جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
همه پایه‌ها
more_vert جدا کن، سوا کن

دانلود فایل

closeجدا کن، سوا کن

بازی نقش مهمی در ایجاد خلاقیت و در پی آن آموزش آسان مطالب و رسیدن به اهداف دارد. 

همه پایه‌ها
more_vert مقاله علمی و پژوهشی سواد رسانه ای و نظام آموزش و پرورش

دانلود فایل

closeمقاله علمی و پژوهشی سواد رسانه ای و نظام آموزش و پرورش

مقاله علمی و پژوهشی" سواد رسانه ای و نظام آموزش و پرورش " مقاله ای است در 18 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به سواد رسانه ای و نظام آموزش و پرورش ، آموزش بازاندیشانه ، حلقه کندوکاو و آموزش سواد رسانه اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

همه پایه‌ها
more_vert مقاله تحلیل و بررسی نبوت پیامبر اکرم(ص) پیش از بعثت

دانلود فایل

closeمقاله تحلیل و بررسی نبوت پیامبر اکرم(ص) پیش از بعثت

مقاله علمی و پژوهشی " تحلیل و بررسی نبوت پیامبر اکرم(ص) پیش از بعثت" مقاله ای است در 18 صفحه و با 47 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اندیشه نوین دینی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث پیامبر اکرم، نبوت، رسالت، شرایع آسمانی و هم‌زمانی پرداخته شده است چکیده مقاله چگونگی زندگانی پیامبر اکرم| پیش از بعثت، از زمینه‌های مورد توجه از دیدگاه تاریخی کلامی و روایی است. دقت نظر در شواهد مبنی بر آگاهی‌های غیبی پیامبر اکرم| در این دوران، و روند زندگی اعتقادی ایشان، و کاوش در تفاوت‌های طرح‌شده میان دو مفهوم نبوت و رسالت، می‌تواند مؤیدی بر این دیدگاه باشد که پیامبر اکرم| در دوران قبل از بعثت از مراتبی از نبوت برخوردار بود. استخراج دیدگاهی جامع درباره تفاوت میان دو مقام نبوت و رسالت و ارائه تعریف صحیحی از نبوت به‌عنوان مبنای پژوهش، نخستین گام در جهت بررسی فرضیه مقاله حاضر به‌شمار می‌رود. گام بعدی استخراج شواهدی است که بر این آگاهی‌های غیبی و روابط با ملک دلالت می‌کند. کندوکاو در سیره پیامبر اکرم| و بررسی احتمالات گوناگون درباره شریعت ایشان، حاکی از آن است که در دوران پیش از بعثت، آئین خود را از طریق ارتباط با عالم غیب دریافت می‌کرده است. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

همه پایه‌ها
more_vert تخته هوشمند را به بازی گرفتیم

دانلود فایل

closeتخته هوشمند را به بازی گرفتیم

آموزگار که باشی، زنگ آخر برایت هیچ مفهومی ندارد جز اینکه محل کارت از مدرسه به خانه منتقل می‌شود. دانش‌آموزانت به خانه‌هایشان می‌روند و تو نیز با فکر و ذکر آنها به خانه می‌روی. در طول راه با خود کلنجار می‌روی و اتفاقات روز را در ذهن مرور می‌کنی. به یاد لبخندشان می‌افتی و لبخند می‌زنی. به یاد اشتباهات کودکانه‌شان می‌افتی و از ته دل می‌خندی. نگاه ناراحت یکی را به خاطر می‌آوری و با غم او غمگین می‌شوی. تدریس خود را مرور می‌کنی و از خود می‌پرسی نکند خوب یاد نگرفته باشند یا شاید در دل به این نتیجه برسی که باید بیشتر توضیح می‌دادی. یا شاید تمرین بیشتری باید حل می‌کردی.

همه پایه‌ها
more_vert ده راز پروش کودکی شاد

دانلود فایل

close ده راز پروش کودکی شاد

1-  به کودکتان عشق بورزید : 2- نه، من نمی توانم را به بله، من می توانم تبدیل کنید : 3- مقررات منصفانه وضع کنید و به آنها پایبند باشید : 4-  ابعاد مثبت را برجسته کنید : 5-  حلقة شادی کودکتان را کامل کنید : 6- کودکان را به تحرک بیشتر وادارید : 7-  شادی را در جعبة یادگاری ها ذخیره کنید:  8-  لحظات جادویی ارتباط را بیابید :  9-  ژن تلاش دوباره را به کودک خود منتقل کنید :  10-دراو شگفتی ایجاد کنید :

همه پایه‌ها
more_vert کلاس معکوس دروازه ای به سوی یادگیری معکوس

دانلود فایل

closeکلاس معکوس دروازه ای به سوی یادگیری معکوس

کلاس درس یا یادگیری معکوس(FLIPPED LEARNING) یکی از رویکردهایی است که در سال های اخیر بخصوص از سال 2004 نگاه متخصصان و دست اندرکاران آموزش و یادگیری را به خود معطوف کرده و ما در کلاس رایانه دبیرستان مفید با این روش خو گرفته ایم . کلاس درس معکوس شکلی از یادگیری ترکیبی است (blended learning) اما با یادگیری ترکیبی و یادگیری آنلاین فرق می کند. بطور خیلی خلاصه در کلاس درس معکوس معلم قبل از شروع کلاس آموزش محتوای درس را معمولا به صورت ویدئو یا مطلب در اختیار یادگیرندگان قرار میدهد و در کلاس درس به رفع مشکل و افزایش میزان یادگیری دانش پژوهان متناسب با ویژگی های شناختی و توانایی های شان می پردازد. ارسالی : فریبا سروری

همه پایه‌ها
more_vert خلاصه کتاب سواد بصری

دانلود فایل

closeخلاصه کتاب سواد بصری

اگر اختراع چاپ توانست سود کلامی را جهانی سازد، مطمئنا اختراع دوربین عکاسی و پیشرفت روزافزون آن نیز دستیابی به سواد بصری عمومی، این ضرورت آموزشی بلند مدت را میسر ساخت. توانایی ساخت که مدتها فقط در اختیار آن دسته از هنرمندانی بود که سالها صرف آموختن هنر خود کرده بودند، حال در اختیار عموم قرار گرفت و بالطبع در کنار آن آموختن سواد بصری چیزی بود که لازم به نظر می رسید.