جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert بنر و پوستر سال جهش تولید

ادامه مطلب

closeبنر و پوستر سال جهش تولید

مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سال 99 فرمودند : سال گذشته گفتیم «رونق تولید»، امسال بنده عرض میکنم «جهش تولید»؛ امسال سالِ جهشِ تولید است. این شد شعار امسال؛ کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاء‌الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود بیاورد. البتّه این احتیاج به برنامه‌ریزی دارد؛ سازمان برنامه به نحوی، مجلس شورا و مرکز تحقیقاتش به نحوی، قوه‌ی قضائیّه به نحوی -قوه‌ی قضائیّه هم نقش دارد- مجموعه‌های دانش‌بنیان به نحوی. مجموعه‌های جوان و مبتکر بحمدالله در کشور زیادند و بنده در طول امسال -سال ۹۸- و سال قبل، با تعدادی از اینها نشست‌های بسیار خوب و مفیدی داشتم، آنها را از نزدیک دیدم، حرفهایشان را از نزدیک شنفتم؛ جوانهای علاقه‌مند به کار و پای کار و پُر‌امید و پُر‌نیرو و پُر‌انگیزه و پُر استعداد و ابتکار. اینها بحمدالله هستند؛ اینها باید همه در برنامه‌ریزی‌ها شرکت کنند و این کار با برنامه‌ریزی ان‌شاء‌الله پیش برود. در همین راستا بانک مقالات ایران پوستر و نماد سال جهش تولید را به همه علاقمندان تقدیم می کند:

more_vert کتاب آموزش مشاغل درآمدزا با کمترین سرمایه

ادامه مطلب

closeکتاب آموزش مشاغل درآمدزا با کمترین سرمایه

ورمی کمپوست، درآمد زایی از گونه ای کرم خاکی شاید در ابتدا با شنیدن این فرصت شغلی درآمدزا خنده بر لبهای شما بنشیند. و با خود بگویید...!! کرم درست است، یکی از پر درآمد ترین و فرصت های شغلی، در سال گذشته در عرصه کشاورزی ایران، تولید و راه اندازی فارم های کود ورمی کمپوست بوده این کرم با فعالیتهای زیستی خود کارهایی می کند که نتیجه ی آن تولید کود ورمی کمپوست است. با تولید کود بیولوژیک ورمی کمپوست در مسیر کشاورزی پایدار و تولید محصولات سالم و ارگانیک پیش خواهیم رفت و هدیه ای را به طبیعت و نسلهای بعد ارزانی خواهیم کرد. فرایند تولید کود بیولوژیک ورمی کمپوست به ذاته کار راحتی است و درآمد زایی بالایی دارد که توجیه اقتصادی آن را برای یک واحد کوچک و خانگی وحتی واحدهای یزرگ صنعتی در ادامه توضیح خواهیم داد.فهرست مطالب ورمی کمپوست، درآمد زایی از گونه ای کرم خاکیورﻣﻲ ﻛﻤﭙﻮﺳﺖ ﭼﻴﺴﺖ؟ﺳﺎﻳﺮ ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺟﺎﻧﺒﻲ ﻓﺮاﻳﻨﺪ ﺗﻮﻟﻴﺪ ورﻣﻲ ﻛﻤﭙﻮﺳﺖتوجیه اجرای طرح ورمی کمپوستکرم ورمی کمپوست و آینده ای روشنروش های تولید ورمی کمپوستسلامت محصولات غذایی با ورمی کمپوستروشهای جمع آوری کرم ورمی کومپوست از طبیعتشناسایی کرم خاکیسیکل زندگی و بیولوژی تولید مثلپرورش با مواد عالی مختلفآزمایشهای تهیه بستر مناسب برای کرم ورمی کومپوستفرآوری کرم خاکیچای کمپوستآفات کرم خاکیساخت جعبه تولید ورمی کمپوستمقدار خوراک دهی به کرم ها (نرخ بار گذاری)مواد مناسب برای تولید ورمی کمپوستمناسب ترین گونه کرم خاکی برای تولید ورمی کمپوستبرداشت ورمی کمپوست برای واحد های کوچکبرخی نبایدها درباره ورمی کمپوستمعرفی ظرفیتهای اقتصادی تولید ورمی کومپوست

more_vert دفترچه سئوالات آزمون دکترای مامائی و بیماری های تولید مثل دام سال 1396

ادامه مطلب

closeدفترچه سئوالات آزمون دکترای مامائی و بیماری های تولید مثل دام سال 1396

دفترچه آزمون دکترای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در رشته مامائی و بیماری های تولید مثل دام سال 1396 در این دفترچه 90 سئوال در زمینه مامایی، بیماری‌های تولید مثل و اورام پستان، فیزیولوژی آندوکریتولوژی تولید مثل، اصول انتخاب و تلقیح مصنوعی ارائه شده است دفترچه سئوالات این آزمون برای علاقمندان دوره های دکترا و فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد ارائه گردیده است

