جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert مقاله علمی و پژوهشی شهر رسانه ای و سند چشم انداز 1404

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی شهر رسانه ای و سند چشم انداز 1404

مقاله علمی و پژوهشی" شهر رسانه ای و سند چشم انداز 1404" مقاله ای است در 14 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به شهر رسانه ای و سند چشم انداز 1404، اقتصاد رسانه ، جهانی سازی ، استعاره های شهری ، ابعاد شهر رسانه ای ، خوشه صنعتی ، خوشه فرهنگی ، صنایع نوین ، برنامه پنجم توسعه و مراکز رشد اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی جایگاه محصولات فرهنگی و سند چشم انداز 1404

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی جایگاه محصولات فرهنگی و سند چشم انداز 1404

مقاله علمی و پژوهشی" جایگاه محصولات فرهنگی و سند چشم انداز 1404" مقاله ای است در 24 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به جایگاه محصولات فرهنگی و سند چشم انداز 1404، برنامه پنجم توسعه ، سیاستهای فرهنگی ، تبلیغات تجاری ، برند برتر و کالای فرهنگی اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert قالب پاورپوینت (1404)

ادامه مطلب

closeقالب پاورپوینت (1404)

دانشجویان ، پژوهشگران، دانش آموزان و علاقمندان می توانند با دانلود رایگان قالبهای پاورپوینت که در بانک مقالات ایران منتشر شده است به راحتی مقالات و پژوهشهای خود را ارائه نمایند . برای دانلود رایگان قالب زیبای پاورپوینت می توانید از لینک زیر استفاده کنید

more_vert مقاله علمی و پژوهشی مولفه های سازمان نوآور و برنامه چشم انداز

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی مولفه های سازمان نوآور و برنامه چشم انداز

مقاله علمی و پژوهشی" مولفه های سازمان نوآور و برنامه چشم انداز " مقاله ای است که در 16 صفحه در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت دولتی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به مولفه های سازمان نوآور، تحقیق و توسعه درونی ، عوامل انگیزاننده ، عوامل ساختاری ، تفکر راهبردی ، توانمندی سازمانی و برنامه چشم انداز اشاره شده است. محتوای این مقاله دانشگاهی می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی چشم انداز در حال ظهور صنعت خبر

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی چشم انداز در حال ظهور صنعت خبر

مقاله علمی و پژوهشی" چشم انداز در حال ظهور صنعت خبر " مقاله ای است در 24 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به چشم انداز در حال ظهور صنعت خبر ، اینترنت ، روزنامه نگاری ، رسانه های اجتماعی ، روزنامه نگاری متغیر ، روزنامه نگاری شبکه ای و دروزاه بانی خبر اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله بررسی تأثیر کسری بودجه بر پس‌انداز در اقتصاد ایران «آزمون برابری ریکاردویی»

ادامه مطلب

closeمقاله بررسی تأثیر کسری بودجه بر پس‌انداز در اقتصاد ایران «آزمون برابری ریکاردویی»

مقاله علمی و پژوهشی " بررسی تأثیر کسری بودجه بر پس‌انداز در اقتصاد ایران «آزمون برابری ریکاردویی»" مقاله ای است در 31 صفحه و با 30 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث کسری بودجه، مصرف، پس‌انداز، برابری ریکاردویی پرداخته شده است چکیده مقاله در نظریه‌های اقتصادی کارکردهای ارشادی، تثبیتی و تخصیصی دولت برای تأثیر بر متغیرهای اقتصادی هدف و رساندن آنها به سطوح مطلوب، اغلب با اعمال تغییراتی در بودجه تحقق می‏یابد. این واقعیتها، مطالعه نقش غیرقابل‏اجتناب و غیرقابل‏انکار دولت در اقتصاد، به‏ویژه از طریق مهم‌ترین اثر آن یعنی «بودجه» و تأثیرات آن بر سایر متغیرهای مهم اقتصادی را ضروری می‌کند. از سوی دیگر اثر فعالیتهای اقتصادی مردم (خانوارها و بنگاهها) در عرصه اقتصاد کلان به دو شکل مصرف - پس‏انداز و سرمایه‏گذاری ظهور می‏یابد. از پیامدهای مهم بررسی رابطه این فعالیتها با بودجه دولت، شفاف‏سازی رابطه اقتصادی دولت با مردم و مردم با یکدیگر است. مبنای نظری مطالعه تأثیر بودجه، به‏ویژه کسری آن بر رفتار مصرف و پس‏انداز، دو رویکرد استاندارد کینزی و برابری ریکاردویی است. در این مقاله پس از توضیح دو رویکرد یادشده، تأثیر کسر بودجه بر پس‏انداز در مورد اقتصاد ایران طی دوره 1383-1342 با استفاده از رویکرد ریکاردویی با دو رویکرد توصیفی و استنباطی بررسی شده‌است. نتایج حاصل از این بررسی نشان‌دهنده تأثیر منفی کسری بودجه بر مصرف و در نتیجته ردّ دیدگاه کینزی در این‌ مورد است. همچنین بررسی تأثیر کسری بودجه بر پس‌انداز، مثبت و معنی‌دار و مؤید وجود رویکرد ریکاردویی در اقتصاد ایران است. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert کتاب چشم انداز شعر امروز افغانستان

ادامه مطلب

closeکتاب چشم انداز شعر امروز افغانستان

کتاب مجموعه مقاله‌ها و یادداشت‌هایی است که به تدریج درباره شعر امروز افغانستان نگاشته شده و در نشریات مختلف به چاپ رسیده است. مطالعه این مطالب می‌تواند تصویری کلی و نسبتاً روشن درباره شعر و ادبیات افغانستان به مخاطب ارائه کند. عنوان برخی مقاله‌ها و یادداشت‌های کتاب چنین است: پیوند دین و شعر، بازتاب صدای نیما در شعر مهاجرت افغانستان، بازشناسی جلوه‌های روشنفکری در شعر مهاجرت افغانستان، نگاهی به شعر مقاومت افغانستان، چشم‌انداز اشعار عاشقانه مهاجرت.برای آشنایی مخاطبان با مضامین و قالب‌های شعری شاعران معاصر افغانستان برخی از سروده‌های آنها در بخش‌ پایانی کتاب آورده شده است.فهرست مطالب درآمدشاعران مطرود افلاطونپیوند شعر و دینبازتاب صدای نیما در شعر مهاجرت افغانستانبازشناسی جلوه های روشنفکری در شعر مهاجرت افغانستاننگاهی به شعر مقاومت افغانستانچشم انداز اشعار عاشقانه مهاجرتدر پیج کوچه ماه به لیلام می رودزیر چتر آب و رنگجرئت یک پلک نو شدندرنگی در باغ های ازلیشهرزاد، انسان آرمان شهر باختریمرد بی شمشیرتصویر جامعه اسلامی در روایت کاظمیانسان، آیینه تشویش خداساحل واپسیناشعار

more_vert دانلود مقاله مفاهیم و مبانی پس‌نگری و چشم‌انداز سازی

ادامه مطلب

closeدانلود مقاله مفاهیم و مبانی پس‌نگری و چشم‌انداز سازی

مقاله علمی و پژوهشی بررسی مفاهیم و مبانی پس‌نگری و مقایسه آن با پیش‌بینی و چشم‌انداز سازی مقاله ای است که در 22 صفحه و با 32 عنوان فهرست منابع منتشر شده است. در این مقاله علمی به موضوعات پس‌نگری؛ پیش‌بینی؛ چشم‌اندازسازی اشاره شده است دانشجویان دوره های دکترا و کارشناسی ارشد می توانند برای انجام رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد از این پژوهش علمی استفاده کنند.

