذاری خطرپذیر4-8 مروری بر فرایند سرمای گذاری خطرپذیر4-8-1 ایجاد فرصت معامله4-8-2 غربالگری اولیه4-8-3 فاز اول ارزیابی موشکافانه و بازخورد داخلی4-8-4 تکمیل امور پیش از تصویب4-8-5 فاز دوم ارزیابی موشکافانه و تصویب داخلی4-8-6 تکمیل معامله4-8-7 پایش4-8-8 خروج4-9 لیست وی سی‌های موفق و ناموفق در داخل و خارج4-9-1 نمونه‌های موفق:4-10 انواع سرمایه‌گذاران خطرپذیر4-11 سرمایه‌گذاران خطرپذیر چگونه فعالیت می‌کنند؟4-12 ضرورت سرمایه‌گذاری خطر پذیر در ایرانفصل پنجم: سرمایه گذار فرشته (انجل)5-1 مقدمه5-2 شرایط و ویژگی‌های یک فرشته کسب و کار5-3 سرمایه گذار فرشته در مقابل سرمایه گذار ریسک پذیر (VC)5-4 روش‌های یافتن یک فرشته سرمایه گذار5-4-1 متقاعد کردن سرمایه گذار5-4-2 نمونه‌های موفقفصل ششم: تامین مالی از طریق شتاب دهنده‌ها6-1 تعریف شتاب دهنده6-2 شتاب دهنده چکار می‌کنند6-3 چرا شتاب دهنده؟6-4 ده شتاب دهنده ایرانی و اکوسیستمی‌که بسیار جذاب است6-4-1 شتاب دهنده ایرانی و تب استارت آپی6-5 لیست شتاب دهنده‌های مهم خارجی6-6 ده سئوالی که توسط سرمایه گذاران پرسیده می‌شود6-7 لیست شتاب دهنده‌های ایران6- 8 25 دلیل برای اینکه روی استارتاپ شما سرمایه گذاری نکنندفصل هفتم: سایر روش‌های تامین مالی کسب و کارها7-1 نسخه دولتی تامین مالی استارت‌آپ‌ها7-2 ده ابزار مالی دیگر برای حمایت از SME‌ها (بنگاه‌های کوچک و متوسط)7-3 راه‌های دیگر تامین مالی7-3-1 سایر روش هافصل هشتم: درس‌هایی برای استارت آپ‌های ایران8-1 وضعیت سرمایه گذاری در نوپاها (استارت آپ‌ها) در کشور8-2 معرفی شرکت‌های سرمایه گذار8-2-1 صندوق‌های سرمایه گذاری غیردولتی8-2-2 جامعه استارت آپ‌های کشور و نهادهای مردم نهاد8-2-3 دولت8-2-4 صندوق‌های سرمایه گذاری8-2-5 کارافرینان8-2-6 رسانه‌ها8-3 در چه مرحله‌ای نوپا (استارت آپ) باید به فکر جذب سرمایه گذار باشد؟8-4 چگونه ارزش ریالی شرکت نوپا برای سرمایه گذار را مشخص کنیم؟8-5 نکاتی برای استارت آپ‌های بومی8-6 مباحث تکمیلی8-6-1 تامین مالی جمعی حلقه مفقوده زنجیره تامین مالی شرکت‌های دانش بنیانمنابع

more_vert کتاب مدیریت مالی؛راه‌حل‌های حرفه‌ای برای چالش‌های روزانه

ادامه مطلب

closeکتاب مدیریت مالی؛راه‌حل‌های حرفه‌ای برای چالش‌های روزانه

کتاب مدیریت مالی؛راه‌حل‌های حرفه‌ای برای چالش‌های روزانه از انتشارات دانشکده کسب ‌وکار هاروارد که مترجمان حمید اسلامیان و مجید کرمی انرا ترجمه کرده اند . عنوان انگلیسی کتاب Understanding Finance : expert solutions to everyday challenges است و انتشارات آریاناقلم آنرا منتشر کرده است بررسی موضوع کتاب: هر سمتی که در سازمان­تان داشته باشید، آشنایی با مفاهیم مالی در انجام وظایف و مسئولیت‌­های شغلی به شما کمک خواهد کرد. این کتاب به شرح مفاهیم پایه مدیریت مالی می‌پردازد. با مطالعه کتاب حاضر نه به یک کارشناس مسانل مالی بدل خواهید شد و نه می‌­توانید خود را یک تحلیلگر مسائل مالی بنامید. اما برای این که از اطلاعات مالی استفاده هوشمندانه نموده و در برنامه­‌ریزی­‌ها و اتخاذ تصمیمات کسب‌‏وکار از مفاهیم مالی بهره گیرید اطلاعات بسیار مفیدی به شما خواهد داد.

more_vert مقاله بررسی روش‌های تأمین مالی مشارکتی در بانکداری اسلامی

ادامه مطلب

closeمقاله بررسی روش‌های تأمین مالی مشارکتی در بانکداری اسلامی

مقاله علمی و پژوهشی " بررسی روش‌های تأمین مالی مشارکتی در بانکداری اسلامی در چارچوب تحلیلی ساختار- رفتار-عملکرد " مقاله ای است در 31 صفحه و با 23 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث بانکداری اسلامی، تامین مالی مشارکتی، چالش‌های بانکداری اسلامی، پارادایم ساختار-رفتار-عملکرد (SCP) پرداخته شده است چکیده مقاله یکی از دغدغه‌های برخی از صاحبنظران حوزه مالی اسلامی انطباق خدمات بانکی با اصول شرعی است. این نگرانی در خصوص عقود مشارکتی که دارای پیچیدگی‌های بیشتری به ویژه در تقسیم سود و زیان است، دو چندان می‌شود. پژوهشگران چندی به مطالعه و تحقیق در این موضوع پرداخته اند و راهکارهایی برای رفع آن پیشنهاد داده‌اند. هدف اصلی این پژوهش بررسی امکان‌پذیری و نحوه اثر به کارگیری این راهکارهاست. در واقع به دنبال پاسخ به این سوال هستیم که با توجه به فضای محیطی و توان عملیاتی نظام بانکی کشور مناسب‌ترین راهکار چیست. به این منظور در چارچوب روش تحقیق اسنادی–تحلیلی از پارادایم ساختار-رفتار-عملکرد (SCP) بهره گرفته‌ایم. جمع‌بندی تحلیل‌های این پژوهش نشان می‌دهد که با توجه به محدودیت‌های موجود استفاده از مکانیسم‌های انگیزشی در قرارداد یا تدوین قراردادهای تسهیلات مشارکتی انگیزه سازگاری که بتواند منافع تسهیلات گیرنده را تامین نماید و با برخورداری از مکانیسم خود کنترلی در توان اجرایی بانک صرفه‌جویی نماید، می‌تواند هزینه‌های نظارتی بانک را کاهش داده و در بلندمدت فضای مشارکتی بین تسهیلات گیرنده و بانک را به سمت اعتماد، صداقت و شفافیت در تقسیم سود و زیان هدایت کند. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله جایگاه بین المللی کالای عمومی در رویکرد عدالت توزیعی

