جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert مقاله علمی و پژوهشی شهر رسانه ای و سند چشم انداز 1404

دانلود فایل

closeمقاله علمی و پژوهشی شهر رسانه ای و سند چشم انداز 1404

مقاله علمی و پژوهشی" شهر رسانه ای و سند چشم انداز 1404" مقاله ای است در 14 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به شهر رسانه ای و سند چشم انداز 1404، اقتصاد رسانه ، جهانی سازی ، استعاره های شهری ، ابعاد شهر رسانه ای ، خوشه صنعتی ، خوشه فرهنگی ، صنایع نوین ، برنامه پنجم توسعه و مراکز رشد اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی جایگاه محصولات فرهنگی و سند چشم انداز 1404

دانلود فایل

closeمقاله علمی و پژوهشی جایگاه محصولات فرهنگی و سند چشم انداز 1404

مقاله علمی و پژوهشی" جایگاه محصولات فرهنگی و سند چشم انداز 1404" مقاله ای است در 24 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به جایگاه محصولات فرهنگی و سند چشم انداز 1404، برنامه پنجم توسعه ، سیاستهای فرهنگی ، تبلیغات تجاری ، برند برتر و کالای فرهنگی اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی مولفه های سازمان نوآور و برنامه چشم انداز

دانلود فایل

closeمقاله علمی و پژوهشی مولفه های سازمان نوآور و برنامه چشم انداز

مقاله علمی و پژوهشی" مولفه های سازمان نوآور و برنامه چشم انداز " مقاله ای است که در 16 صفحه در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت دولتی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به مولفه های سازمان نوآور، تحقیق و توسعه درونی ، عوامل انگیزاننده ، عوامل ساختاری ، تفکر راهبردی ، توانمندی سازمانی و برنامه چشم انداز اشاره شده است. محتوای این مقاله دانشگاهی می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی چشم انداز در حال ظهور صنعت خبر

دانلود فایل

closeمقاله علمی و پژوهشی چشم انداز در حال ظهور صنعت خبر

مقاله علمی و پژوهشی" چشم انداز در حال ظهور صنعت خبر " مقاله ای است در 24 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به چشم انداز در حال ظهور صنعت خبر ، اینترنت ، روزنامه نگاری ، رسانه های اجتماعی ، روزنامه نگاری متغیر ، روزنامه نگاری شبکه ای و دروزاه بانی خبر اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert دانلود مقاله مفاهیم و مبانی پس‌نگری و چشم‌انداز سازی

دانلود فایل

closeدانلود مقاله مفاهیم و مبانی پس‌نگری و چشم‌انداز سازی

مقاله علمی و پژوهشی بررسی مفاهیم و مبانی پس‌نگری و مقایسه آن با پیش‌بینی و چشم‌انداز سازی مقاله ای است که در 22 صفحه و با 32 عنوان فهرست منابع منتشر شده است. در این مقاله علمی به موضوعات پس‌نگری؛ پیش‌بینی؛ چشم‌اندازسازی اشاره شده است دانشجویان دوره های دکترا و کارشناسی ارشد می توانند برای انجام رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد از این پژوهش علمی استفاده کنند.

more_vert مقاله ارزیابی وضعیت اقتصادی ایران در سند چشم‌انداز

دانلود فایل

closeمقاله ارزیابی وضعیت اقتصادی ایران در سند چشم‌انداز

مقاله علمی و پژوهشی " ارزیابی وضعیت اقتصادی ایران در سند چشم‌انداز" مقاله ای است در 29 صفحه و با 11 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اقتصاد و الگو سازی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  اهداف اقتصادی؛ سند چشم انداز؛ شاخص ترکیبی اقتصادی پرداخته شده است چکیده مقاله سند چشم‌انداز بیست‌ساله کشور در سال 1384 ه.ش با هدف دستیابی ایران به کشوری توسعه‌یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فن‌آوری در بین کشورهای آسیای جنوب غربی ابلاغ گردید. با گذشت بیش از دوازده سال از ابلاغ این سند، در مقاله حاضر سعی گردید ارزیابی از وضعیت اهداف کلان اقتصادی سند بعمل آمده و جایگاه کشور در بین رقبای اصلی منطقه مشخص گردد. بدین منظور با بهره‌گیری از روش فاصله از مرجع، شاخص ترکیبی وضعیت اقتصادی کشور در سند چشم‌انداز برای چهار مقطع 2000، 2005، 2010 و 2015 محاسبه شد. نتایج بدست آمده از شاخص ترکیبی اقتصادی نشان می‌دهد وضعیت ایران در بین کشورهای منتخب طی دوره 2000 تا 2015 میلادی پیشرفتی نداشته، بطوریکه میانگین رتبه وضعیت اقتصادی کشور در بین رقبای منطقه‌ای در سال 2015 رتبه پنجم بوده است. درضمن، در سال 2000 و 2005 (شروع چشم‌انداز) رتبه ایران در بین کشورهای منتخب بترتیب رتبه چهارم و پنجم منطقه بوده، با این حال در مقطع 2010 رتبه کشور به جایگاه ششم تنزل کرده و مجدداً درمقطع 2015 رتبه ایران به جایگاه پنجم ارتقاء یافته است. عنوان مقاله [English] Evaluating the Economic Condition of Iran in Comparison with “Twenty-Year Vision Document” چکیده [English] In 2005, Iran outlined its goals in economic, science and technology for the next twenty years -The Twenty-Year Vision Document- a working plan to raise the country's ranking to that of the first in the region. After twelve years from setting of the vision document, in this article an attempt has done for evaluation of main macro-economic objectives, economic condition, and also to determine Iran's status between the seven greatest rival countries in the region in the six indices by Constructing Composite Indicators. The result of the composite economic indicator reveals that even though in 2005, Iran ranked fifth between the selected countries, this status has depreciation and slipped one place down and stand in sixth rank in 2010, but again has attempted to rise in rank to fifth place at 2015. کلیدواژه‌ها [English] Economic Objectives, Vision Document, Composite Economic Indicator دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert فراخوان نخستین کنگره آینده‌پژوهی و چشم اندازسازی شهری ایران