more_vert دانشگاه آزاد برترین دانشگاه خاورمیانه در تولید علم

ادامه مطلب

closeدانشگاه آزاد برترین دانشگاه خاورمیانه در تولید علم

 دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین ویرایش پایگاه طلایه داران علم کلاریویت آنالاتیکس در دی سال ۹۸ (۹ ژانویه سال ۲۰۲۰)، از نظر تعداد مستندات علمی رتبه برتر را در میان دانشگاه های خاورمیانه کسب کرد. به گزارش روز سه شنبه دانشگاه آزاد، بر اساس آخرین ویرایش این پایگاه، ایران با ۳۰۷۶۵۶ تولید علمی در صدر کشورهای خاورمیانه قرار دارد. ترکیه با ۲۹۲۶۷۷ تولید علمی در رده دوم، عربستان با ۱۱۵۰۹۵ تولید علمی در رده چهارم و مصر با ۱۰۳۱۵۰ تولید علمی در رده پنجم قرار دارند. بر اساس آخرین ویرایش پایگاه طلایه داران علم، ۶۳۹۴ دانشگاه و موسسه آموزشی، پژوهشی از نظر مستندات علمی و مقالات برتر و استنادات دریافتی مورد بررسی قرار گرفتند. ۵۳ دانشگاه و مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی از ایران در این ویرایش به عنوان دانشگاه های برتر فهرست شده اند. از کشور ترکیه ۱۰۶ دانشگاه، از کشور عربستان سعودی ۱۷ دانشگاه و از مصر ۲۴ دانشگاه در این فهرست حضور دارند.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی آسیب شناسی سیاست گذاری تولید محتوای فضای مجازی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی آسیب شناسی سیاست گذاری تولید محتوای فضای مجازی

مقاله علمی و پژوهشی" آسیب شناسی سیاست گذاری تولید محتوای فضای مجازی " مقاله ای است که در 25  صفحه در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت دولتی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به آسیب شناسی سیاست گذاری تولید محتوای فضای مجازی، مدیریت تولید محتوا ، تولید محتوا محتوای رسانه ای، چالش فضای مجازی و فضای مجازی اشاره شده است. محتوای این مقاله دانشگاهی می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert تولید ماسکی که ویروس‌ها را از بین می‌برد

ادامه مطلب

closeتولید ماسکی که ویروس‌ها را از بین می‌برد

 یک شرکت در جمهوری چک، ماسکی را تولید کرده است که حاوی نانوالیاف و نانوذرات اکسید مس است، نانوالیاف موجب به‌دام افتادن ذرات ویروس و نانوذرات اکسیدمس موجب از بین رفتن آن‌ها می‌شود. به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت رسپیلون (Respilon) با استفاده از نانوالیاف، ماسک صورت تولید می‌کند که قادر به از بین بردن ویروس کرونا است. این شرکت که در شهر برنو در جمهوری چک واقع است، برای تولید این ماسک‌ها از ترکیب نانوالیاف و نانوذرات اکسید مس استفاده می‌کند. ماسک‌های صورت معمولا برای جلوگیری از گسترش عوامل بیماری‌زا استفاده می‌شوند، اما این شرکت ماسکی تولید کرده که قادر است ویروس‌ها را به دام انداخته و از بین ببرد. در این محصول از نانوالیاف استفاده شده که مانع از ورود پاتوژن‌ها در ماسک می‌شود، در کنار نانوالیاف، از یک لایه نانوذرات اکسید مس نیز استفاده می‌شود که بسیار فعال بوده و می‌تواند ویروس‌ها از جمله ویروس کرونا را از بین ببرد. رومن زیما، از مدیران شرکت رسپیلون گفت: به لطف استفاده از نانوالیاف و نانوذرات اکسید مس، این ماسک‌ می‌تواند برای مقابله با ویروس کرونا استفاده شود، این ماسک در حال حاضر در موسسه‌های دولتی و بیمارستان‌ها استفاده می‌شود. وی بیان کرد: تولید این ماسک از اواخر ماه آوریل شروع و در حال حاضر وارد بازار شده است. این شرکت ماسک‌ها را در دو مدل مختلف ارائه می‌دهد، ماسک‌ها را می‌توان تا ۲۴ ساعت مورد استفاده قرار داد، اما استفاده مستمر از آن توصیه نمی‌شود، اگر یک تا سه ساعت در روز از این ماسک استفاده شود، تا یک هفته می‌توان آن را مورد استفاده قرار داد. در حال حاضر، جمهوری چک با کمبود ماسک استاندارد روبرو است، زندانیان در جمهوری چک برای تولید ماسک به کار گرفته شده‌اند.

more_vert تولید نانوسلولز از شکر و باکتری با کاربرد در حوزه پزشکی

ادامه مطلب

closeتولید نانوسلولز از شکر و باکتری با کاربرد در حوزه پزشکی

گروهی از محققان یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از شکر و باکتری توانستند نانوسلولزهای زیست سازگار با کاربرد در حوزه پزشکی تولید کنند. به گزارش ایسنا، معمولا نانوسلولز از پسماندهای کشاورزی تولید می‌شود و یکی از شرکت‌های فناوری در راستای کمک به حل مشکل پسماندها و تولید ماده‌ای با ارزش‌افزوده بالا، فناوری را ارائه کرده است که در آن از نوعی باکتری برای تبدیل مواد قندی به نانوسلولز استفاده شده و این محققان در این پروژه موفق به تولید نانوسلولز با استفاده از باکتری‌ شدند. امین رضایی، مجری این طرح با بیان اینکه این فناوری در حال حاضر به صورت پایلوت پیاده‌سازی شده است، گفت: این نانوسلولزها کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف دارند و تمرکز ما در این طرح استفاده از این مواد در محصولات حوزه پزشکی است. در این راستا در مرحله اول به دنبال استفاده از این نوع نانوسلولزها برای تولید زخم‌پوش و ماسک آرایشی بهداشتی هستیم. وی با بیان اینکه ما به دنبال سرمایه‌گذار به منظور تولید انبوه نانوسلولز با این روش هستیم، خاطر نشان کرد: به دنبال کسب مجوزهای لازم برای تولید این محصولات از نانوسلولز هستیم و به محض طی مراحل اداری و اخذ مجوزها، تولید و عرضه این محصولات را آغاز خواهیم کرد. رضایی به شرح دلایل تمرکز این شرکت روی توسعه فناوری تولید نانوسلولز با استفاده از باکتری اشاره کرد و یادآور شد: دو سال قبل برای یک کار پژوهشی در دانشگاه نیاز به نوع خاصی از نانوسلولز داشتیم اما موفق به خرید آن نشدیم، بنابراین تلاش کردیم آن را سنتز کنیم. پس از بررسی روش‌های سنتز و ایجاد شرایط اولیه، باکتری موردنیاز برای این فرآیند را تهیه کرده و سنتز نانوسلولز انجام شد. در این روش باکتری‌ها می‌توانند مواد قند از نوع گلوکز یا ساکاروز را به نانوسلولز تبدیل کنند. این محقق ماده اولیه نانو سلولز تولید شده را "شکر" دانست و افزود: در فاز توسعه‌ای این طرح به دنبال استفاده از ملاس چغندر به عنوان ماده اولیه هستیم. برخی قندها نظیر قند میوه برای این فرآیند مناسب نیست اما پسماندها یا ترکیباتی که حاوی ساکاروز باشند را می‌توان در این فرآیند مورد استفاده قرار داد. وی مزیت این روش را ارزان بودن منبع تامین نیتروژن نسبت به سایر روش‌ها ذکر کرد و گفت: همچنین این روش قابلیت تولید انبوه را دارد.