ادامه مطلب

closeمقاله جایگاه بین المللی کالای عمومی در رویکرد عدالت توزیعی

مقاله علمی و پژوهشی " جایگاه بین المللی کالای عمومی در رویکرد عدالت توزیعی " مقاله ای است در 28 صفحه و با 38 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد حقوق خصوصی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  بلانحک جهانی- صندوق بین اللمللی پول-عدالت توزیعی- کالاهای عمومی- منابع مالی جهانی پرداخته شده است چکیده مقاله کالاهای عمومی کالاهایی هستند که باری رفع نیاز های عمومی بشر  با تشدید جهانی شدن این کالاها  نیز گستره جهانی یافته اند  منقص در تامین این ها  در سطح جهانی  لزوم  همکاری بیشتر دولت ها  و سازمان های بین المللی  را در توزیع ان بیشتر می سازد  این ایده اولین بار در اماذ نظربه تاثیرگذاری در تامین نیازهای مردم در شاخه های گوناگون زندگی  می توان ان را به مثابه یک نظریه حجامع الشمول  در حوزه های مختلف به ویژه در توزیع منابع بین کشورهای مختلف مطرح کرد  هدف مقاله حاضر کشور رویکرد عدالت توزیعی در نظریه کالاهای عمومی  و بررسی جایگاه ان در میان نظریه های شاخص در زمینه عدالت توزیعی می باشد  که با ذکر مصادیقی از کالاهای عمومی جهانی و وضعیت تامین ان ها پیشنهادهایی برای بهبود تامین جهانی این کالاها به خصوص منابع مالی جهانی به عنوان یک کالاای عمومی ضروری برای تامین سایر کالاهای عمومی ارائه خواهد شد عنوان مقاله [English] International Position of Public Goods from the Distributive Justice Point of View چکیده [English] Public goods are used to meet the essentianl needs of the people in general. Acceleration of globalization besides other reasons, have conferred a global characteristic to these goods which the shortage in their provision at international level, necessitates further cooperation between states and international organizations in their distribution. This idea was first introduced in Economy, but due to its influence on provision of peoples’ needs in different life domains, it can be considered as a thorough theory covering a wide range of issues especially in distribution of resources among individuals and countries. The present article aims at exploring the distributive attitude in public goods theory and its place among other notable theories regarding distributive justice. Further, while presenting examples of global public goods and describing the situation of their provision in the world, the author tries to propose suggestions for refinement of the global provision of these goods notably global financial resources which is necessary for provision of other public goods. کلیدواژه‌ها [English] Distributive Justice, Global financial resources, Global public goods, International Monetary Fund, public goods, World Bank دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert خطوط اعتباری بانکی؛ شاهرگ «جهش تولید»

ادامه مطلب

closeخطوط اعتباری بانکی؛ شاهرگ «جهش تولید»

تنظیم و تقویت اعتبارات بانکی برای بنگاه‌های اقتصادی ضرورتی است که می‌تواند منجر به جهش تولید در کشور شود، به شرطی که پیش‌نیازهایی همچون شفافیت، نظارات و اعتبارات کافی تامین شوند. بنگاه‌های اقتصادی، برای جهش تولید همواره نیازمند امکانات مختلفی هستند. اگر یک بنگاه اقتصادی بخواهد تولیدات خود را از لحاظ کمی یا کیفی ارتقاء ببخشید، بایستی بتواند سرمایه‌ای مناسب را فراهم آورده و سپس با اختصاص این سرمایه به امر تولید، با بکارگیری نیروهای متخصص، تامین مواد اولیه، تهیه دستگاه‌های تولید کالای مورد نظر و مانند آن، دست به بهبود کیفیت و کمیت تولید خود بزند. ناگفته پیدا است که برای تهیه تمامی این موارد، بایستی سرمایه مالی کافی فراهم شود. بدیهی است که شرکت‌ها برای یک «جهش در تولید» باید منابعی را فراهم آورند که بسیار بیشتر از شرایط عادی است. برای این منظور دو روش کلی تامین منابع وجود دارد: روش اول تامین منابع از طریق «منابع درونی» است و روش دوم تامین منابع از طریق «منابع بیرونی». منظور از منابع درونی، منابع خود مالک یا اطرافیان او است. ناگفته پیدا است که این امر زمانی محقق می‌شود که مالک یا اطرافیان، دارای منابع کافی باشند. روش دیگر تامین منابع نیز از سه طریق ممکن است: «منابع خارجی»، «منابع داخلی» یا «منابع دولتی». در شرایط تحریم، دست‌یابی به منابع خارجی بسیار دشوار است. از همین رو منابع داخلی یا دولتی در اولویت قرار خواهند گرفت. بدیهی است که در شرایط دشوار کنونی و مخارج متعددی که به دلیل معضلاتی چون بیماری کرونا یا حوادث طبیعی ایجاد شده است، دولت منابع محدودی دارد و بهتر است شرکت‌ها از طریق منابع داخلی که شامل «بازار سرمایه»، «صندوق‌ها و نهادهای مالی» و «بازار پول» هستند، نقدینگی خود را تامین نماید. «بانک‌ها» و «منابع بانکی» همواره یکی از مهمترین منابعی هستند که می‌توانند نقدینگی لازم برای جهش تولید در بنگاه‌های تولیدی را فراهم آورند. اما منابع بانکی نیز محدود هستند. بانک‌ها باید در چنین شرایطی دست به انتخاب بزنند و بهترین شرکت‌ها را برای اختصاص منابع خود جهت رشد شتابان انتخاب کنند. برای این منظور همانطور که رئیس‌کل بانک مرکزی در آخرین اظهارات خود اعلام کرده‌اند نیاز است که «خطوط اعتباری لازم برای بانک‌ها به نحوی که مشخصاً به افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی در قالب وام های جدید اقدام کنند، ایجاد شود». ایجاد خطوط اعتباری به بانک‌ها این امکان را می‌دهد که بتوانند با انعطاف بیشتری از کسب و کارها حمایت کرده و باعث افزایش ظرفیت تولید شوند. اما در این اقدامات، آسیب‌ها و خطراتی نیز سر راه است. بر اساس بررسی های مرکز پژوهش‌های مجلس مشکلاتی وجود دارد که باعث می‌شود نتایجی که پیش از این انتظار می‌رفته است، حاصل نشود. برخی مواقع دخالت‌های بیرون از یک بانک باعث می‌شوند که یک بانک برای اعتباردهی به یک تولیدکننده تحت فشار قرار بگیرد یا آنکه ارزیابی‌های دقیقی از عملکرد یک تولید کننده برای اختصاص اعتبار صورت نپذیرد، در این مواقع ممکن است این اعتباردهی منجر به بروز فسادهایی شوند که در نهایت به ضرر تولید خواهند بود. به همین دلیل است که وظیفه نظارتی بانک مرکزی به عنوان ناظر اصلی شریان‌های مالی و اعتباری کشور بیش از پیش اهمیت می‌یابد و مشخص است که اگر بانک مرکزی به صورت دقیق بر جریان‌های مالی نظارت نکند، ممکن است اعتباردهی‌های صورت گرفته به نتایح مطلوب و مورد نظر نرسند. علاوه بر آن در بسیاری از مواقع بانک‌ها به ظاهر اعتبارات به دست‌آورده را بخش تولید اختصاص می‌دهند، اما در عمل این اعتبارات صرف سوداگری شده یا مورد سودجویی واقع می‌شوند. بسیاری از پرونده‌های فساد مالی در یک دهه‌ی گذشته نیز ناشی از همین سودجویی‌ها بوده‌اند و مشخص شده است که افراد سفارش شده، اعتباراتی را که قرار بوده است صرف افزایش تولید شوند را خرج مصارف شخصی یا خرید و فروش در بازار مسکن، خودرو و طلا کرده و سودهای کلانی به جیب زده‌اند. از همین رو است که رئیس‌کل بانک مرکزی تاکید کرده است که در سال جاری باید این اعتبارات به صورت مشخص صرف افزایش تولید شوند. برای همین منظور بایستی بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های نظارتی با افزایش نظارت هرچه بیشتر خود، ضمن ممانعت از سودجویی‌ها و تخلفات، تمام تلاش خود را صورت دهند که منابع مالی را به بنگاه‌های مناسب رسانده و از این طریق منابع مالی و اعتباری را در رگ‌های اقتصادی کشور جاری نمایند. امری که در نهایت می‌تواند به تحقق هرچه بیشتر شعار «جهش تولید» بیانجامد. منابع: -مرکز پژوهش‌های مجلس، آسیب شناسی نظام بانکی ۱۲. الگوها و مبانی نظری رابطه بانک و بنگاه و تحلیل آن در نظام بانکی ایران، ۱۳۹۵ - مرکز پژوهش‌های مجلس، آسیب شناسی نظام بانکی ساماندهی تجهیز و تخصیص منابع قرض الحسنه بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی (ویرایش دوم)، ۱۳۹۵