more_vert کتاب راهنمای سرمایه گذاری

ادامه مطلب

closeکتاب راهنمای سرمایه گذاری

چارلی الیس و برت مالکیل، دو نفر از مشهورترین متخصصان دنیای سرمایه گذاری که کتاب های معروف و پرمخاطب «بردن بازی باخته» و «گام تصادفی تا سر والاستریت» را به بازار کتاب های مالی عرضه کرده بودند اکنون با تالیف کتاب «اصول سرمایه گذاری»، راهنمایی عالی برای مدیریت تصمیمات مالی یک شخص یا خانواده (بودجه بندی مخارج، پس انداز، سرمایه گذاری و برنامه ریزی بازنشستگی) فراهم کرده اند. هدف نویسندگان «اصول سرمایه گذاری» این بوده که مفاهیم مالی شخصی را به زبانی بسیار ساده و البته دقیق و کامل بیان کنند تا افراد غیرمتخصص نیز بتوانند از این کتاب جهت تصمیمات مالی خود یا خانواده خود بهره کامل ببرند. خواندن این کتاب می تواند برای شما بهترین روش ممکن برای قرار گرفتن در مسیر صحیح امنیت مالی بلندمدت باشد. در طول زندگیتان می توانید دوباره این کتاب را بردارید و درس هایش را مرور کنید و به خودتان یادآوری کنید که چه چیزی کلیدی است اگر بخواهید یک بازی باخته را به یک بازی برده تبدیل کنید. فهرست مطالبپیشگفتار مترجممقدمههمه چیز با پس انداز شروع میشودپس انداز کنیدشاخص محور باشیدتنوع بخشی کنیداز اشتباهات فاحش دوری کنیدکار را ساده کنیدخلاصه فوق العاده ساده

more_vert کتاب پس‌انداز و سرمایه‌گذاری به سبک ایرانی

ادامه مطلب

closeکتاب پس‌انداز و سرمایه‌گذاری به سبک ایرانی

در کتاب پس‌انداز و سرمایه‌گذاری به سبک ایرانی نوشتۀ مهدی چقازردی و محیا همت پور، به بررسی انواع پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در خانواده‌های ایرانی پرداخته شده است. تفاوت کشورها در میزان توسعه یافتگی به توانایی آن‌ها در سرمایه‌گذاری، تشکیل سرمایه و تولید محصول مرتبط است و تأمین منابع برای سرمایه‌گذاری بستگی به میزان پس‌انداز جامعه دارد. پس‌انداز ملی در اقتصاد، به طور متعارف از سه جزء اصلی پس‌انداز خصوصی، پس‌انداز دولتی و پس‌انداز خارجی تشکیل می‌گردد. با توجه به تحولات بازار بین‌المللی نفت و همچنین با عنایت به سیاست‌های کلی اجرای اصل 44 قانون اساسی به منظور تقویت بخش خصوصی و در راستای تحقق اهداف تبیین شده در سند چشم‌انداز بیست ساله توسعه کشور و همچنین برنامه 5 ساله چهارم به خصوص هدف رشد اقتصادی سریع و مستمر، به نظر می‌رسد که حرکت عمده برای تجهیز منابع پس‌انداز باید به پس‌اندازهای بخش خصوصی معطوف شود. پس‌انداز بخش خصوصی شامل پس‌انداز خانوارها و پس‌اندازهای بنگاه‌های خصوصی می‌باشد که بخش عمده آن پس‌انداز خانوار است. در کتاب پس‌انداز و سرمایه‌گذاری به سبک ایرانی، ابتدا با بیان تعاریفی از پس‌انداز و سرمایه‌گذاری سعی بر آن شده است که خواننده بتواند دیدگاه روشنی نسبت به موضوع پیدا کند سپس با ادبیاتی ساده به انواع روش‌های علمی پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در کشور ایران پرداخته شده است. در بخشی از کتاب پس‌انداز و سرمایه‌گذاری به سبک ایرانی می‌خوانیم: در بسیاری از خانواده‌های ثروتمند پول معادل است با آنچه می‌توانند بخرند. در این خانواده‌ها آن‌قدر کالاهای لوکس وجود دارد، اتومبیل‌های گران‌ قیمت، مبلمان زیبا، استخر شنا، کنسول‌های سرگرمی خانگی و... که به راحتی موجب می‌شوند پول کمتر به عنوان وسیله‌ای متنوع دیده شود. پول می‌تواند وسیله‌ای برای آموزش باشد. برای قدردانی از هنر، برای دور هم جمع کردن خانواده و برای انجام بهترین کارهای خوب و لذت‌بخش در دنیا به عبارت دیگر پول چندین وجه دارد و برای بچه‌ها لازم است که یاد بگیرند آن را از جنبه‌های مختلف ببینند. پول‌ توجیبی که به عنوان پاداش برای انجام کارهای شخصی پرداخت می‌شود یک دید زمخت و کوته فکرانه از پول به وجود می‌آورد. با این وجود باز هم درصد بالایی از والدین پول‌ توجیبی فرزندان خود را بر اساس این شیوه بنا نهاده‌اند و اعتقاد دارند که این یک شیوه مناسب برای پول به دست آوردن از سوی بچه‌ها است. در واقع ما باید از بچه‌ها انتظار کمک و همکاری در کارهای روزمره داشته باشیم فقط به این دلیل که آن‌ها عضوی از خانواده ما هستند نه به این خاطر که ما به آن‌ها پول می‌دهیم. عضویت آن‌ها در خانواده به‌خودی‌خود آن‌ها را مستحق امتیازهای زیادی کرده است. از زندگی در خانه خوب همراه با خانواده مهربان گرفته تا رفتن به تعطیلات خانوادگی. آن‌ها در قبال پذیرفتن برخی مسئولیت‌های خاص "کارهای شخصی و روزانه" اجازه یافته‌اند از برخی امتیازات خانوادگی بهره‌مند شوند. فهرست مطالبپیشگفتارفصل 1: آشنایی با مفاهیم پس‌انداز و سرمایه‌گذاریمقدمهپیشینه پس‌اندازتعریف سرمایه‌گذاریفصل 2: خانواده ایرانی و پس‌اندازمقدمهبخش اول: کودکان، نوجوانان و پس‌انداززمان آموزشیلحظات مناسب جهت آموزش کودکانتفاوت سنی5 مرحله تأثیرگذار بر باور کودکان در مورد پولدو قانون بنیادی پول‌توجیبیمقاومت در مقابل جنبه پاداش و جریمه پول‌توجیبینگرشی خطرناک در موضوع پول‌توجیبیقلک‌های آموزشیبخش دوم: خانم‌های ایرانی و پس‌اندازچرا زن‌ها باید سرمایه‌گذار شوندخانم‌ها مدیران مالی توانمندی برای خانواده هستندخلاصهفصل 3: سرمایه‌گذاری در بانکمقدمهپیدایش پول و انواع آنپیشینه بانک و بانکداری در ایران و سایر نقاط جهانفهرست بانک‌های دولتی و خصوصی دولت جمهوری اسلامی ایرانسود چیست و چگونگی انتفاع از آنانواع شرکت‌های تجاریشناسه حساب‌های بانکی ایران (شبا)چک، انواع آن و قوانین مربوطهسفته یا فته طلببرخی از تفاوت‌های چک و سفتهسامانه حواله الکترونیک بین بانکی (سحاب)سامانه تسویه ناخالص آنی (ساتنا RTGS)سامانه پایاپای الکترونیک (پایا)تفاوت پایا و ساتنابانکداری الکترونیکبرخی از تسهیلات اعتباری مهم سیستم بانکیضمانت‌نامه بانکیاهداف و انگیزه‌های سپرده‌گذاریروحیات سپرده‌گذارانانواع سپرده‌های بانکیفصل 4: سرمایه‌گذاری در کالاهای سرمایه‌ایمقدمهبخش اول: سرمایه‌گذاری در طلابخش دوم: سرمایه‌گذاری در ارزبخش سوم: سرمایه‌گذاری در فرشبخش چهارم: سرمایه‌گذاری در ملکفصل 5: سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک و بیمهمقدمهبخش اول: صندوق سرمایه‌گذاری مشترکبخش دوم: بیمهفصل 6: سرمایه‌گذاری در اوراق بهادارمقدمهبخش اول: سرمایه‌گذاری در بورسبخش دوم: اوراق مشارکتفصل 7: موفقیت در سرمایه‌گذاریمقدمهبخش اول: 23 اصل موفقیت در سرمایه‌گذاریبخش دوم: افراد موفقفصل 8: هوش مالیمقدمهتاریخچهچرا افراد ثروتمند ثروتمندتر می‌شوند؟فصل 9: تأثیر اقتصاد بر پس‌انداز در ایران و سایر کشورهامقدمهبخش اول: نقش اقتصاد بر پس‌اندازبخش دوم: پس‌انداز در سایر کشورهامنابعمعرفی کتاب کلید موفقیت در کسب و کارهای کوچک