more_vert معرفی برترین شرکت‌های فناوری نانو

ادامه مطلب

closeمعرفی برترین شرکت‌های فناوری نانو

 ایرنا- ۱۳ شرکت فعال در زمینه فناوری نانو در چهاردهمین دوره برترین شرکت‌های فناوری نانو معرفی و تقدیر شدند. چهاردهمین دوره جشنواره برترین شرکت‌های فناوری نانو امروز چهارشنبه با حضور سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در دومین روز از برگزاری مجمع اقتصاد فناوری نانو برگزار شد.در این جشنواره شرکت‌ها در سه سطح "صنعتی"، "فناور" و "صادراتی" که بالاترین امتیاز را در شاخص‌های تعین شده کسب کرده بودند، تقدیر شدند.ستاد نانو هر سال در قالب جشنواره برترین شرکت های فناور نانو به ارزیابی و رتبه بندی دستاوردهای شرکت‌های فعال در حوزه نانو می‌پردازد که امسال از بین ۲۸ شرکت، از ۳ شرکت فناور، ۳شرکت صنعتی و ۷شرکت صادراتی تقدیر کرد.در بخش برترین شرکت‌های صنعتی از شرکت تولیدی و صنعتی گوهر فام با تولید رنگ و پوشش‌های صنعتی، شرکت گروه صنعتی شفیق با تولید ورق فومیزه پی وی سی،گروه صنعتی یاران ساختار آذر با تولید انواع نخ، پارچه و گونی و کیسه‌های سیمان تولید پلی پروپیلن با اهدای لوح تقدیر شد.در بخش برترین شرکت‌های فناور، شرکت صنایع لاستیک فراپیشتاز هونام تولید کننده انواع قطعات لاستیکی، شرکت گسترش فناوری خوارزمی فعال در زمینه تولید انواع جاذب‌ها و کاتالیست‌های صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی، شرکت نانو فناوران خاور تولید کننده فیلترهای صنعتی با فناوری نانو در ایران، به عنوان شرکت‌های برتر معرفی شدند.در بخش شرکت‌های برتر صادراتی از ۷ شرکت پلاستیک کاران فاران فعال در زمینه تولید کیسه‌های نانو کامپوزیت مقاوم شده، تولید پوشاک نانو مهیار زنجان اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال با استفاده از نانو ذرات نقره در ایران، شرکت پیام آوران نانو فناوری فردا نگر فعال در زمینه فرآیندهای فناوری نانو و اصلاح محصولات نانو، گروه صنعتی شیشه کاوه فلوت فعال در زمینه تولید انواع شیشه پوشش دار با خواص کنترل نوری و کنترل کننده انرژی، شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران یکی از مراکز تولید عینک‌های آفتابی نانویی و دوربین‌های دید در شب جاده‌ای، شرکت نساجی فرخ سپهر کاشان تولید کننده انواع نخ پلی استر آنتی باکتریال در نساجی و تولید فرش‌های آنتی باکتریال و شرکت نانو دارو پژوهان پردیس تولیدکننده داروها نوین در زمینه درمان سرطان در چهاردهمین دوره برترین‌های فناوری نانو تقدیر شدند.جشنواره فناوری نانو که تا کنون ۱۳ دوره آن برگزار شده است، تلاش دارد تا از بنگاه ها و شرکت های فعال نانو به عنوان نقش آفرینان اصلی اقتصاد نانو و بر اساس میزان تاثیرگذاری آن‌ها بر اقتصاد این حوزه از فناوری تقدیر کند.

