جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert مقاله علمی و پژوهشی رسانه ، دین و نمایش مناسک دینی در رسانه ها

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی رسانه ، دین و نمایش مناسک دینی در رسانه ها

مقاله علمی و پژوهشی" رسانه ، دین و نمایش مناسک دینی در رسانه ها " مقاله ای است در 20 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به رسانه ، دین و نمایش مناسک دینی در رسانه ها ، دیدگاه ابزار گرایانه، مطبوعات دینی ، محتوای دینی ، انواع مناسک ، ذات گرایی رسانه ای و دیدگاه ذات گرایانه اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی الگوی مطلوب برنامه های دینی تلویزیون

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی الگوی مطلوب برنامه های دینی تلویزیون

مقاله علمی و پژوهشی" الگوی مطلوب برنامه های دینی تلویزیون " مقاله ای است در 22 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به الگوی مطلوب برنامه های دینی تلویزیون ، برنامه دینی ، صنعت رسانه ، رسانه دینی ، دیدگاه ابزار گرایانه ، دیدگاه ذات گرایانه و نظریه همگرا اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert نرم افزار موتور رندر واقع گرایانه Indigo Renderer

ادامه مطلب

closeنرم افزار موتور رندر واقع گرایانه Indigo Renderer

 نرم افزار Indigo Renderer v4.0.4 ،موتور رندر واقع گرایانه  موتور رندر واقع گرایانه Indigo Renderer نرم افزار Indigo Renderer v4.0.4 امکاناتی را جهت رندر نمودن تصاویر سه بعدی به صورت کاملاً واقع گرایانه و شبیه سازی فیزیک نور برای ساخت مدل‌های پیشرفته می‌باشد. با کمک این نرم افزار کارهایی از قبیل شبیه سازی دوربین فیزیکی حرفه ای و پیشرفته، شبیه سازی شرایط نوری پیچیده از طریق جابجایی و … را می‌توان انجام داد. Indigo Renderer قادر به تولید یک تصویر سه بعدی بسیار واقعی برای رسیدن به تجسم‌های واقع گرایانه در کارهای معماری، طراحی و مدل سازی می‌باشد.

more_vert مقاله ویژگی‌ها و شرایط پیامبر از دیدگاه ابن‌سینا و قاضی عضد ایجی

ادامه مطلب

closeمقاله ویژگی‌ها و شرایط پیامبر از دیدگاه ابن‌سینا و قاضی عضد ایجی

مقاله علمی و پژوهشی " ویژگی‌ها و شرایط پیامبر از دیدگاه ابن‌سینا و قاضی عضد ایجی" مقاله ای است در 13 صفحه و با 15 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اندیشه نوین دینی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  رسالت، نبوت، وحی، ویژگی‌های نبی، ابن‌سینا، قاضی عضد ایجی پرداخته شده است چکیده مقاله ابن‌سینا در قامت حکیمی مشائی و با رویکردی عقل‌گرایانه، سه ویژگی را در نبی شرط دانسته و بر آنها استدلال نموده است. از سوی دیگر، قاضی عضد ایجی در کسوت یک الهی‌دان اشعری، ضمن انتقاد از مواضع حکما، پرداختی نص‌گرایانه به مسئله داشته، برگزیده شدن پیامبر را مشروط به هیچ شرطی نمی‌داند. تقابل این دو دیدگاه، ضعف‌های هر دو را به‌خوبی می‌نمایاند و در عین حال نشان می‌دهد که دیدگاه ابن‌سینا صلابت بیشتری دارد. این مقاله که در چارچوب کلام تطبیقی جای می‌گیرد، به مقایسه دیدگاه‌های ابن‌سینا و قاضی عضد ایجی در موضوع ویژگی‌ها و شرایط پیامبر، با روشی تحلیلی پرداخته و درصدد پاسخ به این پرسش برآمده است که تبیین کدام‌یک از این دو متفکر از ویژگی‌های پیامبر، معقول‌تر است و کدام‌یک با اشکالات کمتری مواجه است. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله سویه‌های فایده‌گرایانه‌ی عرفی در اصول فقه سنی

ادامه مطلب

closeمقاله سویه‌های فایده‌گرایانه‌ی عرفی در اصول فقه سنی

مقاله علمی و پژوهشی " سویه‌های فایده‌گرایانه‌ی عرفی در اصول فقه سنی" مقاله ای است در 20 صفحه و با 39 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد پژوهشهای اخلاقی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث قیاس، استصلاح، استحسان، مصلحت، اصحاب رای و حدیث، فایده‌گرایی، قاعده ذرایع، عرفی شدن  پرداخته شده است چکیده مقاله نظریه‌ی حقوقی اهل سنت از نزاع اصحاب رای و اصحاب حدیث تا به امروز مسیری طولانی را پیموده است؛ اصحاب رای متهم بودند که نظام عقل‌گرایانه‌ای را در استنباط حکم شرعی حاکم ساخته‌اند و به دنبال تخریج مناطات احکام در فرآیند قیاس هستند. این پژوهش ضمن تایید این ادعا، رویکرد اصحاب حدیث را که پس از آن در قالب فقه مالکی و فقه حنفی ساماندهی شدند نیز بر اساس مدلی فایده‌گرایانه می‌داند که در مقام استنباط حکم شرعی به مصالح احکام توجه دارند و آن را قابل کشف می‌دانند. این پژوهش در جستجوی سویه‌های فایده‌گرایانه‌ی عرفی در اصول فقه سنی است و نشان می‌دهد که چگونه فایده‌گرایی با اشکال متفاوت، سراسر منظومه‌ی معرفت دینی سنیان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نظام استنباط در همه‌ی مذاهب سنی با عنصر مصلحت به مثابه‌ی اصلی فایده‌گرایانه پیوندی وثیق دارد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert نرم افزار کشیدن نقاشی Escape Motions Rebelle