دانلود فایل

closeفراخوان نخستین کنگره آینده‌پژوهی و چشم اندازسازی شهری ایران

فرایند اجرایی برگزاری نخستین کنگره بین المللی آینده پژوهی و چشم اندازسازی شهری ایران با انتشار فراخوان برگزاری کنگره به طور رسمی کلید خورد. دبیر کمیته اجرایی کنگره گفت: تولید سرفصل سیاست‌های کلی توسعه شهری، احصاء متغیرهای اصلی راهبردهای چشم‌انداز توسعه شهری، ترسیم تصویر انواع آینده‌ها از وضعیت شهری ایران و تبادل‌های تجاری موفق ملی و بین‌المللی از جمله اهداف اصلی این کنگره است. به گزارش روز یکشنبه دبیرخانه نخستین کنگره بین المللی آینده پژوهی و چشم انداز سازی ایران، سید علی موسوی نور افزود: کنگره مذکور با حضور مقامات ارشد نظام قوا و مدیران عالی کشور، مدیران شهری، دانشگاهیان، دانش آموختگان، متخصصان و کارآفرینان حوزه شهری، بارویکرد آینده نگاری و چشم انداز سازی و با ایجاد فضایی علمی برای ارائه دستاوردهای نوین فکری، با همکاری دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران و بیش از ۳۰ دانشگاه سراسر کشور و کمیته چشم انداز شهری مجمع تشخیص مصلحت نظام، دی‌ ماه آغاز به‌کار می کند و تا حصول دستیابی به‌ تمامی ماموریت‌های علمی ادامه دارد. همچنین در حاشیه این کنگره نمایشگاهی با عنوان "دستاوردهای سند ۱۴۰۴ با نگاهی به شهرهای آینده" برپا خواهد شد که شهرداری ­های نمونه هر استان در آن به ارائه دستاودها و برنامه ­های آینده شهری خواهند پرداخت. در فراخوان این کنگره آمده است: آینده پژوهی در فرایند توسعه و برنامه ریزی کشور، جایگاه ویژه ای دارد که ضرورت تدوین چشم اندازهای آینده شهری و راهبردهای آن را رقم می‌زند. هدف غایی آینده پژوهی شهری حفظ و توسعه رفاه جامعه و گسترش ظرفیت‌ها و کیفیت زندگی شهری است. این هدف از طریق تفکر معطوف به آینده انجام می‌پذیرد. لذا در آینده‌پژوهی، به زمان حال نیز می‌پردازیم؛ زیرا عملی که در زمان حال اتفاق می‌افتد، به آینده شکل می‌دهد. همچنین در بخش دیگر این فراخوان با اشاره به اینکه در عصر فناوری ارتباطات و اطلاعات که با عدم قطعیت، نوآوری و تغییرات سریع همراه است، ضرورت دارد نسبت به تحولات و چشم‌انداز آینده شهرها برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد، تاکید شده که پیچیدگی و چند بعدی بودن مسائل شهر با رشد فناوری و مباحث جهانی شدن به مراتب بیشتر شده و عدم قطعیت شرایط و احتمال وقوع آینده‌های گوناگون بر دشواری تصمیم‌گیری در مسائل شهری افزوده است. در چنین شرایطی تصمیم‌گیری برای مسائل شهری و برنامه ریزی برای آینده به مراتب دشوارتر شده است. به‌علاوه ضرورت مشارکت ذینفعان در ترسیم آینده‌های مطلوب و تدوین چشم‌اندازهای شهری بر اساس نظرات آنها، از دیگر چالش‌های پیش روی برنامه‌ریزی شهری معاصر است. در این فراخوان از همه پژوهشگران، استادان، دانشجویان، مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دعوت شده با ارائه مقاله و مشارکت در ارتقاء کیفیت علمی کنگره همکاری کنند. مقالات منتخب توسط شورای علمی با رعایت موازین و استاندارهای لازم در یکی از نشریات علمی پژوهشی راهبردی منتشر خواهد شد. سایت www.icuv.ir برای کسب اطلاعات بیشتر برای حضور کنگره و ارسال مقالات و دستاوردهای علمی و پژوهشی معرفی شده است. کنگره آینده پژوهی و چشم انداز سازی شهری ایران به همت مجمع تشخیص مصلحت نظام و دانشگاه تهران در دی ماه امسال در محل برج میلاد تهران آغاز می‌شود.

more_vert مقاله اخلاق زیست‌محیطی: زمینه‌ها، دیدگاه‌ها و چشم‌انداز آینده

دانلود فایل

closeمقاله اخلاق زیست‌محیطی: زمینه‌ها، دیدگاه‌ها و چشم‌انداز آینده

مقاله علمی و پژوهشی " اخلاق زیست‌محیطی: زمینه‌ها، دیدگاه‌ها و چشم‌انداز آینده" مقاله ای است در 20 صفحه و با 29 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اخلاق وحیانی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  اخلاق زیست‌محیطی؛ دین و محیط زیست؛ اخلاق زمین؛ رفتار اخلاقی با حیوانات؛ انسان‌محوری؛ حیات‌محوری؛ طبیعت‌محوریپرداخته شده است چکیده مقاله درنگ در مناسبات اخلاقی انسان و محیط زیست خود، به شکل‌گیری رشتهٴ «اخلاق زیست‌محیطی» انجامیده است. این رشتهٴ شکوفا، فیلسوفان، الاهی‌دانان، مورخان،  متخصصان، و فعالان محیط زیست را به یک‌اندازه، درگیر مسائلی جدی کرده است. همین امر، مایه تنوع نگرش‌ها و دیدگاه‌ها در این عرصه شده است. این مقاله می‌کوشد با نگرش تاریخی، زمینه‌های شکل‌گیری و رشد این عرصه را بکاود، دیدگاه‌های موجود را گزارش کند، و چشم‌انداز آیندهٴ آن را ترسیم نماید. در عین حال، یکی از مباحث داغ این عرصه، نقش دین در حفظ یا تخریب محیط زیست بوده است که این مقاله به تحلیل آن می‌پردازد.    عنوان مقاله [English] Environmental Ethics: Backgrounds, Views and Future Prospects چکیده [English] Considerations in ethical ties between man and his environment have led to the formation of the field of “environmental ethics”. This dynamic field has equally involved philosophers, theologians, historians, experts and environmental activists in some serious issues, which has, in turn, led to the diversity of attitudes and views in this area. The present study is an attempt to analyze the backgrounds of the emergence of this area and to report the existing views on it as well as to illustrate the future prospects of this field through a historical perspective. Moreover, one of the controversial issues in this field is the role of religion in saving or ruining the environment which will be analyzed in this paper.    کلیدواژه‌ها [English] Environmental ethics, Religion and the Environment, Ethics of the Earth, Ethical Behavior towards Animals, Anthropocentrism, Vitalism, Naturism دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله علمی و پژوهشی مدل توسعه منابع انسانی