more_vert کتاب تاثیر مکانیزم‌های نظام راهبری بر مدیریت سود

ادامه مطلب

closeکتاب تاثیر مکانیزم‌های نظام راهبری بر مدیریت سود

کتاب تاثیر مکانیزم‌های نظام راهبری بر مدیریت سود نوشته مریم سلگی و داریوش جاوید، به نظام راهبری از مولفه‌های اثر بخش در کاهش مدیریت سود در شرکت‌ها که از ابعاد گوناگونی بر مدیریت سود اثر گذار است می‌پردازد. بی‌شک یکی از تحولات صنعتی در قرن هجدهم ظهور شرکت‌های سهامی و تفکیک مالکیت از مدیریت بود که در نتیجه این تحولات شرکت‌های سهامی محل تجمیع منافع ذی‌نفعان (سهام‌داران، مدیران، اعتباردهندگان و کارکنان) شرکت‌ها شد و در پی آن بازارهای مالی سازمان یافته در اکثر کشورها به وجود آمد. در این بازارها تشویق مشارکت عمومی و حمایت قانونی از تامین کننده‌گان سرمایه ضروری است که این امر منجر به رونق اقتصادی و گسترش فرهنگ سهام‌داری در اکثر کشورها شده است. رسوایی گستره مالی در شرکت‌هایی چون انرون و ولدکام و آدافی به همراه افزایش بحران‌ها و جرایم مالی در موارد مشابه دیگر، نگرانی‌های جدی را در مورد مدیریت سود، استفاده از سود گزارش شده و مسائل اخلاقی کسانی که این گزارش‌ها تهیه و حسابرسی می‌کنند به وجود آورد. بر همین اساس جهت کاهش جرائم مالی و بهبود عملکرد شرکت‌ها باید ساز و کارهای نظارتی را ایجاد کرد که فاصله ایجاد شده بین مدیریت و مالکیت را کاهش دهد، از جمله چنین ساز و کارهای نظارتی، طراحی و اجرای یک نظام راهبری است. نظام راهبری شرکت دربر گیرنده مجموعه روابط بین سهام‌داران، مدیران، حسابرسان و سایر افراد ذی‌نفع است که متضمن برقراری نظام کنترلی به منظور رعایت حقوق سهام‌داران و اجرای صحیح مصوبات مجمع و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی است. فهرست مطالبپیشگفتارفصل اول: ادبیات و پیشینه پژوهشفصل دوم: روششناسی پژوهشفصل سوم: تجزیه و تحلیل داده‌هافصل چهارم: بحث و نتیجه گیریمنابع و مآخذالف) فهرست منابع فارسیب) فهرست منابع انگلیسیپیوست‌ها

more_vert مقاله تأثیر تکانه‌های مالی بر نوسان‌های بازار کار در یک اقتصاد بدون پول

ادامه مطلب

closeمقاله تأثیر تکانه‌های مالی بر نوسان‌های بازار کار در یک اقتصاد بدون پول

مقاله علمی و پژوهشی " تأثیر تکانه‌های مالی بر نوسان‌های بازار کار در یک اقتصاد بدون پول" مقاله ای است در 28 صفحه و با 37 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث تکانه مالی، اصطکاک مالی، فرایند جستجو و تطبیق، الگوی تعادل عمومی پویای تصادفی (DSGE)پرداخته شده است چکیده مقاله بحران مالی سال 2007 نشان داد که تأثیر بازارهای مالی در تحولات اقتصاد کلان تا چه اندازه عمیق است. یکی از بازارهای مهمی که از متغیرهای مالی تأثیر می‌پذیرد بازار کار است. این مقاله تأثیر تکانه‌های مالی را بر نوسان‌های بازار کار با وجود اصطکاک مالی در اقتصاد ایران بررسی می‌نماید. بازار کار بر اساس یک فرایند جستجو و تطبیق به تعادل می‌رسد. برای این منظور، الگوی تعادل عمومی پویای تصادفی (DSGE) برای اقتصاد ایران طراحی و پارامترهای آن با استفاده از روش بیزین برآورد شده است. نتایج نشان می‌دهد تکانه مالی منفی باعث افزایش بیکاری می‌شود. به‌علاوه، اصطکاک مالی باعث تقویت تکانه‌های مالی و ایجاد نوسان‌های بزرگتر در بیکاری می‌گردد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله اصل برابری و عدم تبعیض در برخورداری از تامین اجتماعی در حکومت اسلامی