ادامه مطلب

close نرم افزار کشیدن نقاشی Escape Motions Rebelle

 نرم افزار کشیدن نقاشی - Escape Motions Rebelle v3.0.5 x64 Rebelle نرم افزاری برای کشیدن نقاشی های آبرنگی و اکریلیک می باشد که با کمک ابزارهای متنوع رنگ آمیزی آن می توانید رنگ‌ها را به شیوه‌ای واقع‌گرایانه با یکدیگر ترکیب نموده و آثار هنری خارق العاده ای را خلق نمایید. این نرم افزار قدرتمند و جذاب، بر اساس شبیه‌سازی‌های تجربی یکی از نقاشان مشهور طراحی و ساخته شده است که با تکیه بر تکنیک های نقاشی، قادر به خلق طرح های واقع گرایانه و منحصربفرد برای شما خواهد بود. علاوه بر نقاشی های آبرنگ، اکریلیک و جوهر، مجموعه ابزار های موجود در این نرم افزار به شما در کشیدن نقاشی هایی با مداد رنگی، پاستل و مارکر هم کمک می کند. Rebelle ابزاری مناسب برای تمام افرادیست که می‌خواهند از جدیدترین فن‌آوری های نقاشی دیجیتال استفاده کنند. قابلیت های کلیدی نرم افزار Rebelle:- رسم نقاشی های جذاب- ابزارهای خلاقانه و استفاده از تکنیک های واقع گرایانه در رسم- امکان رسم انواع نقاشی های آبرنگ، اکریلیک، جوهر، مداد، پاستل، مارکر- امکان کم و زیاد کردن میزان فشار قلم در نقاط مختلف- ترکیب رنگ منحصر به فرد- 10 نوع پریست از مدل های کاغذ و بوم- مجموعه های رنگی از پیش تعریف شده توسط کاربر- Drag & Drop کردن تصویر از پوشه یا وبسایت- ایمپورت و اکسپورت فایل های PNG، JPG، TIF، BMP و REB- انتشار و به اشتراک گذاری آثار هنری- رابط کاربری بصری قابل تنظیم- حالت نمایش تمام صفحه- و ...

more_vert کتاب آموزش حرفه ای مدیریت هارد دیسک

ادامه مطلب

closeکتاب آموزش حرفه ای مدیریت هارد دیسک

در این کتاب از نرم‌افزارهای زیر استفاده شده است:Acronis True Image 2015 18.0.6055Acronis Disk Director 12.0.3223مباحثی که می‌بایست در پایان کار با این آموزش فرا بگیرید:آشنایی با مفاهیم مدیریت دیسک سختانجام تمامی کارهای مدیریتی در خصوص یک دیسک سخت مانند: مدیریت پارتیشن‌هاتهیه پشتیبان از اطلاعات به صورت کاملا اصولی و حرفه‌ایتهیه پشتیبان از درایو نصب ویندوز به بهترین شکلو... فهرست مطالبمقدمه کتابAcronis Disk Directorمقدمهمفاهیمآشنایی با محیط برنامهابزار Create Volumeابزار Resize Volumeابزار Move Volumeابزار Copy Volumeابزار Merge Volumeابزار Split Volumeابزار Add Mirrorابزار Change Labelابزار Change Letterابزار Mark As Active/Make Not Activeابزار Convert To Logical/ Convert To Primaryابزار Change Partition Typeابزار Formatابزار Delete Volumeابزار Change Cluster Sizeابزار Hide/Unhideابزار Browse Filesابزار Checkابزار Defragmentابزار Edit Volumeابزار Acronis Recovery Expertابزار Acronis Bootable Media BuilderAcronis True Imageمقدمهآشنایی با محیط برنامهقسمت Backupقسمت Toolsنحوه تهیه پشتیبان از درایو ویندوز