دانلود فایل

closeمقاله علمی و پژوهشی مدل توسعه منابع انسانی

مقاله علمی و پژوهشی" مدل توسعه منابع انسانی " مقاله ای است که در 20 صفحه در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت دولتی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به مدل توسعه منابع انسانی ، چشم انداز راهبردی ، ساختار سازمانی ، فرهنگ سازمانی و کتابخانه دانشگاهی اشاره شده است. محتوای این مقاله دانشگاهی می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی تسهیل آوای سازمانی و رهبری قابل اعتماد

دانلود فایل

closeمقاله علمی و پژوهشی تسهیل آوای سازمانی و رهبری قابل اعتماد

مقاله علمی و پژوهشی" تسهیل آوای سازمانی و رهبری قابل اعتماد " مقاله ای است که در 18  صفحه در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت دولتی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به تسهیل آوای سازمانی، رهبری قابل اعتماد، چشم انداز اخلاقی و شفافیت ارتباطی اشاره شده است. محتوای این مقاله دانشگاهی می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی محیط هوشمند رسانه های نوین ، مخاطب مشارکت گرا و ارتباطات توسعه

دانلود فایل

closeمقاله علمی و پژوهشی محیط هوشمند رسانه های نوین ، مخاطب مشارکت گرا و ارتباطات توسعه

مقاله علمی و پژوهشی" محیط هوشمند رسانه های نوین ، مخاطب مشارکت گرا و ارتباطات توسعه " مقاله ای است در 14 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به محیط هوشمند رسانه های نوین ، مخاطب مشارکت گرا و ارتباطات توسعه ، سند چشم انداز ، تکنولوژی هوشمند ، سند راهبردی توسعه ، فرهنگ سازی رسانه و پویایی اجتماعی اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله تحلیل آگزیوماتیک نرخ بهره بهینه در الگو‌های بیولی

دانلود فایل

closeمقاله تحلیل آگزیوماتیک نرخ بهره بهینه در الگو‌های بیولی

مقاله علمی و پژوهشی " تحلیل آگزیوماتیک نرخ بهره بهینه در الگو‌های بیولی" مقاله ای است در 29 صفحه و با 33 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اقتصاد و الگو سازی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  نرخ بهره؛ تعادل پولی؛ بهینگی؛ پس‌انداز احتیاطی؛ الگو‌های بیولی  پرداخته شده است چکیده مقاله این مطالعه به این مسئله می‌پردازد که در فضایی که بر «تقاضای احتیاطی» برای نگهداری پول و دارایی تمرکز شود، چه نرخ بهره‌ای «وجود» و همچنین «بهینگی» تعادل پولی را تضمین خواهد نمود. فضای مورد تحلیل در این مقاله دارای دو ویژگی اساسی است: «عوامل ناهمگن» که با ریسک‌های منحصر به فرد مواجه هستند؛ و «بازارهای ناقص» که در آنها امکان بیمه کامل در برابر این ریسک‌ها از طریق وام‌گیری وجود ندارد. در چنین فضایی افراد برای «بیمه شخصی» خویش در برابر نوسانات درآمدی «مختص به شخص» اقدام به پس‌انداز احتیاطی از طریق انباشت یک دارایی منحصربفرد از قبیل پول دستوری، اعتبار و یا سرمایه می‌نمایند که اصطلاحاً «الگو‌های بیولی» نامیده می‌شوند. در این مقاله با روش آگزیوماتیک اثبات شده است که در حالت وجود همزمان دو دارایی یعنی پول دستوری و اوراق قرضه نیز همچنان نتایج اصلی الگو‌های بیولی صادق است؛ یعنی ضرورت دارد نرخ بهره به کمتر از نرخ رجحان زمانی کاهش یابد تا مصرف و دارایی همگرا شوند و تعادل پولی محقق شود. عنوان مقاله [English] An Axiomatic Analysis of the Optimal Rate of Interest in the Bewley Models چکیده [English] The main question of this study is that in an environment that we have only precautionary demand for money and assets, which rate of interest assures existence and optimality of equilibrium. This economic environment has two essential properties: heterogeneous agents that face to idiosyncratic risk, and incomplete markets without possibility of complete insurance by means of lending for hedging this risks. In this environment, agents hold precautionary savings in the form of a single asset such as fiat currency, credit, and capital for self-insurancing themselves against idiosyncratic income fluctuations. Bewley models are formed in this environment. In this paper, by using the axiomatic method, we will prove that when agents have access to the two forms of assets for self insurancing, i.e. fiat currency and credit, the necessity of decreasing the interest rate (more than time preference rate) for convergence of consumption and asset and the existence of monetary equilibrium are still true. کلیدواژه‌ها [English] Interest Rate, Monetary Equilibrium, Optimality, Precautionary Savings, Bewley Models دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله رویکردی انتقادی به نظریه‌های انتخاب عقلانی و بازار دینی و نسبت اسلام با آنها