ادامه مطلب

closeمقاله اصل برابری و عدم تبعیض در برخورداری از تامین اجتماعی در حکومت اسلامی

مقاله علمی و پژوهشی " اصل برابری و عدم تبعیض در برخورداری از تامین اجتماعی در حکومت اسلامی " مقاله ای است در 16 صفحه و با 24 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد پژوهشهای اخلاقی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث اصل برابری ، تامین اجتماعی ، حکومت اسلامی ، رفاه ، عدم تبعیض پرداخته شده است چکیده مقاله تامین اجتماعی از مهم ترین ساز و کارهای تحقق عدالت اجتماعی محسوب می شود، نظام حقوقی ایران به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و گسترش شعارهای عدالت و برابری، و رفع هرگونه تبعیض و نابرابری ، دست کم در سیاستها و برنامه ها به دنبال تحقق عدالت اجتماعی از طریق ساز وکار تأمین اجتماعی در اصول متعدد قانون اساسی و قوانین عادی بوده و هست. با نگاهی به حکومت صدر اسلام (دولت پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع)) مبرهن می‌شود که این این حکومت ها مبتنی بر برقراری اصل برابری و عدم تبعیض در رفاه بین مسلمین بوده است. دولت اسلامی ایران، نیز که قانون اساسی آن با تأسی از قوانین و اصول اسلامی تنظیم گردیده ، تلاش نموده تا قواعد حاکم بر تامین اجتماعی را نیز بر مبنای اصولی همچون اصل برابری و پرهیز از هرگونه تبعیض وضع نماید و قانونگذار دولت اسلامی را ملزم به دخالت در اجرا و نظارت بر آن نموده است. بنابراین قوانین تامین اجتماعی در ایران هر چند آنگونه که در اهداف اولیه آن وضع گردیده،به جهت کمبود منابع و افزایش جمعیت تحت پوشش، نتوانسته منطبق با اصول حکومت اسلامی حرکت نماید، اما تلاش های صورت گرفته بیانگر اراده حکومت اسلامی در طی مسیر برقراری عدالت و مساوات در این حوزه می باشد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert کتاب سیری بر نظام‌های آموزش عالی از دیدگاه مدیریتی

ادامه مطلب

closeکتاب سیری بر نظام‌های آموزش عالی از دیدگاه مدیریتی

کتاب سیری بر نظام‌های آموزش عالی از دیدگاه مدیریتی نوشته‌ی بهنام نعیمی و مژگان ماهرالنقش به بررسی مواردی اعم از مدیریت تنوع از دیدگاه دانشجویان، مقایسه مدیریت تنوع بین آفریقای جنوبی و آلمان، دیدگاه‌های خودمختاری سازمانی و تأثیر چارچوب تامین مالی جدید در موسسات آموزش عالی می‌پردازد. در بخشی از سیری بر نظام‌های آموزش عالی از دیدگاه مدیریتی می‌خوانیم: موقعیت جغرافیایی مؤسسات آموزش عالی در داخل کشور و توزیع آن‌ها بین 9 استان، به مشخصات نژادی کارکنان در 23 موسسه کمک می‌کند که به طور گسترده‌ای از مشخصات کلی جدول بالا متفاوت است. جدول پایین‌تر نمایندگی نژادی و جنسیت از انتصاب دائمی (دانشگاهی و همچنین کارکنان پشتیبانی) در 20 درصد از موسسه آموزش عالی در سال 2008 به عنوان درصد نشان می‌دهد. جالب است که توجه داشته باشید که در برخی از مؤسسات، درصد بسیار کمی از کارکنان سفید وجود دارد. به عنوان مثال، دانشگاه صنعتی مانگوسوتو (مانگو) تنها 7/7 درصد کارکنان سفیدپوست دارد، که تا حدی به دلیل این واقعیت است که در حومه دوربان در استان خوزو ناتال واقع شده است. خود محل تحصیل دانشگاه جذب دانشجویان و کارکنان آن منطقه می‌شود که عمدتا آفریقایی هستند. مثال دیگر دانشگاه کیپ است که کارمندان رنگین پوست از 8/35٪ تشکیل شده است. این است که در کیپ تاون واقع در استان غربی واقع شده و اکثر کارکنان آن را از جامعه رنگین پوست بزرگ در کیپ تاون و اطراف آن استخدام کرده است. تنوع نژادی و جنسیتی کارکنان دائمی در مؤسسات آموزش عالی در دستور کار شوراهای مؤسسات قرار دارد. مدیریت اجرایی مؤسسات باید سالانه به شورای موسسه گزارش نماید تا پیشرفت‌هایی را که در راستای اهداف تعیین شده در طرح سه سالانه سهمیه بندی اشتغال (EE) موسسه ارائه شده است. چنین برنامه سه ساله از همه شرکت‌های دولتی و خصوصی مورد نیاز است. یک برنامه: Code of Good Practice که توصیف تهیه، پیاده‌سازی و نظارت بر برنامه‌های سهمیه‌بندی اشتغال است، در اطلاعیه دولت در تاریخ 23 نوامبر 1999 منتشر شد. قانون سهمیه‌بندی اشتغال به عنوان یک ابزار تنوع بسیار قدرتمند در حصول اطمینان از این که مؤسسات آموزش عالی در پی تطابق با دستور کار تحول‌آمیز دولت می‌باشند. فهرست مطالبمقدمهفصل۱: دیدگاه‌های بین‌المللیچشم‌اندازهای بین‌المللیفصل۲: چشم‌انداز آفریقای جنوبیچشم‌اندازی بر اقتدار موسسات (سازمان ها)دیدگاه بین‌المللیچشم‌انداز آفریقای جنوبیاندازه و شکلتغییر در رشته هاتامین مالی به عنوان مکانیسم فرمانسیاست زبانفصل۳: تحرک جمعیت به عنوان یک اداره کننده مدیریت تنوعمقدمهنمایه جمعیت آفریقای جنوبینمایه جمعیت آلمانفصل۴: مدیریت تنوع از دیدگاه دانشجویانمقدمهمشخصات جمعیت دانشجویی در آفریقای جنوبیوضعیت تنوع در موسسات آموزش عالی عالی آفریقامدیریت تنوع در موسسات آموزش عالی آلمانتامین مالی آموزش عالی به عنوان وسیله‌ای برای ارتقاء تنوعچارچوب مالی جدیدتأثیر چارچوب تامین مالی جدید در موسسات آموزش عالیفصل ۵: مدیریت تنوع از دیدگاه کارکنانمقدمهتنوع کارکنان در موسسات آموزش عالی عالی آفریقادسترسیحقوق و دستمزدانتقال مناسب آموزشفرهنگ سازمانیتنوع کارکنان در موسسات آموزش عالی آلمانفصل ۶: مدیریت تنوع از طریق چشم‌انداز مدیریت سازمانیمقدمهمدیریت تنوع مرتبط با طرح استراتژیکنقش مدیریت اطلاعات در تنوع سازمانی مدیریتفصل۷: مدیریت تنوع: توسعه اقدامات عملکردیمقدمه(الف) رتبه بندی شانگهایب) نتایج جستجوی وابستگی اسکوپوس(ج) رتبه بندی فیلد موسسه اطلاعات علمی (ISI)(د) تکالیف عالی تحصیلی (THES) در 200 دانشگاه برترساخت یک شاخص عملکرد برای دانشگاه پرتوریاشاخص‌های عملکردمعیارهااهدافرویهساختن یک شاخص عملکردعناصر شاخص عملکرد برای دانشگاه پرتوریامرور کلیفصل۸: نتیجه‌گیری: مقایسه مدیریت تنوع بین آفریقای جنوبی و آلماننتیجه نهاییدیدگاه‌های بین‌المللیدیدگاه‌های خودمختاری سازمانیدینامیک جمعیت به عنوان یک محرک مدیریت تنوعمدیریت تنوع از دیدگاه دانشجویانمدیریت تنوع از دیدگاه کارکنانمدیریت تنوع از منظر مدیریت نهادیمدیریت تنوع: توسعه اقدامات عملکردیمنابع