more_vert کتاب الگوی راهبردی ارتقای بهره وری آب کشاورزی در ایران

ادامه مطلب

closeکتاب الگوی راهبردی ارتقای بهره وری آب کشاورزی در ایران

  کتاب الگوی راهبردی ارتقای بهره وری آب کشاورزی در ایران نوشته‌ی ادریس مرسلی با تکیه بر این حقیقت که آب مایعی ارزشمند و کمیاب است به ارائه‌ی راه‌هایی برای استفاده‌ی بهینه از آب در حوزه‌ی کشاورزی می‌پردازد. کمیابی و استفاده‌ متعدد از منبع حیاتی آب، آن را به یک موضوع راهبردی تبدیل کرده؛ به‌طوری که آب در زمینه‌های مختلف پیشران توسعه کشورها است و در تأمین امنیت غذایی و پدافند غیرعامل کشورها نقش کلیدی ایفا می‌کند. از این رو ظرفیت راهبردی آب موجب شده تا اولین تمدن‌های تاریخ در کنار رودهای بزرگی همچون نیل، دجله، کارون، فرات، سند، گنگ و... شکل بگیرند. بر این اساس بشر در طول تاریخ تلاش کرده است تا به روش‌های مختلف آب را به خدمت بگیرد و راه‌های استفاده مناسب از آن را کشف کند. ادریس مرسلی هم با آگاهی نسبت به اهمیت این مایع حیاتی در زندگی بشر سعی در ارائه‌ی راه‌هایی دارد تا بیشترین استفاده‌ی ممکن را از آب داشته باشیم و این موضوع به صورت خاص در حوزه‌ی کشاورزی اهمیت ویژه‌ای دارد چرا که بخش عمده‌ی مصرف انسان امروزی در این زمینه است و کتاب پیش رو به این موضوع اختصاص دارد. در بخشی از کتاب الگوی راهبردی ارتقای بهره وری آب کشاورزی در ایران می‌خوانیم: مسئله ارتقای بهره وری آب علاوه بر بُعد علمی و نظری، از نظر بُعد کاربردی نیز اهمیت دارد؛ چرا که موجب استفاده بهینه از منبع حیاتی و کمیاب آب و حفاظت کمّی و کیفی آن و تأمین امنیت‌ غذایی کشور می‌شود. بررسی‌های هفتصد دانشمند جهان بیانگر آن است که تنها در صورت افزایش بهره‌وری آب کشاورزی می‌توان در آینده غذا تولید کرد. از آنجایی که «دومین هدف توسعه پایدار سال 2030 دستیابی به امنیت غذایی است و این مهم در سند چشم‌انداز 1404 جمهوری اسلامی ایران نیز در کنار هدف محیط‌‌‌‌‌ زیست مطلوب مطرح است، دستیابی به این‌ اهداف با نحوه استفاده از منابع آبی کشور و افزایش تولید پایدار محصولات کشاورزی رابطه مستقیمی دارد. در کتاب حاضر زمینه علمی دستیابی به اهداف مذکور مورد توجه راهبردی قرار گرفته است. این امر به مواجهه عالمانه با مهم‌ترین چالش کشور در نحوه تأمین امنیت‌غذایی پایدار و جلوگیری از بحرانی‌تر شدن سفره‌های آب زیرزمینی دشت‌های کشور در شرایط فعلی و آینده کمک می‌کند. فهرست مطالب مقدمهفصل اول: ضرورت ارتقای بهره‌وری آبفصل دوم: دیدگاه‌ها، نظریه‌ها و الگوهای بهره‌وریفصل سوم: علل و عوامل مؤثر بر بهره‌وریفصل چهارم: محیط‌شناسی کشاورزی ایرانفصل پنجم: بهره‌وری آب کشاورزی در ایرانفصل ششم: مطالعات تطبیقی در زمینه بهره‌وری آب کشاورزیفصل هفتم: چارچوب نظری و الگوی تحلیلیفصل هشتم: چالش‌های اصلی ارتقای بهره‌وری آب کشاورزی کشورفهرست منابع

more_vert نرم افزار ترمیم عکس PTLens

ادامه مطلب

closeنرم افزار ترمیم عکس PTLens

نرم افزار ترمیم عکس - PTLens 8.9.0.4 x86/x64 یک ویرایشگر عکس مفید برای تصحیح اعوجاج حرکت، pincushion لنز، سایه روشن، انحراف و عدم تطابق رنگ و چشم اندازPTLens نرم افزاری برای تصحیح اعوجاج حرکت، pincushion لنز، سایه روشن، انحراف و عدم تطابق رنگ و چشم انداز می باشد. این نرم افزار یک ابزار تکمیلی برای ابزارهای عمومی پانوراما محسوب می شود. علاوه بر سایر امکانات این نرم افزار رایگان فاصله کانونی را از اطلاعات EXIF عکس می خواند و اعوجاج های به طرف داخل و خارج عکس را بر اساس این اطلاعات اصلاح می کند. از این نرم افزار می توان به صورت مستقل و یا به عنوان ویرایشگر خارجی برای لایت روم و یا پلاگین برای فتوشاپ استفاده کرد. PTLens نرم افزاری برای تصحیح اعوجاج حرکت، pincushion لنز، سایه روشن، انحراف و عدم تطابق رنگ و چشم انداز می باشد. این نرم افزار یک ابزار تکمیلی برای ابزارهای عمومی پانوراما محسوب می شود. علاوه بر سایر امکانات این نرم افزار رایگان فاصله کانونی را از اطلاعات EXIF عکس می خواند و اعوجاج های به طرف داخل و خارج عکس را بر اساس این اطلاعات اصلاح می کند. از این نرم افزار می توان به صورت مستقل و یا به عنوان ویرایشگر خارجی برای لایت روم و یا پلاگین برای فتوشاپ استفاده کرد.