دانلود فایل

closeمقاله رویکردی انتقادی به نظریه‌های انتخاب عقلانی و بازار دینی و نسبت اسلام با آنها

مقاله علمی و پژوهشی " رویکردی انتقادی به نظریه‌های انتخاب عقلانی و بازار دینی و نسبت اسلام با آنها " مقاله ای است در 20 صفحه و با 22 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اندیشه نوین دینی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  انتخاب عقلانی، بازار دینی، نمانام دینی، هزینه ـ فایده، بستر سکولار و اسلام پرداخته شده است چکیده مقاله تحقیق حاضر، مطالعه‌ای اسنادی است که به ارزیابی انتقادی دو نظریه «انتخاب عقلانی» و «بازار دینی» در جامعه‌شناسی دین و نسبت اسلام با این نظریات می‌پردازد. نظریه انتخاب عقلانی، متأثر از طیف وسیعی از مباحث فلسفی، اقتصادی، مطالعات رفتاری و جامعه‌شناختی است که رفتار کنشگران اجتماعی را مبتنی بر رویکرد عقلانی هزینه ـ فایده تبیین می‌کنند. از سوی دیگر، نظریه بازار دینی با تکیه بر اصل آزادی انتخاب، شرایط مطلوب برای توسعه و تداوم دین را شکل‌گیری بازار دینی می‌داند. محور مشترک هر دو نظریه عقلانیت است که براساس آن، انتخاب دین در بازار آزاد و متکثر دینی و در فرایندی از تحلیل هزینه ـ فایده انجام می‌گیرد؛ درنتیجه هرچه مؤسسات دینی توسعه‌یافته‌تر باشند، شادابی دینی نیز بیشتر است. با وجود بسط گسترده این دو نظریه در جامعه‌شناسی دین، انتقاداتی چون ضعف در تبیین سطوح ساختاری و کلان، مسئله تعمیم‌سازی نظری و تجربی، کم‌توجهی به عواطف و ارزش‌ها و عقاید انسانی، برون‌نگری دینی، این­همان‌گویی در فرض‌ها و مهم‌تر از همه، تبیین نظری و تجربی در بستر سکولاریسم بر آنها مترتب است. از چشم‌انداز اسلامی نیز مهم‌ترین انتقاد، شکل‌گیری این دو نظریه در بستر سکولار است دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله بررسی اثر تغییر نرخ سود سپرده‌های بانکی بر متغیرهای کلان اقتصادی به روش پویای سیستمی

دانلود فایل

closeمقاله بررسی اثر تغییر نرخ سود سپرده‌های بانکی بر متغیرهای کلان اقتصادی به روش پویای سیستمی

مقاله علمی و پژوهشی " بررسی اثر تغییر نرخ سود سپرده‌های بانکی بر متغیرهای کلان اقتصادی به روش پویای سیستمی" مقاله ای است در 30 صفحه و با 14 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اقتصاد و الگو سازی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  نرخ سود؛ نرخ بهره؛ تولید ناخالص داخلی؛ اشتغال؛ سرمایه‌گذاری؛ روش پویای سیستمی پرداخته شده است چکیده مقاله سرمایه‌گذاری یکی از عوامل مهم توسعة اقتصادی است. عوامل متعددی از قبیل متغیرهای پولی و مالی، سیاسی و ساختاری بر فرایند پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در هر کشور تأثیر دارند. بازارهای مالی نیز به نوبة خود نقش تعیین‌کننده‌ای در دستیابی به سطح سرمایه‌گذاری بالاتر و در نتیجه رشد و توسعة اقتصادی ایفا می‌کنند. در این مقاله، به بررسی اثر تغییر نرخ سود سپرده‌های بانکی به عنوان یکی از متغیرهای اصلی بازارهای مالی بر متغیرهای کلان اقتصادی از جمله سرمایه‌گذاری، تولید ناخالص داخلی و اشتغال به روش پویای سیستمی پرداخته و نیز با بررسی اثر نرخ سود بانکی بر سطح سپرده‌گذاری در بانک‌ها و در نهایت بر تحولات بازارهای دارایی، به برآورد تابع تورم پرداخته می‌شود. یافته‌ها حاکی از رابطة منفی نرخ سود بانکی با سرمایه‌گذاری، تولید ناخالص داخلی و اشتغال و یک رابطة مستقیم میان نرخ سود بانکی و تورم است. عنوان مقاله [English] The Effect of Change in Banking Deposit Profit Rate on Macroeconomic Variables: A Dynamic System Approach چکیده [English] Investment is one of the most important factors of economic development. Monetary, financial, political and structural variables influence saving and investment. Financial markets have a determinant role in achieving higher investment level, economic growth rate and development. The present has examined the effect of change in banking deposit's profit as one of the financial market main variable on macroeconomic variables such as investment, GDP and employment. In addition, by looking into the effect of banking deposit profit rate on choosing between different properties, an inflation function was evaluated. The finding of the study suggested that, the relationship between deposit's profit rate & investment & employment & GDP is direct. However with inflation such relationship turned out to be indirect. کلیدواژه‌ها [English] Interest Rate, Profit Rate, Macroeconomic variables, Investment, dynamic system approach دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله الگوسازی یک اقتصاد بدون بهره با استفاده از چارچوب نسل‌های تداخلی