more_vert کتاب ساده‌سازی به زبان ساده در تولید محتوای آموزشی

ادامه مطلب

closeکتاب ساده‌سازی به زبان ساده در تولید محتوای آموزشی

در کتاب ساده‌سازی به زبان ساده در تولید محتوای آموزشی، تکنیک‌های علمی‌ کاربردی برای ساده آموزش دادن توسط محمد حسین اسلامی بیان شده است، که می‌توانید از این تکنیک‌ها در تدریس، نوشتن کتاب و هر محتوای دیگری، استفاده کنید تا قدمی برای ساده‌تر کردن مطالب آموزشی‌تان بردارید. نکته مهم در تولید محتوا ساده‌گویی و قابل فهم بودن آن است. ساده‌گویی اصلا کار آسانی نیست و نیاز به تخصص دارد ولی در کتاب ساده‌سازی به زبان ساده در تولید محتوای آموزشی سعی بر آن شده است که ساده‌سازی را با بیانی روان بنویسیم. در این جامعه‌ای که تقریبا سرعت حرف اول را می‌زند، سرعت در پخت غذا (فست فود)، سرعت ارسال پیام (شبکه‌‌های اجتماعی)، سرعت در مطالعه (تندخوانی)، سرعت اینترنت و ده‌ها نمونه دیگر مصرف کننده محتوای آموزشی سرعت در فهم مطالب را از تولیدکننده انتظار دارد. این مسئله با ساده‌سازی محتوا قابل حل است. حالا شمای تولید کننده ممکن است: - معلمی باشید که در مدارس سطوح ابتدایی آموزش می‌دهید.- نویسنده‌ای که کتاب‌های آموزشی می‌نویسید.- کارگردان فیلم‌های آموزشی باشید.- تولید کننده انیمیشن‌های آموزشی باشید.- استاد فوق تخصص دانشگاه یا حوزه علمیه باشید.- و یا شخصی باشید که می‌خواهد یک نکته به دیگری بیاموزد. در هر صورت شاگرد شما، خواننده کتابتان، بیننده فیلم و انیمیشن‌های شما و خلاصه مخاطبتان از شما انتظار دارد که راحت‌تر مطالب را بفهمد، ساده‌تر این مطالب را هضم کند و آسان‌تر به آن‌ها عمل نماید. فهرست مطالببخش صفرم: مقدمهبخش اول: تولید محتوا و ساده‌سازیبخش دوم: ضرورت ساده‌سازیبخش سوم: تکنیک‌های ساده‌سازیبخش چهارم: ابزارک‌های ساده‌سازیبخش پنجم: ادبیات ساده‌سازی

more_vert مقاله علمی و پژوهشی ایران در مسیر تولید ثروت دیجیتال

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی ایران در مسیر تولید ثروت دیجیتال

مقاله علمی و پژوهشی" ایران در مسیر تولید ثروت دیجیتال " مقاله ای است در 16 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به ایران در مسیر تولید ثروت دیجیتال ، ثروت دیجیتالی ، تولید محتوا ، فضای سایبر ، شبکه اجتماعی ، مایملک دیجیتالی ، فضای مجازی ، محتوای فضای مجازی ، جامعه اطلاعاتی ایران و محتوای الکترونیکی اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله تحلیل کارایی و بهره‌وری کل عوامل تولید واحدهای پرورش ماهی قزل‌آلا در استان فارس

ادامه مطلب

closeمقاله تحلیل کارایی و بهره‌وری کل عوامل تولید واحدهای پرورش ماهی قزل‌آلا در استان فارس

مقاله علمی و پژوهشی " تحلیل کارایی و بهره‌وری کل عوامل تولید واحدهای پرورش ماهی قزل‌آلا در استان فارس " مقاله ای است در 24 صفحه و با 32 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث کارایی، بهره‌وری کل عوامل، تولید، قزل‌آلا، استان فارس پرداخته شده است چکیده مقاله استان فارس از پتانسیل بالایی برای پرورش ماهی سردابی و بویژه قزل‌آلا برخوردار است. این مطالعه با هدف تحلیل شرایط تولید واحدهای انفرادی پرورش ماهی قزل‌آلا در استان فارس صورت گرفت. برای این منظور از مفاهیم تابع تولید، کارایی و بهره‌وری کل عوامل تولید استفاده شد. مفاهیم فوق با استفاده از داده‌های 56 واحد فعال طی دوره (1387-1382) ارزیابی شد. یافته‌های تابع تولید نشان دادند که بازده نسبت به مقیاس واحدها طی دوره یاد شده ثابت بوده است و غذا مهم‌ترین عامل مؤثر بر تولید واحدها می‌باشد. میانگین کارایی‌های فنی، تخصیصی و مقیاس تحت فرض بازده متغیر نسبت به مقیاس به ترتیب 963/0، 622/0 و 984/0 به دست آمد. نتایج نشان داد بیش از  واحدها دارای بازده صعودی نسبت به مقیاس هستند. همچنین، مشخص گردید که بهره‌وری کل عوامل تولید واحدها در دوره منتخب بیش از 16 درصد رشد یافته که تنها از طریق رشد تکنولوژی بوده است و هر دو جز کارایی فنی شامل کارایی فنی خالص و کارایی مقیاس در این دوره کاهش یافته است. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert کتاب شروع برنامه نویسی با ++C از دریچه تولید بازی های کامپیوتری