more_vert نرم افزار ساخت تور مجازی 3DVista Virtual Tour Suite

ادامه مطلب

closeنرم افزار ساخت تور مجازی 3DVista Virtual Tour Suite

نرم افزار ساخت تور مجازی - 3DVista Virtual Tour Suite v2018.1.11 x64 نرم افزار ساخت تور مجازی تور مجازی به مجموعه ای از تصاویر، فایل های ویدئویی، تصاویر پانوراما، فایل های صوتی، اطلاعات متنی و ... اتلاق می شود که امکان آشنایی بیننده را با یک محیط و یا یک شی به صورت مجازی و بدونه حضور فیزیکی فراهم می نماید. هدف از ارائه تور مجازی از بین بردن محدودیت های زمانی و مکانی است به طور مثال با استفاده از تور مجازی می توان در یک بنای تاریخی به گشت و گذار پرداخت و زوایای مختلف آن را مشاهده کرد. نرم افزار 3DVista Virtual Tour به شما امکان ایجاد تورهای مجازی شگفت انگیزی را می دهد که می توانید آن ها را در وب‌سایت‌های مختلف قرار دهید. با کمک این نرم افزار می توانید مجموعه ای از تصاویر را به یک چشم انداز 360 درجه تبدیل کنید به گونه ای که انگار واقعا در آن مکان حضور دارید. نکته مهم اینجاست که کار کردن با این نرم افزار بسیار ساده بوده و نیازی به دانش فنی یا تخصصی خاصی ندارد. با کمک 3DVista Virtual Tour می‌توانید تصاویر پانورامایی را که با کمک گوشی موبایل یا دوربین‌های عکاسی گرفته اید وارد نرم افزار کرده و به تورهای مجازی جذاب و واقع گرایانه ای تبدیل کنید. قابلیت های کلیدی نرم افزار 3DVista Virtual Tour:- تبدیل مجموعه‌ای از تصاویر به یک چشم انداز 360 درجه- مجموعه ای از ابزار ها و امکانات گسترده برای ساخت چشم انداز های واقعیت مجازی- امکان مشاهده با هدست های واقعیت مجازی- امکان مشاهده تور های مجازی ساخته شده بر روی انواع تبلت ها و گوشی های اندروید و آی او اس- مناسب کاربران غیر حرفه‌ای و آماتور

more_vert کتاب حکمروایی نوین شهری: رویکردها، مفاهیم، مسائل و چالش‌ها (جلد دوم)

ادامه مطلب

closeکتاب حکمروایی نوین شهری: رویکردها، مفاهیم، مسائل و چالش‌ها (جلد دوم)