more_vert مقاله ارزیابی ثبات مالی و تبیین عوامل موثر بر ثبات مالی بانک های کشور

ادامه مطلب

closeمقاله ارزیابی ثبات مالی و تبیین عوامل موثر بر ثبات مالی بانک های کشور

مقاله علمی و پژوهشی " ارزیابی ثبات مالی و تبیین عوامل موثر بر ثبات مالی بانک های کشور" مقاله ای است در 20 صفحه و با 20 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به بررسی موضوعات ثبات مالی، معیار ، متغیرهای بانکی، متغیرهای کلان اقتصادی پرداخته شده است چکیده مقاله در دهه های اخیر ثبات مالی به عنوان یک هدف سیستم اقتصادی، بیش از پیش در سیاستگذاری ها مورد توجه قرار گرفته است. بانک های مرکزی و موسسات مالی بسیاری، از جمله صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و بانک تسویه بین الملل، گزارش های فراوانی را در زمینه ثبات مالی منتشر کرده و بخش بزرگی از فعالیت های تحقیقاتی خود را به مطالعه در این زمینه اختصاص داده اند. در یک تعریف ساده، ثبات مالی به شرایطی اطلاق می شود که سیستم با شرایط بحرانی مواجه نشده باشد. عوامل متعددی بر ثبات مالی تاثیر گذارند که از مهم ترین آن می توان به متغیرهای اقتصاد کلان (تورم، تولید ناخالص داخلی، نرخ ارز) و شرایط ویژه بانک ها (میزان سودآوری بانک ها، نسبت وام به دارایی آن ها و نسبت هزینه به درآمد بانک ها) اشاره کرد. ثبات مالی بر عملکرد موسسات مالی و بانک ها تاثیر مثبتی دارد و کارایی فعالیت های آن ها را ارتقا می دهد. از این رو در این مقاله هدف این است که ثبات مالی در بانک های ایرانی منتخب شاخص سازی شود و با هم مقایسه گردد. نتایج مطالعه نشان می دهد که میزان ثبات مالی در بانک های مورد مطالعه متفاوت بوده و ثبات مالی در بانک های خصوصی و دولتی یکسان نیست.دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می توانند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert نسل جدید سالمندان و روزهای سخت آینده