more_vert مقاله مقایسه تحلیلی تأویل از دیدگاه ملاصدرا و قاضی عبدالجبار همدانی

ادامه مطلب

closeمقاله مقایسه تحلیلی تأویل از دیدگاه ملاصدرا و قاضی عبدالجبار همدانی

مقاله علمی و پژوهشی " مقایسه تحلیلی تأویل از دیدگاه ملاصدرا و قاضی عبدالجبار همدانی" مقاله ای است در 16 صفحه و با 19 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اندیشه نوین دینی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  تأویل، عقل، وجودشناسی، ملاصدرا، قاضی عبدالجبار همدانی پرداخته شده است چکیده مقاله به استناد آیات و روایات، تأویل راهی برای دستیابی به حقایق متن مقدس و عبور از ظواهر الفاظ برای نیل به حقایق آیات است. در این عرصه، هر یک از فرقه‌های اسلامی به بحث و تدقیق در این زمینه پرداخته و به‌گونه‌ای به ارائه تأویل صحیح همت گماشته‌اند. نوشتار حاضر به بررسی تأویل از دیدگاه دو دانشمند نام‌آور از فرقه‌های اسلامی عقل‌گرا (شیعه و معتزله)، یعنی ملاصدرا و قاضی عبدالجبار همدانی می‌پردازد. صدرالمتألهین به‌تناسبت دیدگاه وجودشناسانه و به‌مدد نظام عقلانی ـ شهودی خود، میان مراتب حقیقت و عقل انسانی تناظر برقرار نموده، براساس این تناظر سعی در ادراک حقایق آیات براساس اصل موازنه میان معقول و محسوس دارد. این در حالی است که قاضی از منظر زبان‌شناسانه، تأویل آیات را منحصر در مدالیل زبانی دانسته، سعی می‌کند آن را صرفاً براساس عقل استدلالی تببیین ‌نماید. بررسی نوع نگاه به مسئله تأویل از حیث مبدأ ورود به بحث، بدنه اصلی و پیامدهای آن در دو دیدگاه یادشده، دو جلوه متفاوت از دیدگاه‌های عقل‌گرایانه را در عالم اسلام ترسیم می‌کند که در این نوشتار به آن پرداخته خواهد شد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert نرم افزار ساخت تکسچر Allegorithmic Substance Designer

ادامه مطلب

closeنرم افزار ساخت تکسچر Allegorithmic Substance Designer

 نرم افزار ساخت تکسچر - Allegorithmic Substance Designer v2017.2.3 Build 889 x64 جعبه ابزار تکسچر Texture تصاویر کوچکی هستند که می توانید طرح خود را با آن ها کاغذ دیواری کنید. Substance Designer نرم افزاریست که در ساخت انواع Texture با اشکال و طرح های مختلف به شما کمک می کند و شما فقط و فقط با زدن چند کلیک می توانید زیبا ترین Texture را طراحی نمایید. در صورتی که نیازمند ساخت texture های واقع گرایانه هستید و یا مشغول ساخت بازی های رایانه ای و نرم افزارهای شبیه ساز سه بعدی می باشید Substance Designer می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد. البته بااین نرم افزار می توان بافت چوب، آجر و ... را نیز ساخت.

more_vert نرم افزار طراحی و ساخت کاراکترهای سه بعدی متحرک و انیمیشن Smith Micro Poser Pro

ادامه مطلب

closeنرم افزار طراحی و ساخت کاراکترهای سه بعدی متحرک و انیمیشن Smith Micro Poser Pro

نرم افزار طراحی و ساخت کاراکترهای سه بعدی متحرک و انیمیشن - Smith Micro Poser Pro v11.1.0.34764 x64 نرم افزار طراحی و ساخت کاراکترهای سه بعدی متحرک و انیمیشن می توان گفت استفاده از نرم افزار Poser Pro، سریع ترین راه برای تیم های حرفه ای و افرادی است که به صورت تخصصی در زمینه پروژه های انیمیشنی و طراحی و ساخت کاراکترهای سه بعدی متحرک و از پیش تنظیم شده، فعالیت دارند. این نرم افزار دارای کتابخانه ای با حجم حدود 3 گیگابایت، شامل محتویات مختلفی از جمله کاراکترهای از پیش طراحی شده و ابزارهای قدرتمند طراحی است تا کاربران به راحتی قادر به صرفه جویی در منابع و زمان انجام پروژه باشند. Poser Pro با فراهم کردن یک سیستم بر پایه گره ها بهترین نرم افزار برای ویرایش عناصر، موهای داینامیک، البسه داینامیک و ابزار مختلف برای ساخت مورف می باشد. در واقع این نرم افزار امکان نمایش انیمیشن ها واقع گرایانه در یک ویدئو را برای شما فراهم می کند و طرح بدن و استایل آن در خروجی نهایی بسیار واقعی خواهد بود. قابلیت های کلیدی نرم افزار Poser Pro:- رابط کاربری پیشرفته به همراه ابزارهای حرفه ای و کاراکترهای آماده- ساخت لباس های پویا مبتنی بر رشته های مو- شامل پلاگین های PoserFusion hosting- طراحی قدم زدن و حرکت های چهره هنگام صحبت کردن- بهینه شده برای سیستم های چند هسته ای 32bit و 64bit- کاهش زمان رندر کردن صحنه ها ، پس زمینه و ..- پشتیبانی از OpenGL و استفاده از تمامی قدرت کارت گرافیک- پشتیبانی از خروجی HDRI- تصحیح گاما و تخصیص مقادیر آن برای تکسچرها و عکس های خروجی- تصحیح فیزیکی نور به منظور ایجاد نورهای واقع گرایانه در تصویر نهایی- بازدهی بالا برای سازندگان بازی، هنرمندان دیجیتال، نقاشان حرفه ای، سازنده های انیمیشن- ریگ کردن نقشه های سنگین- انتقال خودکار نقشه های سنگین- گروه بندی عناصر- دسته بندی تمامی صحنه های در کتابخانه نرم افزار- پشتیبانی از چندین انتخاب و Drag & Drop- ساخت موهای کاملا واقع گرایانه- کش کردن تکسچرهای از پیش رندر شده- تصحیح گاملا و رندرینگ خطی- پشتیبانی از Python 2.7- پشتیبانی بهتر از COLLADA- سایه زن زیر سطحی و متفرق (SSS) برای ساخت افکت های نوری پراکنده در عناصر نیم شفاف- FastScattering برای ساخت افکت های فسفری- رندر لایه های PSD برای بهینه سازی ترکیب ها