ادامه مطلب

closeکتاب شروع برنامه نویسی با ++C از دریچه تولید بازی های کامپیوتری

اگر آماده اید که به دنیای برنامه نویسی بازی ها قدم بگذارید، شروع برنامه نویسی با ++C از دریچه تولید بازی های کامپیوتری، نقطه شروع سفر شما خواهد بود که پایه ای محکم از زبان برنامه نویسی بازی مخصوص حرفه ای ها را فراهم کرده است. بعد از آموزش هر یک از مفاهیم برنامه نویسی، یک بازی کوچک تولید خواهید کرد که مهارت های جدیدی را که کسب کرده اید، به کار گیری می کند. خودتان را برای تسلط بر مفاهیم پایه برنامه نویسی بازی ها به وسیله ++C آماده کنید. موضوعاتی مثل: مفاهیم بنیادی ++C کتابخانه استاندارد مخصوص بازی ها تولید اعداد تصادفی به منظور اضافه کردن خصوصیت غیرقابل پیش بینی بودن به بازی ها برنامه نویسی شئ گرا حلقه بازی این کتاب با ارائه مقدمه ای کامل و مدرن به ++C؛ شامل هر چیزی است که برای آموزش اصول ++C و پایه برنامه نویسی بازی، مورد نیاز است. فهرست مطالبمقدمه فصل 1 : انواع داده؛ متغییرها و استاندارد ورودی - خروجی فصل 2 : درستی، دستورات شاخه ای و حلقه بازی فصل 3 : حلقه for، رشته های متنی و آرایه ها فصل 4 : کتابخانه الگوی استاندارد فصل 5 : توابع فصل 6 : ارجاع فصل 7 : اشاره گر ها فصل 8 : کلاس ها فصل 9 :کلاس های پیشرفته و حافظه دینامیک فصل 10 : وراثت و چند ریختی ضمیمه الف : تولید اولین برنامه ++C ضمیمه ب : حق تقدم اپراتورهای ++C ضمیمه ج : کلمات کلیدی ضمیمه د : جدول کدهای ASCII ضمیمه م : Escape Sequences

more_vert نرم افزار ساخت و تبدیل فایل های پی دی اف ABBYY PDF Transformer Pro

ادامه مطلب

closeنرم افزار ساخت و تبدیل فایل های پی دی اف ABBYY PDF Transformer Pro

نرم افزار ساخت و تبدیل فایل های پی دی اف با ABBYY PDF Transformer Pro 2.0 ایجاد و ویرایش فایل های PDF بسیاری از اوقات هنگام جستجو مقالات یا موضوعات خاصی در فضای اینترنت با فایل های PDF مواجه می شویم به جرات می توان بیان نمود که اکثر مقالات و مجلات و کتب منتشر شده در فضای اینترنت به همین فرمت منتشر می شوند. لذا از دو جهت نیاز به نرم افزار های مرتبط با فایل های PDF احساس می شود یکی جهت ساخت این گونه فایل ها برای انتشار بر روی وب و دیگری نیاز ویرایش این گونه فایل ها جهت استفاده از آنها می باشد. نرم افزار PDF Tranformer نرم افزار بسیار قدرتمند جهت کار با فایل های PDF می باشد. با کمک این نرم افزار شما به راحتی قادر به ایجاد و ویرایش فایل های PDF می باشید. قابلیت های نرم افزار ABBY PDF Tranformer Pro:- ابزار تولید و تبدیل فایل های PDF در محیطی با کاربری بسیار راحت- قابلیت تبدیل فایل های PDF به Microsoft Word, Excel, HTML و TEXT- پشتیبانی کامل از Type های مختلف فایل های pdf- تولید فایل های PDF از کلیه نرم افزارهای مجموعه Office- قابلیت ارسال مستقیم فایل های PDF تولید شده به عنوان ضمیمه Email- امکان تولید فایل PDF در کلیه برنامه های ویندوز که قابلیت گرفتن پرینت در آنها وجود دارد- سازگاری کامل با مجموعه نرم افزار های Office- پشتیبانی از فایل های چند زبانی جهت تولید فایل های PDF - تولید فایل های pdf با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتر نسبت به نسخه های قبلی همین نرم افزار- سازگاری کامل با ویندوز ویستا

more_vert 12 راهبرد برای تحقق شعار سال 99 سال جهش تولید

ادامه مطلب

close12 راهبرد برای تحقق شعار سال 99 سال جهش تولید

یکی از نکات محوری در سخن نوروزی رهبر معظم انقلاب، توجه به «جهش تولید» به عنوان یکی از اجزا و عناصر مهم قدرت و قوی شدن ایران اسلامی است که همین بُعد مهم را عنوان شعار سال ۱۳۹۹ قرار داده اند. از این رو اجزای شورای عالی انقلاب فرهنگی باید سیاست های راهبردی و محوری را جهت طرح در این شورا، ستاد نقشه جامع علمی کشور و ستاد هماهنگی مهندسی فرهنگی تدوین و پیشنهاد کنند. دوازده محور مهم به شرح ذیل مورد توجه قرار گرفته است: ۱) جهش اقتصادی در چارچوب نظام معرفتی و ارزشی اسلام۲) تناسب نهادها و ظرفیت ها با ارزش های انقلاب اسلامی۳) تقویت فرهنگ کار متناسب با جهش تولید۴) تغییر الگوواره ها و نظام های حکمرانی منابع تولید در بستر دوفضایی شدن جهان و توجه به جهان مجازی به موازات جهان فیزیکی۵) اصلاح ساختار، نظام دیوان سالاری و نظام تشویق و تقویت نوآوری، با توجه به الگوواره حکمرانی دوفضایی حکمرانی اقتصادی و تولید۶) توجه به تغییر در منطق تولید و بهره وری و بهره مندی از ارزش افزوده تولید دیجیتال (رقومی) متمایل به بی‌نهایت تولید۷) تکیه بر ظرفیت های بومی و منابع و ذخایر ملی طبیعی و انسانی۸) تقویت زیرساخت دانشی تولید مبتنی بر سرمایه انسانی ماهر و خلاق و بهره گیری از منابع انسانی و اجتماعی حوزه علم و فناوری کشور۹) استفاده از ظرفیت مالی و انسانی ایرانیان داخل و خارج از کشور (منبع کردن انبوه جمعیت)۱۰) اصلاح رفتارهای اقتصادی و زندگی واقع بینانه (اصلاح فرهنگ زندگی)۱۱) استفاده بهینه از انرژی، صیانت محیط زیست و پرهیز از اسراف (اصلاح الگوی مصرف)۱۲) جهش به عنوان روند مستمر بر اساس اعلام دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، این اقدامات با هدف استقرار جامعه اسلامی، تقویت کیفیت زندگی مردم و دست یافتن به تمدن نوین اسلامی صورت می گیرد و سزاوار است که گام های مهم و موثری در سال ۱۳۹۹ برداشته شود.