ادامه مطلب

closeنسل جدید سالمندان و روزهای سخت آینده

خطر سالمندی جامعه ایرانی در آینده نزدیک، روز به روز بیشتر احساس می‌شود. از همین رو است که نمی‌توان نسبت به این خطر بی‌تفاوت نشست و منتظر ماند تا پس از رسیدن جامعه ایرانی به وضعیت سالمندی، تازه به فکر برنامه‌ریزی برای این بخش از جامعه افتاد. رشد جمعیت و زاد و ولد بالا در دهه‌ی 1360، همراه با منافع بسیار برای جامعه، بعد از کاهش آن در ده‌های بعد خطر خاصی را به همراه آورد و این خطر سالمندی جمعیت ایران در دهه‌های پس از آن بود. در حالی که متولدین دهه‌ی 1360 و به ویژه سال‌های 1365 و 1366 بسیار بیشتر از دهه‌های قبل بودند، کاهش تعداد موالید در دهه‌های 1370 و 1380، باعث شد تا خطر سالمندی جامعه بیش از پیش احساس گردد. طبق اظهارات اخیر وزیر بهداشت، جمعیت سالمندان ایرانی در آینده نزدیک به بالای 16 درصد و در ظرف 30 سال آینده به بیش از 30 درصد جامعه خواهد رسید. این بدان معنا است که به جای آن که جمعیت ایرانی مولد باشد، مصرف کننده خواهد بود و در نتیجه فشاری بیش از پیش به جمعیت مولد جامعه خواهد آمد. افزایش جمعیت سالمند، به معنای افزایش هزینه‌های درمان، رفاه و تامین اجتماعی، بیمه و مانند آن خواهد بود و در نتیجه بخش بزرگی از سرمایه‌های ملی که می‌تواند به رشد و توسعه اختصاص یابد، بایستی صرف حمایت از این بخش از جمعیت شود. بنابراین،می‌توان گفت که فشار به منابع ملی برای تامین هزینه‌های درمانی و حمایتی سالمندان نیز افزایش خواهد یافت. این در حالی است که به نظر می‌رسد وضعیت بیمه‌های درمانی در کشور به هیچ وجه مناسب نیست و برخی از مسوولان از اَبَر چالش بیمه‌های درمانی و تامین اجتماعی کشور سخن به میان آورده‌اند. در این معنا جمعیت بازنشستگان و مستمری بگیران کشور آنقدر افزایش خواهد یافت که بیمه‌های تامین اجتماعی به سادگی قادر نخواهند بود این هزینه‌ها را تامین نمایند. در این وضعیت چاره‌ای نیست جز آن که از منابع ملی و ذخایر ارزی برای تامین منابع مالی بیمه‌ها استفاده شود. در عین حال گسترش جمعیت سالمندان به معنای نیاز ضروری کشور به برخی امکانات ویژه است. از جمله این امکانات ویژه، نیاز فوری به افزایش امکانات بیمارستانی است. کشور در سال‌های آینده به حتم بیماران سالمندان نیازمند درمان بسیار بیشتری خواهد داشت و بایستی بتواند برای آن‌ها امکانات درمانی لازم را فراهم آورد. همچنین دولت بایستی بتواند اقلام دارویی و درمانی ویژه سالمندان را نیز تامین نماید. علاوه بر آن بسیاری از سالمندان قادر به مراقبت از خود نیستند و بایستی پرستاران ویژه آن‌ها تربیت شوند تا بتوان سلامت جسم و روان آن‌ها را تضمین کرد. موضوع دیگر به سن بازنشستگی باز می‌گردد. در حالی که در قانون فعلی ایران، افراد پس از سی سال کار بازنشست اعلام شده و سن 60 سال مرز بازنشستگی است، با توجه به افزایش جمعیت سالمند و همچنین افزایش طول امید به زندگی شهروندان، مجلس شورای اسلامی بایستی ضرورت‌های جامعه ایرانی در آینده را در نظر گرفته و در صورت نیاز در قوانین موجود در ارتباط با سن بازنشستگی تجدید نظرهایی را به عمل آورد. هرچند که اکنون نیز به دلیل سطح پایین مستمری بسیاری از بازنشستگان و عدم تناسب این مستمری با هزینه‌های زندگی، بسیاری از بازنشستگان ناچارند تا با وجود سختی‌ها و مشقت‌های فراوان، همچنان به کار و تلاش مشغول باشند که بتوانند از پس تامین هزینه‌های معاش خود برآیند. از سوی دیگر بسیاری از شهروندان جوان و بزرگسال امروز و سالمندان آینده، فاقد بیمه تامین اجتماعی بوده و طبیعتاً حق بیمه‌ای را به صندوق‌های بازنشستگی پرداخت نمی‌کنند. همچنین فرایندهای ناقص و پر از ایراد خصوصی‌سازی در ایران، زنگ خطر ورشکستگی بسیاری از صندوق‌های بازنشستگی را به صدا درآورده است و با افزایش جمعیت بازنشستگان، فشار روزافزونی بر منابع محدود این صندوق‌ها وارد می‌شود. صندوق‌هایی که به نظر نمی‌رسد فعلا برنامه‌ای برای بازسازی مالی و منابع آن‌ها در دست تدوین و تهیه باشد و مشکل پیش آمده مدام در حال تشدید است. باید اضافه کرد که طبق تحقیقات، جمعیت زنان سالمندان در ایران فردا، بیشتر از جمعیت مردان سالمند است و بسیاری از این زنان نیز به دلیل افزایش آمار تجرد قطعی، فاقد هرگونه همسر و فرزند، حقوق بازنشستگی، حمایت مالی یا کار مناسب خواهند بود و در نتیجه در سنین بالا، با مشکلاتی فراوان مواجه می‌شوند. برای همین منظور دولت باید طرح‌ها و برنامه‌های خاصی را برای این گروه از جامعه ایرانی فراهم آورد. در غیر این صورت، می‌توان از چالش‌های جدی پیش روی زنان سالمند ایران در آینده سخن به میان آورد. سالمندان علاوه بر تامین مالی و درمانی، نیازمند احترام و کرامت نیز هستند. نمی‌توان سالمندان را از فرایندهای تصمیم‌گیری، شبکه‌های ارتباطی در محیط اجتماعی و حضور فعال در جامعه کنار گذاشت. سالمندان بخشی از جامعه هستند که بطور حتم در سنین جوانی، دِین خود را به جامعه ادا کرده‌اند و در سنین از کارافتادگی انتظار حمایت و پشتیبانی دارند. از همین رو است که تصمیم‌گیران موظف هستند تا وظیفه خود را نسبت به آنان بدون کم و کاست اجرا کرده و شرایط مناسب و شرافتمندانه برای ادامه حیات اجتماعی، اقتصادی و زیستی آن‌ها فراهم نمایند. امری که جز با برنامه‌ریزی منسجم و به رسمیت شناختن خطر سالمندی جامعه ایرانی، ممکن نخواهد بود. در نهایت بایستی نکته‌ای را به یاد داشت: خطر سالمندی جامعه ایرانی در آینده نزدیک، روز به روز بیشتر احساس می‌شود. از همین رو است که نمی‌توان نسبت به این خطر بی‌تفاوت نشست و منتظر ماند تا پس از رسیدن جامعه ایرانی به وضعیت سالمندی، تازه به فکر برنامه‌ریزی برای این بخش از جامعه افتاد. امروز زمانی است که جامعه ایرانی بایستی تصمیمات سختی را اتخاذ کند و مانع از آن شود تا فردای موعود، با اَبَر چالش‌های که وقوع آن‌ها قابل پیش‌بینی است، مواجه گردد.