دانلود فایل

closeمقاله الگوسازی یک اقتصاد بدون بهره با استفاده از چارچوب نسل‌های تداخلی

مقاله علمی و پژوهشی " الگوسازی یک اقتصاد بدون بهره با استفاده از چارچوب نسل‌های تداخلی" مقاله ای است در 39 صفحه و با 33 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اقتصاد و الگو سازی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  اقتصاد بدون بهره؛ ریشه‌های بهره؛ الگوی نسل‌های تداخلی پرداخته شده است چکیده مقاله بهره در الگوهای اقتصادی متعارف عاملی کلیدی و تنظیم کننده است. اما بحث‌های فراوانی در رد یا تایید بهره پولی با تمسک به ریشه های آن وجود دارد. برخی از این ریشه¬ها، عینی هستند مانند مولدیت سرمایه و جمیعت و برخی مانند رجحان زمانی، رجحان نقدینگی و تقعر تابع مطلوبیت، ذهنی هستند. این مقاله با رویکردی انتقادی به نظرات موافق، تلاش خود را بر الگوسازی یک اقتصاد بدون بهره پولی معطوف می‌نماید. دستاورد اصلی این مقاله تدوین یک مدل اقتصادی بدون بهره پولی، با استفاده از یک الگوی نسل¬های تداخلی سه دوره¬ای است. سوال¬های مقاله این است که آیا یک اقتصاد بدون بهره می‌تواند کارکردهای اقتصادهای بهره‌ای مانند رشد، مصرف، پس‌انداز و تشکیل سرمایه را داشته باشد؟ آیا چنین اقتصادی به تعادل خواهد رسید؟ و آیا چنین تعادلی پایدار خواهد بود؟ در این مدل پول فقط یکبار توسط دولت منتشر می‌شود. در نتیجه به دلیل رشد اقتصاد و عدم انتشار مجدد پول، نوعی تورم منفی در اقتصاد رخ خواهد داد و نتیجه گرفته می‌شود ادامه حیات اقتصاد، ارزش واقعی واحدهای پولی ثابت را افزایش می‌دهد. رجحان نقدینگی در این الگو از بین می‌رود، در نتیجه کنز پول وجود نخواهد داشت و تخصیص¬ها بهینه بوده و این بهینگی پایدار نیز خواهد بود. عنوان مقاله [English] Modelling an Interest Free Economy Through Overlapping Generation Model (OLG) چکیده [English] Interest in conventional economic models is a key and regulator factor. However, there are many debates on the rejection or confirmation of monetary interest rate based on its origins. Some of these origins are objective, such as the productivity of capital and the population, and some like the time preference, the liquidity preference, and the convergence of the utility function, are subjective. This study, in considering the critical views of monetary interest rate, offers a model that, while eliminating interest rate, seeks to exploit the benefits of interest economies, such as consumption, savings and accumulation of capital. The intergenerational exchange is shaped in the framework of the overlapping generation model and the population is a positive factor that grows as production grows.  In this model, money is issued only once by government and it is concluded that the continuation of the economy will increase the real value of fixed currency units. The liquidity preference will be eliminated in this model, and as a result there will not be Hording money, and the allocations will be optimal, and this optimality will be permanent. کلیدواژه‌ها [English] Interest free economy, origin of interest, interest, Islamic economics   دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert دانش‌آموزان با سند تحول بنیادین آشنا شوند

دانلود فایل

closeدانش‌آموزان با سند تحول بنیادین آشنا شوند

معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها باید با سند تحول بنیادین نظام آموزشی آشنا شوند. «علیرضا کاظمی» در دومین نشست نهمین دوره مجلس دانش آموزی در محل مجلس قدیم با بیان اینکه مسئولیت پذیری، اعتماد به نفس، پرسش گری و تقویت مسئولیت اجتماعی از اهداف اصلی مجلس دانش آموزی است، افزود: دانش آموزان را با سند تحول بنیادین آشنا می کنیم و آشنایی با برنامه های گام دوم انقلاب و نقش دانش آموزان در این زمینه را در نظر داریم. وی ادامه داد: امید است با حمایت وزیر جدید آموزش و پرورش، برنامه ها را به خوبی پیش ببریم اما برای کیفیت بخشی فعالیت های آموزشی باید همه با هم تلاش کنیم.معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: یقینا امروز روزی است که نماد انسجام و غرور ملی دانش آموزان ایران از سراسر کشور است امروز گرد هم آمده اند تا دغدغه های دانش آموزان را مطرح کنند و تلاش می کنیم برنامه ها را براساس نیاز و پرسش های دانش آموزان تنظیم کنیم.کاظمی تصریح کرد: مجلس دانش آموزی برخاسته از ۶٣ هزار عضو شورای دانش آموزی و هشت هزار نماینده مجامع شهرستان و ۲ هزار نماینده مجامع استانی است. این مجلس با این فرایند از کف مدرسه فعالیت خود را آغاز می کند و جوشش بیشتر آن در سطح مدارس است. نظام آموزشی کشور به غلط علم محور است معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم گفت: این درد بزرگ ماست که به غلط نظام آموزشی ما علم محور است. «محمد مهدی تندگویان» افزود: بسیاری از دغدغه های شما را رصد می کنم و با تمام مطالبات شما موافق هستم و فکر می کنم پایش درستی است اگر بپرسند مشکل اصلی جوانان ایران چیست حتما می گویم مهارت ، مهارت و مهارت است.وی اضافه کرد: در جامعه شاهد جوانانی هستیم که در رشته های مختلف دانشگاهی فارغ‌التحصیل می شوند اما توانایی اداره یک محیط کوچک را ندارند.معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: اینکه از ١٠٠ نفر اول کنکور هیچ یک از دانش آموزان مدارس دولتی نیستند باید پرسید در اداره کشور چند نفر از این افراد وجود دارند؟ آنهایی که کشور را اداره می کنند شما هستید؟.تندگویان خاطرنشان کرد: ۴٠ درصد زمان بچه های ما در مدارس به موضوعات مهارتی نپرداختند و این همه فارغ‌التحصیل بیکار داریم که به دلیل فقدان توانمندی با مشکل مواجه هستند. ما به دانش آموزان مهارتی را یاد نداده ایم. ما شاهد جوانانی هستیم که از نظر اقتصادی درآمد خوبی دارند اما متعهد به ازدواج نیستند و این ارزش را برای آنها بازگو نکرده ایم و باید این اتفاقات در وزارت آموزش و پرورش رخ دهد.وی ادامه داد: اگر چه وزیر آموزش و پرورش گفتند که کنکور را نمی توانیم برداریم اما من می گویم شما با یک برنامه ریزی مناسب کنکور را حذف کنید چون کنکور محوری در حوزه آموزش باید حذف شود. کنکور دستاوردی برای کشور ندارد. معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: پیام من در حوزه جوانان اصلا ناامیدی نیست بلکه شما را در مسئولیت ۴٠ سال آینده می بینم و جوانان ما در کشور خوب عمل کرده اند و هرجا که دولت خوب کار نکرده است جوانان به خوبی کار کرده و دیده می شوند.تندگویان بیان داشت: استان تهران در ایران یکی از محروم ترین مناطق کشور است در منطقه ٢٢ در زمینه سرانه آموزشی و معلم کمبود داریم و فکر نکنید تهران همه امکانات را دارد.وی با بیان اینکه در برخی استان ها کوتاهی شده است، اظهار داشت: در سیستان و بلوچستان به عنوان نمونه این مشکلات است اما آینده خوبی دارد چون جوانان خوبی در این منطقه فعالیت دارند.وی در ادامه خطاب به نمایندگان دانش آموزان در مجلس دانش آموزی گفت: امیدوار باشید چون شما آینده این کشور هستید و چشم انداز حوزه جوانان بسیار روشن است.دومین نشست نهمین دوره مجلس دانش آموزی در محل مجلس قدیم با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و ١۵٠ نماینده دانش آموزان برگزار شد.