more_vert دفترچه سئوالات آزمون دکترای مهندسی مکانیک ساخت و تولید سال 1396

ادامه مطلب

closeدفترچه سئوالات آزمون دکترای مهندسی مکانیک ساخت و تولید سال 1396

دفترچه آزمون دکترای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در رشته مهندسی مکانیک ساخت و تولید سال 1396 در این دفترچه 45 سئوال در زمینه ریاضیات مهندسی، آنالیز شکل‌دادن فلزات، متالورژی در تولید، ابزارشناسی و ماشین کاری پیشرفته ارائه شده است دفترچه سئوالات این آزمون برای علاقمندان دوره های دکترا و فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد ارائه گردیده است

more_vert ابداع یک آنتی بیوتیک جدید با هوش مصنوعی

ادامه مطلب

closeابداع یک آنتی بیوتیک جدید با هوش مصنوعی

 محققان برای اولین بار موفق شدند با استفلاده از هوش مصنوعی آنتی بیوتیک جدیدی تولید کنند که قادر به نابود کردن خطرناک‌ترین و مقاوم‌ترین باکتری‌ها است. به گزارش پایگاه اینترنتی د گاردین، آنتی‌بیوتیک ها برای مقابله با باکتری‌های مضر توانایی زیادی دارند. اما با افزایش مقاومت باکتری‌ها در برابر آنتی بیوتیک ها، ابداع آنتی‌بیوتیک‌های جدید ضرورت یافته است. از همین رو محققان دانشگاه «ام.آی.تی» موفق شدند تا برای اولین بار از هوش مصنوعی برای تولید انواع تازه این دارو استفاده کنند. آنتی‌بیوتیک تولید شده با استفاده از هوش مصنوعی رفتار متفاوتی در مقایسه با آنتی‌بیوتیک های عادی دارد و در آزمایش‌های انجام شده موفق به نابودی دو باکتری بسیار مقاوم به نام‌های Acinetobacter baumannii و Enterobacteriaceae شده است. محققان دانشگاه ام.آی.تی می‌گویند، تا سال ۲۰۵۰ باکتری‌های امروزی در برابر آنتی‌بیوتیک های عادی موجود در بازار مقاوم می‌شوند و این مساله زندگی حداقل ده میلیون نفر را به خطر می‌اندازد. امید می‌رود هوش مصنوعی این مشکل را هم حل کند. برای تولید آنتی‌بیوتیک های جدید با استفاده از هوش مصنوعی شش هزار نوع پیوند مولکولی مختلف از طریق یک سیستم خودآموز رایانه‌ای آزمایش شد و در نهایت الگوریتم‌های مورد استفاده بعد از چند ساعت توانسته اند چند ترکیب جدید برای تولید آنتی‌بیوتیک های قدرتمند پیشنهاد دهند.

more_vert تهیه نقشه سه‌بعدی گاز متان در اتمسفر زمین

ادامه مطلب

closeتهیه نقشه سه‌بعدی گاز متان در اتمسفر زمین

ناسا یک نقشه سه‌بعدی تهیه کرده است که علاوه بر ردگیری منابع تولید گاز متان، قادر است تجمع و حرکت این گاز را در اتمسفر زمین نیز ردگیری کند. به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری ناسا، این نقشه سه بعدی با استفاده اطلاعات ماهواره‌ای و آمارهای ارائه شده توسط کشورهای مختلف در خصوص میزان تولید گاز متان توسط آن‌ها، طراحی شده است. این اطلاعات با استفاده از مدل‌سازی کامپیوتری ادغام شده و در کنار اطلاعات مربوط به تولید طبیعی متان و میزان تجزیه این گاز در اتمسفر قرار گرفته است. سپس این داده‌ها برای توسعه یک مدل آب و هوایی جامع مورد استفاده قرار گرفته تا اثر باد بر حرکت متان در اتمسفر در طول زمان نیز ارزیابی شود و تصویر جامعی از وضعیت این گاز در اتمسفر و آثار آن بر گرمایش زمین در اختیار محققان قرار گیرد.با استفاده از این نقشه سه‌بعدی مشخص شد حداقل ۶۰ درصد از متان تولید شده در تالاب‌های زمین مربوط به مناطق گرمسیری است، درحالی که دفن زباله‌ها در مناطق جنوب آسیا عامل افزایش ۱.۵ درصدی متان تولید شده در هر سال محسوب می شود. حدود ۷۰ درصد از متان تولید شده در مناطق قطبی توسط منابع طبیعی آزاد می‌شود در حالی که وضعیت در آسیای شرقی کاملا برعکس بوده و حدود ۸۵ درصد از متان تولید شده در این منطقه، حاصل فعالیت‌های انسانی است.متان یک گاز گلخانه‌ای بسیار قوی است که به طرق مختلف از جمله در کارخانجات صنعتی، فعالیت‌های کشاورزی، عملیات تولید نفت و گاز و همچنین توسط منابع طبیعی مانند تالاب‌ها و پهنه‌های آبی تولید می‌شود. فعالیت‌های انسان در طول زمان میزان تجمع گاز متان در اتمسفر را افزایش داده و آن را به یکی از عوامل موثر بر گرمایش زمین تبدیل کرده است.به گفته محققان ناسا تراکم متان در اتمسفر از انقلاب صنعتی تاکنون به میزان دو برابر افزایش یافته است. مولکول‌های این گاز در مقایسه با دی اکسید کربن، اثر بیشتری بر به دام افتادن گرما در اتمسفر زمین دارند. بر اساس تخمین ناسا، تجمع گاز متان در اتمسفر تا کنون عامل ۲۰ تا ۳۰ درصد از گرمایش زمین محسوب می‌شود.به گفته متخصصان ناسا، کسب درک صحیح از نحوه تولید و منابع گاز متان برای شناسایی فرصت‌های مدیریت و کنترل گرمایش زمین امری ضروری محسوب می‌شود.