more_vert دنیا و آمادگی برای مرگ از دیدگاه امیرالمومنین علیه السلام

ادامه مطلب

closeدنیا و آمادگی برای مرگ از دیدگاه امیرالمومنین علیه السلام

چکیده در خصوص هدف آفرینش انسان حداقل دو دیدگاه می‌تواند وجود داشته باشد. یکی اینکه انسان هدفی جز شرکت در مسابقۀ گردآوری مال، دستیابی به مقامات بالای اجتماعی، و به دست گرفتن قدرت ندارد و در این راه می­تواند تمامی ارزشها و اصول انسانی را نادیده بگیرد؛ گویی جاودانه خواهد زیست و مرگ هیچگاه بر او چیره نخواهد شد. دیدگاه دیگر، دیدگاه الهی ـ دینی است که نقطۀ مقابل دیدگاه اول به شمار می‌رود. مقالۀ حاضر می­کوشد با تمرکز بر سخنان امیرالمؤمنین علیه السلام دیدگاه دوم و مشخصه‌های آن را با سبکی ادبی تبیین کند.

more_vert مقاله شرط برائت از عیب در معاملات؛ از انکارِ مصلحت گرایانه تا باورِ اخلاق مدارانه در ترازوی مذاهب

ادامه مطلب

closeمقاله شرط برائت از عیب در معاملات؛ از انکارِ مصلحت گرایانه تا باورِ اخلاق مدارانه در ترازوی مذاهب

مقاله علمی و پژوهشی " شرط برائت از عیب در معاملات؛ از انکارِ مصلحت¬گرایانه تا باورِ اخلاق مدارانه در ترازوی مذاهب " مقاله ای است در 16 صفحه و با 47 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد پژوهشهای اخلاقی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث خیار عیب، شرط برائت، کالای معیوب فقه مقارن پرداخته شده است چکیده مقاله خیار عیب یکی از انواع خیارات است که در فقه مورد لحاظ و بررسی قرار گرفته است، در پژوهش پیش روی پس از تمهیداتی درباره ی تعریف خیار، عیب موجب خیار و مشروعیت خیار عیب ، به اشتراط شرط برائت از عیوب در فقه مذاهب مختلف اسلامی پرداخته شده است و دیدگاه های مختلف در مکاتب مختلف فقهی بررسی شده است. درباره ی ماهیت برائت از عیوب میان فقها اختلاف نظر است، در حالی که برخی هم¬چون شافعی آن را ابرا و در حکم تملیک می-داند، برخی دیگر هم¬چون مرغینانی آن را اسقاط حق تعبیر می کند. به طور کلی فقهای مذاهب مختلف را در مورد اشتراط شرط برائت، می¬توان به دو دسته¬ی باورمندان و ناباوران تقسیم نمود، باورمندان که فقه حنفی و امامیه سردمدار آن هستند با استناد به نصوص و شرطِ اخلاقیِ «المومنون عند شروطهم» و نیاز مردمان برائتِ بایع را از عیوب موجب برائتِش می دانند و ناباوران که اکثر مکاتب فقهی یعنی شافعی و مالکی و حنبلی را تشکیل میدهند، با استدلال به اقتضای عقد و مصلحتِ خریدار، برائت بایع را از عیوب، موجب تبرئه ی وی نمی دانند. البته ناباوران با استناد به روایاتی در این باره قائل به استثنائاتی شده اند، در این پژوهش، ضمن بررسی استدلالات دو طرف و نیز بررسی استثنائاتِ مورد ادعای ناباوران، به این نتیجه خواهیم رسید که هیچ گریزی و گزیری از باور به اشتراط شرط مزبور وجود ندارد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله بازسازی نظریه ابن‌سینا درباره معنای زندگی