کتاب حکمروایی نوین شهری: رویکردها، مفاهیم، مسائل و چالش‌ها (جلد دوم)، حاوی مطالب ارزشمندی از استادان برجسته مطالعات فرهنگی و اجتماعی شهری، با رویکرد میان رشته‌ای، انتقادی و کاربردی متمرکز بر این حوزه نگاشته شده. در جلد دوم این اثر، مقالاتی با درون‌مایهٔ نهادهای اجتماعی در مدیریت شهری (شورایاری، سازمان‌های محله‌محور و طرح مدیریت محله)، بازشناسایی چالش‌های حقوقی شهرداری به منزلهٔ نهاد اجتماعی و همچنین مقالاتی دربارهٔ بررسی سیر تحول شهرداری تهران، از سازمانی خدماتی تا نهادی اجتماعی وجود دارد. در شهرهای در حال پیشرفت پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی شهری، بخش ضروری و مهم فعالیت‌های سیاست‌‌گذاری، برنامه‌ریزی و اجرای مدیریت شهر است. با وجود داشتن شباهت‌ها، نباید این نوع پژوهش‌ها را همانند پژوهش‌های بنیادی دانشگاهی دید؛ زیرا تعریف مدیران و کارگزاران و فعالان پژوهش شهری، با تعریف‌های رایج در کتاب‌های برنامه‌‌ریزی و مدیریت شهری دانشگاه‌ها متفاوت است. طبق نظریات مدیران شهری، پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی شهری، باید بتواند دانش فرهنگی عمومی حیاتی برای زیستن در شهر و نیازهای شهری، فعالیت شهری و کسب‌ و کار و اشتغال در محیط شهری را برآورده کند؛ بنابراین پژوهش‌های یاد شده، باید رویکردی کیفی و فرارشته‌ای داشته و از دستاورد حوزه‌های مختلف علوم انسانی مانند جغرافیا، برنامه‌ریزی، جامعه‌شناسی، انسان‌شناسی و مانند این‌ها به گونه‌ای کارآمد و سودمند بهره ببرد تا به کار مدیریت شهر و زندگی در شهر بیاید. همانطور که می‌دانید هم اکنون پژوهش اجتماعی و فرهنگی شهری، تحت تأثیر دگرگونی‌های تاریخی و فناورانه، نیازهای نو شونده و اقتضائات جامعه شهری، نیازمند بازتعریف است. افزون بر این باید دانست که رویکردها و بینش غالب پژوهش اجتماعی و فرهنگی شهری که در سایر جوامع رایج هستند، ضرورتاً راهگشای مسائل و مشکلات همه جامعه‌ها نیستند و هر جامعه‌ای باید به اقتضای موارد منحصر به‌ فردی که با آن‌ها درگیر است، رویکرد و روش متناسبی را در پیش گیرد. بر این اساس تحقیقات اجتماعی و فرهنگی شهری، خود نوعی فعالیت فرهنگی مرتبط به جامعه هدف است و افرادی که در کار پژوهش شهری هستند، نخبگان فعالان فرهنگی هستند که در راستای تحقق هدف‌های توسعه‌گرا، بهبود وضعیت شهر را توسعه می‌هند. در بخشی از کتاب حکمروایی نوین شهری: رویکردها، مفاهیم، مسائل و چالش‌ها (جلد دوم) می‌خوانیم: برای تعریف وضعیت مطلوب فرهنگی نهاد شهرداری، باید فرایندی را که شامل مراحل زیر است، طی کنیم: 1) مشخص کردن تعریفی از نهاد اجتماعی؛ 2) مشخص کردن مهم‌ترین ویژگی نهاد در ارتباط با وضعیت مطلوب فرهنگی حاکم بر آن و ارائه تعریفی عام از وضعیت مطلوب فرهنگی یک نهاد با استفاده از مفاهیم نظریه روش تحلیل گفتمان طرح شده در بخش نخست مقاله؛ 3) ترسیم وضعیت مطلوب فرهنگی شهرداری با استفاده از آگاهی‌های به دست آمده در دو مرحلۀ قبل. در این قسمت به دو مرحلۀ نخست می‌پردازیم و برای ورود به مبحث نهایی یعنی ترسیم وضعیت مطلوب فرهنگی شهرداری به منزلۀ نهاد اجتماعی، آماده می‌شویم. از آنجا که به مرحلۀ نخست و بخشی از مرحلۀ دوم این فرایند در کوششی دیگر (فاضلی و فتاحی، 1390) پرداخته شده است، در ارتباط با این مراحل صرفاً به ارائه مختصری از آن در این بخش اکتفا می‌شود. به اعتقاد ما، نهاد مجموعه‌ای از انتظارات فردی به اشتراک گذارده شده دربارۀ کنش جمعی خود تحکیم‌بخش در یک موقعیت اجتماعی است که به یک یا چند نیاز در درون جامعه پاسخ گفته و دارای ابزار ارتباطی خاص خود برای برقراری روابط در درون و بیرون از ساختار خود بوده و اهداف، قواعد و سنت‌ها دربارۀ اینکه کارها در درون آن چگونه باید انجام بگیرد، با ارزش‌ها اشباع شده است. نهاد به کمک ابزار ارتباطی، اشباع ارزشی و انتظارات فردی مشترکی که میان کنشگران ایجاد می‌کند، خصیصۀ هماهنگ کننده بودن دارد و فائق آمدن بر مسئله هماهنگی برای کنش جمعی را تسهیل می‌سازد (فاضلی و فتاحی، 1390). فهرست مطالبپیشگفتارشهرداری به منزلۀ یک نهاد اجتماعی؛ طرح انتقادی برخی مباحث نظری پایه/ دکتر سید محمود نجاتی‌حسینیمقدمهدلالت‌های جامعه‌شناختی «نهاد اجتماعی»دلالت‌های فضای مفهومی برای تعبیر از شهرداریسناریوهای محتمل مفهومی برای تعبیر اجتماعی از شهرداریمدعیات ایدۀ شهرداری به منزلۀ نهاد اجتماعی: یک ارزیابی درون گفتمانیالزامات و ملزومات ایدۀ شهرداری به‌منزلۀ نهاد اجتماعینتیجه‌گیریوضعیت مطلوب فرهنگی شهرداری به‌منزلۀ نهاد اجتماعی در افق چشم‌انداز 1404/ سجاد فتاحی/ دکتر محمد فاضلیمقدمهتحلیل گفتمانترسیم وضعیت مطلوب فرهنگی نهاد اجتماعیوضعیت مطلوب فرهنگی شهرداری به‌منزلۀ نهاد اجتماعیاستلزامات حاکم شدن گفتمان حقوق شهروندی بر فضای فرهنگی شهردارینتیجه‌گیریکتابنامهچشم‌انداز وضعیت مطلوبمدیریت شهری در افق 1404/ دکتر غلامرضا کاظمیانمقدمهتبیین نظری مدل مطلوب مدیریت شهریوضعیت مطلوب و ممکن مدیریت شهری در افق 1404کتابنامهامکان یا امتناع تبدیل شهرداری از سازمان خدماتی به نهادی اجتماعی: توجه به راهکارهای همکاری و شراکت با سازمان‌های داوطلبانه/ دکتر حسین ایمانی‌جاجرمیمقدمهطرح مسئلهچهارچوب مفهومیگونه‌های سازمان‌هاتجربه‌ها همکاری مدیریت شهری با جامعۀ مدنیتجربه‌های بین‌المللی شهرداری‌هانتیجه‌گیریکتابنامهبازشناسایی چالش‌های حقوقی شهرداری به‌منزلۀ نهاد اجتماعی/ دکتر پیروز حناچی/ زینب تقی‌پور اناریمقدمهمدیریت شهریتحولات مدیریت شهری در کشورهای اروپاییسیر تجارب مدیریت شهری در ایرانمدیریت شهری به‌منزلۀ نهاد اجتماعی1. مدیریت عمومی: تمرکززدایی سازمانی، تشکیل و تقویت نهادهای مدنی؛2. مدیریت اجتماعی: سرمایۀ اجتماعی، مشارکت شهروندان.نتیجه‌گیریکتابنامهزوریخ الگویی برای مشارکت شهروندی/ دکتر محمد سلطانی‌فر/ دکتر شهناز هاشمیمقدمهاستراتژی زوریخ 2025شهرداری سوئیس و ساختار محلی شهر زوریخمدیریت شهری زوریخ؛ حکمرانی محلی مردمیزوریخ؛ مشارکت شهروندان در توسعۀ فرهنگ‌های محلیتعامل شهرداری زوریخ با بخش خصوصی در بخش فرهنگتوسعۀ همکاری‌های هنریوضعیت موجود و مطلوب شهروندی اجتماعی در تهران و راهکارهای ارتقای آن/ دکتر محمد‌حسین پناهی/ دکتر احمد غیاثوندمقدمهمبانی نظریروش‌شناسی پژوهشنتایج پژوهشنتیجه‌گیریکتابنامهاهداف، وظایف و مأموریت‌های مدیریت شهری در شرایط شکل‌گیری نهاد اجتماعی/ دکتر محمد فاضلی/ سجاد فتاحیمقدمهسه رویکرد به نهاد اجتماعیتعاریف نهادبرساختن تعریفی برای نهادنهاد مناسببررسی دو نمونۀ تجربی از نهادسازیشهرداری به‌ منزلۀ نهاد اجتماعینتیجه‌گیریکتابنامههویت، شهروندی فرهنگی و نقش شهرداری‌ها/ دکتر احمد رضایی/ نریمان محمدیمقدمههدف پژوهشروش تحقیقمبانی نظری: از شهروندی کلاسیک به شهروندی پست‌مدرنپست‌مدرنیسم و نظریۀ شهروندیگذری بر وضعیت شهروندی در ایرانگذار از شهروندی کلاسیک به شهروندی فرهنگیشهرداری و نقش آن در گذار از شهروندی کلاسیک به شهروندی فرهنگینتیجه‌گیریکتابنامهنهادهای اجتماعی در مدیریت شهری؛مرور سه تجربه در ایران (شورایاری، سازمان‌های محله‌محور (CBOs)، طرح مدیریت محله) / دکتر عبدالحسین کلانتریکاوه مظفریپیام روشنفکرمقدمهمدیریت شهری سنتیمدیریت شهری نوین و مشارکتیسرمایۀ اجتماعیمشارکتتجارب نهادسازی در مدیریت شهری ایراننتیجه‌گیریکتابنامهشناخت وضعیت اعتماد نهادی و عوامل مؤثر بر اعتماد نهادی به شهرداری تهران/ دکتر سید احمد فیروزآبادیمقدمهچهارچوب نظریروش‌شناسیبررسی روایی سنجه‌هاروش انتخاب حجم نمونه، واحد تحلیل، سطح سنجش، حجم نمونه، سطح تحلیلبرآورد حجم نمونهیافته‌های پژوهشاعتماد نهادیاعتماد نهادی به شهردارینتیجه‌گیریکتابنامهرابطه قدرت و نقش شهرداری در شکل‌گیری نشانه‌های شهری مدرن تهران؛ مطالعه موردی: شمس‌العماره، برج آزادی، برج میلاد/ دکتر رحمت‌الله صدیق‌سروستانی/ افشین خاکی‌نجف‌آبادیمقدمهادبیات نظریروش تحقیقابزار گردآوری اطلاعاتیافته‌های پژوهشنتیجه‌گیریکتابنامهبررسی سیر تحول شهرداری تهران از سازمانی خدماتی تا نهادی اجتماعی/ دکتر شریف مطوف/ مرجان شاهرخیانمقدمهبیان مسئلهپرسش‌های پژوهشفرضیه‌های پژوهشچهارچوب نظری پژوهشیافته‌های پژوهشنتیجه‌گیریکتابنامهجایگاه نظارت همگانی در حوزه نهاد اجتماعی شهرداری/ محمدحسن شربتیانمقدمهطرح مسئلهاهمیت موضوعنظارت همگانینتیجه‌گیریپیشنهادهاکتابنامه

more_vert مقاله تاثیر تغییرات نرخ جایگزینی در صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی بر موجودی سرمایه، عرضه نیروی کار و پس‌انداز