more_vert مقاله اسلام، اخلاق و خودمهارگری روان‌شناختی

دانلود فایل

closeمقاله اسلام، اخلاق و خودمهارگری روان‌شناختی

مقاله علمی و پژوهشی " اسلام، اخلاق و خودمهارگری روان‌شناختی" مقاله ای است در 25 صفحه و با 39 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اخلاق وحیانی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  اخلاق؛ روان‌شناسی؛ اسلام؛ خودمهارگری؛ کنترل نفس؛ تقواپرداخته شده است چکیده مقاله همگان این مطلب را تصدیق می‌کنند که افراد، یک‌سری قواعد اخلاقی دارند که با آن، اعمال صحیح را از ناصحیح، متمایز می‌سازند. این قواعد اخلاقی، اعمال خودخواهانه، تکانشی، و کوته‌بینانه را محکوم کرده، در مقابل، اعمالی را تقویت می‌کنند که به منافعی در چشم‌انداز بالاتر می‌انجامد. در نتیجه، افراد دست به انتخاب می‌زنند. توانایی برای چنین انتخاب‌هایی، «خودمهارگری» نامیده می‌شود. امروزه در روان‌شناسی، خودمهارگری، یک توانایی شناخته می‌شود که رفتار فرد را تا مرز قواعد و معیارهای پذیرفته‌شده می‌رساند. اما شاید هر کسی در عمل براساس ایده‌های اخلاقی خود، در برخی جهات، ناکامی‌هایی داشته باشد. پس نیروی خودمهارگری به یاری و کمک، نیازمند است و آموزه‌های ادیان می‌توانند در این زمینه مؤثر باشند. ظاهراً در آموزه‌های اسلامی، بسیاری از فضیلت‌های اخلاقی، از موفقیت در خودمهارگری ناشی می‌شوند. مثلاً فضیلت‌هایی چون حزم، کرامت، صبر، و بالاتر از همه «تقوا»، از خودمهارگری سرچشمه می‌گیرند. در مقابل، رذایل اخلاقی آزمونی برای خودمهارگری در این حیطه به شمار می‌آیند. بنابراین هدف این مقاله، بررسی توان دین اسلام در پرورش رفتارهای فضیلت‌مندانۀ اخلاقی با ارتقای عوامل خودمهارگری می‌باشد. از بررسی‌ها درمی‌یابیم که دین اسلام با پنج شیوه، باعث ارتقای خودمهارگری می‌شود که عبارتند از: «ارائه معیارهای روشن»، «ایجاد انگیزش برای رفتار اخلاقی»، «نظارتگری بر رفتار»، «مدیریت تمایلات ناشایست»، و «مهار و تنظیم هیجانات».  عنوان مقاله [English] Islam, Ethics and Psychological Self-control چکیده [English] Everyone would admit that individuals have a set of ethical codes by the help of which they distinguish good deeds from bad deeds. Such ethical codes would condemn selfish, impulsive and shortsighted actions on the one hand, and reinforce actions that would lead to broader perspectives on the other. As a result of these sets of codes, people start making choices. The ability of making such choices is what is referred to as ‘self-control’. Nowadays, self-control is recognized in psychology as a capability that keeps an individual’s behavior within the boundaries of the accepted rules and criteria. However, it is possible for everyone to have experienced some failures, in some cases, based on his own idea of ethical codes. Therefore, the power of self-control needs assistance and help and the teachings of the religions can be rather effective in this regard. Apparently, according to the teachings of Islam, a wide variety of moral virtues arise from success in self-control. For instance, virtues such as discretion, dignity, patience, and above all ‘piety’ all originate from self-control. On the contrary, moral vices are considered to be a test for self-control in this regard. Thus, the present paper aims at investigating the capability of Islam in cultivating virtuous and ethical behavior in the people through reinforcing and promoting self-control factors. Through these studies we will realize that Islam pursues the reinforcement and promotion of self-control through five methods which are as follows: ‘offering clear standards’, ‘creating incentive for moral behavior’, ‘monitoring the individuals’ behavior’, ‘managing the indecent desires’, and ‘containing and regulating the emotions’.    کلیدواژه‌ها [English] ethics, psychology, Islam, self-control, Piety دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله بررسی وجود همجمعی در تابع مصرف بخش خصوصی