more_vert کتاب سیری بر نظام‌های آموزش عالی از دیدگاه مدیریتی

ادامه مطلب

closeکتاب سیری بر نظام‌های آموزش عالی از دیدگاه مدیریتی

کتاب سیری بر نظام‌های آموزش عالی از دیدگاه مدیریتی نوشته‌ی بهنام نعیمی و مژگان ماهرالنقش به بررسی مواردی اعم از مدیریت تنوع از دیدگاه دانشجویان، مقایسه مدیریت تنوع بین آفریقای جنوبی و آلمان، دیدگاه‌های خودمختاری سازمانی و تأثیر چارچوب تامین مالی جدید در موسسات آموزش عالی می‌پردازد. در بخشی از سیری بر نظام‌های آموزش عالی از دیدگاه مدیریتی می‌خوانیم: موقعیت جغرافیایی مؤسسات آموزش عالی در داخل کشور و توزیع آن‌ها بین 9 استان، به مشخصات نژادی کارکنان در 23 موسسه کمک می‌کند که به طور گسترده‌ای از مشخصات کلی جدول بالا متفاوت است. جدول پایین‌تر نمایندگی نژادی و جنسیت از انتصاب دائمی (دانشگاهی و همچنین کارکنان پشتیبانی) در 20 درصد از موسسه آموزش عالی در سال 2008 به عنوان درصد نشان می‌دهد. جالب است که توجه داشته باشید که در برخی از مؤسسات، درصد بسیار کمی از کارکنان سفید وجود دارد. به عنوان مثال، دانشگاه صنعتی مانگوسوتو (مانگو) تنها 7/7 درصد کارکنان سفیدپوست دارد، که تا حدی به دلیل این واقعیت است که در حومه دوربان در استان خوزو ناتال واقع شده است. خود محل تحصیل دانشگاه جذب دانشجویان و کارکنان آن منطقه می‌شود که عمدتا آفریقایی هستند. مثال دیگر دانشگاه کیپ است که کارمندان رنگین پوست از 8/35٪ تشکیل شده است. این است که در کیپ تاون واقع در استان غربی واقع شده و اکثر کارکنان آن را از جامعه رنگین پوست بزرگ در کیپ تاون و اطراف آن استخدام کرده است. تنوع نژادی و جنسیتی کارکنان دائمی در مؤسسات آموزش عالی در دستور کار شوراهای مؤسسات قرار دارد. مدیریت اجرایی مؤسسات باید سالانه به شورای موسسه گزارش نماید تا پیشرفت‌هایی را که در راستای اهداف تعیین شده در طرح سه سالانه سهمیه بندی اشتغال (EE) موسسه ارائه شده است. چنین برنامه سه ساله از همه شرکت‌های دولتی و خصوصی مورد نیاز است. یک برنامه: Code of Good Practice که توصیف تهیه، پیاده‌سازی و نظارت بر برنامه‌های سهمیه‌بندی اشتغال است، در اطلاعیه دولت در تاریخ 23 نوامبر 1999 منتشر شد. قانون سهمیه‌بندی اشتغال به عنوان یک ابزار تنوع بسیار قدرتمند در حصول اطمینان از این که مؤسسات آموزش عالی در پی تطابق با دستور کار تحول‌آمیز دولت می‌باشند. فهرست مطالبمقدمهفصل۱: دیدگاه‌های بین‌المللیچشم‌اندازهای بین‌المللیفصل۲: چشم‌انداز آفریقای جنوبیچشم‌اندازی بر اقتدار موسسات (سازمان ها)دیدگاه بین‌المللیچشم‌انداز آفریقای جنوبیاندازه و شکلتغییر در رشته هاتامین مالی به عنوان مکانیسم فرمانسیاست زبانفصل۳: تحرک جمعیت به عنوان یک اداره کننده مدیریت تنوعمقدمهنمایه جمعیت آفریقای جنوبینمایه جمعیت آلمانفصل۴: مدیریت تنوع از دیدگاه دانشجویانمقدمهمشخصات جمعیت دانشجویی در آفریقای جنوبیوضعیت تنوع در موسسات آموزش عالی عالی آفریقامدیریت تنوع در موسسات آموزش عالی آلمانتامین مالی آموزش عالی به عنوان وسیله‌ای برای ارتقاء تنوعچارچوب مالی جدیدتأثیر چارچوب تامین مالی جدید در موسسات آموزش عالیفصل ۵: مدیریت تنوع از دیدگاه کارکنانمقدمهتنوع کارکنان در موسسات آموزش عالی عالی آفریقادسترسیحقوق و دستمزدانتقال مناسب آموزشفرهنگ سازمانیتنوع کارکنان در موسسات آموزش عالی آلمانفصل ۶: مدیریت تنوع از طریق چشم‌انداز مدیریت سازمانیمقدمهمدیریت تنوع مرتبط با طرح استراتژیکنقش مدیریت اطلاعات در تنوع سازمانی مدیریتفصل۷: مدیریت تنوع: توسعه اقدامات عملکردیمقدمه(الف) رتبه بندی شانگهایب) نتایج جستجوی وابستگی اسکوپوس(ج) رتبه بندی فیلد موسسه اطلاعات علمی (ISI)(د) تکالیف عالی تحصیلی (THES) در 200 دانشگاه برترساخت یک شاخص عملکرد برای دانشگاه پرتوریاشاخص‌های عملکردمعیارهااهدافرویهساختن یک شاخص عملکردعناصر شاخص عملکرد برای دانشگاه پرتوریامرور کلیفصل۸: نتیجه‌گیری: مقایسه مدیریت تنوع بین آفریقای جنوبی و آلماننتیجه نهاییدیدگاه‌های بین‌المللیدیدگاه‌های خودمختاری سازمانیدینامیک جمعیت به عنوان یک محرک مدیریت تنوعمدیریت تنوع از دیدگاه دانشجویانمدیریت تنوع از دیدگاه کارکنانمدیریت تنوع از منظر مدیریت نهادیمدیریت تنوع: توسعه اقدامات عملکردیمنابع

more_vert مقاله اثرات توسعه مالی بر توزیع درآمد در ایران

ادامه مطلب

closeمقاله اثرات توسعه مالی بر توزیع درآمد در ایران

مقاله علمی و پژوهشی " اثرات توسعه مالی بر توزیع درآمد در ایران" مقاله ای است در 18 صفحه و با 20 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث توزیع درآمد، توسعه مالی، ایران پرداخته شده است چکیده مقاله یکی از نظریات اجماع‌، نظر واشنگتنی برای دستیابی به رشد اقتصادی، توسعه و آزادسازی مالی است. ارتباط بین توسعه‌مالی و رشداقتصادی به‌صورت گسترده در ادبیات اقتصادی مورد بررسی قرارگرفته است، اما درخصوص اینکه چگونه بازار مالی نابرابری درآمد را تحت تاثیر قرار می‌دهد کارهای اندکی صورت‌گرفته است. هدف این مقاله، بررسی رابطه توسعه مالی و توزیع درآمد در ایران با استفاده از مدل خود رگرسیونی‌ با وقفه‌های توزیعی (ARDL) است. ضریب جینی به عنوان شاخص نابرابری درآمد و نسبت اعتبارات اعطایی به بخش خصوصی به GDP به عنوان شاخص توسعه مالی استفاده شده است. براساس نتایج به‌دست آمده از مدل، توسعه مالی نابرابری درآمد را در ایران کاهش می‌دهد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert کتاب اصول تامین مالی جمعی در 30 دقیقه