ادامه مطلب

closeمقاله تاثیر تغییرات نرخ جایگزینی در صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی بر موجودی سرمایه، عرضه نیروی کار و پس‌انداز

مقاله علمی و پژوهشی " تاثیر تغییرات نرخ جایگزینی در صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی بر موجودی سرمایه، عرضه نیروی کار و پس‌انداز" مقاله ای است در 30 صفحه و با 29 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی، مدل تعادل عمومی نسل‌های همپوش، نرخ جایگزینی، عرضه نیروی کار، موجودی سرمایه.پرداخته شده است چکیده مقاله صندوق های بازنشستگی در مقابل نوسانات اقتصاد کلان و تحولات جمعیتی بسیار حساس هستند. تحولات اقتصادی در سال های اخیر و تأثیر آنها بر میزان و نوع اشتغال، همراه با تأثیر تورم بر کاهش ارزش ذخایرصندوق های بازنشستگی، مستلزم انجام اصلاحات پارامتری در این صندوق هاست. یکی از این پارامترهای اساسی، تغییر نرخ جایگزینی و هدف از این مقاله بررسی اثر تغییر این نرخ بر متغیرهای کلان اقتصاد است. در این مقاله از داده های آماری سال 1380 تا 1390 ش در سازمان تأمین اجتماعی بهره گرفته و مدل استفاده شده، مدل تعادل عمومی نسل های همپوش 6 دوره ای است. یافته های این مطالعه نشان می دهد که پس از کاهش نرخ جایگزینی در صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی، عرضه نیروی کار شاغلان با توجه به آینده نگری افراد و جبران کاهش مستمری، افزایش یافته و به تبع آن پس انداز فردی نیز افزایش می یابد. از طرف دیگر طبق فروض مدل، موجودی سرمایه کل، برابر مجموع پس انداز افراد جامعه، نیز افزایش می یابد. افزایش موجودی سرمایه کل موجب رونق تولید می شود و این امر به افزایش تعداد شاغلان و ورودی های صندوق تأمین اجتماعی می انجامد و مجددا تعادل مالی صندوق که با کاهش ورودی ها در اثر سالمندی جمعیت و بیکاری، به نفع کفه هزینه ها بر هم خورده بود، برقرار می شود. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert نرم افزار ویرایش عکس NCH PhotoPad Image Editor Professional

ادامه مطلب

closeنرم افزار ویرایش عکس NCH PhotoPad Image Editor Professional

نرم افزار ویرایش عکس - NCH PhotoPad Image Editor Professional v4.16 نرم افزار ویرایش عکس PhotoPad Professional از جمله نرم افزار های قدرتمند برای ویرایش تصاویر می باشد که با کمک آن می توانید کولاژ و مجموعه های تصویری مختلفی بسازید. برای ساخت تصویری از یک چشم انداز بزرگ می توانید تصاویر کوچک را کنار یکدیگر قرار داده و از ادغام آن ها با یکدیگر تصویر کلی آن چشم انداز را ایجاد کنید. این نرم افزار دارای ابزار های ویرایشی مختلفی برای برش، چرخش، تغییر سایز و flip تصاویر، حذف لکه های تصویر، تنظیم نور و کنتراست، کاهش نویز، شارپ کردن، بلور کردن بخش خاصی از تصویر و ... می باشد. همچنین PhotoPad شامل مجموعه عظیمی از کلیپ آرت ها برای اضافه کردن به تصاویر می باشد. امکان افزودن متن به تصویر و اعمال افکت های مختلف نیز وجود دارد. قابلیت های کلیدی نرم افزار PhotoPad Professional:- برش، چرخش، تغییر سایز و flip تصاویر- حذف قرمزی چشم، لکه ها و عیب های تصویر- افزودن افکت های تصویری مختلف: رنگ و روغن، کارتونی، vignette، sepia و ...- ابزار های حذف نویز، شارپ کردن و بلور کردن برای بهبود کیفیت و دقت تصویر- تنظیم میزان کنتراست، نور، رنگ و ...- ساخت کولاژ و مجموعه های تصویری- کنار هم گذاشتن عکس ها برای ساخت تصویر یک چشم انداز- پشتیبانی از فرمت های تصویری jpg, gif, png و ...- افزودن متن و کپشن به تصاویر- کتابخانه ای از کلیپ آرت ها جهت افزودن- اضافه کردن فریم، بردر و قاب به تصاویر- تغییر نسبت ابعاد یک تصویر بدون کاهش ویژگی های کلیدی آن- آپلود مستقیم تصاویر ویرایش شده در Facebook یا Flickr

more_vert کتاب آموزش مصور نصب درایور

ادامه مطلب

closeکتاب آموزش مصور نصب درایور

تا حالا شده که ویندوز کامپیوتر خود را عوض کنید و بعد از نصب ببینید که چرا کامپیوتر شما صدا ندارد یا پرش تصویر دارد یا چرا به اینترنت وصل نمیشود؟ خب دوستان پس از نصب سیستم عامل جدید ویندوز بعضی سخت افزار ها را شناسایی و بعضی دیگر را نمیشناسد خب این امری عادی است!! شاید سیستم عامل جدید سخت افزار کارت صدای کامپیوتر شما را نشناسد و آنگاه کامپیوتر شما صدا ندارد برای رفع این مشکل بیشتر سخت افزارها سی دی های راه اندازی دارند که با نصب انها سیستم عامل سخت افزار مورد نظر را میشناسد. ما در این کتاب شما را با نحوه نصب ، گرفتن نسخه پشتیبان از درایور ها تا در صورتی که به سی دی راه اندار دسترسی نداشتید بک آپ ها را ری استور کنید همین طور نحوه دانلود کردن درایور ها از اینترنت تا اگر به سی دی راه انداز دسترسی نداشتید یا شاید از درایور نسخه پشتیبان نداشتید باز هم بتوانید سخت افزار را به سیستم عامل بشناسانید. فهرست مطالبمقدمه نصب درایورها با سی دی راه انداز نصب نرم افزار driver genius رجیستر کردن نرم افزار driver genius گرفتن نسخه پشتیبان از درایورها نصب درایورها با چند کلیک دانلود درایورها از اینترنت توسط نرم افزار driver genius