دانلود فایل

closeمقاله بررسی وجود همجمعی در تابع مصرف بخش خصوصی

مقاله علمی و پژوهشی " بررسی وجود همجمعی در تابع مصرف بخش خصوصی" مقاله ای است در 16 صفحه و با 20 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اقتصاد و الگو سازی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث  تابع مصرف بخش خصوصی؛ ساختار سنی جمعیت؛ میل نهایی به مصرف؛ همجمعی؛ الگوی تصحیح خطا پرداخته شده است چکیده مقاله هر چند بیش از 80 سال از زمانی که کینز عنوان داشت "مصرف تابعی از درآمد قابل تصرف است" می‌گذرد، اما هنوز بین اقتصاددانان در مورد اینکه مصرف تابعی از درآمد است یا ثروت اتفاق نظری حاصل نشده است. مطالعات تجربی که مصرف را تنها تابعی از درآمد قابل تصرف در نظر گرفته¬اند، در رسیدن به یک رابطه همجمعی ناموفق بوده¬اند. اما ادبیات نوین همجمعی نشان داده است که وجود ثروت در تابع مصرف به برقراری رابطه همجمعی منجر می‌شود. با این وجود، در جوامعی که دارای تغییرات عمده¬ای در ساختار سنی جمعیت بوده¬اند، تنها لحاظ کردن متغیر ثروت در تابع مصرف موجب نشده است تا یک رابطه همجمعی حاصل شود. فرضیه دوران زندگی اندو و مادیگلیانی بر این تاکید دارد که رفتار مصرفی افراد تابعی از سن آنهاست. این مقاله در پی یافتن متغیرهایی که همجمعی را در تابع مصرف امکان¬پذیر می‌سازد، تابع مصرفی را در سطح کلان براساس مبانی نظری اقتصاد خرد استخراج کرده است و با برآورد آن به روش همجمعی به این نتیجه رسیده است که تنها با حضور هر دو متغیر ثروت و تغییر ساختار سنی جمعیت است که می‌توان به یک رابطه تعادلی بلندمدت برای مخارج مصرفی خانوارها دست پیدا کرد. نتایج حاکی از آنست که میل نهایی به مصرف در بلندمدت حدود 7/0 است. در عین حال گروه سنی 50 تا 69 سال کمترین میل متوسط به مصرف را در بین گروه‌های سنی دارا هستند و در نتیجه بیشترین مقدار پس¬انداز را شکل می‌دهند. نتایج حاصل از برآورد الگوی تصحیح خطا نیز نشان می‌دهد که در هر دوره 34% از خطای عدم تعادل دوره قبل تعدیل می‌شود و در نتیجه حرکت به سوی تعادل بلندمدت نسبتا به کندی صورت می‌گیرد. عنوان مقاله [English] Investigating the Existence of Co-integration Relationship in the Consumption Function چکیده [English] Although more than 80 years are passed from the time that Keynes hypothesized that consumption is a function of disposable income, yet there is no consensus among economists on this issue. Some economists argue that consumption is a function of wealth. Recently, new macroeconomic theory, based on micro-foundations has revealed some facts that wealth is the main determinant of consumption in the long run. Those empirical studies that assumed consumption is only a function of disposable income, have failed to reach a co-integrated consumption relationship. The analysis based on newly developed theory of co-integration has revealed that consumption, income and wealth are all integrated of order one, so they can form a long run co-integrated relationship. Life Cycle hypothesis of Ando and Modigliani states that consumption of a person is related to his/her age. If this is true, ignoring the age structure of the population in the consumption function could lead to a non co-integrated relationship. This article, with the aim of finding a set of co-integrated variables for the consumption function, drives and estimates an aggregated consumption function. It is found that a co-integrated relationship could only exist if wealth and age-structure variables are included in a consumption function. Moreover, marginal propensity to consume out of disposable income is estimated to be 0.6 and 0.52 in the urban areas. These figures for the rural areas are estimated to be almost 0.7 . As far as the average propensity to consume (APC) is concerned, those who belong to the age group of 50-69 have the least APC. Results from estimating the Error Correction Models (ECM) show that the speed of adjustment towards equilibrium level of consumption is relatively low , since almost 34% of disequilibrium error is adjusted in each period. کلیدواژه‌ها [English] Consumption Function, Population Age Structure, Marginal Propensity to Consume, Co-integration, Error Correction Model (ECM) دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert ایجاد مراکز نوآوری در دانشگاه‌ها

دانلود فایل

closeایجاد مراکز نوآوری در دانشگاه‌ها

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برنامه‌های این ستاد را ایجاد مراکز نوآوری و رواج فضای ترویجی و گفتمانی در دانشگاه ها عنوان کرد و گفت: حوزه خبر ظرفیت زیادی در این زمینه دارد و دانشکده خبر می‌تواند به این معاونت در ریاست جمهوری کمک کند. «سید محمد حسین سجادی نیری» در بازدید از دانشکده خبر اظهار داشت: این معاونت ریاست جمهوری به دنبال این هستیم تا فضای گفتمانی و ترویجی را ایجاد کنیم. دانشگاه ها باید فضای فیزیکی را به این موضوع اختصاص دهند.وی افزود: ایجاد مراکز نوآوری در دل دانشگاه ها و اینکه دانشجو را قدم به قدم پیش نبریم بلکه در فضای کلی به آنها ایده داده و چارچوب اصلی را به آنها نشان دهیم از برنامه های این معاونت است.دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ریاست جمهوری راه اندازی شبکه اساتید و باشگاه فارغ التحصیلان را از دیگر برنامه های ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ذکر کرد و یادآور شد:بعضی شرکت ها به واسطه مسئولیت هایی که دارند کارهایی را در دانشگاه ها رقم زده و نوآوری هایی را به ارمغان آورده اند. سجادی نیری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: عادت کرده ایم تمام کارها را دولت و حاکمیت حل کند، طبیعی است دولت نمی تواند پاسخگوی این حجم از نیازها باشد. وی افزود: حل مسائل نیازمند بودجه و بزرگ تر شدن دولت است، ما نباید ناتوانی حل این مسائل را به ناتوانی دولت تسری دهیم.دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: علت ورود ما به بحث استارت آپ ها این است که یکی از پایه های شکل گیری آنها حول رفع مشکل و معضل شکل گرفته و به واسطه رفع معضل اقتصاد خود را شکل می دهند.سجادی نیری ادامه داد: استارت آپ ها برای رفع مشکلات اجتماعی شکل می گیرند اما اولویت اول آنها مسائل اقتصادی نیست. استارت آپ ها از بحث های سودآور می گذرند تا بتوانند اتفاق های خوب را رقم بزنند.وی افزود: هر سازمانی با توجه به عرضه جدید و نوآورانه اگر بخواهند روابط عمومی های خود را باز طراحی کنند، مستلزم نیروی انسانی و هزینه زیادی است که نیروهای قدیمی از انجام این کار بر نیامده و مستلزم جذب نیروی جدید است، این اتفاق به دلیل هزینه بالای آن نشدنی و غیر ممکن است.دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ریاست جمهوری همچنین اظهار داشت: استارت آپ های خوبی داریم که از جشنواره فجر تا رویدادهای تخصصی سازمانی را در بر می گیرند و چون جوان بوده و فضای جدید را به خوبی می شناسند کسب و کارهای خوبی نیز راه می اندازند.سجادی نیری افزود: افراد باید در منطقه خود استارت آپ ایجاد کرده و در آنجا نقش ایفا کنند. همچنین باید در بازارها و کشورهای همسایه به دلیل حوزه های تمدنی نزدیک به ایران فعالیت داشته باشند.وی تصریح کرد: این اتفاقات را دولت به دلیل درگیری های متعدد خود نمی تواند، رقم بزند و استارت آپ ها باید سیل فارغ التحصیلان دانشگاهی را به این راه آورده و از این فرصت استفاده کنند.دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ریاست جمهوری ادامه داد: حوزه خبر ظرفیت زیادی داشته و بسیاری از رسانه های قدیمی در قبال رسانه های جدید رنگ باخته اند. همچنین بعضی کانال های تصویری از بعضی رسانه های تصویری در این عرصه مخاطب بیشتری داشته اند. رویدادهای فرهنگی، تئاترهای جدید و شبکه خانگی در محتواهای ارائه شده نسبت به رسانه های سنتی پر مخاطب تر بوده اند و آینده در اختیار آنها است. سجادی نیری با یادآوری ظرفیت مناطق آزاد و دانشکده خبر از رئیس این دانشکده خبر خواست تا با توجه به توانمندی استادان و دانشجویان این دانشکده که به زبان خارجی مسلط هستند به تأسیس پردیس دانشکده خبر در مناطق آزاد کمک کند.وی به برنامه‌ شرکت‌های خلّاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: حمایت‌های ما از شرکت‌های خلاق در دو حوزه‌ صنایع و فرهنگ، این بار با رویکرد تمرکز بر رسانه‌های دیداری و شنیداری، در دل مرکز نوآوری دانشکده خبر می‌تواند افزون بر ایجاد اشتغال برای جوانان، حوزه‌ رسانه را به ساحت جدیدتری وارد کند. دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین گفت: خودگردانی هر دانشکده ابزار مهمی است که با استارتاپ‌ها ممکن می‌شود. وی در ادامه از باشگاه دانشجویی دانشکده خبر بازدید کرد. سجادی نیری در این بازدید نیز گفت: ظرفیت دانشکده خبر در حوزه‌ رسانه بسیار خوب بوده و می‌تواند نخستین استارتاپ‌های رسانه را در حوزه‌های گوناگون علمی و فن‌آوری رقم بزند.وی در ادامه‌ بازدید از استودیوی ضبط صدا، پلاتوی نمایش، استودیوی ترجمه هم‌زمان و سالن اجتماعات دانشکده و بخش اجرای برنامه‌های مرکز نوآوری مناسب بازدید کرد.   سرپرست دانشکده خبر نیز در این بازدید از تفاوت این دانشکده با دیگر دانشکده‌های حوزه‌ ارتباطات سخن گفت و افزود: این دانشکده بیش از ۲۰ سال است که در تربیت نیروی حرفه‌ ای توانسته در جایگاه نخست باشد به طوری که دانشجویان از ترم‌های نخستین، وارد بازار کار رسانه و روابط عمومی می‌شوند.محمدعلی زکریایی با بیان این که دانشکده خبر می‌تواند بازوی رسانه‌پرور مهمی برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باشد، تصریح کرد: مسأله کردن هر سوژه‌ اجتماعی و فرهنگی، کار ما است. دانشکده این توان بالقوه و تا حدودی بالفعل را دارد که جریان‌سازی جدیدی را در تغییر رسانه‌ها به شکل مدنی‌تری ایجاد کند. مشابه آن‌چه در ابررسانه‌های جهان رخ می‌دهد.سرپرست دانشکده خبر با بیان این واقعیت که در معماری اطلاعات، تعداد کارشناسان حرفه‌ ای بسیار محدود است و این دانشکده تمام قد می‌تواند در این امر مهم همراهی کند، افزود: در تعامل میان دانشکده و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نقطه‌های ضعف و قدرت شناسایی می شود، تا برنامه‌ چشم‌انداز درست و منطقی در حوزه‌ رسانه و روابط عمومی شکل گیرد. زکریایی گفت: دانشکده خبر بر آن است با تبدیل کردن سوژه به مسأله، برای رفع مشکلات اجتماعی جریان‌سازی انجام دهد.

more_vert ده راز پروش کودکی شاد

دانلود فایل

close ده راز پروش کودکی شاد

1-  به کودکتان عشق بورزید : 2- نه، من نمی توانم را به بله، من می توانم تبدیل کنید : 3- مقررات منصفانه وضع کنید و به آنها پایبند باشید : 4-  ابعاد مثبت را برجسته کنید : 5-  حلقة شادی کودکتان را کامل کنید : 6- کودکان را به تحرک بیشتر وادارید : 7-  شادی را در جعبة یادگاری ها ذخیره کنید:  8-  لحظات جادویی ارتباط را بیابید :  9-  ژن تلاش دوباره را به کودک خود منتقل کنید :  10-دراو شگفتی ایجاد کنید :