more_vert تولید فیبری فوق سبک با استحکام و سختی زیاد

ادامه مطلب

closeتولید فیبری فوق سبک با استحکام و سختی زیاد

محققان آلمانی موفق به تولید فیبری شده‌اند که به باریکی یک تار موی انسان و به سبکی یک مگس میوه است و در عین حال از استحکام و سختی زیادی نیز برخوردار است. به گزارش پایگاه اینترنتی نیواطلس، زمانی که صحبت از فیبرهای دست ساز می شود، این فیبرها یا استحکام زیادی دارند و یا سختی فراوانی دارند اما اکنون محققان دانشگاه «بایروت» در آلمان ادعا می کنند که موفق به تولید فیبری شده اند که هر دو این ویژگی را در خود دارد. به طور خلاصه، فیبرهایی که استحکام زیادی دارند می‌توانند در برابر نیرو و فشار زیاد مقاومت کنند، بدون آنکه شکل و ظاهر آنها به طور دائمی تغییر کند. فیبرهای سخت هم در برابر فشار زیاد مقاوم بوده و پاره نمی شوند اما فیبر ابداعی این محققان نه تنها هر دو این ویژگی ها را در خود دارد بلکه بسیار سبک وزن بوده و کاملا قابل بازیافت است، هر یک از این فیبرها پهنایی به اندازه موی انسان دارد و متشکل از چهار هزار رشته فیبر کوچک تر است که از پلیمرهای صنعتی تولید شده اند که به «پلی آکریلونیتریل» معروف هستند. این فیبرهای کوچک تر «فیبریل ها» نام دارند و از طریق فرایندی موسوم به ریسندگی الکتریکی تولید می شوند. در این فرایند فیبرهای کوچک با استفاده از مقداری پلی اتیلن گلیکول به شدت در هم تنیده می شوند. فیبر تولید شده، ابتدا کشیده شده و سپس گرم می شود و در نهایت سرد شده و برای مدت چند ساعت به حال خود رها می شود تا محصول نهایی به دست آید. محصول نهایی که فیبری به باریکی یک تار موی انسان و سبکی یک مگس میوه است می تواند وزنی به اندازه ۳۰ گرم را که حدود ۱۵۰ هزار برابر وزن یک مگس میوه است، بدون پاره شدن بلند کند. محققان قصد دارند در آینده با استفاده از این روش، فیبرهای پیشرفته تری تولید کنند که در صنایعی همچون نساجی، هوافضا و همین طور در حوزه پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. این تحقیق در مجله Science منتشر شده است.

more_vert کتاب بازار تخم مرغ

ادامه مطلب

closeکتاب بازار تخم مرغ

کتاب بازار تخم مرغ به تأثیر سیاست‌های تنظیم بازار دولت، بررسی سیاست‌های تنظیم بازار در کشورهای منتخب و ایران و بررسی بازار جهانی و بازار داخلی تخم مرغ می‌پردازد. بخش کشاورزی از جمله زیربخش دام و طیور همواره شاهد دخالت دولت در آن بوده و این امر به ماهیت خاص تولید در این بخش برمی‌گردد. تولید در بخش کشاورزی بر خلاف تولیدات سایر بخش‌ها، از جمله بخش صنعت، تابع شرایط آب و هوایی است و همین تأثیرپذیری موجب ایجاد سیکل‌های تولید در این بخش شده است. از سوی دیگر نوسانات فصلی تقاضا (تقاضا در فصل گرم کاهش می‌یابد و در ایام خاص با افزایش مواجه می‌گردد) نیز شوک‌های دیگری به طرف عرضه محصول وارد می‌کنند که موجب ناپایداری در بازار می‌شوند. اما زیر بخش دام و طیور به لحاظ تأمین پروتئین مورد نیاز جامعه و ایجاد امنیت غذایی و همچنین جایگاه آن‌ها در اقتصاد کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همین امر نیز موجب دخالت فراوان دولت در بازار محصولات این زیر بخش شده است. تخم مرغ از جمله محصولات پروتئینی است که نقش مهمی در جیره غذایی خانوارها دارد. بنابراین تأمین این کالا یکی از اولویت‌های مهم دولت می‌باشد. از سوی دیگر ایران به لحاظ تولید محصول در جهان از جایگاه مناسبی برخوردار است و قیمت تمام شده تخم مرغ نیز قابل رقابت با کشورهای عمده تولید کننده در جهان است. از سوی دیگر بررسی وضعیت کشورهای منطقه و همسایه ایران بیانگر آن است که این کشورها وارد کننده خالص تخم مرغ بوده و به دلیل شرایط خاص حمل و نقل و نگهداری این کشورها بازارهای مناسبی برای صادرات ایران به شمار می‌روند. با توجه به موارد اشاره شده بررسی بازار تخم مرغ و تأثیر سیاست‌های تنظیم بازار دولت در این بازار حائز اهمیت است. بر این اساس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در راستای وظایف پژوهشی خود اقدام به بررسی بازار تخم مرغ نموده است. در بخشی از کتاب بازار تخم مرغ (The Egg Market) بخوانیم: در دنیا شیوه‌های مختلف تولید تخم مرغ وجود دارد که در 5 دسته تولید خانگی، تولید مزرعه‌ای، تولید تجاری، تولید تخصصی و تولید یکپارچه قرار می‌گیرند. معمولاً، دوره تولید مرغ تخم گذار 56-52 هفته می‌باشد. در خلال دوره تولید، چند عامل تولید را تحت تأثیر قرار می‌دهند. بنابراین دوره تولید باید به طور موثر و کارا به منظور بالاترین تولید و سودآوری مدیریت شود. عوامل زیر تولید تخم مرغ را تحت تأثیر قرار می‌دهند: نژاد: تولید تخم مرغ به نژاد مرغ تخم‌گذار بستگی دارد. نرخ مرگ و میر: نرخ مرگ و میر ممکن است در اثر بیماری، انگل‌ها و دمای بالا افزایش یابد. نرخ مرگ و میر در جوجه‌های کوچک (تا 8 هفته) حدود 4 درصد، در طول دوره رشد (بین 8 تا 20 هفته) حدود 15 درصد و در مرحله تخم‌گذاری (بین 20 تا 72 هفته) حدود 12 درصد است. متوسط نرخ مرگ و میر 20 تا 25 درصد می‌باشد. فهرست مطالب فصل اول: بررسی بازار جهانی، تولید، مصرف، تجارت و ساختار بازار تخم مرغفصل دوم: بررسی بازار داخلی، تولید، مصرف، قیمت، ساختار بازار، نظام توزیع، نظام نظارت...فصل سوم: آثار سیاست‌های اقتصادی بر محصول، کالاها و فعالیت‌های مرتبطفصل چهارم: بسته سیاستی کاربردی در زمینه‌های سرمایه گذاری و تولید، تنظیم بازار...

more_vert کاهش هزینه تولید نفت با افزودنی نانو

ادامه مطلب

closeکاهش هزینه تولید نفت با افزودنی نانو

یک شرکت نوپای ایرانی موفق به تولید نانوافزودنی حاوی نانو ذرات اکسید آهن شده که می‌توان از آن برای کاهش هزینه تولید نفت استفاده کرد. به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، برای جلوگیری از رسوب آسفالتین موجود در نفت خام، شرکت "بهره افزایان زاگرس" افزودنی حاوی نانوذرات اکسید آهن تولید کرده است که می‌تواند ارزش افزوده تولید نفت را افزایش دهد. درحال حاضر افزودنی‌های بازدارنده آسفالتین با قیمت بالایی از خارج از کشور تامین می‌شوند. این شرکت موفق به تولید نانوافزودنی شده که می‌توان از آن برای کاهش هزینه تولید نفت استفاده کرد، بازدارنده رسوب آسفالتین حاوی نانوذرات اکسید آهن است که در حال حاضر شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت مناطق نفت خیز جنوب به صورت پایلوت در حال استفاده از این محصول هستند. نگهدار حسین‌پور مدیرعامل این شرکت نوپا در خصوص این محصول گفت: یکی از مشکلات استخراج نفت از چاه، وجود برخی ترکیبات سنگین در نفت است که موجب اختلال در عملکرد برداشت نفت از چاه می‌شود. با رسوب این ترکیبات روی ستون و دیواره چاه، اصطلاحا چاه نیاز به تعمیر پیدا می‌کند که برای جلوگیری از این اتفاق یا به تاخیر انداختن آن، افزودنی‌هایی به چاه اضافه می‌شود. این شرکت با استفاده از فناوری‌نانو، افزودنی تولید کرده که می‌توان از آن برای کاهش اثر مخرب ترکیباتی نظیر آسفالتین روی عملکرد برداشت نفت از چاه استفاده کرد. وی افزود: در این محصول از نانوذرات اکسیدآهن استفاده شده است که به دلیل مساحت سطحی بالایی که دارد، موجب جذب آسفالتین می‌شود. در نتیجه ضمانت تولید نفت در چاه‌ها افزایش یافته که این امر به کاهش هزینه تعمیر چاه و افزایش ارزش افزوده نفت ختم می‌شود. به گفته وی، استفاده از این نانومحصول موجب افزایش کارکرد چاه می‌شود طوری که اگر درحالت عادی یک چاه در طول سال باید چهار بار تعمیر شود، با استفاده از این محصول نانو میزان تعمیر به یک بار درسال تقلیل می‌یابد و جریان تولید نفت تضمین می‌شود. به اعتقاد وی این محصول می‌تواند جایگزین مناسبی برای افزودنی‌های وارداتی باشد چرا که عملکرد بالایی داشته و نسبت به نمونه‌های واردتی از قیمت پایین‌تری برخوردار است. دکتر نگهدار حسین‌پور حجم تولید فعلی نانوافزودنی این شرکت را ۲۰۰ لیتر در ماه عنوان کرد که این میزان با افزایش تقاضای بازار بیشتر خواهد شد. وی با بیان اینکه آسفالتین به دسته‌ای از مولکول‌های موجود در نفت خام گفته می‌شود که اغلب به صورت حل نشده موجب رسوب در دیواره یا ستون چاه نفت شده و در نهایت باعث انسداد دهانه چاه می‌شود، بنابراین زدایش و جداسازی این ترکیبات هیدروکربنی سنگین از نفت خام ضروری است، اظهار امیدواری کرد که پس از انجام تست‌های پایلوت در شرکت‌های نفتی این محصول بتواند وارد چرخه تولید نفت در کشور شود.