more_vert با این توصیه ها واقعا می توانید پس انداز کنید

ادامه مطلب

closeبا این توصیه ها واقعا می توانید پس انداز کنید

حالا که قلک سبزرنگم، جای خود را به حساب بانکی داده است، می توانم بهترین روش ها را برای پس انداز به کار ببریم و در عین حال، آسیبی به کیفیت زندگی ام نزنم. رازهای پس انداز من اینها هستند. من درآمد متوسطی دارم که هر ماه باید بخشی از آن را به بیمه بازنشستگی ام اختصاص دهم. علاوه بر این، هر سه ماه هم سفری به خارج از کشور دارم. وضعیت مالی من همیشه همین طور بوده است و می توانم بگویم که تکنیک های پس اندازی که به کار می برم به من اجازه می دهند که از پس مخارج زندگی ام بر آیم. حالا می خواهم این تکنیک ها را به شما یاد دهم. توصیه های واقعی برای پس انداز کردن من دوستانی دارم که سه برابر حقوق بیشتری نسبت به من می گیرند، اما مشکلات خیلی بیشتری برای پس انداز دارند. فرق من و آنها در چیست؟ تمرین! وقتی که نوجوان بودم، قلک سبزرنگی داشتم که سکه ها و پول های خرد را در آن می ریختم. آن سکه ها راز بزرگ زندگی من بودند. فرآیند پس انداز را هیجان انگیز کنید پس انداز کردن برای من همیشه جذابیت زیادی داشت که دلیل آن، ماهیت مخفیانه و رازآلود پس انداز بود. هر بار که دوستانم پول شان را صرف خرید وسایل غیر ضروری می کردند، از خودم می پرسیدم آنها چطور می توانند پولی را که به رحمت به دست آورده اند، خرج چیزهای بیهوده کنند. از جایی شنیده بودم که همیشه 10 درصد درآمدم را در حسابی جداگانه بگذارم یا در بیمه بازنشستگی سرمایه گذاری کنم و هرگز به سراغ آن پول نروم. این توصیه را در پیش گرفتم و متوجه شدم که وقتی آن پول از پیش چشمم دور می شود، نیاز به آن هم پیدا نخواهم کرد و از طرف دیگر، قوت قلبی بابت آن سرمایه ام خواهم داشت. همیشه خرید از حراجی به صرفه نیست همه عاشق معامله های خوب هستند. اما من روش خودم را در پیش می گیرم؛ صبر و زمان بندی. آگهی های تبلیغاتی زیادی در گوشه و کنار می بینم، اما به خودم می گویم که برای خرید باید صبر کنم تا محصول فوق العاده ای را بخرم. اینکه چیزی حراج خورده است، دلیل نمی شود که حتما ارزش پول تان را داشته باشد. برخی از باکیفیت ترین لباس ها و کفش هایی را که در کمدم هست، با قیمتی کمتر از قیمت یک قهوه لاته خریده ام؛ باور کنید! کارهای خدماتی را با قیمت کمتری انجام دهید من همیشه عاشق رسیدگی به موهایم بودم، اما از کی تا حالا این طور شده است که برای کوتاه کردن مو باید این قدر پول بدهیم؟! اصلا نمی توانم خودم را قانع کنم تا پول خرید یک هفته خواروبار منزل را بدهم و موهایم را کوتاه کنم. این طور شد که تصمیم گرفتم به آرایشگاه هایی بروم که کارآموز و نیاز به مدل رایگان دارند. این طور آرایشگاه ها را که به دنبال مدل رایگان هستند در هر شهر بزرگی می توانید پیدا کنید. ساده بگویم، می توانید به یکی از بهترین آرایشگاه ها بروید و به ازای مبلغی بسیار کم، خدمات عالی دریافت کنید. خود را وادار به خرج کردن نکنید من خیلی دیر متوجه این موضوع شدم. در جوانی همیشه رویدادهایی مثل جشن های تولد، مهمانی ها و دورهمی ها در کافه و رستوران رخ می دهند که پول تان را مانند یک جاروبرقی می بلعند! خیلی ساده ممکن است گرفتار این رویدادها شوید. اگر هر بار که یکی از دوستانم مرا به کافه دعوت می کرد پاسخ مثبت می دادم، دیگر نمی توانستم با نوشتن این مقاله در مورد پس انداز کردن پول، توجه شما را به خود جلب کنم. البته در موقعیت های خاص هیچ وقت دعوت کسی را رد نمی کردم، اما وقتی که «نه» گفتن را تمرین کردم، توانستم زمان بیشتری برای مطالعه، دیدن برنامه های دلخواه یا از همه بهتر، خواب، پیدا کنم! و در عین حال پولم را هم پس انداز می کردم. تکلیف تان را با خودتان مشخص کنید من کارت های اعتباری مختلفی دارم اما سعی می کنم با استفاده از ابزاری حواسم به همه حساب هایم باشد. همچنین در ابتدای ماه، میزان مخارج را پیش بینی می کنم تا در صورت نیاز، با احتیاط بیشتری پول خرج کنم. وقتی به خوبی آگاه باشید که پول تان را صرف چه چیزهایی می کنید، پس انداز کردن ساده تر، قابل کنترل تر و خوشبینانه تر خواهد شد. از همه مهم تر این است که چنین رفتاری، به پس اندازی قابل توجه در آینده خواهد انجامید. بخشی از فرآیند پس انداز را باید با آزمایش و خطا پیش ببرید و بخش دیگر آن را با مطالعه و افزایش سواد مالی تان بهبود ببخشید. البته توصیه های زیادی در این زمینه وجود دارد که همه آنها کاربردی و عملی نیستند. باید ببینید چه روشی برای شما کارساز است. من نیز دقیقا همین کار را کردم. منبع: مجله پنجره خلاقیت