ادامه مطلب

closeکتاب اصول تامین مالی جمعی در 30 دقیقه

کتاب اصول تامین مالی جمعی در 30 دقیقه به قلم مایکل اچ. اپستین، انواع پروژه‌های مناسب برای تأمین مالی جمعی و همچنین هزینه‌ها و مزایای عملی کردن پویش‌ها را مورد بررسی قرار داده و در توسعه و اجرای پویش‌ها به کند و کاو می‌پردازد. تا چند سال گذشته، اگر قصد داشتید کسب ‌و کار جدیدی جهت فروش مثلا یک نوع دوچرخه جدید یا جذب سرمایه جهت تولید یک فیلم مستقل را آغاز کنید، تنها راهی که پیش رو داشتید این بود که خودتان سرمایه‌گذاری کنید یا امیدوار باشید کسی از آشنایان تمایل داشته باشد سرمایه‌اش را به شما بدهد. ولی امروزه قادر هستید در اجتماعات اینترنتی جست و جو کرده و از اهرم تأمین مالی جمعی بهره‌مند شوید. نه تنها برای جمع کردن پول جهت رسیدن به ایده‌تان، بلکه برای خلق هیجان عمومی و ایجاد یک جامعه از حامیان، می‌توانید به بهترین نحو آن را مورد استفاده قرار دهید. در واقع می‌توان گفت تأمین مالی جمعی، یک انقلاب برای تمام کسانی است که دسترسی آسان به سرمایه برای به ثمر نشاندن پروژه‌هایشان ندارند. به کمک راهکارهایی که مایکل اچ اپستاین (Michael H. Epstein) در کتاب اصول تامین مالی جمعی در 30 دقیقه (Crowdfunding Basics in 30 Minutes) به شما ارائه می‌دهد، می‌توانید از دانش جدیدتان جهت برنامه‌ریزی یک برنامه پویش تأمین مالی جمعی با هدف پشتیبانی از پروژه‌تان بهره‌مند شوید. به محض شروع پویش، تعهد هواداران اولیه‌تان را کسب کنید و سایر حامیان آینده را تشویق کنید تا با شما همراه شوند. اطلاعاتی به روز شده‌ و همین‌طور اطلاعات دیگری درباره پویش و خود پروژه در اختیار مخاطبانتان بگذارید و آن‌ها را در جریان روند کار قرار دهید و برای توزیع جوایز میان حامیان آماده باشید. ​ جملات برگزیده کتاب اصول تامین مالی جمعی در 30 دقیقه:- سرعت جوهره جنگ است.- پیروزی بدون صبر میسر نمی‌شود.- ​موقعیت را بسنج، سپس حرکت را آغاز کن.- اگر هرگز ریسک نکنی، هرگز پیروز نمی‌شوی.- وقتی راهی را صحیح و کاملاً منطقی می‌بینی، بدان عمل کن و منتظر دستور نباش. در بخشی از کتاب اصول تامین مالی جمعی در 30 دقیقه می‌خوانیم: گزارشگران و ویراستاران روزانه ده‌ها یا حتی صدها بیانیه مطبوعاتی دریافت می‌کنند. بسیاری از این بیانه‌ها از طرف مسئولان اطلاع‌رسانی است که با آنان ارتباطات شخصی دارند. بنابراین، باید راهی بیابید که وقتی داستان‌تان را برای خبرنگاری می‌فرستید که شما را نمی‌شناسد، داستان‌تان متمایز و برجسته به نظر برسد. اگر سراغ نویسنده‌ای می‌روید که به طور منظم نوشته‌هایش را مطالعه می‌کنید، به طور خلاصه خودتان را معرفی کنید و توضیح دهید که چرا داستان شما با موضوعات قبلی که او در گذشته پوشش داده‌است، هماهنگ است. ​ توجه داشته باشید که چگونه از کلمه «داستان» استفاده می‌کنم. نویسندگان خوب کاری بیش از این انجام می‌دهند که حقایق را بگویند - آن‌ها می‌کوشند که داستانی روایت کنند. بنابراین، هنگامی که مطلبی به رسانه‌ها ارائه می‌دهید، مطمئن شوید که مطلب شما لحنی روان دارد. برای مثال، این‌که ایده‌ی پویش‌تان از کجا آمده بسیار جالب‌تر از چند واقعیت صرف در مورد این پویش است. وقتی بیانیه مطبوعاتی را می‌فرستم، از نثری استفاده می‌کنم که به سرعت قابل تبدیل شدن به یک مقاله است. بسیاری از نشریات منابع لازم برای نوشتن مقاله‌های اصلی در مورد هر چیزی که می‌خواهند پوشش دهند را ندارند، بنابراین، شما با این کارتان لطفی در حق آن‌ها انجام می‌دهید و کار نویسندگان و ویراستاران در راستای استفاده‌ی چند منظوره از کاربری بیانیه مطبوعاتی را راحت می‌کنید. البته، این مزیت بزرگی برای پویش شما است، چون شما این فرصت را خواهید داشت تا داستان خود را دقیقا همان‌طور که می‌خواهید مخاطبان آن را ببینند، بیان کنید. فهرست مطالبتقدیر و تشکرمقدمه مترجممقدمه ​رشد تأمین مالی جمعی​نمونه‌هایی از پروژه‌های بزرگ تأمین مالی جمعیتأمین مالی جمعی چگونه کار می‌کند؟1: چرا تأمین مالی جمعی؟قوانین سرمایه‌گذاری و تأمین مالی جمعی​اهمیت این که ضعیف و یا کوچک باشیدفلسفۀ تأمین مالی جمعی: اهدا در مقابل فروش ​تأمین مالی جمعی فقط در مورد پول نیست ​چه نوع پروژه‌هایی مناسب است؟ ​ابداعیکارآفرینیپروژه‌های خیریهپشتیبانی فردیحمایتیترکیبی​2: برنامه‌ریزی یک پویشانتخاب پلتفرم‌های مناسب ​سیستم‌های همه یا هیچ برای پروژه‌های ابداعی وکارآفرینی (کیک‌استارتر)سیستم‌های تأمین مالی شناور برای پروژه‌های خلاقانه و کارآفرینی (ایندی‌گوگو)سیستم‌های پیش‌فروش برای پروژه‌های ابداعی (Pledge Music) ​سیستم‌های پروژه - منابع برای پروژه‌های خلاقانه (seed and spark)سیستم‌های حامی (Patreon) ​​عام المنفعه (GlobalGiving)زمان، بودجه، و ملاحظات قانونی ​زمان مورد نیاز: طولانی تر از آن است که شما فکر می‌کنید!ایجاد یک برنامه بودجۀ تأمین مالی جمعی ​دقیقچقدر منابع مالی می‌توانید به دست آورید؟ ​اعتبارسنجی پویش و اهداف تکمیلیپویش شما چه مقدار باید به طول ‌انجامد؟ ​هزینه‌های پنهان؛ از نحوۀ ارسال پاداش‌ها تا ریزش حامی ​مالیات و الزامات قانونی3: آماده کردن دارایی‌ها و پاداش‌های پویشروایت داستانتان با ویدئو، تصاویر و متنده نکته برای ایجاد یک ویدئوی عالی ​ساخت متن تبلیغ بدون نقصشش نکته برای تنظیم متن مؤثر در تبلیغایجاد فراخوان به اقدام​ایجاد پاداش‌های چندگانه ​پاداش‌های نمونه، از یک تا بیش از صد دلار ​پاداش‌های سطح بالاترسطح پایه در مقابل پشتیبانی حامیاننه روش برتر برای ساختاربندی پاداش4: اجرای یک پویشچگونه مردم را در مورد پویش خود هیجان‌زده کنیماتصال به حامیان ​دسترسی گسترده به رسانه‌های اجتماعی و ایمیل ​بهترین رویه‌های رسانه‌های اجتماعی ​درخواست‌های شخصی ​ترویج پیغام: تلاشی تیمیپیدا کردن اجتماعات جاویژهجلب توجه مطبوعات​بهترین رویه‌ها برای دسترسی به رسانه‌هاهنر ارتباط با حامیان​حفظ شتاب حرکت​هر روز داستان خود را روایت کنید ​چرا پویش‌ها شکست می‌خورند: ده تله که باید از آن‌ها اجتناب کنیدجدول زمانی پویش‌ها5: پس از پویشفعالیت‌های پس از سرمایه‌گذاری​حفظ ارتباط با حامیان​محقق ساختن پاداش‌ها​پایان​حامیان تأمین مالی جمعی