ادامه مطلب

closeمقاله بازسازی نظریه ابن‌سینا درباره معنای زندگی

مقاله علمی و پژوهشی " بازسازی نظریه ابن‌سینا درباره معنای زندگی" مقاله ای است در 14 صفحه و با 20 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اندیشه نوین دینی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  ابن‌سینا، معنای زندگی، مؤلفه‌های زندگی معنادار پرداخته شده است چکیده مقاله این مقاله با روشی تحلیلی به مسئله معنای زندگی در فلسفه ابن‌سینا توجه کرده است. یافته‌های این مقاله نشان می‌دهد که دیدگاه ابن‌سینا در معنای زندگی نظریه‌ای فرا طبیعت‌گرایانه است. ارکان این نظریه اعتقاد به وجود خداوند و زندگی پس از مرگ است. بنابر این رویکرد، معنای معنای زندگی، از سنخ هدف است و مراد از آن، هدف انسان از زندگی خویش است به گونه‌ای که در راستای هدف خداوند از خلقت انسان باشد. زندگی هر انسان هنگامی معنادار خواهد بود که انسان تلاش مستمر و صادقانه‌ای داشته باشد تا مایه تقرب و تشبه هر چه بیشتر او به حقیقت یگانه‌ای باشد که در راس تمام هستی است. رسیدن به زندگی معنادار مستلزم تعیین هدف یا اهداف عالی و اساسی در زندگی، تلاش مستمر جهت کسب معرفت، عشق، اخلاق و در نهایت رسیدن به موفقیت بزرگ یا جاودانگی است. سعادت، لذت و خیر سه مفهوم مورد نیاز در بازسازی دیدگاه ابن‌سینا به شمار می‌آیند. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert نقش قرآن در پایه گذاری علم لغت

ادامه مطلب

closeنقش قرآن در پایه گذاری علم لغت

از جمله مسائلی که در بحث اثرگذاری قرآن بر پیدایش علوم ادبی مطرح است، بحث تاثیر قرآن در پیدایش علم لغت است. در این خصوص، دو دیدگاه مشخص بیان شده است؛ دیدگاه اول آن است که مایه همه مطالعات واژه شناختی، بی تردید قرآن است، و دیدگاه دوم، قائل است که به هیچ وجه نمی توان پذیرفت که آن همه قواعد دقیق و تعریفات روشن و سنجیده که در مباحث لغوی آثار خلیل و مانند او وجود دارد، بدون داشتن هیچ گونه سابقه و سر مشق قبلی، به این درجه از کمال رسیده باشد. طبق این دیدگاه، مسلمانان در چگونگی تدوین لغت نامه ها، از ملل دیگر تقلید کرده و از آنان اثر پذیرفته اند. بررسی دلایل هر دیدگاه، نشان خواهد داد که دلایل گروه دوم، برای اثبات مدعا قانع کننده نیست و مطالعه تاریخی آثار اولیه علم لغت، حاکی از آن است که اولین مباحث لغت شناسی، با واژگان قرآن آغاز گردیده و عامل اصلی در پیدایش این علم، ضرورت فهم قرآن بوده است

more_vert نرم افزار اضافه کردن فیلتر های حرفه ای به عکس Luminar Flex

ادامه مطلب

closeنرم افزار اضافه کردن فیلتر های حرفه ای به عکس Luminar Flex

نرم افزار اضافه کردن فیلتر های حرفه ای به عکس - Luminar Flex v1.0.0.2822 x64 نرم افزار اضافه کردن فیلتر های حرفه ای به عکس Luminar Flex نرم افزاری برای ویرایش و زیباسازی تصاویر با اضافه کردن فیلتر های متنوع می باشد که می تواند به عنوان یک پلاگین در برنامه فتوشاپ نیز مورد استفاده قرار گیرد. این نرم افزار شامل مجموعه ای گسترده از فیلتر ها و ابزار های مورد نیاز برای عکاسان می باشد و با آنالیز و بررسی عکس ها، رنگ، جزئیات، تن و عمق را به صورت خودکار بهبود می بخشد و دیگر نیازی به اعمال ده ها تنظیم و گزینه به صورت دستی نخواهید داشت. یکی از جلوه های ویژه ای که می توان با استفاده از این نرم افزار ایجاد کرد، اعمال فیلتری می باشد که نور را از میان درختان و اطراف کوه ها به گونه ای طبیعی و واقع گرایانه عبور می دهد. نورهای حجمی را برای ایجاد پرتوهای زیبا از نور در تصاویر خود می توانید اضافه کنید. Luminar Flex عناصر موجود در تصویر را به صورت هوشمندانه شناسایی نموده و آن ها را تا حد امکان طبیعی تر و زیباتر نمایش می دهد. قابلیت های کلیدی نرم افزار Luminar Flex:- اعمال جلوه های هنری و فیلترهای خلاق منحصر به فرد- ارائه بیش از 50 فیلتر و ابزار ویرایشی متنوع- تنظیم و بهینه سازی خودکار تصاویر- تشخیص و بهبود جلوه های نمایش آسمان در تصاویر، به صورت خودکار- تشخیص خودکار گیاهان سبز و شاخ و برگ درختان و زنده تر و طبیعی تر نشان دادن آن ها- قابل استفاده به عنوان پلاگین فتوشاپ

more_vert نرم افزار پردازش تصویر Pinnacle Imaging 32 Float

ادامه مطلب

closeنرم افزار پردازش تصویر Pinnacle Imaging 32 Float

 نرم افزار پردازش تصویر - Pinnacle Imaging 32 Float v3.5.0 Build 13773 x64 نرم افزار پردازش تصویر 32 Float از مجموعه پلاگین های کمپانی Pinnacle Imaging برای پردازش و بهبود کیفیت تصاویر HDR در فتوشاپ می باشد و مناسب عکاسان و سایر کسانی است که می خواهند عکس های دیجیتالی خود را تبدیل به تصاویری حرفه ای و با کیفیت بالا کنند. 32 Float در تنظیم میزان نور، کنتراست و رنگ تصاویر با حفظ کیفیت و حالت 32 بیتی آن ها کمک می کند و بر پایه الگو های رنگی RGB عمل می کند. با استفاده از این محصول می توانید تصاویری شفاف با وضوح بالا و واقع گرایانه بدست آورید. تصاویری که فاقد هرگونه هاله، آبجکت های روح مانند و اعوجاج رنگی باشند. قابلیت های کلیدی نرم افزار 32 Float:- ابزار های ویرایشی- امکان ترکیب تصاویر به صورت دستی و اتوماتیک- افزودن افکت های تصویری مختلف- تنظیم خودکار رنگ، نور و کنتراست- ایجاد tone mapping جدید و دلخواه- و ...

more_vert مقاله تحلیل و بررسی علم‌گرایی در اندیشه روشنفکری دینی: مطالعه موردی یکی از روشنفکران ایران معاصر

ادامه مطلب

closeمقاله تحلیل و بررسی علم‌گرایی در اندیشه روشنفکری دینی: مطالعه موردی یکی از روشنفکران ایران معاصر

مقاله علمی و پژوهشی " تحلیل و بررسی علم‌گرایی در اندیشه روشنفکری دینی: مطالعه موردی یکی از روشنفکران ایران معاصر" مقاله ای است در 20 صفحه و با 27 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اندیشه نوین دینی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  مهدی بازرگان، اندیشه دینی، علم‌گرایی، پوزیتیویسم پرداخته شده است چکیده مقاله با پیدایش نهضت علمی و پیشرفت علوم تجربی، چالش‌های فراوانی میان علم و دین به وجود آمد و دیدگاه‌های گوناگونی در این‌ باره پدیدار گشت. علی‌رغم سایر دیدگاه‌ها، اندیشه برخی افراد در رابطه علم و دین از برجستگی ویژه‌ای در میان روشنفکران دینی برخوردار است. برخی از روشنفکران با استفاده از یافته‌های علوم تجربی، تلاش در توجیه علمی آموزه‌های دینی داشته و بر این باورند که علم و دین دارای دستاوردهای مشابهی هستند. پژوهش پیش رو با رویکرد تحلیل محتوای کیفی، به دنبال آن است با نگاهی دقیق، به مطالعه موردی بنیان فکری علم‌گرایانه مهندس بازرگان بپردازد. یافته‌های تحقیق نمایانگر آن است که این نحله از نواندیشان دینی به جهت تأکید مفرط در بهره‌گیری از آموزه‌های پوزیتیویستی، مبانی دین را به محاق می‌برند و در نهایت در وادی سکولاریسم، به دین حداقلی بسنده می‌نمایند.   دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله بررسی تطبیقی ابعاد انگیزش اخلاقی در اندیشة علامه‌طباطبایی و فینیس

ادامه مطلب

closeمقاله بررسی تطبیقی ابعاد انگیزش اخلاقی در اندیشة علامه‌طباطبایی و فینیس

مقاله علمی و پژوهشی " بررسی تطبیقی ابعاد انگیزش اخلاقی در اندیشة علامه‌طباطبایی و فینیس " مقاله ای است در 23 صفحه و با 23 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اخلاق وحیانی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  انگیزش اخلاقی؛ دلیل عمل؛ درون‎گروی؛ برون‎گروی؛ علامه‌طباطبایی؛ فینیس پرداخته شده است چکیده مقاله ماهیت عامل انگیزش اخلاقی، درونی یا برونی بودن و خودمحور یا غیرخودمحور بودنِ آن، ازجمله ابعاد بحث انگیزش اخلاقی در حوزۀ روان‌شناسی اخلاق هستند. جان‎فینیس، اندیشمند مسیحی معاصر، با تکیه بر ظرفیت‎ها و قوای طبیعی انسان و با رهیافتی درون‌گرایانه، ریشۀ انگیزۀ اخلاقی را در داشته‎های طبیعیِ فاعل اخلاقی جست‌وجو می‌کند و آن را غیرخودمحور جلوه می‎دهد. علامه‌طباطبایی نیز با رهیافتی غیرخودمحورانه بر ظرفیت‎های طبیعی انسان تأکید و تحقق انگیزۀ اخلاقی را در بستر ترکیبی از امیال طبیعی و عقلانیت انسان تبیین کرده است. بررسی اندیشۀ این‌دو در بُعد روان‌شناسی اخلاق نشان می‎دهد این‌دو دیدگاه در رهیافت درون‌گرایانه و برون‎گرایانه و تبیین فرایند ایجاد انگیزۀ اخلاقی با یکدیگر متفاوت هستند؛ علاوه‌براین، در تبیین عامل اصلیِ انگیزش نیز با یکدیگر متفاوت‌اند؛ زیرا در نگرش فینیس انگیزه تنها درصورتی اخلاقی خواهد بود که در راستای خیرهای پایه باشد؛ اما علامه عنصر اصلی را در تبدیل شدن انگیزه به انگیزۀ اخلاقی، رضایت الهی می‎داند. این مقاله تلاش می‌کند با روش تحلیلی، اندیشۀ این‌دو را دربارۀ ابعاد انگیزش اخلاقی بازسنجی و مقایسه کند. عنوان مقاله [English] Allameh Tabataba'i and Finiss on Moral Motivations: A Comparative Study چکیده [English] In the psychology of ethics, there is a question concerning the true nature of moral motivations; are they internal or external motivations, are they self-controlled or not? The contemporary Christian scholar, John Finiss, claims with an internalistic approach that moral motivations come from our natural capabilities and faculties, so that they cannot be self-controlled. Allameh Tabataba'i also emphasizes on the human capabilities in the context of moral motivations, with a similar internalistic approach, but he explains the realization of moral motivations as a result of the combination of the natural desires and rationality. However, there is differences between their approaches to internalism and externalism and their explanations of moral motivations in the psychology of ethics. Furthermore, they determine different things as the main factor in moral motivation. Finiss regards a motivation as moral only when it is towards the basic goods; Allameh Tabataba'i considers moral motivations as ones that are in keeping with the Divine consent. In this paper, the thoughts of these two thinkers on the moral motivations are studied comparatively by an analytical methodology. کلیدواژه‌ها [English] Moral Motivations, Morale of Action, Internalism, Externalism, Allameh Tabataba'I, Finiss دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert کتاب تربیت شهروندی

ادامه مطلب

closeکتاب تربیت شهروندی

کتاب تربیت شهروندی نوشته مجتبی دهدار، امیر حمزه ملازیی و عبدالله عالی شیرمرد، سعی در بررسی ریشه‌ای تربیت شهروندی از جنبه‌های مختلف دارد. در دو دهه گذشته، یک تجدید نظر بنیادی در مورد مفهوم شهروندی و آنچه در جوامع مختلف دنیا در ارتباط با آن وجود دارد، انجام گرفته است. چیزی که کسب وقوع چنین تجدید نظری گردیده است، تأثیر تغییر سریع جوامع مدرن به لحاظ زندگی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و همچنین نیاز به واکنش دانش‌آموزان نسبت به آن تغییرات است. این تغییر، تأثیر مهمی روی ماهیت ارتباطات در جامعه مدرن، در سطوح بین فردی، درون فردی، گروه‌های جامعه، ایالات و نواحی، ملل، مناطق و بلوک‌های اقتصادی و سیاسی داشته است. شهروندی در چنین شرایطی موفق بوده است. شهروندی اگر چه خود نیز در مسیر تغییرها، تغییر کرده است، اما به طور کل، تجربه ارزشمندی است. این تجربه موفق، با اثبات ارزشمندی خود، جریانات تعلیم و تربیتی را به خود معطوف کرده است. تعلیم و تربیت شهروندی یک مفهوم چالش بر انگیز است که با ایدئولوژی‌های مختلف و انتظارات تجویزی همراه است، به این دلیل با اصطلاحات دیگر مانند تربیت ملی‌ گرایانه، تعلیم و تربیت اجتماعی و سواد سیاسی به کار برده می‌شود. تربیت شهروندی به آن بخش از فعالیت‌های تربیتی اطلاق می‌شود که در اشکال رسمی و غیر رسمی، افراد یک جامعه را برای عضویت در جامعه سیاسی آماده می‌کند. در چشم انداز ملی، فلسفه اصلی تربیت شهروندی دستیابی به مقاصدی چون وفاداری به ملت، افزایش دانش و آگاهی افراد از تاریخ و ساختار موسسات سیاسی، ایجاد نگرش مثبت نسبت به قدرت و اقتدار سیاسی، تسلیم شدن در مقابل قانون و هنجارهای اجتماعی، اعتقاد به ارزش‌های بنیادین جامعه نظیر تساوی، برابری، علاقه، مشارکت سیاسی و مهارت در تجزیه و تحلیل ارتباطات سیاسی است. تعلیم و تربیت شهروندی مفهومی چالش برانگیز است که با ایدئولوژی‌های مختلف و انتظارات تجویزی همراه است، به این دلیل با اصطلاحات دیگر مانند تعلیم و تربیت سیاسی، تعلیم تربیت اخلاقی، تعلیم تربیت مدنی، تعلیم تربیت ملی گرایانه، تعلیم و تربیت اجتماعی و سواد سیاسی به کار برده می‌شود. تربیت شهروندی با عناصر و مولفه‌هایی نظیر دانش شهروندی، مهارت‌های شهروندی، نگرش شهروندی، مسئولیت پذیری، تفکر منطقی، احترام به حقوق فردی، مشارکت سیاسی و اقتصادی، حفظ هویت و فرهنگ ملی، اهتمام در توسعه منابع ملی، تلاش برای خودکفایی، کار بست دستاوردهای علمی و تکنولوژیکی در حل مسایل جاری و غیره در ارتباط است. در بخشی از کتاب تربیت شهروندی می‌خوانید: از منظری دیگر، شهروندان خود افرادی هستند که فعالانه در امور مدنی و زندگی اجتماعی جامعه در سطح محلی و ملی مشارکت می‌کنند. این نوع شهروند را شهروند مشارکت‌جو می‌نامند. این دیدگاه بر آماده‌سازی دانش‌آموزان برای مشارکت در امور جمعی و جامعه، تأکید می‌کند. برنامه‌های آموزشی نیز به منظور افزایش میزان مشارکت دانش‌آموزان به گونه‌ای طراحی می‌شوند تا دانش‌آموزان یاد بگیرند، چگونه در قبال دولت و نهادهای دیگر عمل کنند. چنان چه بخواهیم از یک منظر مقایسه‌ای به تحلیل شهروند شخصا مسئول و مشارکتی بپردازیم، باید بگوییم که شهروند شخصا مسئول تلاش می‌کند به افراد نیازمند کمک کند، به طور مثال، برای افرادی که در اثنای سیل و یا زلزله و هر بلای دیگر نیاز به کمک دارند مواد غذایی و پوشاک و... اهدا کند، اما شهروند مشارکت جو تلاش می‌کند تا فرآیند انتقال لوازم مورد نیاز افراد نیازمند را که از طریق شهروند شخصا مسئول ارائه شده است سازماندهی نماید. طرفداران شهروندی مشارکت‌جو استدلال می‌کنند که مشارکت مدنی فراتر از مشکلات با فرصت خاص در جامعه می‌باشد. شهروند مشارکت‌جو همچنین ارتباطات، ادارکات مشترک، اعتماد و تعهدات جمعی را توسعه می‌دهد. این دیدگاه نیز شبیه به دیدگاه بنجامین باربر در مورد دموکراسی قوی و محکم می‌باشد و تصور وسیعی را نسبت به جو سیاسی ارائه می‌دهد. جوی که در آن شهروندان از طریق رقابت کردن در بستری از علاقمندی‌ها با همدیگر به طور اشتراکی زندگی می‌کنند، ابعاد شهروند مشارکتی با دیدگاه‌های دیوئی مطابقت دارد. دیوئی دیدگاه دموکراسی به عنوان شیوه‌ای برای زندگی را پیشنهاد کرده است و بر مشارکت در امور جمعی تأکید می‌کند.

more_vert نرم افزار طراحی مدل های گرافیکی سه بعدی Adobe Dimension

ادامه مطلب

closeنرم افزار طراحی مدل های گرافیکی سه بعدی Adobe Dimension

نرم افزار طراحی مدل های گرافیکی سه بعدی با جزئیات کامل - Adobe Dimension CC 2019 v2.2.1 x64 نرم افزار Adobe Dimension CC محصولی دیگر از کمپانی مورد علاقه ی طراحان و گرافیست های خلاق یعنی ادوبی است که با این هدف ارائه شده که کار طراحان را در ایجاد تصاویر سه بعدی با کیفیت فتورئالیسم (photorealistic) آسان تر کند. در این سبک موضوعات به‌طور کاملاً وفادارانه به واقعیت و با جزییات دقیق نمایش داده می ‌شوند. این نرم افزار با ترکیب گرافیک های دو بعدی و سه بعدی، ساخت تصاویر و گرافیک های انتزاعی، تصویر های محصولات و همچنین بصری کردن صحنه های واقعی را میسر کرده است. Adobe Dimension CC برای افرادی که خواهان به نمایش درآوردن مدل‌ها و تصاویر خود با جلوه‌ای واقع‌ گرایانه و هنری هستند، انتخاب مناسبی است تا بتوانند مدل‌ ها و اشیای دلخواه خود را با جزئیاتی بالا طراحی نموده و آن‌ها را در قالب‌های واقع‌گرایانه به نمایش بگذارید. به کمک این برنامه، شما می‌ توانید تصاویر ایستا و رندرهای کامپیوتری را با یکدیگر ترکیب کنید و با استفاده از آن، جلوه‌هایی کاملاً واقعی و بسیار زیبا را تحویل بگیرید. به گفته کمپانی ادوبی، فعالان در عرصه تبلیغات و مدل سازی 3 بعدی، بیشترین کاربران این برنامه خواهند بود. قابلیت های کلیدی نرم افزار Adobe Dimension CC: - طراحی حرفه‌ای انواع گرافیک های 3 بعدی با نمایش کامل جزئیات- طراحی دقیق تصاویر محصولات به صورت وکتور مدل های سه بعدی- طراحی پرسپکتیو و بررسی تمام ابعاد، جنبه ها و جزئیات مصول طراحی شده- امکان Drag&drop تصاویر پس زمینه از Adobe Photoshop CC و مدل های سه بعدی از Adobe Stock (بدون اینکه ابعاد مدل از بین بروند)- توانایی خلق تصاویر دیجیتالی منحصر به فرد با افکت های سه بعدی واقع گرایانه (Photorealistic)- ویژگی Automated image matching برای تطبیق خودکار تصاویر (تنظیم خودکار نور، روشنایی، دوربین، پرسپکتیو و ...)- پشتیبانی رندرهای چندین لایه PSD- رابط کاربری، ابزارها و کلید های میانبر آشنا، مشابه دیگر محصولات Adobe Creative Cloud نظیر Photoshop CC و Illustrator CC- پیش نمایش رندرینگ بلادرنگ- رندرینگ فتورئالیستیک V-Ray- و ...