more_vert کتاب رهبری در سطح برتر

ادامه مطلب

closeکتاب رهبری در سطح برتر

کتاب رهبری در سطح برتر اثر کن بلانچارد با ارائه‌ی تعریف جدیدی از رهبری، به موضوع کارآمدی سازمانی و رهبری در سطح برتر می‌پردازد. این کتاب با شعار «قدرت و ظرفیت بالقوه‌ی افراد و سازمان‌ها را برای فضیلت عالی‌تر شکوفا سازید» و ارائه‌ی ارزش‌های عملکردی اخلاق، روابط، موفقیت و یادگیری، افراد را به رهبری در سطح برتر ترغیب می‌کند. کن بلانچارد (Kenneth Blanchard) نویسنده و کارشناس مدیریت اهل ایالات متحده است. او تاکنون بیش از ۶۰ کتاب نگاشته که بیشتر آن‌ها با حضور نویسندگانی دیگر بوده است. موفق‌ترین کتاب او با عنوان مدیر یک دقیقه‌ای بیش از ۱۳میلیون جلد فروش داشته و به زبان‌های زیادی ترجمه شده است. کن بلانچارد دربارۀ دلیل نگارش این کتاب می‌گوید: نگارش این کتاب به دلایل متعدد صورت می‌گیرد. نخست این که، رؤیای ما این است که روزی برسد که همه شخصی را که در سطح برتر، رهبری می‌کند، بازشناسند؛ رهبران «خود - خدمتگزار» تنها به گذشته تعلق داشته باشند و رهبری در تمام دنیا از کسانی تشکیل شده باشد که مانند رابرت گرین لیف بگویند: «نخست خدمت کنید و سپس رهبری.» ما به نوشتن این کتاب روی آورده‌ایم تا رویایمان را تحقق بخشیم. در ثانی، دیدگاه کن بلانچارد کامپنیز بر رهبری در سطحی برتر متمرکز شده است. این نوع رهبری با یک دیدگاه شروع می‌شود. من و جسی استونر کتابی نوشته‌ایم تحت عنوان با تمام نیرو به جلو! که به قدرت چشم‌انداز می‌پردازد. از نظر ما، یک چشم‌انداز برانگیزاننده به شما می‌گوید که «شما که هستید» (مقصود شما)، «به کجا می‌روید» (تصور ترجیحی شما از آینده)، و «چه چیز سفر شما را هدایت می‌کند» (ارزش‌های شما). قصد کن بلانچارد کامپنیز کمک به افراد و سازمان‌ها به منظور رهبری در سطح برتر است. شعار تبلیغی ما، تعریف جدید ما را از رهبری می‌رساند: «قدرت و ظرفیت بالقوه‌ی افراد و سازمان‌ها را برای فضیلت عالی تر شکوفا سازید.» در بخشی از کتاب رهبری در سطح برتر (Leading at a higher level) می‌خوانیم: تحقیقات به روشنی، تأثیر خارق‌العاده‌ی یک چشم‌انداز مشترک یا مکتب بنیادین را در عملکرد مالی بلند مدت نشان می‌دهد. کالینز و پورانز با تحقیقاتی که ترتیب دادند دریافتند سود سهام افزوده‌ی سازمان‌های دارای عملکرد برتر (HPO)، شش‌ برابر شرکت‌های «موفق» و پانزده برابر بازار معمولی است که بیش از پنجاه سال قدمت داشته باشد! به همین دلیل، اگر می‌خواهید امتیازات سازمان‌های دارای عملکرد برتر (HPO)، سازمان خود را بهبود بخشید و به هدف برسید، چشم‌انداز، بستر آغاز است. تحقیقات، نشان داده، زمان و از همه مهم‌تر مشخصه‌ی ذاتی رهبران بزرگ در بسیج کارکنان در جهت نیل به یک چشم‌انداز مشترک، توانمندی این رهبران محسوب می‌شود. اگر رهبری در خدمت یک چشم‌انداز مشترک قرار نگیرد، می‌تواند به نوع «خود خدمتگزار» تبدیل شود. در این‌ صورت رهبران گمان می‌کنند که کارکنانشان آن جا هستند تا به جای این‌که به مشتریان خدمت کنند، در خدمت آن‌ها باشند. سازمان‌هایی که در آن رهبران، انرژی‌شان را به‌ جای این‌که بر اهداف و مقصد بزرگ‌تر سازمان متمرکز کنند بر بازشناخت، قدرت و موقعیت معطوف می‌دارند، به بوروکراسی‌های خود خدمتگزار تبدیل می‌شوند. نتایج چنین رفتارهایی به‌تازگی در اِنرون، وُرلدکام و دیگر شرکت‌ها به‌خوبی مشهود است. همین‌که رهبر، چشم‌انداز مشترک را تبیین و برای همه روشن کرد، می‌تواند بر خدمتگزاری تمرکز کند و در برابر نیازهای مردم پاسخگو باشد؛ چون این را درک کرده که نقش رهبری از میان برداشتن موانع و کمک به مردم برای رسیدن به آن چشم‌انداز مشترک است. بزرگ‌ترین رهبران، دیگران را از طریق ائتلاف در مورد یک چشم‌انداز مشترک بسیج می‌کنند. گاهی رهبران این کار را در ابتدا انجام نمی‌دهند، ولی بزرگ‌ترین‌ها، سرانجام این کار را می‌کنند. فهرست مطالبمقدمهرهبری در سطحی برتربخش اول: بینش خود را بر مبنای هدف و چشم‌انداز درست قرار دهیدفصل 1: آیا سازمان شما عملکرد برتر دارد؟فصل 2: قدرت چشم‌اندازبخش دوم: با مشتریانتان درست رفتار کنیدفصل 3: خدمت به مشتریان در سطح برتربخش سوم: با کارکنانتان درست رفتار کنیدفصل 4: کلید، توانمندسازی استفصل 5: رهبری موقعیتیفصل 6: خودرهبریفصل 7: مشارکت در عملکردفصل 8: مهارت‌های ضروری برای مشارکت در عملکرد: مدیر یک‌دقیقه‌ایفصل 9: رهبری موقعیتی تیمفصل 10: رهبری سازمانیفصل 11: راهبردهای مدیریتِ تغییربخش چهارم: نوع درست رهبری را پیشه کنیدفصل 12: رهبری خدمتگزارانهفصل 13: تعیین دیدگاه‌های رهبری شما

more_vert مقاله ارزیابی وضعیت اقتصادی ایران در سند چشم‌انداز

ادامه مطلب

closeمقاله ارزیابی وضعیت اقتصادی ایران در سند چشم‌انداز

مقاله علمی و پژوهشی " ارزیابی وضعیت اقتصادی ایران در سند چشم‌انداز" مقاله ای است در 29 صفحه و با 11 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اقتصاد و الگو سازی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  اهداف اقتصادی؛ سند چشم انداز؛ شاخص ترکیبی اقتصادی پرداخته شده است چکیده مقاله سند چشم‌انداز بیست‌ساله کشور در سال 1384 ه.ش با هدف دستیابی ایران به کشوری توسعه‌یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فن‌آوری در بین کشورهای آسیای جنوب غربی ابلاغ گردید. با گذشت بیش از دوازده سال از ابلاغ این سند، در مقاله حاضر سعی گردید ارزیابی از وضعیت اهداف کلان اقتصادی سند بعمل آمده و جایگاه کشور در بین رقبای اصلی منطقه مشخص گردد. بدین منظور با بهره‌گیری از روش فاصله از مرجع، شاخص ترکیبی وضعیت اقتصادی کشور در سند چشم‌انداز برای چهار مقطع 2000، 2005، 2010 و 2015 محاسبه شد. نتایج بدست آمده از شاخص ترکیبی اقتصادی نشان می‌دهد وضعیت ایران در بین کشورهای منتخب طی دوره 2000 تا 2015 میلادی پیشرفتی نداشته، بطوریکه میانگین رتبه وضعیت اقتصادی کشور در بین رقبای منطقه‌ای در سال 2015 رتبه پنجم بوده است. درضمن، در سال 2000 و 2005 (شروع چشم‌انداز) رتبه ایران در بین کشورهای منتخب بترتیب رتبه چهارم و پنجم منطقه بوده، با این حال در مقطع 2010 رتبه کشور به جایگاه ششم تنزل کرده و مجدداً درمقطع 2015 رتبه ایران به جایگاه پنجم ارتقاء یافته است. عنوان مقاله [English] Evaluating the Economic Condition of Iran in Comparison with “Twenty-Year Vision Document” چکیده [English] In 2005, Iran outlined its goals in economic, science and technology for the next twenty years -The Twenty-Year Vision Document- a working plan to raise the country's ranking to that of the first in the region. After twelve years from setting of the vision document, in this article an attempt has done for evaluation of main macro-economic objectives, economic condition, and also to determine Iran's status between the seven greatest rival countries in the region in the six indices by Constructing Composite Indicators. The result of the composite economic indicator reveals that even though in 2005, Iran ranked fifth between the selected countries, this status has depreciation and slipped one place down and stand in sixth rank in 2010, but again has attempted to rise in rank to fifth place at 2015. کلیدواژه‌ها [English] Economic Objectives, Vision Document, Composite Economic Indicator دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .